Skocz do zawartości
IGNORED

Monitory lub nieduże kolumny do 2 -3k


dbariusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zwracam się do was z prośbą o pomoc/poradę w wyborze monitorów lub niedużych kolumn.

Obecnie mam wzmacniacz Yamaha AX-570 + głośniki B&O Beolab 4500. Dźwięk dostarczam z gramofonu i TV (przez wyście słuchawkowe, niestety obecnie jedyna metoda połączenia TV i wzmacniacza). Sprzęt stoi na dłuższej ścianie w salonie z aneksem o wymiarach 3,5 na 7,2 m (ok 25m2). Słucham dużo muzyki filmowej, rocka, muzyki irlandzkiej ale od czasu do czasu wpadnie też trochę popu, rapu czy klasyki. Dźwięk, który obecnie wydobywa się z zestawu jest według mojego odczucia zbyt płytki, "plastikowy", brakuje w nim tonów niskich a wysokie są zniekształcone i "kolą w uszy" (szczególnie jeżeli chodzi o słuchanie piszczałek i fletów). 

Chce wymienić i rozbudować sprzęt, myślałem żeby zrobić to w takiej kolejności:

w pierwszej kolejności chciałem wymienić kolumny, mogę na nie przeznaczyć 2k na używane ale wolał bym coś nowego w okolicach 3k. Wiem że lepsze efekty przy takim metrażu uzyskałbym z kolumn podłogowych ale nie za bardzo mam na nie miejsce (łącznie mogę wygospodarować ok 60 cm, a i tak jedna kolumna stała by pomiędzy regałem, a szafką RTV, no i wiązało by to się z przewieszeniem TV o kilka centymetrów). Dlatego pomyślałem o monitorach lub niedużych kolumnach powiedzmy do 60/70 cm, które mógłbym postawić na szafce (wymiary szafki to 200 długości, 45 wysokości i 35 głębokości). Zarówno monitory jak i kolumny nie mogą mieć tylnego bas refleksu, bo nie mam możliwości odsunięcia ich od ściany. A żona narzuciła jeszcze ograniczenie kolorystyczne do czarnego ?

Moje obecne typy to:

Jean Marie Reynaud Lucia 

Wharfedale Evo 4.2

Focal Chora 806

Jak się trochę odkuje to wymienię  wzmacniacz (obecne typy to: Audiollab 6000A, Rotel A12, Cambrid Audio CXA 80/81 lub Magnat MR780 - ale to się może zmienić jeszcze z czasem). Potem przyjdzie czas na odtwarzacz sieciowy/CD, i nowy gramofon.

Czy plan wymiany/rozbudowy jest według was dobry i co myślicie o moich propozycjach ewentualnie co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMR Lucia słuchałem u siebie w 20 m2. Bardzo fajne głośniki, ale przegrały z Dynaudio X18, które polecam. Za 2,5 tys. powinieneś znaleźć używane. Jeśli jednak kolumny mają docelowo stać na półce, to JMR będą lepsze - próbowałem ich także blisko ściany i odnalazły się tam bez większych problemów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudniej o przedni BR, ale można coś wykombinować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czyli nieduże, z dobrym basem, ładne, przedni BR i jeszcze żona zadowolona ? 

A TV zawsze możesz podłączyć przez Fiio tyle, że mam nadzieję na kompletny wzmacniacz 

czyli z pilotem, bo teraz sterujesz z TV.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audioburak

