Skocz do zawartości
IGNORED

Adam A77X 50Hz buzz przy "docelowym" podlaczeniu zasilania - co robic?


lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W audio tak juz jest ze jak nie urok to sraczka xD. Pozbylem sie niedawno dziwnej petli masy/czegos innego co powodowalo ze smiecila mi masa z plyty glownej na glosniki - poprzez zastosowanie symetrycznego polaczenia. No i bloga cisza jaka w ten sposob uzyskalem pozwolila mi stwierdzic ze...

Teraz mam 50Hz hum/buzz na Adamach A77X. Co ciekawe na Behringerach B3031A tego nie ma mimo ze sa wpiete doslownie w to samo gniazdko, uzywaja dokladnie takich samych kabli, stoja doslownie jedne na drugich i warunki sa niemal identyczne. Ale w internecie czytalem opowiesci innych ludzi ze mieli podobny scenariusz (ze generalnie Adamy z jakiegos powodu sa na to bardziej wrazliwe i osoby majace buzz/hum w Adamach ktore mialy tez Behry spotkaly sie z taka sama sytuacja - tylko na Adamach jest problem.

Anyways - podlaczenie elektryczne wygladalo normalnie u mnie mniej wiecej tak:

gniazdko -> listwa -> ups -> listwa -> listwa -> A77X

No i jest okropny buzz/hum. Bardzo irytujacy. To ze jest hiss to tam juz walic, nie jest to az tak irytujace. Jako ze slyszany jest nawet gdy nic nie jest podlaczone do glosnikow (zaden kabel sygnalowy) jedyne czym moglem manipulowac to kabel zasilania. No i tak wlasnie zaczalem podlaczac te glosniki w roznej odleglosci od gniazdka eliminujac kolejne ogniwa lancuszka. Ostatecznie doszedlem do polaczenia:

gniazdko -> listwa -> A77X

I stwierdzilem dumnie ze buzz/hum znikl. Przynajmniej na tyle ze go nie slysze a jak nie slysze to mnie nie irytuje. Nie wiem ktore konkretnie ogniwo najbardziej pogarsza sytuacje bo roznice pomiedzy kazdym poziomem sa dosc niewielkie i gradualnie buzz spada az do momentu gdy go nie slysze w zasadzie o ile nie wsadze glowy w glosnik. Rozwiazanie to ma 2 wady:

  1. to troche jak rozwiazanie problemu ze znalezieniem wygodnych spodni przez obciecie sobie nog
  2. glosniki nie maja zadnej ochrony antyprzepieciowej bo ta pierwsza z brzegu listwa to taki slams totalny (bo nic nie bylo do niej podlaczone oprocz lampki nocnej i UPS'a APC SMT3000i do ktorego jest podlaczony caly pokoj milionem listw) ani nie maja podtrzymania zasilania co moze nie jest kwestia zycia lub smierci ale fajnie jakby jednak w razie zaniku pradu nie uwalalo mi na twardo zasilania z glosnikow.

Dlatego generalnie chcialbym zeby A77X byly wpiete dokladnie tak jak byly wpiete pierwotnie (lub jezeli sie nie da bo ten UPS jest do kitu to na wlasnym UPSie ale musi byc zarzadzalny bo sekcje zasilania sa sterowane autonomicznie przez kontroler zeby w razie zaniku zasilania podczas mojej nieobecnosci podtrzymac jak najdluzej serwery i infrastrukture sieciowa ktore rowniez sa do tego UPS'a podpiete rzecz jasna).

Niestety bardzo mnie smuci ze to zaczyna byc juz jakis poziom Audio Voodoo niemalze i zawsze smialem sie z ludzi ktorym prad w gniazdku gra, ale chyba teraz musze pokornie wziac na klate ze bylem troche ignorantem bo ktos naprawde moze miec tak beznadziejne podlaczenie zasilania w domu i platanine kabli ze mu prad gra. Wiec nawet nie wiem co sie dzieje do konca i dlaczego.

 

Przede wszystkim chcialem sie spytac czy ktos moglby mi wyjasnic z czego moze w ogole wynikac taki buzz (w sensie dlaczego w ogole kijowy sygnal wejsciowy moze powodowac buzz i czy w ogole jest to kwestia sygnalu wejsciowego czy jakies inne zjawisko smietnika elektromagnetycznego wokol glosnikow ktore przypadkiem moze miec zwiazek z dlugoscia petli kablowej). Myslalem na poczatku ze moze to z tego ze A77X nie sa ekranowane, a B3031A sa ale wtedy przepiecie na krotko by nic nie zmienilo chyba bo w poblizu kolumn kable nadal biegna tak samo.

