Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki amplituner do Elac fs 68.2?


mollinari

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Wiem, że tematem nr 1 na świecie jest zupełnie coś innego, ale moze właśnie dlatego siedząc w domu zająłem głowę czymś innym.

3 lata temu kupiłem zestaw tylko do sluchania muzyki amplituner Onkyo Tx8160 + kolumny elac fs 68.2. Gra to nawet fajnie. Słucham głównie rocka, Indie rock i może trochę nieco cięższych klimatów. Odtwarzam muzyke z plikow Flac z pena, a ostatnio glownie streamingowo ze spotify. Pomieszczenie to pokój 20m2. Zastanawiałem sie czy ew . korekta w postaci zmiany amplitunera na cos "swieższego" (innego amplitunera czy w ogole innego rozwiazania) mogłaby poprawic jakosc dźwięku. Z tego co wcześniej się orientowałem przy zakupie to kolumny miały być calkiem przyzwoite jak na moje wymagania. Znacie je moze? Nie siedze w temacie i nie znam się na nowych rozwiązaniach ale chyba troche potrafię odróżnić jakość dźwięku. Sprzęt może być używany.

Mam zatem pytanie: co byście polecili do sluchania muzyki poprzez stream. Czy jest w ogóle sens zmiany przy moim streamingu i posiadanych kolumnach. Zakladany budzet to ok.1500-1800zl. 

Proszę o wszelkie opinie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno u Ciebie ograniczeniem zestawu jest amplituner i warto pomyśleć o czymś lepszym. Jeśli chcesz mieć urządzenie z funkcjonalnością sieciową, od razu nasuwa się jeden z amplitunerów sieciowych. Moim zdaniem najlepszą opcją będzie Yamaha R-N602. Mocny, niezły amplituner z pełną funkcjonalnością sieciową. 
Natomiast dźwiękowo lepszą opcją będzie wybranie klasycznego, dobrego wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego. Moja propozycja to NAD C326 BEE z Yamaha WXAD-10. Funkcjonalnie masz wszystko, a dźwiękowo lepiej.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Q21 napisał:

Witaj,

Moim zdaniem najlepszą opcją będzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Mocny, niezły amplituner z pełną funkcjonalnością sieciową. 
Natomiast dźwiękowo lepszą opcją będzie wybranie klasycznego, dobrego wzmacniacza i odtwarzacza sieciowego. Moja propozycja to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Funkcjonalnie masz wszystko, a dźwiękowo lepiej.

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Zastanawiam się (głośno myślę) czy zaproponowana yamaha r-n602 da jakis krok jakościowy w stosunku do posiadanego Onkyo TX8160 przy plikach przesyłanych ze spotify. Czy są spore różnice w specyfikachach?

Moje drugie pytanie: czy zostawiając kolumny Elac FS 68.2 i łącząc to z NAD326 aby uzyskać lepszą jakość należałoby zmienić źródło - ze spotify na cos innego żeby poczuć różnicę. Czy te elaczki to dość przyzwoite kolumny jak na obecny rynek?

Będę wdzięczny za każdą opinię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kolumny wbrew pozorom trochę prądu potrzebują. Ja bym tutaj widział wzmacniacz Nada, np C326BEE albo C356BEE. Jakiś czas temu miałem klienta na sali z Elac FS67.2 (te mniejsze) i minimum co z tym zagrało, to był wzmacniacz NAD C338. Tam też akurat chodziło o streaming, a ten model ma Chrome Cast Audio. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 13:49, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Ja bym tutaj widział wzmacniacz Nada, np C326BEE albo C356BEE. Jakiś czas temu miałem klienta na sali z Elac FS67.2 (te mniejsze) i minimum co z tym zagrało, to był wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Tam też akurat chodziło o streaming, a ten model ma Chrome Cast Audio. 

No wlasnie moze mi podpowiecie bo chyba Onkyo TX8130 to slabsza strona zestawu. Ma jakiś tam dac ale pewnie do tych kolumn to raczej  trochę słabo.

