Skocz do zawartości
IGNORED

jakie kolumny do 10K


Robert 7800

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, audiofan01 napisał:

Te przykłady to są za kilkanaście tysięcy do „30-40 tys. i więcej” to jednak trochę daleko?

 

 

 

To była stara seria Gamuta $ 11.000:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lorecci napisał:

To była stara seria Gamuta $ 11.000:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

O te właśnie.  Dziękuję! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, bagnet napisał:

O te właśnie.  Dziękuję! 

Głośniki może i te same ale skrzynki tak no oko to trochę wyższa liga. Poza tym Gamutem to nic innego mi się nie nasuwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, audiofan01 napisał:

Głośniki może i te same ale skrzynki tak no oko to trochę wyższa liga.

A jak na oko to poznałeś jeśli można spytać?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opteron napisał:

A jak na oko to poznałeś jeśli można spytać?

 

np. po rozmiarach i wadze, oraz po aluminiowej płycie z tyłu, ponadto konstrukcja pochylona i kształt ścian zaokrąglony co jest znacznie trudniejsze w wykonaniu, u gamuta koszt głośników to może 25% całości, a Akustyka to pewnie więcej niż połowa, zwłaszcza uwzględniając koszt robocizny w Polsce. To tak na pierwszy rzut oka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko w wadze 15 kg różnicy na rzecz L5, warto też porównać wykonanie podstawy. Ponadto nie wiadomo zbyt wiele o wnętrzu, zwrotnicy. 

szach mat?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiofan01 napisał:

np. po rozmiarach i wadze, oraz po aluminiowej płycie z tyłu, ponadto konstrukcja pochylona i kształt ścian zaokrąglony co jest znacznie trudniejsze w wykonaniu, u gamuta koszt głośników to może 25% całości, a Akustyka to pewnie więcej niż połowa, zwłaszcza uwzględniając koszt robocizny w Polsce. To tak na pierwszy rzut oka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tylko w wadze 15 kg różnicy na rzecz L5, warto też porównać wykonanie podstawy. Ponadto nie wiadomo zbyt wiele o wnętrzu, zwrotnicy. 

szach mat?

 

 

Jak przewidywałem Ciebie nie da się zadowolić, bo Ty chcesz udowodnić,  że masz rację.

Masz rację,  nie są podobne.

Nie ma mata. Nie ma zabawy. Pomóż koledze znaleźć fajne kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bagnet napisał:

 

Jak przewidywałem Ciebie nie da się zadowolić, bo Ty chcesz udowodnić,  że masz rację.

Masz rację,  nie są podobne.

Nie ma mata. Nie ma zabawy. Pomóż koledze znaleźć fajne kolumny. 

Podałem już dawno swoją propozycję.

Nie słyszałem ani Twoich kolumn ani tych L5, więc ani słowa o brzmieniu nie napisałem tylko o budowie, być może Twoje kolumny brzmieniowo są bardzo dobre dzięki umiejętnościom p. Kisiela, a obudowa gamuta to może tylko przerost formy nad treścią i te Twoje brzmieniowo im nie ustępują. Jednak musisz chyba sam przyznać obiektywnie, że pomijając głośniki to inna liga. Rozpocząłem tę dyskusję ponieważ zbyt często ludzie nadużywają pewnych stwierdzeń typu : „zamiata wszystko nawet 4 razy droższe” itp. lub jak właśnie Twoje. Sprzedajesz swoje za 8 tys. i piszesz że takie metkowce z tymi głośnikami to 30-40 tys. kosztują, to brzmi jakbyś miał jakiegoś  św. Graala, a pewnie tych gamutów nawet nie słuchałeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiofan01 napisał:

Podałem już dawno swoją propozycję.

Nie słyszałem ani Twoich kolumn ani tych L5, więc ani słowa o brzmieniu nie napisałem tylko o budowie, być może Twoje kolumny brzmieniowo są bardzo dobre dzięki umiejętnościom p. Kisiela, a obudowa gamuta to może tylko przerost formy nad treścią i te Twoje brzmieniowo im nie ustępują. Jednak musisz chyba sam przyznać obiektywnie, że pomijając głośniki to inna liga. Rozpocząłem tę dyskusję ponieważ zbyt często ludzie nadużywają pewnych stwierdzeń typu : „zamiata wszystko nawet 4 razy droższe” itp. lub jak właśnie Twoje. Sprzedajesz swoje za 8 tys. i piszesz że takie metkowce z tymi głośnikami to 30-40 tys. kosztują, to brzmi jakbyś miał jakiegoś  św. Graala, a pewnie tych gamutów nawet nie słuchałeś. 

