Skocz do zawartości
IGNORED

DO Posiadaczy Technics SH-GE90 i innych?


misiowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sie ma przykre pomieszczenie odsluchowe to mozna sie korektorem poratować, sam kiedyś to robiłem, ale na ogół nagrania sa zrealizowane na tyle dobrze ze najczesciej niczego nie trzeba poprawiać.

misiowiec nie jestem awanturnikiem, ale brniesz w zparte z tymi technicsami stary, ja Ci dobrze radze, nie chcemy zebys wydal kilka ladnych stówek na badziewne GE90, od ktorego lepsze jest wszystko inne.

Czy S/N jest wazny?

To zalezy czy lubisz sluchac muzyki z szumami czy szumów z muzyką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym momencie dramatyzujesz , zeby sluchac szumow z muzyka to ten parametr musilby byc chyba bardzo niski , np w wzmacaniczu ucho ludzkie nie odrozni roznicy miedzy S/N 100dB a 105 dB nie wiem jak jest z korektorem , co nie zmienia racji jak mowilem ze S/N jest najgorszy dla GE90 to prawda

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szumy na poziomie -60dB sa juz praktycznie niesłyszalne, -80dB to bardzo dobry wynik, -100dB to troche juz kosmiczne wyniki chyba tylko z kolorowych pisemek reklamowych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem uśmieszek za tym „dramatycznym” wpisem.

Panowie, szczególnie Brencik, korektor jest ustrojstwem jak każde inne, jeśli nie jest niezbędny, a najczęściej właśnie jest zbędny, to trudno. Ale mieć go po to żeby ustawiać bas i sopran na max, żeby ścianami kiwało kwestia gustu, ale nie ma to nic wspólnego z rzeczywistym obrazem muzycznym. Brencik, jesteś zapewne elektronikiem, skoro siedzisz na tym forum to i pewnie dużo słuchasz, ustaw sobie korektor w pozycji flat, po czym włączaj go i wyłączaj z toru, degradacja dźwięku jest duża, zwłaszcza w kwestii tego co słychać w tle, po prostu zanika, tło robi się czarne, nic się tam nie dzieje, nawet na wysokiej klasy korektorze, przy którym ten GE90 to jest kupa śmiechu, (pomijam ze ten wynalazek GE90 to jest w ogole kupa śmiechu). Więc jeśli ktoś ma jaki taki sprzęt, i lubi się wsłuchiwać to korektor jest nie tyle niepotrzebny co niemożliwy.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam wlasnie wczoraj kupielem procesor technicsa SH-GE90 wczesniej mialem korektor tej samiej firmy byl to model SH-8055 i go sprzedalem.Po 2 dniu sluchania muzyki z procesora stwierdzam ze zrobilem glupote sprzedajac korektor.I mam pytanie czy moze ma ktos instrukcje obslugi w jezyku polskim do tego procesora w PDF-ie?Jesli tak to bym bardzo prosil o przeslanie na malil [email protected].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszla dziekuje jak tylko moge:) szczerze to nie myslalem ze sa az tak zyczliwi ludzie ale zostalem mile zaskoczony:) jeszcze raz bardzo dziekuje zaraz zabieram sie za jej studiowanie:)Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten procesor obcina dynamikę. Wystarczy wyłączyć korekcje i posłuchać, a na końcu wyłączyć procesor i znowu posłuchać. Dynamika powinna ulec zwiększeniu. Też miałem tę zabawkę, stylistycznie wygląda idealnie, ale jej możliwości nie są imponujące. Osobiście jestem zwolennikiem korektorów bo lubię wyostrzoną góre, no ale jesli chodzi o sam korektor i jego możliwości to bardziej polecałbym coś suwakowego, wiem że niejest to już takie ładne jak ten procesorek, ale brzmienie można uzyskać na przyzwoitym poziome.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Podpisuje sie pod tym co napisali zyzio i opteron. Korektor to tylko niepotrzebne znieksztalcenia i dobry zestaw wcale tego nie potrzebuje. Zaczalem od FS 011 D Sudety - ciekaw jestem czy ktos ten szajs pamieta? To byl 1982 rok i gralo to z najwiekszym syfem jaki znam WS 501 S - pozal sie Boze - Trawiata i rzeczywiscie Trawiata z Etiuda (koszmar) plus Altusy 75 z bylejakim kablem potrzebowaly korektora bo wysokie tony mozna bylo sobie jedynie wyobrazic. Potrzebowala go takze konstrukcja DIY na bazie WS 503 na dwoch trafach w polaczeniu z MDS 432 ( i co z tego ze na Francje z pasmem od 30 - 19khz jak to dalej szajs ) plus te same Altusy - ale korektor byl wtedy inny FS 032. Potem byl korektor Radmora z oslawionym DNL-em i Super - pseudo - Stereo, jakis Uher i wreszcie cos co polecam kazdemu mlodemu maniakowi korektorow Pioner o oznaczeniu 333. Najwyzszy model. Kosztowal majatek. Ale juz malutkie Akai z serii AM-U z petla DC Servo pokazalo ze korektor mozna miec w d. Pozniejsze wzmaki takze. No ale zmienily sie kolumny. Opis w " o mnie ".

Wniosek? Sprzet na pewnym poziomie po prostu nie potrzebuje korektora. Moze sie jednak zdarzyc ze pewne elementy toru moga byc niedopasowane wtedy trzeba sie zastanowic co tu nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Wniosek? Sprzet na pewnym poziomie po prostu nie potrzebuje korektora. Moze sie jednak zdarzyc ze pewne elementy toru moga byc niedopasowane wtedy trzeba sie zastanowic co tu nie gra."