Po drugie czy mozna sobie z tym jakos w ogole poradzic w rozsadnym budzecie czy to juz jest taki poziom abstrakcji ze wchodzimy w puryfikatory pradu, kierunkowe kable zasilania i inne badziewia za 20k pln bo jak tak to chyba jednak przezyje brak UPS'a i listwy antyprzepieciowej przy glosnikach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł podłączania monitorów aktywnych przez upsa jest zły. W ogóle obecność upsa w systemie audio jest dziwna, i to z "obu stron gniazdka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, przemak said:

Pomysł podłączania monitorów aktywnych przez upsa jest zły. W ogóle obecność upsa w systemie audio jest dziwna, i to z "obu stron gniazdka".

Nie no ogolnie musza byc na to sposoby, nie wierze ze wszyscy muzycy pracuja na Jana w DAW bez UPSow I licza na to ze prad nie walnie tuz po nacisnieciu ctrl+s skutkujac partial write/partial cache flush I uszkodzeniem projektu. Mozna znalezc duzo watkow na temat polecanych UPSow do audio. Iirc tak dlugo jak jest sinus na wyjsciu to nie powinno byc problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego lapsio, dziwnie się z Tobą dyskutuje. W poprzednim wątku ogłosiłeś sukces a następnie wygenerowałeś nowy wątek o tym samym. Napisałeś długiego posta z listą żalów z której nie wynika co się zmieniło, że wcześniejszy sukces jest dzisiaj porażką. A jak przemak słusznie radzi to piszesz, że wiesz lepiej.

Ja się już w tym wątku nie odezwę ale zanim skończę to coś jeszcze napiszę. Twoje problemy z zakłóceniami i problemy audiovoodoo z "grającymi kablami zasilającymi" mają zapewne tę samą przyczynę: wadliwe urządzenia, wadliwe zasilanie lub wadliwe połączenia sygnałowe. Ale grające kable to inna półka problemu, Ty walczysz z bałaganem.

Masz sprzęt o którym audiofile nie wiedzą, że bije na głowę ich klocki w wierności odtwarzania. Ale używasz go w śmieciarski sposób.

Każdy ma to, co chce. Ot co.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelacz do innego gniazdka na przedłuzaczu i pokombinuj z wtyczka zasilania o 180 stopni. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@msankowski Moj poprzedni problem (rozwiazany przez XLR) to byl smietnik z komputera. Taki mniej wiecej jak przedstawiony w tym filmiku przez kogos innego:

https://www.youtube.com/watch?v=Bxr4b5d4SPA

Dokladnie takie same objawy i skutki - zaklucenia przy pracy karty graficznej

Problem w tym watku to zwykly buzz niezwiazany ze zrodlem audio tylko z samym glosnikiem bo jest slyszany nawet jak kabel sygnalowy nie jest podlaczony. Jest to tez o wiele "cichszy" problem niz wczesniejsze zaklucenia z komputera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac na pytanie "Co sie zmienilo ze wczorajszy sukces jest dzisiaj porażką?":

  • nie jest porażką. Sukces z poprzedniego wątku działa i jest dużo lepiej niż było. Nieporównywalnie lepiej. Po raz pierwszy od niepamietnych czasow moge w koncu sluchac ciszej muzyki i slyszec faktycznie muzyke, a nie muzyke pomieszana z szumami powstajacymi jak przesuwam okno w systemie.
  • to że w ogóle mogłem dziś założyć wątek o tym ze słyszę buzz wynika z tego ze w końcu mam na tyle mało zakłuceń że w ogóle go słyszę (wcześniej on pewnie też był ale szum od przesuwanego kursora myszy go zagłuszał)

Ale to juz bylo, minelo.

Ja generalnie zdaje sobie sprawe ze moj problem nie wynika z tego ze tak zawsze jest ani z tego ze sprzet audio jest zly - sam fakt ze skrocenie polaczenia rozwiazalo problem implikuje ze problem wynika z liczby polaczen, przedluzaczy, kabli i generalnego smietnika elektromagnetycznego jaki tutaj jest. Nie bede sie upieral przy UPS'ie do glosnikow bo w sumie faktycznie opinie na ten temat sa podzielone, ale no do komputera jednak musze miec UPS z wielu powodow niezwiazanych z audio tylko z tym ze jest to... moj komputer. Ktorego uzywam m.in. do pracy.