Oczywiście. Nie mam Graala na sprzedanie, mam do sprzedania kolumny, do których podobne potrafią kosztować nawet  40 tys. Są inne podobne, kosztujące kilkanaście tysięcy, ale mają np. gorszą kopułkę.

Nie słuchałem kolumn podobnych do moich, tych za 40 tys i tych za kilkanaście tysięcy też nie. Słuchałem kolumn RD1 przez kilka lat oraz mnóstwo, naprawdę mnóstwo systemów kolegów. W opisie chciałem wskazać na klasę zastosowanych głośników, to wszystko.

Słuchałem głośników za ponad 60tys, z niemal identycznym systemem - elektronicznym (żródło, dac, wzmocnienie dokładnie identyczne) i kablowym (mamy inne kable zasilające, takie same interkonekty i usb) do mojego,  w bardzo podobnym układzie pomieszczenia do mojego i z bardzo podobną do mojego pomieszczenia akustyką. Moje kolumny nie zagrały zauważalnie gorzej, nie zagrały również lepiej, poziom prezentacji był bardzo zbliżony i różnił się niuansami. Fotka 1 to mój system, fotka 2 to system kolegi, myślę, że się nie obrazi za fotkę. 

Co w sumie zaczyna mi uświadamiać, że chyba bez sensu jest sprzedawać te kolumny. Hm... Muszę to dobrze przemyśleć, bo zabawa zabawą, ale gdzieś trzeba wyznaczyć granicę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

82457553_1883120178498588_46659665710284800_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bagnet

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audiofan01 napisał:

np. po rozmiarach i wadze, oraz po aluminiowej płycie z tyłu, ponadto konstrukcja pochylona i kształt ścian zaokrąglony co jest znacznie trudniejsze w wykonaniu, u gamuta koszt głośników to może 25% całości, a Akustyka to pewnie więcej niż połowa, zwłaszcza uwzględniając koszt robocizny w Polsce. To tak na pierwszy rzut oka

No właśnie aluminiowa płyta i dziwne że są cięższe, wiem że moja odpowiedź pewnie Ci się nie spodoba bo już zauważyłem że wszystko wiesz lepiej, ale bez projektu obudów trudno cokolwiek powiedzieć o ich solidności lub zaawansowaniu bo to co widać z góry to sobie możesz zlecić stolarzowi podczas wykonania, włącznie w komorą na ołów.

Z akustyka znam tylko jedną obudowę bo znam tylko jeden ich produkt i muszę powiedzieć że 6cm ścianka to dość rzadki widok...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, opteron napisał:

No właśnie aluminiowa płyta i dziwne że są cięższe, wiem że moja odpowiedź pewnie Ci się nie spodoba bo już zauważyłem że wszystko wiesz lepiej, ale bez projektu obudów trudno cokolwiek powiedzieć o ich solidności lub zaawansowaniu bo to co widać z góry to sobie możesz zlecić stolarzowi podczas wykonania, włącznie w komorą na ołów.

Z akustyka znam tylko jedną obudowę bo znam tylko jeden ich produkt i muszę powiedzieć że 6cm ścianka to dość rzadki widok...

Nie wiem lepiej, po prostu zapoznałem się z danymi technicznymi obu konstrukcji i różnice są wręcz kolosalne. Ponieważ jak widzę Ty tego nie zrobiłeś to podam tylko najważniejsze:

- Gamut to konstrukcja bass reflex, Akustyk obudowa zamknięta, to chyba główny powód, że te kolumny grają inaczej, lepiej/gorzej? nie wiadomo nikt nie porównywał chyba, poza tym kwestia  gustu,

- wymiary: L5 jest są o 15 cm wyższe i o 11cm głębsze, czyli znacznie większa objętość obudowy,

- waga, L5 - 39kg, Akustyk 25 kg,

- pasmo przenoszenia Akkustyk od 48 Hz, Gamut od 32 Hz,

Ta "aluminiowa płyta" to miejsce montażu gniazd głośnikowych  z możliwością bi-wiring/bi-amping ( nie wiem jak u Akustyka, myślę że pojedyncze) więc co to ma wspólnego z wagą? Zwrotnice pewnie też zupełnie inne ale tego nie widać. To jest po prostu zupełnie inna konstrukcja, żaden punkt odniesienia. Głośniki ponieważ są bardzo dobre występują w bardzo wielu konstrukcjach czasami diametralnie różnych. Poprzednie moje kolumny Dynaudio Focus 380 miały głośniki takie same jak wyższe i znacznie droższe serie tylko, że jednak nie grały jak Contoury czy Confidence? 

