Skocz do zawartości
IGNORED

DO Posiadaczy Technics SH-GE90 i innych?


misiowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznacze na poczatku iz chodzi mi o opinie tych ktory ten korektor posiadali albo posiadaja i nie uwazaja ze korektor sam w sobie to szjas nie potrzebny do niczego nawet jesli ktos ma nie odpowiednie wrunki w pomieszczeniu do osiagniecia odpowiedniego dzwieku.

 

Zaczne w ten sposob, chce podbic bas w kolumnach przy ich wydajnosci do godziny 10 max na galce wzmaka , pobawilbym sie takaze srednimi aby nie krecic glaka loudnes w mojej Yamszce AX-870 i zabawka typu DSP i mikrofon bylaby mile widziana , minusem jest tylko to ze koreckja w GE90 tyczy sie obu kanalow naraz a nie poszczegolnego ale czy sie z tego skorzysta ale czy to jest potrzebne hmm.....

Jak to ludzie mowia ten korketor wprowadza ponoc straszne znieksztalcenia i to podobno z racji tego ze jest cyfrowy a nie anlogowy , dlatego zwrocilem sie z pytaniem do uzytkownikow?

Czy jestescie z niego nie zadowoleni? czy co wam w nim przeszkadza? czy z checia wyminilbyscie go na inny anlogowy

itp. obiekcje ? w tym watku mozecie sie podzielic tymi doswiadczeniami , tylko prosze tych ktorzy maja do powiedzenia cos w stylu "korektor to shit i nieaudiofilska zabawka i jestes glupcem " o powstrzymanie sie od glosu jesli nie maja nic ciekawszego do powiedzenia na temat co konkretnie im sie nie podbalo itd i czemu , dlaczego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , wątek o tym korektorze już chyba był, a z tego co sam słyszałem (fakt ze troche lat temu) to ten korektor wprowadzał zniekształcenia podobne do pierwszych cd tzn dzwięk był ostry, chropowaty i dodatkowo też troche to cudo szumiało a najciekawsze ze było takie efekty słychac na wieży technicsa z kolumnami dali 102 , lepsze wg. mnie efekty dałby tuning samego wzmacniacza nawet jak to jest technics

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watek byl z zapytaniem o instrukcje ale posiadacze aktulani badz byli tego urzadzenia sie nie wypowiedzieli konkretnie wiec zalozylem ten i chce poczytac wasze opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz kupić equalizer Technics-a to już lepiej SH-GE 70, raz że tańszy, dwa że można każde pasmo rególować osobno, tego SH-GE 90 nie ma (ale jest to zespolone na obie kolumny tak jak w SH-GE 90). A co do SH-GE 90 ma dużo bajerów do zmieniania barwy dzwięku+opóźnienia itp, ale każdym pobawisz się pewnie około 5 min. żeby sprawdzić co to i jak słychać, a później ustawisz jedną korekcję i będziesz tak słuchał. Tak że jak chcesz kupić taki klocek to najlepiej pożycz, posłuchaj i wtedy decyduj się na zakup (bo te bajery nawet psu na budę się nadają)

 

jak kupisz napisz coś o tym jak to się spisuje w twoim zestawie

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie jestes 1 osoba ktora uznaje wyzszosc GE79 nad 90 tylko razi mnie fakt iz tma jest tylko 7 pasm korekcji na kanal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem SH GE 90 i to największe gówienko jakie można sobie wyobrazić ;-) Szumi jak cholera, a najgorsze jest to że spłyca dynamikę do poziomu nędznej klasy magnetofonu kasetowego - chcesz słuchać kaset zamiast CD - kup sobie SH GE 90 ;-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakto splyca dynamike ? korektor sam w sobie konturuje dzwiek czyli mam na mysli dodaje soprnau i basu tzn zwykle sotsuje sie go do takiego ustawienia , moze to dla ciebie splycanie dynamiki? nie wiem wytlumacz i prosze sprecyzuj szumi , tzn ze puszczajac prze niego sygnal sa szumy a moze miales uszkodzony albio zly kable laczacy , poprostu szumi to troche dziwne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosunek S/N wg danych technicznych to 86 db (IHF A), tak naprawdę pewnie 70 db, albo i mniej...Szumi jak cholera, bo to kolejne ustrojstwo w torze sygnału wydłużjące jego drogę....Korektory degradują dźwięk straszliwie, w szczególności tak beznadziejne jak SH GE 90 jak Ci brakuje basu i sopranu to:

1) masz źle dobrany sprzęt lub marnej jakości

2) masz słabą akustykę pokoju - popracuj nad nią

3) jesteś przyzwyczajony do Altusowego umcyk-cyk-umcy

Proponuję słuchanie dźwięku z wyłączonymi wszelkimi konturami, basami, sopranami i bez korektorów, jak czegoś będzie Ci brakowało zrób trochę głośniej, z czasem poczujesz frajdę obcowania z neutralnym dźwiękiem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pozdrawiam wszystkich. Wywołam ,,wilka z lasu,, ale od jakiegoś czasu ciekawi mnie jedno....