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponowałbym Ci do takiego metrażu te zestawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przedni BR,  zacne przetworniki (góra na pewno Seas 27TFFC reszta prawdopodobnie też od Seasa), porządna obudowa i 3 drogi. Firma  zacna z tradycjami ale w Polsce mało znana, wiadomo marketing i reklama dźwignią handlu.
Dziwię się, że tak długo wiszą na sprzedaż, gdyby nie to, że mam za mały metraż (15-16m2) to już dawno byłyby u mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robert19091990
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny mają docelowo stać na szafce, to polecam specjalne standy isoacoustics 115 lub 113 w zależności od wielkości kolumn, zdecydowanie poprawią brzmienie i kolumny będą wtedy stać na optymalnej do odsłuchu wysokości 65 cm. To dodatkowy koszt, ale poprawa brzmienia jest bardzo wyraźna. W budżecie ok 2500 zł proponuję Dynaudio Audience 50 (ceny 1500-2000 zł) w zależności od stanu. Mają co prawda br z tyłu, ale nie jest on uciążliwy jak np. W serii 52se. To bardzo muzykalne kolumny z rewelacyjną stereofonią i łatwo „znikają” w pokoju. Stara szkoła dynaudio - fajne pełne, lekko ocieplone brzmienie, świetne przetworniki esotec, nowsze serie już grają inaczej - ostrzej. Dynaudio ładnie się zgrywa z Rotelem np RA 980/985. Polecam też integrę HK 680 z Dynaudio A 50. Synergiczne połączenie w rozsądnym budżecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za komentarze.
Knight 4 za duże i poza budżetem.
O Quadral Rhodium 500 nie słyszałem, jak one się mają w stosunku do Ma Bronze 6 lub Melodiki BL40 Mk3?
QRS fajne ale dopadają 1 kolor nie ten 2 podłogowki stały by u mnie pomiedzy szafkami, więc te głośniki boczne by były "zatkane"
O Dynaudio muszę poczytać.

Wysłane z mojego LDN-L21 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quadrale mają prawdziwe 8 Ohm, szersze pasmo i nie mają podbicia basu na ok. 100 Hz jak MA.

Co do smukłości czy designu nie będę się wypowiadał, bo zadecyduje również wnętrze.

Są też recenzje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx są obecnie Dynaudio Audience, co prawda model 52, nie 50, ale czarne od pierwszego właściciela. Też bardzo fajne kolumny, mają Inny tweeter niż w modelu 50, ale warte zainteresowania, bo wyglądają na bardzo zadbane.  Potem jakiś mocny Rotel albo Naim i będzie fajne granie w małym budżecie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, robert19091990 napisał:

A ja zaproponowałbym Ci do takiego metrażu te zestawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przedni BR,  zacne przetworniki (góra na pewno Seas 27TFFC reszta prawdopodobnie też od Seasa), porządna obudowa i 3 drogi. Firma  zacna z tradycjami ale w Polsce mało znana, wiadomo marketing i reklama dźwignią handlu.
Dziwię się, że tak długo wiszą na sprzedaż, gdyby nie to, że mam za mały metraż (15-16m2) to już dawno byłyby u mnie.

Też interesowałem się tymi kolumnami(blisko mojego zamieszkania )tylko trochę waga jednej sztuki mnie odstraszyła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno lepszą opcją u Ciebie jest dobry monitor. Wybierałbym pomiędzy Focal Chora 806 a Jean Marie Reynaud Lucia. Są to dwie konstrukcje, które nagłośnią Twój salon. Są to jednak kolumny o innym charakterze brzmienia. Focal to moc, szybkość, dynamika, energia i duża swoboda. Lucia to na pewno spokojniejszy charakter grania, bardziej plastyczny dźwięk, dobrze dociążony, ze świetnym basem trzymany w ryzach. 
Do każdej z powyższych kolumn dobierzesz odpowiedni wzmacniacz, to już kwestia odsłuchów i wyboru pod kątem Twoich preferencji.

Zapraszam po indywidualne wyceny, odsłuchy i wypożyczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej w tym metrażu poradzą sobie kolumny podłogowe, może dasz radę jakieś małe przemeblowanie zrobić. Albo zrób fotkę jak to u cb dokładnie wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, dbariusz napisał:

w pierwszej kolejności chciałem wymienić kolumny, mogę na nie przeznaczyć 2k na używane ale wolał bym coś nowego w okolicach 3k. Wiem że lepsze efekty przy takim metrażu uzyskałbym z kolumn podłogowych ale nie za bardzo mam na nie miejsce (łącznie mogę wygospodarować ok 60 cm, a i tak jedna kolumna stała by pomiędzy regałem, a szafką RTV, no i wiązało by to się z przewieszeniem TV o kilka centymetrów). Dlatego pomyślałem o monitorach lub niedużych kolumnach powiedzmy do 60/70 cm, które mógłbym postawić na szafce (wymiary szafki to 200 długości, 45 wysokości i 35 głębokości). Zarówno monitory jak i kolumny nie mogą mieć tylnego bas refleksu, bo nie mam możliwości odsunięcia ich od ściany. A żona narzuciła jeszcze ograniczenie kolorystyczne do czarnego

 

16 godzin temu, dbariusz napisał:

Słucham dużo muzyki filmowej, rocka, muzyki irlandzkiej ale od czasu do czasu wpadnie też trochę popu, rapu czy klasyki.