Nie wiem jakich jeszcze argumentów mam  użyć, najlepiej byłoby posłuchać obu zestawów co jest niemożliwe, więc już w tym temacie nic nie będę pisał, poza tym wątek jest o czymś innym.

Pozdrawiam?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2020 o 09:03, opteron napisał:

Jeżeli pokój to ponad 20m2 i masz możliwość ustawić kolumny zgodnie ze sztuką, to na początek proponuję dopuścić możliwość zakupu z drugiej ręki i odsłuchać dynaudio x44 bo z półki sklepowej, w tej cenie nie bardzo jest w czym wybierać. W zasięgu miałbyś też trochę starsze ale ciekawe McIntosh LS360, Thiel CS 2.4, VA Beethoven Grand, Usher Dancer Mini 2.

Thiel cs 2.4 to świetne kolumny. Z heglem h300 robią robotę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Nie wiem lepiej, po prostu zapoznałem się z danymi technicznymi obu konstrukcji i różnice są wręcz kolosalne. Ponieważ jak widzę Ty tego nie zrobiłeś to podam tylko najważniejsze:

 

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

- Gamut to konstrukcja bass reflex, Akustyk obudowa zamknięta, to chyba główny powód, że te kolumny grają inaczej, lepiej/gorzej? nie wiadomo nikt nie porównywał chyba, poza tym kwestia  gustu,

 

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

- wymiary: L5 jest są o 15 cm wyższe i o 11cm głębsze, czyli znacznie większa objętość obudowy,

Jak sam zauważyłeś gamut to konstrukcje burczybasowa, stąd większe wymiary. Akustyk też ma wersje niektórych kolumn OZ i BR, te drugie zawsze wymagają większej objętości obudowy i rzeczywiście są większe.

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

- waga, L5 - 39kg, Akustyk 25 kg,

Porównywanie obudów na podstawie wagi kompletnych kolumn o różnej wielkości, gdzie w jednej jest cokół nie wiadomo z czego, tylna ścianka z wielkim plackiem aluminium oraz grube poprzeczki stalowe dla nóżek, prawdopodobnie ze stali nierdzewnej mówi Ci cokolwiek o ich solidności? Bo mnie nie... tym bardziej że zaokrąglenia bocznych ścianek często nie są rzeczywistą "obudową" o takim kształcie a jedynie naklejoną protezą na prostopadłościenną kolumnę co z kolei znowu podnosi ich wagę.

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

- pasmo przenoszenia Akkustyk od 48 Hz, Gamut od 32 Hz,

Nic dziwnego że bruczybas schodzi na tych samych głośnikach niżej. Miałeś lub masz kolumny z dziurą, coś na ten temat zapewne wiesz. Inna sprawa że akustyk podaje pasmo w bardzo rygorystyczny sposób -3dB, gamut nie informuje z jakim spadkiem jest te 32Hz zatem równie dobrze może to być nawet dla -16dB

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Ta "aluminiowa płyta" to miejsce montażu gniazd głośnikowych  z możliwością bi-wiring/bi-amping ( nie wiem jak u Akustyka, myślę że pojedyncze)

U akustyka masz takie terminale, jakie sobie zamówisz

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

Nie wiem jakich jeszcze argumentów mam  użyć,

Nie wiesz (przynajmniej na ten moment) o konstrukcji obudów gamuta NIC, nie wiesz czy ścianki są faktycznie zaokrąglone, czy to kanapka ze sklejki czy też może tylko proteza na prostopadłościanie, nie wiesz ile waży w nich cokół, szyny stalowe dla nóżek ani płyta aluminiowa. Sorry jakie argumenty?

Godzinę temu, audiofan01 napisał:

więc już w tym temacie nic nie będę pisał, poza tym wątek jest o czymś innym.

Pozdrawiam?

Ja również pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optycznie te Gamuty w porównaniu do Akustyków to dzieło sztuki. Nie od dziś jednak wiadomo ,że Gamut jest firmą ,która się mocno ceni. Natomiast zaletą Akustyków jest niska cena w stosunku do wartości brzmieniowych. Coś za coś. 

Miałem monitory na obudowie zamkniętej od Kisiela i całkiem fajnie grały. Skrzynka megasolidna. Tylko był jeden feler. Zamiast obiecanego wysokotonowego SS 9700 był 9500...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ira
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, opteron napisał:

  

 

 

Jak sam zauważyłeś gamut to konstrukcje burczybasowa, stąd większe wymiary. Akustyk też ma wersje niektórych kolumn OZ i BR, te drugie zawsze wymagają większej objętości obudowy i rzeczywiście są większe.