Mam dwie płyty Deep Purple, jedna amerykańska druga niemiecka. Zestaw utworów prawie taki sam, ale

brzmienie tych płyt jest różne. Zastanawiam się która z nich brzmi naturalnie. Czy ta która mnie bardziej odpowiada ,

czy ta która podoba się mojemu bratu? Nie obraź się Zyzio, ale nie wiem do której płyty mam umeblować

pokój? Mam już swoje lata i nie bardzo chce mi się to robić. Czy nie prościej jest wyregulować to korektorem?

Przecież nie kupujemy sprzętu po to żeby słuchać jednej płyty. Sam wiesz jak różnie są realizowane nagrania.

A przecież dochodzi do tego jeszcze nasze samopoczucie. Czasami mamy ochotę się wyciszyć,a innym razem

mamy ochotę aby muzyka wcisnęła nas w fotel. Zmierzam do tego że moim zdaniem korektory służą do

zdefiniowania własnej charakterystyki, która nam się podoba. Każdy z nas jest inny i nawet najlepsza firma na

świecie nie jest w stanie trafić w gusta wszystkich. Korektory umożliwiają nam dopasowanie pewnych niuansów w sprzęcie i w pomieszczeniu. Oczywiście to działa też w drugą stronę. Nie należy przesadzać. Osobiście mam korektor i korzystam z niego ale czasami go wyłączam. Wszystko zależy od płyty i mojego nastroju. Korektor może dźwięk poprawić ale też i zepsuć. Jeszcze raz pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowiec> "sprecyzuj szumi"

 

pewnie że szumi, mój pierwszy zestaw to był właśnie Technics+kolumny Alton 80 i miałem podłączony equalizer i wystarczy że włączyłem tylko zasilanie a głośniki wydawały dziwny syk-szum, a jak wyłączyłem equalizer syku-szumu nie było.

 

Funky5> co do płyt nagranych za oceanem i europejskich. Tam z tego co się orientuję jest trochę inna metoda zapisu (ale nie pytaj jaka bo nie wiem, czytałem kiedyś w jakiejś gazecie). Sam miałem dwie płyty Faith No More - wydane w tym samym czasie a brzmią inaczej, ta europejska ma mniej basu. Mam znajomego który zbiera tylko płyty zza oceanu bo wg niego one lepiej brzmią

 

A korektory były, są i będą - tak samo jest z ich zwolennikami i przeciwnikami, tyle że pod nowsze sprzęty coraz trudniej je podłączyć, tak samo jak gramofon...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie da sie podlaczyc jak ulal bo w Yamszce mam main preout polczone zworami wiec zamist zworek moge wpiac na tor korektor :) i nie powiedzialbym ze do konca zle dobralem sprzet tylko jestem przywyczjony do wielkiego przepoteznego basu ktory przycmiewa reszte mowiac waszym jezykiem , mnie sie to podobai to lubie przynajmniej narazie a jak bede mial ochote na neutralny dzwiek to wylacze korektor i wcisne przycisk pure direct to chyba proste :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chodzi o kupno korektora ktory bedzie mial moliwie najmniejsze znieksztalcenia przy duzej mocy i do tego bedzie mial conajmniej 10 stopniowa korekcje zaczynajaca sie conajmniej od 35hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowiec> "tylko razi mnie fakt iz tma jest tylko 7 pasm korekcji na kanał"

 

i każdą częstotliwość możesz regulować osobno, a SH-GE 90 ma regulację jak miniwieża w jednym klocku tzn całym pasmem wywija jak wężem ogrodowym

 

najpierw lepiej sobie porównaj obydwa, albo kup analogowy - ma po 11,12 suwaków na kanał i każdy kanał regulowany jest osobno, Jak chodziłem do ogólniaka też miałem zajoba na punkcie tych suwaków (im więcej tym lepiej, ale wtedy na inny sprzęcie się grało, nawet kiedyś kupiłem takiego Radmora co jeszcze miał jakieś przyciski na środku - do "polepszania" stereo - filtry, ale po nim dałem sobie spokój, tylko fotki pozostały po starym sprzęcie)

 