Może jednak wstrzymaj się jeszcze z zakupem i spróbuj coś pokombinować ze znalezieniem miejsca na kolumny podłogowe. Metraż 25m2 a to oznacza, że z JMR Lucia niskich tonów będzie Ci wyraźnie brakować a jeszcze patrząc jakiej muzyki słuchasz to już w ogóle. Pamiętaj, że Q21 w przypadku polecania JMR Lucia podchodzi do tematu bardzo, bardzo audiofilsko/profesjonalnie ? i dla nich świetne niskie tony z JMR Lucia to dla 95% użytkowników tego forum już nawet nawet zakładając, że stawiamy te paczki całkiem przyklejone do tylnej  ściany i tylko w 10m2 zakończy się stwierdzeniem - a gdzie jest ten świetny bas? To kolumny do delektowania się barwami i plastyką lekkiej średnicy oraz przepięknie nasyconą i kapitalnie rozdzielczą górą pasma (to jest ich największy atut i tu jest ukryta ich cała magia ?) ale nie są to kolumny do rocka, muzyki filmowej czy rapu... I żeby usłyszeć w pełni  ich zalety trzeba też dać im takiego np Moon-a Ace czy jakąś dobrą lampkę od 8kzl wzwyż za nową. Ps. Ustawiając JMR Lucia centralnie na tylnej ścianie też jest złym pomysłem nawet mając na uwadze ich konstrukcję i lekkie faworyzowanie przez nie wysokich tonów które nie są dostatecznie równoważone przez ich bas, trzeba im tu pomóc odpowiednim doborem reszty toru. Podsumowując, JMR Lucia to świetne kolumny ale... trzeba pamiętać o tym co wyżej nabazgrałem. Pomyśl o tym co napisałem w pierwszym zdaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wolna przestrzeń to miejsce gdzie są rośliny, mo 60 cm. Jak zdecyduje się na podłogówki to szafkę będę musiał przesunąć w prawo. TV żeby był centralnie nad szafką też czeka przewieszenie i z tym właśnie będzie najwięcej roboty.
Dlatego myślałem o jakiś dobrych monitorach lub niedużych kolumnach żeby postawić je na szafce.d3128f197e798cf8b49642cbcaa8118a.jpg

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Adam 38 napisał:

Może jednak wstrzymaj się jeszcze z zakupem i spróbuj coś pokombinować ze znalezieniem miejsca na kolumny podłogowe. Metraż 25m2 a to oznacza, że z JMR Lucia niskich tonów będzie Ci wyraźnie brakować a jeszcze patrząc jakiej muzyki słuchasz to już w ogóle. Pamiętaj, że Q21 w przypadku polecania JMR Lucia podchodzi do tematu bardzo, bardzo audiofilsko/profesjonalnie ? i dla nich świetne niskie tony z JMR Lucia to dla 95% użytkowników tego forum już nawet nawet zakładając, że stawiamy te paczki całkiem przyklejone do tylnej  ściany i tylko w 10m2 zakończy się stwierdzeniem - a gdzie jest ten świetny bas? To kolumny do delektowania się barwami i plastyką lekkiej średnicy oraz przepięknie nasyconą i kapitalnie rozdzielczą górą pasma (to jest ich największy atut i tu jest ukryta ich cała magia ?) ale nie są to kolumny do rocka, muzyki filmowej czy rapu... I żeby usłyszeć w pełni  ich zalety trzeba też dać im takiego np Moon-a Ace czy jakąś dobrą lampkę od 8kzl wzwyż za nową. Ps. Ustawiając JMR Lucia centralnie na tylnej ścianie też jest złym pomysłem nawet mając na uwadze ich konstrukcję i lekkie faworyzowanie przez nie wysokich tonów które nie są dostatecznie równoważone przez ich bas, trzeba im tu pomóc odpowiednim doborem reszty toru. Podsumowując, JMR Lucia to świetne kolumny ale... trzeba pamiętać o tym co wyżej nabazgrałem. Pomyśl o tym co napisałem w pierwszym zdaniu. 