Porównywanie obudów na podstawie wagi kompletnych kolumn o różnej wielkości, gdzie w jednej jest cokół nie wiadomo z czego, tylna ścianka z wielkim plackiem aluminium oraz grube poprzeczki stalowe dla nóżek, prawdopodobnie ze stali nierdzewnej mówi Ci cokolwiek o ich solidności? Bo mnie nie... tym bardziej że zaokrąglenia bocznych ścianek często nie są rzeczywistą "obudową" o takim kształcie a jedynie naklejoną protezą na prostopadłościenną kolumnę co z kolei znowu podnosi ich wagę.

Nic dziwnego że bruczybas schodzi na tych samych głośnikach niżej. Miałeś lub masz kolumny z dziurą, coś na ten temat zapewne powinieneś wiedzieć.

U akustyka masz takie terminale, jakie sobie zamówisz

Nie wiesz (przynajmniej na ten moment) o konstrukcji obudów gamuta NIC, nie wiesz czy ścianki są faktycznie zaokrąglone, czy to kanapka ze sklejki czy też może tylko proteza na prostopadłościanie, nie wiesz ile waży w nich cokół, szyny stalowe dla nóżek ani płyta aluminiowa. Sorry jakie argumenty?

Ja również pozdrawiam

Czyli podsumowując Twoje uwagi oraz sens Twojego pierwszego pytania, Ty uważasz, że na podstawie wyglądu ( ja dodaję jeszcze parametry) nie mogłem stwierdzić, że gamut L5 to inna kolumna niż ten konkretny model Akustyka, który sprzedaje @bagnet i porównywanie cenowe nie ma sensu, po czym sam w powyższej wypowiedzi wymieniasz te zasadnicze różnice, więc się zdecyduj jak to w końcu jest.

Zdaję sobie sprawę, że jako  fan marki Akustyk od niedawna trudno Ci spojrzeć obiektywnie. Jak niezbyt pochlebnie wypowiedziałeś się o moich kolumnach na PW to przyjąłem to na klatę. Taka różnica. Każdy ma prawo do swojej  opinii. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Czyli podsumowując Twoje uwagi oraz sens Twojego pierwszego pytania, Ty uważasz, że na podstawie wyglądu ( ja dodaję jeszcze parametry) nie mogłem stwierdzić, że gamut L5 to inna kolumna niż ten konkretny model Akustyka,

Jakiego pytania? Jeżeli oczekujesz odpowiedzi lub wyjaśnienia, bądź precyzyjny i posługuj się cytowaniem wypowiedzi, w innym wypadku trudno mi odnieść się do Twoich podsumowań czy przemyśleń bo zupełnie nie wiem o czym piszesz.

3 minuty temu, audiofan01 napisał:

gamut L5 to inna kolumna niż ten konkretny model Akustyka, który sprzedaje @bagnet i porównywanie cenowe nie ma sensu, po czym sam w powyższej wypowiedzi wymieniasz te zasadnicze różnice, więc się zdecyduj jak to w końcu jest.

Hola hola, to Ty chciałeś aby sprzedający przedstawił Ci jakieś inne kolumny na tych samych/podobnych głośnikach w jakimś tam zakresie cenowym. Dostałeś taki przykład to zacząłeś kręcić nosem że to tylko jeden - może sam się zdecyduj czego właściwie oczekujesz?

14 minut temu, audiofan01 napisał:

Zdaję sobie sprawę, że jako  fan marki Akustyk od niedawna trudno Ci spojrzeć obiektywnie.

Jestem posiadaczem jednego z ich produktów a nie fanem, chyba czegoś nie rozumiem i jedno jest nierozerwalnie powiązane z drugim. A obiektywnie rzecz ujmując, nie można zaprzeczyć że stałem się ich posiadaczem po odsłuchu wielu innych "markowych" produktów w tej samej lub nawet nieco wyższej cenie. Gdybym uważał inaczej to bym kupił coś innego.

16 minut temu, audiofan01 napisał:

Jak niezbyt pochlebnie wypowiedziałeś się o moich kolumnach na PW to przyjąłem to na klatę.

Jak mogłem się wypowiedzieć na temat Twoich kolumn skoro ich ani nie widziałem, ani nie słuchałem?

17 minut temu, audiofan01 napisał:

Taka różnica. Każdy ma prawo do swojej  opinii.