Informacje staram sie czerpac z wielu zrodel zeby po pierwsze miec jakas zgodnosc teorii, ale tez zeby nie przychodzic z pustymi rekami bez absolutnie zadnego rozeznania w temacie. Nie sugeruje w zadnym wypadku ze @przemak nie ma racji, byloby to co najmniej nierozsadne w momencie gdy nie mam lepszych pomyslow z mojej strony i gdy jego komentarz w tym temacie jest zgodny z moimi obserwacjami. Jezeli moja odpowiedz zabrzmiala jak jawna kontra to przepraszam, nie bylo to moja intencja. To co mialem na mysli produkujac moja odpowiedz to zgrubsza zaznaczenie ze:

  • Całkowita eliminacja UPS'a z systemu audio jest w moim przypadku niemożliwa bo komputer musi byc podtrzymywany
  • Wydaje mi się (co może być bezpodstawne) że usuwanie UPS'a całkowicie z systemu audio nie powinno być konieczne bo UPS'y są generalnie powszechnie używane przy komputerach używanych do pracy i chyba część osób jednak używa UPS'ów w systemach audio, razem z kondycjonerami.
  • Chciałem grzecznie spytać czy ktoś ma inny pomysł niż pozbycie się UPS'a ?

Ja generalnie troche nie czuje tematu dlaczego zaklucenia w sieci elektrycznej pochodzace czy to z UPS'a czy to z plataniny kabli moga powodowac buzz w glosnikach. W sensie skad mialby byc ten buzz - z samego zrodla zasilania czy z tego ze glosniki nie sa ekranowane wewnetrznie i tu moze powstawac jakies pole wokol tych kabli ktore indukuje buzz w ukladzie wewnatrz glosnika? (co by sugerowalo ze kable sa slabo ekranowane lub ze bycmoze puszczanie wielu kabli zasilajacych w jednej "wiązce" sklejonych ze sobą nie jest najlepszym pomysłem)

A jeszcze w sumie nie wiem taka drobna notka ktora moze miec niezerowe znaczenie - uzywam adapterow PLC miedzy pokojami (ethernet over powerline) 10/100 mbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim nagromadzeniu potencjalnych źródeł kłopotów zdalnie to można tylko napisać, żeby trzy czwarte tego wywalić ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, przemak said:

Przy takim nagromadzeniu potencjalnych źródeł kłopotów zdalnie to można tylko napisać, żeby trzy czwarte tego wywalić ? 

No wlasnie tak jak patrze na ten caly stos to wlasnie powoli dochodze do wniosku ze na odleglosc to nic sie z tym nie zrobi.

Powinienem pewnie wszystko wylaczyc, ale nawet tego nie moge zrobic bo do tego UPS'a mam tez podlaczone serwery produkcyjne, firewalle, switche, routery, load balancery, macierz i generalnie cala szafe 19U rzeczy, stojaca po drugiej stronie pokoju, ktorych nie moge se tak ot polozyc bo strony internetowe wystawione do swiata by mi sie polozyly i mialbym downtime. Musialbym oglosic okno serwisowe, a potem przelaczac kable na czas...

A tak w ogole to mam chyba 100x wieksze problemy niz ten buzz typu to ze zaczyna sie lato i zaraz bede musial uzywac klimatyzatora przenosnego 3kW od ktorego glowa peka wiec wtedy w ogole muzyki nie slychac wiec co za roznica czy jest buzz czy nie... tylko ja zawsze do wszystkiego w zyciu podchodze od d*py strony.

Podejrzewam tez ze fakt ze siedze pol metra od monitorow sredniego pola ktore sa postawione jeden obok drugiego w rzadku bo mi sie nigdzie indziej nie zmiescily, a na nich stoja drugie na ktorych stoi router 10G z podlaczonymi wszystkimi kablami sieciowymi bo tak akurat bylo mi po drodze...

Kolejnym watkiem ktory mialem zalozyc po rozwiazaniu tego problemu mialo byc pytanie o podstawy adaptacji akustycznej...

 

To mysle ze na koniec, moze wrzuce po prostu humorystycznie zdjecie calego tego beznadziejnego obrazu nedzy i rozpaczy xD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Akustyka jest jak moznaby sie spodziewac cudowna - lewe glosniki graja kompletnie inaczej niz prawe bo odbija sie wszystko od drugiego okna i dudni xD

P_20200301_025827.thumb.jpg.df3b13868c7fd9e3e9d107ee316d0919.jpg

Dlatego zgrubsza jak ktos mi mowi "sproboj odlaczyc te glosniki i podlaczyc do innego gniazdka" to rozpisuje plan dzialan i przelaczania infrstruktury na najblizsze 2 dni ?

Ale spokojnie... "kiedyś" to wszystko rozwiaze i rozplacze i bedzie cudownie. Pewnego pieknego dnia w blizej nie okreslonej przyszlosci... a poki co wracam do latania jąder linuxa zeby chociaz Scarlett mi dzialal w miare poprawnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wpuszczaj żadnej baby na warsztat ?

To Twoje przytulne gniazdko, ale jakiś porządek w tym bałaganie by się przydał.