 Apropos kolumn Elac 68.2. Zdaje sobie sprawę z tego że jest to jednak budżetową wersja ale chyba jaśniejsza strona zestawu. Jeden z portali pisze: Łatwa, 6-omowa impedancja przy dobrej efektywności 86 dB. Lekko obniżony zakres 2-10 kHz. Brzmienie Spójne, ciepłe, bliskie. Mocne nasyceniem i wielkością sceny, jednocześnie delikatne i charyzmatyczne.

I z tym po czesci sie zgodzę. Brzmienie jest spójne i ciepłe. Tak bliskie może nie jest. No właśnie Chciałbym żeby było bliższe. O scenę właśnie bym trochę powalczył jakimś lepszym dac'iem. Brzmienie jest delikatne i dosc charyzmatyczne.

Wg mnie Bas potrafi nisko zejść i daje czasem trochę mięsa. IMO trochę słabsza średnica. Góra przyzwoita.

Z tego co się wypowiadacie to dobry byłby jakiś NAD C326bee, c356bee i do tego Yamaha wxad 10 lub NAD c388. Czytałem pozytywne opinie o Yamaha RN803D. Teraz to ciężko z domu wyjść i posłuchać  więc posiłkuje się tylko opiniami. 

Co mogłoby fajniej zagrać z moimi kolumnami tak żeby z nich coś  więcej wykrzesać w muzyce rockowej i Indie rock biorąc pod uwagę moje preferencje odsluchu .Cudow nie oczekuje ale jakis progres. 

Czy słuchanie głównie strumieniowe z jakości spotify przy zmianie amplitunera czy dac'a da zauwazalny skok jakości ? 

Pzdr ciepło 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie koncentrujesz się na samym spotify, przy budżetowych klockach zmiana amplitunera na wzmacniacz da ci duży przeskok, oczywiście jeśli wejdziesz w Nada czy jakieś lepsze i nieco droższe wzmacniacze takie jak Audiolab 6000A, Vincent SV500.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mollinari napisał:

No wlasnie moze mi podpowiecie bo chyba Onkyo TX8130 to slabsza strona zestawu. Ma jakiś tam dac ale pewnie do tych kolumn to raczej  trochę słabo.

 Apropos kolumn Elac 68.2. Zdaje sobie sprawę z tego że jest to jednak budżetową wersja ale chyba jaśniejsza strona zestawu. Jeden z portali pisze: Łatwa, 6-omowa impedancja przy dobrej efektywności 86 dB. Lekko obniżony zakres 2-10 kHz. Brzmienie Spójne, ciepłe, bliskie. Mocne nasyceniem i wielkością sceny, jednocześnie delikatne i charyzmatyczne.

I z tym po czesci sie zgodzę. Brzmienie jest spójne i ciepłe. Tak bliskie może nie jest. No właśnie Chciałbym żeby było bliższe. O scenę właśnie bym trochę powalczył jakimś lepszym dac'iem. Brzmienie jest delikatne i dosc charyzmatyczne.

Wg mnie Bas potrafi nisko zejść i daje czasem trochę mięsa. IMO trochę słabsza średnica. Góra przyzwoita.

Z tego co się wypowiadacie to dobry byłby jakiś NAD C326bee, c356bee i do tego Yamaha wxad 10 lub NAD c388. Czytałem pozytywne opinie o Yamaha RN803D. Teraz to ciężko z domu wyjść i posłuchać  więc posiłkuje się tylko opiniami. 

Co mogłoby fajniej zagrać z moimi kolumnami tak żeby z nich coś  więcej wykrzesać w muzyce rockowej i Indie rock biorąc pod uwagę moje preferencje odsluchu .Cudow nie oczekuje ale jakis progres. 

Czy słuchanie głównie strumieniowe z jakości spotify przy zmianie amplitunera czy dac'a da zauwazalny skok jakości ? 

Pzdr ciepło 

nie pozostaje nic innego jak umówić się na odsłuch i odsłuchać na Twoich kolumnach w/w propozycji. Co do Spotify, jest to jakośc i tak mp3. Zobaczysz na miejscu ile można wycisnąć więcej, stosując jako źródło Tidal ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Niepotrzebnie koncentrujesz się na samym spotify, przy budżetowych klockach zmiana amplitunera na wzmacniacz da ci duży przeskok, oczywiście jeśli wejdziesz w Nada czy jakieś lepsze i nieco droższe wzmacniacze takie jak Audiolab 6000A, Vincent SV500.