jak kupisz > napisz wrażenia z odsłuchu

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były i zdarzają się jeszcze na Allegro starsze EQ Technicsa z potencjometrami od 7 do 32 punktów regulacyjnych. Wystarczy w nich tylko wymienić pojemności na nowsze (lepsze) i można słuchać. Czasem trzeba tylko nieco poczekać,wyszukać okazje i nie kupować tylko i wyłącznie tego co nowe bo bardzo często się okazuje,że nowe jest dużo gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydawalo ze kaazde z pasm w GE90 mozna regulowac odzielnie albo przynajmniej 12 z 24 ...? tego sprzetu nie ma na polkach sklepowych i trudno przejac cos takiego i sobie przywiesc do domu wiec tyle wypytuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Technicsa SH-8058 i Jestem z niego zadowolony. Uważam że 7 zakresów w zupełności pokrywa całe pasmo, tym bardziej że stosuję bardzo delikatną korekcję. Jeżeli chcesz prześlę ci instrukcję w PDF od GE90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sam posiadam taki korektor ale stoi odłaczony i czeka na kupca bo...kupiłem lepszy wzmacniacz którmu korektor tylko szkodzi sam wzmacniacz ma wystarczajacy bass i wysokie wiec 90 jest nie potrzebna. poza tym oprocz zniekształceń korektor tptalnie psuje efekt stereo posłuchaj muzyke z nim a potem bez niego zonaczysz ze z 90 dźwiek ci sie szybko znudzi.poja propozycja pozenic 90 dołozyc do wzmacniacza ja tak zrobiłem.PS na 4 głosnikach zabawa z korektorem jest pyszna bo dopiero wtedy słychac wszystkie efekty cyfrowe tu frajda jest nie mała ale wole JUŻ bez 90 pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowiec, robisz po 3-4 wątki na jeden i ten sam temat, i pewnie będziesz robił to tak długo aż wszyscy którzy coś niecoś wiedzą i mogą służyć Ci radą dadzą sobie spokój bo ile można tłumaczyć coś komuś a ten ktoś dalej swoje. Chyba że czekasz aż któryś z nas da Ci zielone światło żeby sobie kupić Techa z korektorem, masz yorka zapalonego technics-owca który jednak już powoli wyrasta z zabawek jak korektor co zresztą sam napisał.

A zresztą kup kurna byle co i daj już spokój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz pisac smiecie opteron , to nie pisz nic !!! poztym pokaz mi watek poprzedni ktory zalozylem na ten sam temat !! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze jestes zwyklym awanturnikiem ktory probuje przekonac kogos do swoich racji metoda publiczengo oburzenia sie w stosunku do sprzetow jakimi ktos sie interesuje a one sa sa twoim zdaniem smieciami , prosilem uzytkownikow! lub tych co mieli stycznosc z tym sprzetem o szczere wypowiedzi i sygestie itp , kazda szanuje a takim jaki ty podziekuje wymownie za glos ,bez urazy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmachol > układ RSN jest hybrydowym odpowiednikiem wzmacniacza sterującego tzn. małej mocy co do układu H+ to podejżewam że to jest dalej jakiś odpowiednik układu SVI (klasa pracy B) co do który jest lepszy to układy AA mają zreguły większą moc (i lepsze elementy) od wzmacniaczy class A ale zasadniczo to obydwa jak dlamnie grają głucho i ostro. Jak chcesz kupić technicsa to kupuj class AA ale z kondensatorami psx (trzymią parametry nawet po 12latach), w zasadzie to technics zaczyna grać jako tako dopiero po modyfikacji zasilania i wzmacniacza dużej mocy (SVI) tzn .wstawienia grubych kabli do zasilania i wywalenia mostka rezystorowego i zwiększenia prądów spoczynkowych.Co do mocy to może taką mieć ale sinus (wzmacniacz jako taki ma małe straty własne przez małe prądy spoczynkowe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz operton ma wszystko najlepsze i wie najlepiej jak juz pisałem jest to fajna zabawka kupa bajerów ładnie świeci mozesz sobie kupic pobawic sie a jak sie znudzi sprzedac ja dosc długo to mialem ale mi sie przejadła kupiłem lepszy wzmachol i na razie delektuje sie jeg dźwiekiem.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

korektor dobra rzecz, oczywiscie o porzadnych parametrach i nieszumiacy. Nie splyca dynamiki, do zmniejszenia dynamiki sa kompresory dynamiki. Korektor spelania bardzo wazna role w systemie jak i jego rozumne stosowanie. Oczywiscie oprocz wymaganego loudnessu to koniecznosc. RAdmorka korektor to byl b. dobry spzret, nie tylko jak na tamte czasy. dzis mozna by zrobic korektor o wiele lepszy. Ale komu sie chce? lepiej pakowac plastikowy chlam plebsowi. i kino domowe za 1000zl itp.

I niech nikt tu nie mowi ze korektor to zle, gowno i szajs i ze nie audiofilskie bo to nieprawda. Przeciez skoro SUBIEKTYWNIE lepiej z nim to znaczy ze pozytywnie wplywa na dzwiek!!! TAK SADZA AUDIOFILE ZRESZTA. Altusy tez subiektywnie moga super grac. i nikt nie moze powiedziec ze to chlam, przeciez to tylko kwestia subiektywna, a ze 99 na 100 powie ze jednak nie to nie oznacza ze jest to zle skoro 1 powie ze dobre, pzreciez subiektywizm....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajana wypowiedz, a wiec podsumowujac , jesli ktos decyduje sie na koretor to to jakimi jego paramtreami powienien kierowac sie w wyborze i ewentulanie jakie modele warte sa uwagi , jesli mamy na wzgladzie jak najmniejsze znieszkstalcenia przy danym poziomie sygnalu , i mozliwie rozbudowana korekcje , czy wspolczynnik S/N odgrywa tu wazna role , bo fatk faktem ze GE90 ma wlasnie S/N najnizszy ze wszystkich korketorow technicsa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.