Nie wiem o jakiej różnicy piszesz, ale opinie można wyrazić tylko wtedy jeżeli się zna omawiane rzeczy, w innym wypadku to nie jest opinia tylko przypuszczenia i spekulacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ira napisał:

Optycznie te Gamuty w porównaniu do Akustyków to dzieło sztuki. Nie od dziś jednak wiadomo ,że Gamut jest firmą ,która się mocno ceni. Natomiast zaletą Akustyków jest niska cena w stosunku do wartości brzmieniowych. Coś za coś. 

Miałem monitory na obudowie zamkniętej od Kisiela i całkiem fajnie grały. Skrzynka megasolidna. Tylko był jeden feler. Zamiast obiecanego wysokotonowego SS 9700 był 9500...

Ale tak chciałeś, czy tak wyszło bo np. nie było 9700? Bo nie uwierzę, że Pan Andrzej próbował Cię oszukać... to weź proszę napisz jak było, a nie każ się domyślać, bo zaraz będą insynuacje niezdrowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać muzyki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, opteron napisał:

A jak na oko to poznałeś jeśli można spytać?

 

Od tego się zaczęło. To była Twoja reakcja na moje stwierdzenie, że tak na oko to Gamuty to jednak wyższa liga jest.

 

31 minut temu, opteron napisał:

Jak mogłem się wypowiedzieć na temat Twoich kolumn skoro ich ani nie widziałem, ani nie słuchałem?

Jeśli nie wykasowałeś to poczytaj naszą korespondencję na PW, jeśli wykasowałeś to mogę Ci ją podesłać.

(JBL Array 1000)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiofan01 napisał:

Od tego się zaczęło. To była Twoja reakcja na moje stwierdzenie, że tak na oko to Gamuty to jednak wyższa liga jest.

I do teraz nie wiem jak to stwierdziłeś, bo waga w tym wypadku idąca w parze z rozmiarem wynikającym z zastosowania BR o tym bynajmniej nie świadczy. Chyba że masz na myśli fajny kolor czy lakier - to ok, nie dyskutuję.

 

2 minuty temu, audiofan01 napisał:

Jeśli nie wykasowałeś to poczytaj naszą korespondencję na PW, jeśli wykasowałeś to mogę Ci ją podesłać.

Doskonale znam treść naszej korespondencji i niema tam wzmianki jako by to były "TWOJE" kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, opteron napisał:

Doskonale znam treść naszej korespondencji i niema tam wzmianki jako by to były "TWOJE" kolumny.

Chyba żartujesz. Poczytaj uważnie, z pierwszego maila już wynika, że je posiadam, a z drugiego mojego po Twojej opinii to już dziecko przedszkolu by to wiedziało. Przecież nie będą tu cytował prywatnej korespondencji. Teraz trochę rozumiem jak ciężko nam się dogadać?, więc musimy pozostać każdy przy  swoim.  Jeśli kogoś oprócz nas to obchodzi to każdy po przeczytaniu naszych postów sam wyciągnie wnioski . Na razie jest remis 2:2 ?( ja plus @Ira kontra Ty i @bagnet). EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, zaiste nie rozumiemy się. Celowo nie chciałem utożsamiać tego co usłyszałem u m...ki z Twoimi kolumnami bo nie do końca jestem pewien że one były sprawne, skoro jednak twierdzisz że słuchałem Twoich kolumn to widocznie tak było i nie wnikam skąd one się tam wzięły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez opteron

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, opteron napisał:

Jacku, zaiste nie rozumiemy się. Celowo nie chciałem utożsamiać tego co usłyszałem u m...ki z Twoimi kolumnami bo nie do końca jestem pewien że one były sprawne, skoro jednak twierdzisz że słuchałem Twoich kolumn to widocznie tak było i nie wnikam skąd one się tam wzięły.

No tak, to wyjaśnia sprawę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, degsterr napisał:

Do Cyrusa One HD spróbuj gdzieś odsłuchać Audio Physic Classic 8 - możesz być mile zaskoczony ?

Dużo słyszałem dobrego o tym połączeniu, na pewno sprawdzę - dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość degsterr

(Konto usunięte)

Możesz jeszcze spróbować z Tannoy XT 8F - mi się podobało, lepiej niż z CXA80, ale "gałka" wzmaka musiała być już mocniej "odkręcona" w prawo ?
Wbrew wszystkim opiniom mi się podobają Pylon Audio Diamond i też Ci je polecę.Scan Speak i Seas'y w ładnym naturalnym fornirowym pudle za te "piniondze" mogą zrobić robotę (posiadam, ale piecyk mam mocniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.