Dziękuję za odzew. 

No te podane wzmacniacze to już trochę za wysoka półka budżetowa. Myślałem o wydaniu maks. maks do 2500 zł. W grę wchodzą rowniez ew. używki.
Posiadam trochę muzy we FLAC ale nie ukrywam że strumieniowanie jest dużo wygodniejsze, z odtwarzaniem nowości włącznie.
Bazując na swoich doświadczeniach co polecalibyscie z nw. wspomnianych wcześniej przez was ustrojstw do moich Elaców (muzyka rockowa): NAD C326bee, c356bee i do tego Yamaha wxad 10 lub NAD c388, Yamaha RN803D? Co mogłoby najlepiej zagrać i zgrać się z kolumnami? A może macie jakies inne typy; moga byc uzywki w tej półce cenowej.
Wszelkie propozycje oceny sugestie wskazówki miłe widziane ?
Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w używce Onkyo A-9150, ostatnio były dwa po 1500zł szt., jeszcze na długiej gwarancji, za resztę znajdziesz coś w używce "do sieci", na pewno 2.5k zł nie wydasz, a dźwięk zmieni się diametralnie. Yamaha R-N803D raczej za 2.5k zł nie kupisz i choć to bardzo dobry sprzęt w swojej cenie, to z Twoimi kolumnami go nie widzę, będzie za ostro, R-N602 moim zdaniem w ogóle możesz pominąć. NAD C388 mógłbyś spróbować tylko powiedz mi gdzie go widziałeś za 2.5k zł?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radmorek napisał:

Poszukaj w używce Onkyo A-9150, ostatnio były dwa po 1500zł szt., jeszcze na długiej gwarancji, za resztę znajdziesz coś w używce "do sieci", na pewno 2.5k zł nie wydasz, a dźwięk zmieni się diametralnie. Yamaha R-N803D raczej za 2.5k zł nie kupisz i choć to bardzo dobry sprzęt w swojej cenie, to z Twoimi kolumnami go nie widzę, będzie za ostro, R-N602 moim zdaniem w ogóle możesz pominąć. NAD C388 mógłbyś spróbować tylko powiedz mi gdzie go widziałeś za 2.5k zł?.

No #radmorek# sporo racji. Sugerowalem się podpowiedziami kolegów ale rzeczywiście NAD C388 jest dla mnie nieosiagalny. Yamaha R-N803 jest dostępna  za 2500 zł (prawie nowa ale lekko porysowane pokrętła) ale skoro będzie za ostro to tak nie chcę. 

Z tego co sugerujesz to miałbym pozostać w kręgu starego znajomego  Onkyo ;). Gdzie wwidziałeś w takiej cenie? Teraz moje Onkyo jakoś  tam sie zestraja z kolumnami. Trochę jestem laikiem więc pytam:  do tego potrzebne jest cos do streamingu, tak? Czy pasowalaby wymieniona wcześniej np. Yamaszka wxad 10 czy ew. polecisz cos innego? 

A jak odnioslbys się do wymienianych wcześniej przez kolegów NAD'ow?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowy sprzęt i chcesz zmieścić się w zakładanym budżecie to kupujesz nada 326 do niego przystawkę Yamahy wxad-10 i masz problem załatwiony. Choć ciekawiej by było z 356 bo ma większego kopa. I podzielam zdanie co do amplitunera Yamahy nie za bardzo do tych kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mollinari napisał:

No #radmorek# sporo racji. Sugerowalem się podpowiedziami kolegów ale rzeczywiście NAD C388 jest dla mnie nieosiagalny. Yamaha R-N803 jest dostępna  za 2500 zł (prawie nowa ale lekko porysowane pokrętła) ale skoro będzie za ostro to tak nie chcę. 