Dlatego waham się przed zakupem ich, czytałem już kilka opinii na ich temat i wszystkie są zgodne z tym co napisałeś, są to świetne kolumny ale często brakuje im basu.

Nie mówię oczywiście nie podłogówką, bardzo ciekawą opcją wydają mi się polecone tu Quadrale. Nie orientuje się tak w sprzęcie jak większość osób na tym forum, dlatego poprosiłem o poradę. Jeżeli uda mi się uniknąć przewieszania tv to super, jeżeli nie to trudno i go przewieszę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podłogówki nie mogą stać na szafce. Po zdjęciu najlepiej sprawdziłby się większe monitory z przednim BR. W przypadku za małej liczby basu przy zmianie elektroniki można pomyśleć o jakimś subie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mniejsze Quadrale Argentum 530 - 49 cm wysokie; smukłe, z BR na tylnej ściance, ale wysoko.

Basu by nie zabrakło, bo siedzi tam dobra 18' więc i pasmo producent określa na 40 Hz. Czarne też są.

Albo przejrzyj to:      

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )         dużo modeli z BR na froncie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej lekturze do wyboru mam:
Wharfedale Evo 4.2 - narazie mój typ, produkt świeży i mało opinii o nich ale te co są to chwalą.

Quadral Argentum 530 - dobre opinie i cena też zachęca ale podobno grają trochę ciemno.

JAR Lucia - opinie są za i przeciw. Obawiam się braku basu i czy sobie poradzą w 25m2. Ewentualnie pozostanie odkupienie suba w późniejszym okresie.

Chętnie posłuchałbym trochę tego sprzętu ale w obecnej sytuacji lepiej nie jeździć na odsłuchy.

Pozostaje wypożyczenie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale mają dwa plusy - BR na dnie kolumny, promieniuje na boki jak w tych mniejszych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

więc łatwiejsze do ustawienia przy ścianie plus wstęga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna sytuacja nie sprzyja odsłuchom, muszę dużo opierać się na informacjach z internetu, ograniczyłem więc sobie wybór do 2 pierwszych z poniższego zestawienia i je będę się starał wypożyczyć  (ale najchętniej odsłuchałbym wszystkich ? )

Z propozycji jakie rozważałem:  

  1. Wharfedale Evo 4.2 - mogą mi się nie zmieścić na szafce, 35 cm z konektorami, blat szafki ma 34. poza tym i fakturą okleiny wszystko mi się w nich podoba (przynajmniej na papierze ? )
  2. Dynavoice Definition DM-6 -  z ich recenzji wynika że to to czego szukam podobnie jak z Evo ? , ale czy na pewno ? no i kosztują połowe tego co Evo 4.2.  
  3. Quadral Argentum 530 - wszystko ładnie i pięknie ale według opisów są za słabe w górnych pasmach.
  4. JMR Lucia - przez długi czas były moim Nr 1 w typach, ale im więcej czytałem tym bardziej nabierałem przekonania, że u mnie się nie sprawdzą, chyba że wstawił bym je do sypialni ? 
  5. Focal Chora 806 - te mi wizualnie zupełnie nie odpowiadają.
  6. B&W 606    - długo się nad nimi zastanawiałem ale ostatecznie odpadły bo musiałem coś wybrać, no i chyba trochę zbyt powszechne są ? i bas refleks z tyłu.
  7. KEF Q350 - jakoś wizualnie koncepcja "jednego głośnika" mi nie odpowiada i obawiam się braku basu w tej wielkości pomieszczeniu (podobnie jak JMR Lucia), a tunel bas refleksu na tylnej ściance w moim wypadku raczej w tym nie pomoże. 
  8. SONUS FABER PRINCIPIA 3 - niby w opisach wszystko ładnie wygląda ale wydają się trochę małe jak na nagłośnienie salonu.