Pozdrawiam i znikam, bo tylko na chwilę wpadłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postanowilem odkopac temat poniewaz kupilem inny sprzet ktory rowniez dotkniety jest 1:1 takim samym problemem (buzz o dokladnie identycznym charakterze co w A77X) - miixer Behringer Xenyx 1002FX

Jako ze jest to mixer 10 kanalowy to urzadzenie jest na tyle malutkie, lekkie i przenosne ze moglem wybrac sie z nim na wycieczke po mieszkaniu i powtykac gdzie tylko sie da.

Niestety bez skutku. Niewazne do ktorego gniazdka podlacze mixer - po aktywacji Phantom power mixer zaczyna lapac na mikrofonie taki oto buzz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest to 1:1 taki sam rodzaj brzeczenia jak slysze na A77X tylko jako ze jest to mixer to oczywiscie duzo prosciej bylo mi nagrac sygnal bo zwyczajnie wetknalem output w karte dzwiekowa na line-in i nagralem.

Biorac pod uwage ze w toalecie (ktora jest zdala od jakichkolwiek sprzetow mogacych generowac "syf") mam taki sam efekt to jedyne co widze to jakis problem z zasilaniem. Coraz bardziej sklaniam sie ku teorii ze to jest DC offset w zasilaniu.

Czy ktos wie jak moge sprawdzic czy faktycznie mam DC offset w sieci elektrycznej? Mam prosty multimetr, ale nie wiem czy mozna nim zmierzyc cos takiego.

Zastanawialem sie czy by nie kupic jakiegos taniego prostego ukladu usuwajacego DC offset typu nie wiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lapsio napisał:

po aktywacji Phantom power mixer zaczyna lapac na mikrofonie taki oto buzz

Jaki to mikrofon? 

12 minut temu, lapsio napisał:

Coraz bardziej sklaniam sie ku teorii ze to jest DC offset w zasilaniu.

Nie sądzę. Prędzej czary. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, przemak said:

Jaki to mikrofon? 

Nie sądzę. Prędzej czary. 

Headset Beyerdynamic MMX 300 (podlaczony przez adapter RODE VXLR+). Sam mic raczej ne jest problemem bo jak podlacze go bezposrednio pod Scarlett 18i20 (zamist pod Xenyxa) to nie ma tego buzz'a. Jak podlacze pod Steinberga UR12 to tez nie ma.

W trakcie testow ofc nie bylo do mixera podlaczone nic oprocz MMX 300 na ktorym byl aktywny mikrofon a buzz sluchalem wiadomo w tych samych sluchawkach.

Mam tez mikrofon t-bone SC 400 no i tam chyba nie ma tego buzz ale trudno bylo mi to definitywnie stwierdzic bo on jest bardzo czuly na wszelkie szelesty i lapie miliion innych szumow z otoczenia maskujacych ten buzz nawet gdyby byl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lapsio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te headsety niestety często brumią, to jest do infolinii zasadniczo ? Mam tani mikrofon na kabłąku za ucho z oryginalnym adapterem i tak niezbyt czysty jest. Jeżeli bez mikrofonu nie ma brumu, to wiadomo, jeżeli bez mikrofonu jest brum to też wiadomo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, przemak said:

Te headsety niestety często brumią, to jest do infolinii zasadniczo ? Mam tani mikrofon na kabłąku za ucho z oryginalnym adapterem i tak niezbyt czysty jest. Jeżeli bez mikrofonu nie ma brumu, to wiadomo, jeżeli bez mikrofonu jest brum to też wiadomo ?

Na chwile obecna przepialem mikrofony tak troche na okretke ze oba mikrofony wpialem w Scarlett 18i20, a potem dalem mu passthrough kanalow 1,2 na out 5,6 i wpialem te wyjscia patch kablem w mixer jako line-in. Bo generalnie uzywam mixera bo Xenyx jest 2-bus i ma wiecej wejsc, a Scarlett ma ten swoj built-in mixer tylko 1-bus juz nie mowiac o tym ze musze rebootowac kompa na windowsa zeby cos w nim zmienic wiec troche malo wygodne to jest.

Przez co teraz Scarlett obsluguje phantom power i preamp no i nie ma zadnego buczenia brumania ani nic. Cisza jak makiem zasial. Wiec to chyba nie jest jednak kwestia headsetu.

Wiec to wynika z jakiejs slabosci konstrukcji Xenyxa ktora najpewniej pokrywa sie z taka sama slaboscia w A77X ktora akurat w moim domu z jakiegos powodu sie uwidacznia w postaci bzyczenia na niektorych sprzetach.

Do tej pory jestem zdumiony ze Scarlett 18i20 tak po prostu dziala i nic mu nie przeszkadza. Nie gwizdze nie buczy nie szumi nie skwierczy nie pierdzi... Dobry sprzet ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.