Z tego co sugerujesz to miałbym pozostać w kręgu starego znajomego  Onkyo ;). Gdzie wwidziałeś w takiej cenie? Teraz moje Onkyo jakoś  tam sie zestraja z kolumnami. Trochę jestem laikiem więc pytam:  do tego potrzebne jest cos do streamingu, tak? Czy pasowalaby wymieniona wcześniej np. Yamaszka wxad 10 czy ew. polecisz cos innego? 

A jak odnioslbys się do wymienianych wcześniej przez kolegów NAD'ow?

 

Co do wzmacniacza to np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do WXAD-10, to możesz spokojnie połączyć, jak i każdy inny który wpadnie Ci w oko i "cenę".

Co do NAD-ów, ja osobiście ich nie lubię, ale to żaden wyznacznik, jeśli już miał byś brać, to tak jak sugerują inni, lepiej w używce 356 niż nówkę 326.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Soomi napisał:

Jeżeli nowy sprzęt i chcesz zmieścić się w zakładanym budżecie to kupujesz nada 326 do niego przystawkę Yamahy wxad-10 i masz problem załatwiony. Choć ciekawiej by było z 356 bo ma większego kopa. I podzielam zdanie co do amplitunera Yamahy nie za bardzo do tych kolumn. 

Fajnie to zabrzmiało #soomi# kupujesz (...) i masz problem załatwiony. ?

No nie chciałbym mieć "ot tak" tego z głowy?.

Muszę sprostować kilka spraw. Jeśli chodzi o NAD'y to z mojej strony nastąpiło małe omsknięcie palca. Chodziło o modele 326, 356 i C338 jak podpowiadał inny kolega (a nie jak ja błędnie napisałem 388). A to spora różnica.

Rozumiem że będą zwolennicy Onkyo 9150 i zwolennicy NAD'ow i odp. jednoznacznej od was nie uzyskam.

Niemniej muszę zawęzić pole poszukiwań i przyjrzeć się bardziej używkom Onkyo i NAD 356 (choć nie wiem czym różni się od niego c338) tym bardziej ze stopuje mnie żona jeśli chodzi o budżet. 

Onkyo można kupić za ok. 1500 zł (choć niby nowy na allegro za 1700zl), NAD 356 za ok. 1600-1750 zł. Co z używek do streamingu można do tego dorzucić?

Czytałem że Onkyo nie ma USB(?), a ja chciałbym rowniez puszczać muzę FLAC właśnie z USB. To prawda? A czy NAD ma wejście USB na pena? Czy jednak pena trzeba podlaczyc do jakiegoś amplitunera sieciowego?

A, dzięki jeszcze raz za pomocne podpowiedzi.

No i jeszcze trzeba sprzedać Onkyo TX8130. Nie za bardzo wiem jaką dać cenę bo w necie tego mało. Cena 1200 zl. proponowana przez jednego sprzedającego to chyba przesada. Mój  sprzęt bardzo zadbany, ale jednak 4 letni. Kosztował chyba ok 1600-1700zl.

Pzdr

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2020 o 22:00, mollinari napisał:

Cześć. 

Wiem, że tematem nr 1 na świecie jest zupełnie coś innego, ale moze właśnie dlatego siedząc w domu zająłem głowę czymś innym.

3 lata temu kupiłem zestaw tylko do sluchania muzyki amplituner Onkyo Tx8160 + kolumny elac fs 68.2. Gra to nawet fajnie. Słucham głównie rocka, Indie rock i może trochę nieco cięższych klimatów. Odtwarzam muzyke z plikow Flac z pena, a ostatnio glownie streamingowo ze spotify. Pomieszczenie to pokój 20m2. Zastanawiałem sie czy ew . korekta w postaci zmiany amplitunera na cos "swieższego" (innego amplitunera czy w ogole innego rozwiazania) mogłaby poprawic jakosc dźwięku. Z tego co wcześniej się orientowałem przy zakupie to kolumny miały być calkiem przyzwoite jak na moje wymagania. Znacie je moze? Nie siedze w temacie i nie znam się na nowych rozwiązaniach ale chyba troche potrafię odróżnić jakość dźwięku. Sprzęt może być używany.