 

Święte słowa. Na początku lat 90-tych skompletowałem "wieżę" Pioneera z elementów serii 500.

 

"...Moze sie jednak zdarzyc ze pewne elementy toru moga byc niedopasowane..."

Taa, te elementy toru były bardzo niedopasowane, więc złapałem sie ostatniej deski ratunku dokupując korektor Pioneera 777 (literek niestety nie pamiętam) no i grało to to w miarę znośnie.

Później kupiłem pierwsze Audio/Video, miesiąć później Audio, dwa miesiące później wszystko co było w empiku z wyrazem "audio" w tytule a trzy miesiące później spakowałem "wieżę" w kartoniki i sprzedałem szwagrowi. Za uzyskana kwotę (50% ceny sklepowej) kupiłem wzmak Denon PMA-725 + cd Denon DCD-735 i nawet przez chwile nie pomyślałem o podłączeniu jakiegoś polepszacza.

 

"...Wniosek? Sprzet na pewnym poziomie po prostu nie potrzebuje korektora."

 

Święte słowa.

 

Daj sobie spokój ze świecidełkami i zainwestuj w sprzęt z wyższej półki. Nie żebym specjalnie tu sie wymądrzał czy zgrywał wielkiego audiofila, ale przechodziłem przez to samo co Ty i to tylko taka dobra rada. Bez urazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiowiec: "mnie chodzi o kupno korektora ktory bedzie mial moliwie najmniejsze znieksztalcenia przy duzej mocy"

 

Przy jakiej znów "dużej mocy", od kiedy korektor ma "moc"? Wpina się go przecież _przed_ końcówkę mocy.

A jeśli można swojego centa dorzucić, to... daruj sobie korektor, zainteresuj się ew. lepszym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna sprawa: jak ustawimy korektor na jaskółkę to wzmak będzie osiagał maksymalną moc np. na godzinie 10-tej, a powyżej to już bedą takie zniekształcenia panie, ze kolumny pójdą z dymem, a gwizdek wysokotonowy to na 100 %.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Zyzio chlopie co Ty tlumaczysz - dla zalozyciela watku to pewnie ma gwizdac... I niech tak zostanie. Jak nabierze osluchania to pewnie gusta mu sie zmienia. Zrozumie wtedy dlaczego dzwieku powinno sie sluchac w pozycji Source Direct...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->disco

nie znechecaj zyzia - to jest czlowiek z misja: uchronic jak najwiecej osob od wzmakow technicsa, altusow i korektora... i chwala mu za to, aczkolwiek walczy z wiatrakami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej byc bredzacym audiofilem, niz zgorzknialym, zmeczonym zyciem teoretykiem, ktorego najwiekszym problemem jest fakt, ze ktos inny potrafi czerpac radosc ze swojej pasji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

discomaniak71, mysle ze na prozno komuś cos na siłę uswiadamiać, kiedyś jak widzialem temat w ktorym ktoś pytał o wzmacniacze lub korektory Technicsa starałem się za wszelką cenę odwieść go od zakupu tego (cenzura) bo w tej cenie wszystko inne będzie lepsze. Nie dlatego ze inni tak twierdzą, ale dlatego ze znam to z autopsji. Miałem furę technicsów w domu (wzmaki, cd, korektory) i wiedziałem co piszę. Mało kto niestety słucha innych forumowiczów, potem kupują przykładowo taką padaczkę jak SU-A700 i... pozostaje tylko mieć nadzieję ze kiedyś się ockną i wrócą na forum jako ci, którzy kontynuować będą krucjatę :-)

Teraz jak widzę temat na "T" to po prostu wolę kliknąć na banerka reklamowego niż wdawać się w dyskusję.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze słabszy, ale nawet SU-V500 wydawał się grać lepiej. Trochę milej wspominam SU-A800MKII i nieco milej SU-A800DMII. Ale to i tak poniżej wszelkiej krytyki :-)

Trochę podobnie jak za czasów Atari i Commodore, teraz jak czlowiek patrzy w przeszłość jaką frajde dawały mrugające kwadraciki na ekranie i śrubokręt do regulacji głowicy to aż się łezka w oku kręci. Z technicsem jest troche podobnie, kiedyś to było iiiiihaaaaa!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

i bardzo dobrze , tez zaczynalem od technicsa i uwazam ,ze w swoich klasach cenowych to bardzo dobry sprzet , jest technics i technics - te z wyzszej polki graja zupelnie dobrze , nie rozumiem dlaczego na tym forum znalazlo sie paru maniakow , ktorzy z taka zawziętościa tępia t a markę , ja zostawiłem sobie technicsa na pamiatke , mam sa -ax6, sl-ps 770d, tytulowy korektor ( prawie nieuzywany) i rs-tr 373, wszystko to katowalem od konca lat 90-tych , nigdy nic nie uleglo awarii i pewnie jeszcze dlugo tak bedzie , niedawno kupilem denona pma 2000ae +dcd 2000ae a wiec sprzet z duzo wyzszej polki cenowej i stwierdzam ,ze jego dzwiek na tych samych kolumnach wcale starego technicsa nie nokautuje , polecam te marke wszystkim , ktorzy nie maja wypchanego portfela a po prostu lubia posluchac muzyki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo dobre kolumny , roznica jest ale nie na tyle duza zebym po zmianie sprzetu zaczal deptac technicsa ...jak inni tutaj , mam do marki sentyment i wkurza mnie jak wieszaja na niej psy - zreszta czy konkurencyjne cenowo wzgledem technicsa sprzety byly od niego lepsze:?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.