Jump to content
IGNORED

Lampizacja do CD/DAC w trybie SE

Muzg
 Share

Recommended Posts

W dniu 3.06.2021 o 16:34, Muzg napisał:

Nie mniej jednak można zwiększać pojemność drastycznie, tylko trzeba przewidzieć,  jaki prąd udarowy popłynie na starcie i czy nie upali to nam diod i trafa.

Tu nie chodzi o to czy można stosować większe pojemności , bo jest oczywiste że można , o czym świadczą przykłady zasilaczy renomowanych firm jak ten pokazany powyżej.

Chodzi o korzyści jakie to daje , jak to się przekłada na jakość dźwięku. Musi to przecież dawać jakieś wymierne korzyści skoro tak duże pojemności [7000uF] się stosuje mimo , że to znacznie zwiększa koszty zasilacza , a na to firmy komercyjne są bardzo czułe.

Recenzenci podkreślają np , że ARC ref. 5 to bardzo cichy przedwzmacniacz[ciche tło] jak na urządzenie lampowe i  bardzo dynamiczny.

Dlatego pytałem , czy ktoś nie próbował takiego rozwiązania ze stabilizowanym zasilaczem anodowym. Czy nikt nie robił porównań – np  zasilacz Muzga ze skromniutkim kondensatorem 120uF – z takim z dodaną dużą pojemnością [2000-4000uF] ewentualnie jeszcze z dodatkową filtracją dławikami , czy rezystorami.

To oczywiste , że trzeba by dać w takim wypadku trochę mocniejszy transformator i większe diody. Ale co to za problem zamówić zamiast 0,1A – 0,25A na wtórnym , czy dać diody 2A  i wstawić odpowiednio większy bezpiecznik ,  koszty tego będą niezauważalne.

• 3 months later...

Tu masz schemat:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

Sklep: www.muzgaudio.com | Projekty: www.muzgdiy.wordpress.com

Posted (edited)
10 godzin temu, kopik99 napisał:

Mogłby ktoś jeszcze raz wrzucić spis części ?

Na trzeciej stronie wszystko jest, Kolega Ricambi wrzucił linki.

Mogę zaproponować nowe płytki, kupiłem rok temu i lezą, więc pewnie już nie polutuję.

8 minut temu, Ibmacir napisał:

Mogę zaproponować nowe płytki, kupiłem rok temu i leżą, więc pewnie już nie polutuję.

Edited by Ibmacir

9 godzin temu, Ibmacir napisał:

Dwa tygodnie temu to widziałem ale z jakiegoś powodu teraz nie mogę otworzyć tego linku .Wyświetla pustą stronę.Spiszę ze schematu.

Płytki już zamówiłem ale jeżeli ma ktoś nadmiarowe części to chętnie przygarnę.

W dniu 2.10.2021 o 06:17, kopik99 napisał:

Dwa tygodnie temu to widziałem ale z jakiegoś powodu teraz nie mogę otworzyć tego linku .Wyświetla pustą stronę.Spiszę ze schematu.

Płytki już zamówiłem ale jeżeli ma ktoś nadmiarowe części to chętnie przygarnę.

Mnie się otwiera, załączam plik.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 godzin temu, 1Ender napisał:

Czy ten układ da się wmontować w odtwarzaczu CD? 

Takie było założenie kompletu, czyli dedykowane trafo + dedykowany zasilacz + przedwzmacniacz dyskutowany w tym wątku.

Trochę tych kompletów się rozeszło, wiem o kilku uruchomionych. Pochwalcie się jak to macie zbudowane. 🙂

W sprawie zegarów/zasilaczy/stabilizatorów proszę pisać na muzgaudio@muzgaudio.com

3 godziny temu, Muzg napisał:

Takie było założenie kompletu, czyli dedykowane trafo + dedykowany zasilacz + przedwzmacniacz dyskutowany w tym wątku.

Trochę tych kompletów się rozeszło, wiem o kilku uruchomionych. Pochwalcie się jak to macie zbudowane. 🙂

Jakoś nie bardzo to widzę, by wszystko wsadzić do środka.. 

W dniu 3.10.2021 o 23:54, 1Ender napisał:

Jakoś nie bardzo to widzę, by wszystko wsadzić do środka.. 

Wzorcem "naleśnika" był dla mnie Marazm CD6000 i sąd wzięła się to kurczowe trzymanie się 60mm szerokości. Płytki można umieścić na sztorc.