Mam zatem pytanie: co byście polecili do sluchania muzyki poprzez stream. Czy jest w ogóle sens zmiany przy moim streamingu i posiadanych kolumnach. Zakladany budzet to ok.1500-1800zl. 

Proszę o wszelkie opinie.

Pozdrawiam

Z mojej strony polecam NAD C326BEE po modyfikacji. Zmieścisz się w zakładanym budżecie ? Szukaj używek na OLX, allegro 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad c338 to zdecydowanie gorsze rozwiązanie niz wspominane 326 czy 356 jedyne co ma lepszego to gabaryt jeżeli ktoś szukasz mniejszego urządzenia i Chromecasta. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Postanowiłem że chyba zamówię Onyko 9150 (takie z możliwością ew. zwrotu) i zatrzymując póki co swoje Onkyo TX8130. Porównam wtedy  ich granie. Odpowiem sobie na pytanie czy ja rzeczywiście będę slyszal roznice.

Rozwazam rozne opcje. W związku z tym mam kilka pytań. Nie jestem w temacie więc proszę o wyrozumiałość: 

1. Proszę o wskazanie moze jakiegos innego odtwarzacza  sieciowego (z nizszej półki)  prócz wspomnianej Yamaha wxad 10. Chodzi mi o rozwiązanie trochę bardziej budżetowe, bo 650 zł to trochę dużo, a uzywek nie ma. 

2.Czy będzie duża różnica w jakości dźwięku jeśli zamiast wxad10 kupilbym tańsze ustrojstwo do strumieniowania? Rozumiem że i tak ważniejszy wzmacniacz ?

3. Co jeszcze potrzeba do zestawu żeby zagrał - kable rca czy coś innego?

4. Czy do samego Onkyo 9150 można podłączyć pena z muza z FLACami? Czy pena z FLACAMI trzeba podłączyć do odtwarzacza strumieniowania?

5. Czy ma jakieś  znaczenie że moje Elac 68.2 maja 6-omowa impedancja a gdzieś  czytalem że Onkyo 9150 obsługuje 4, 8 Ohm (poprawcie mnie jeśli się myle)

6. Użytkownicy-sklepy z forum możecie podać oferte zestaw Onkyo 9150 + coś do strumieniowania (ew. Yamaha wxad 10) + kable

Trochę dużo pytań ale teraz mamy chyba trochę więcej czasu więc liczę na was. No to tu robić w tym domu. Można pomóc koledze.?

Pzdr

Marek

PS.Jestem z Olsztyna (niby miasteczka 170 tys.) a nie ma z kim i gdzie pogadać o sprzęcie, o posłuchaniu nie wspominając. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i chyba muszę uporządkować wprowadzony wcześniej chaos. Zależy mi na poprawie jakości dźwięku, odsłuchu ze strumieniowania ze Spotify i FLAC z pena przez USB. Nie chcę korzystać z dysku sieciowego NAS.  

Chcę żebyście mnie poprawili i doradzili. Swoje poszukiwania zawęziłem do ew. kupna Onkyo 9150 lub Nad 356, oba w używce. Przy zakupie jednego z ww. wzmacniaczy zintegrowanych potrzebne byłoby coś do strumieniowania, np. Yamaha wxad10 lub coś innego, bardziej budżetowego, może chromecast. I wtedy mam załatwiony Spotify.

Ale co jeśli chciałbym odtwarzać muzykę z pena we flacach? I tutaj pojawia się pytanie, bo gdzieś czytałem o malince. Czy ona pozwoliłaby na jednoczesne strumieniowanie Spotify i podłączenie pena z muzyką. I drugie pytanie czy malinkę można podłączyć do Onkyo 9150 czy Nad 356? Wtedy sprzedaję obecnie posiadany Onkyo TX8130.

Druga alternatywa. Zostawiam Onkyo TX8130 i próbuje coś z tym zrobić. Jest fajne. W tej chwili załatwia, może troszkę oprócz jakości dżwięku, wszystkie moje potrzeby (strumieniuje bez problemu Spotify, czyta flaci z pena przez usb). Czy można wykorzystać moje Onkyo 8130 jako przedwzmacniacz? Onkyo 8130 posiada wyjście line-out, ale gdzieś wyczytałem że "nie ma on regulowanego poziomu sygnału, a więc sygnał musiałby być puszczony przez pasywne pre (potencjometr)". Cokolwiek to znaczy, to konsensus tego jest taki, że chyba nie można go podłączyć do końcówki mocy lub wzmacniacza zintegrowanego.