Wiem że filmiki na YouTube nie oddadzą prawdziwego brzmienia ale wydaje mi się że mogą chociaż trochę naprowadzić na trop. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 16.03.2020 o 11:04, InstalAudio napisał:

Do tego jeśli planujesz ustawić głośniki na szafce to rozważ takie akcesoria jak Absorbery VIABLUE UFO:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Na prawdę świetnie sprawdzają się w takich przypadkach. Brzmienie jest pełniejsze a bas lepiej kontrolowany. Grają głośniki a nie szafka.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Dzięki za propozycje ale mam granitowe płyty z gumowymi nóżkami na których chce postawić monitory. 

Pozdrawiam 

Dariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A może Usher V-601? Fajnie grające kolumienki 
Kolor nie czarny (a to wymóg bezwzględny) i cena nie ta.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Nie doczytałem o wymogach kolorystycznych postawionych przez żonę:) Właściwie V-601 mają czarne fronty(nowe modele) z tych starszych całkiem fajnie prezentował się ciemny mahoń a używki można dostać chyba poniżej 2 tyś.
Miałem te kolumny u siebie w 24mkw  przez pewien czas i dawały rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam takie kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wykonanie i dźwięk na najwyższym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jedyną rzeczą, której uczy historia, jest to, że większości ludzi niczego nie uczy. [Winston Churchill]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynavoice to konstrukcja zamknięta, więc posłuchanie basu bardzo by się przydało ? 

a wymiar głębokości to 33 cm więc też cienko, bo nie wiadomo, czy z zaciskami ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby wstawiające filmiki porównujące brzmienie poszczególnych kolumn, słuchawek czy wzmacniaczy powinna smażyć się w piekle ;). Nie ma co się sugerować takimi filmami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest posłuchanie co niestety stanowić będzie spory problem, ponieważ dużo salonów nie udostępnia odsłuchów ale oczywiście istnieje możliwość przetestowania głośników w swoim zaciszu.
 

Napisz do nas w tej sprawie, postaramy się udostępnić na wypożyczenie kolumny, które Cię interesują.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Q21 napisał:

Osoby wstawiające filmiki porównujące brzmienie poszczególnych kolumn, słuchawek czy wzmacniaczy powinna smażyć się w piekle ;). Nie ma co się sugerować takimi filmami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest posłuchanie co niestety stanowić będzie spory problem, ponieważ dużo salonów nie udostępnia odsłuchów ale oczywiście istnieje możliwość przetestowania głośników w swoim zaciszu.
 

Napisz do nas w tej sprawie, postaramy się udostępnić na wypożyczenie kolumny, które Cię interesują.

Dzięki, wysłałem PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Proponuję rozważyć Triangle Borea Br03. Cena mieści się w twoim budżecie. Otwory bas refleks z przodu. Bas jest szybki i bardzo dobrej jakości w tej cenie. W swojej cenie to są bardzo konkurencyjne głośniki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.04.2020 o 03:02, Musix napisał:

Proponuję rozważyć Triangle Borea Br03.

Też polecam, chociaż u mnie w małym pokoju  się nie sprawdziły w bliskim odsłuchu: słaby bas, wysokie trochę kłuły w uszy, ale w pokoju odsłuchowym gdzieś z 20m2 jak siedziałem dalej to już bas był niezły i wysokie tony nie przeszkadzały, nieźle nagłaśniały całe pomieszczenie. Bardzo ładnie grają wokale bardzo naturalne i przyjemne w odsłuchu. Gdym miał większy pokój i koniecznie by musiały być monitory to by na pewno stały u mnie. Dodatkowo bardzo ładnie wykonane. Spytaj się w sklepie RMS czy nie mają na wypożyczenie na odsłuch w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 25 m2 w cenie do 3 tys Triangle Borea 03 może być strzałem w 10. Ja osobiście słucham JMR Lucia w 16 m2 i basu nie brakuje. Aczkolwiek ostatnio kupiłem zasilacz IFI iPower do źródła (android box himedia). Odrazu  usłyszałem że poprawiła się dynamika i bas jest bardziej wyraźny. Nie spodziewałem się takiej zmiany na plus. Apropo głośników Triangle- uważa się że nie  nadają się do odsłuchu w blizkim polu, są stworzone do słuchania w "klasycznej konfiguracji ".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.