Poprawcie jesli się mylę i doradźcie co zrobić, żeby poprawić jakość dżwieku przy jednoczesnym korzystanku ze Spotify i flaców przez USB.

Pzdr  

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem jeszcze z jednym ze sklepów, który chce poleca mi wypożyczyć Atoll in80. Nie chce przesadnie gromadzic sprzetu więc zadaje pytanie: Jak myslicie jak ma sie atoll 80 do Nad 326, 356 lub Onkyo 9150 z kolumnami Elac 68.2. Doceniając uprzejmość sklepu, miłe i fachowe doradztwo (naprawde super się gawędziło) chcialbym usłyszeć waszej opinii.

Trochę zależy mi na muzyce we flacach z pena i streamie ze spotify dlatego jak ma się Waszym zdaniem jakość Yamaha wxad 10 (tylko spotify) do ieast (spotify+FLAC usb)

Pzdr

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 15:59, mollinari napisał:

Chcę żebyście mnie poprawili i doradzili. Swoje poszukiwania zawęziłem do ew. kupna Onkyo 9150 lub Nad 356, oba w używce. Przy zakupie jednego z ww. wzmacniaczy zintegrowanych potrzebne byłoby coś do strumieniowania, np. Yamaha wxad10 lub coś innego, bardziej budżetowego, może chromecast. I wtedy mam załatwiony Spotify.

Ale co jeśli chciałbym odtwarzać muzykę z pena we flacach? I tutaj pojawia się pytanie, bo gdzieś czytałem o malince. Czy ona pozwoliłaby na jednoczesne strumieniowanie Spotify i podłączenie pena z muzyką. I drugie pytanie czy malinkę można podłączyć do Onkyo 9150 czy Nad 356? Wtedy sprzedaję obecnie posiadany Onkyo TX8130.

Możesz kupić DAC używany np irDAC lub jakieś nowy tani DAC Magic 100 i strumieniować z PC/laptop. Spotify również w tym wypadku możesz sterować z pozycji telefonu bezprzewodowo. Rozważałeś taką opcję?

19 godzin temu, mollinari napisał:

Rozmawialem jeszcze z jednym ze sklepów, który chce poleca mi wypożyczyć Atoll in80. Nie chce przesadnie gromadzic sprzetu więc zadaje pytanie: Jak myslicie jak ma sie atoll 80 do Nad 326, 356 lub Onkyo 9150 z kolumnami Elac 68.2. Doceniając uprzejmość sklepu, miłe i fachowe doradztwo (naprawde super się gawędziło) chcialbym usłyszeć waszej opinii.

Ma to sens, Atoll ma spory power, nie gra zbyt ostro, ale 80-tka nie jest wzmakiem jakoś bardzo ciepłym, lecz basu mu nie brakuje. Popularniejsza i lepiej grająca jest 100-tka możesz spojrzeć na nią i sądzę iż również znajdziesz w świetnej cenie używkę! ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,
Podepnę się pod temat.
Czym (chodzi o kolumny przednie i centralny) warto jest zastąpić Elac FS68. 2.
U mnie grają z wzmacniaczem Advance Acoustic XI 125 i AA XStream 9. A w kinie do tego Marantz SR 7010.
Na fronty i center nie chciałbym wydać więcej jak 2000 €.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2020 o 08:24, Soomi napisał:

Nad c338 to zdecydowanie gorsze rozwiązanie niz wspominane 326 czy 356 jedyne co ma lepszego to gabaryt jeżeli ktoś szukasz mniejszego urządzenia i Chromecasta. 

Czy ja wiem? Bo jest w klasie D?  Nie popadajmy w stereotypy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o klasę pracy poprostu stare nady w stosunku do c338 bardziej odpowiadały mi brzmieniowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.