Skocz do zawartości
IGNORED

Jak życ w czasach koronawirusa


tomek7776
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Krak_oN napisał:

12 tys. zł dostał rowerzysta za jazdę po Bulwarach Wiślanych w Krakowie''

''Tyle samo dostała kobieta siedząca na ławce z psem w krakowskim parku Dąbie. W tym samym parku przebywały też inne osoby - jedna dostała od sanepidu również 12 tys. zł, a druga 10 tys. zł. Tą ostatnią osobą był mężczyzna pijący piwo''

''Jeśli chodzi o Kraków, to podczas wspólnych patroli w weekend mundurowi podjęli kilkaset interwencji. W sumie wystawili 53 mandaty''

Ciekawe czy ktokolwiek zapłaci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od maja dostaję od mojej empatycznej gminy podwyżkę czynszu z 10 na 13,60.

Za fajans płacę 65. Śmieci produkuję dość mało, bo mieszkam sam. Tak mniej więcej płacę 15 za włożenie worka do śmietnika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polskie firmy kosmetyczne są w stanie wyprodukować potężne ilości antybakteryjnych żeli do rąk niezbędnych w walce z epidemią koronawirusa. Niestety nie mogą, ponieważ Ministerstwo Finansów nie chce odblokować dostępu do niezbędnego surowca – alkoholu, który jest podstawowym składnikiem takich preparatów. Skażonego na rynku nie ma, więc trzeba wprowadzić możliwość skażania in situ, co pozwoliłoby kupować alkohol bezpośrednio od gorzelni. Zaledwie 14 firm kosmetycznych uzyskało dotychczas zgodę na produkcję środków biobójczych, podczas gdy setki mogłyby natomiast ruszyć z produkcją antybakteryjnych kosmetyków."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, skynyrd napisał:

Od maja dostaję od mojej empatycznej gminy podwyżkę czynszu z 10 na 13,60.

Za fajans płacę 65. Śmieci produkuję dość mało, bo mieszkam sam. Tak mniej więcej płacę 15 za włożenie worka do śmietnika.

Za śmieci płacę jeszcze więcej i powoli zaczynam burzyć się na jednolite opłaty za nie dla wszystkich. Bo czemu ma płacić tyle samo, skoro nie mam kotła co na paliwo stałe, nie zanieczyszczam sąsiadom atmosfery duszącym dymem i nie wystawiam dodatkowo powiedzmy 6 worków z popiołem przy innych śmieciach. Do tego nie zajmuje jednego pasa ulicy sześcioma czy więcej samochodami, w tym co najmniej jednym nadającym się na szrot i są to ludzi, którzy mają garaże czy miejsce na działce. Garaże pozamieniali na rupieciarnie, a na działce mają kwiatuszki i trawkę. Jeden zaczyna, potem robią to następni. Najgorsze jest to, że żadnej władzy to nic, a nic nie obchodzi. I tej policyjnej, i tej samorządowej. Kiedyś prze wyborami zwróciłem kandydatowi na burmistrza zwróciłem uwagę na ten problem szrotu na ulicy i usłyszałem w odpowiedzi, że złomowanie drogo kosztuje i niewątpliwie trzeba mu pomóc. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tadeiro napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rząd czeka na częściowe odciążenie ZUS ze zobowiązań względem emerytów. Nadarzyła im się naturalna okazja żeby tego dokonać, wystarczy odpowiednio tematem zarządzać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóch znajomych napisało sobie nawzajem umowy o dzieło i jeżdżą z nimi na działki jako fachowcy w pracy. Jeden już został wylegitymowany przez patrol czyhający na ogrodników na ogródkach- zdało egzamin.

Z drogi! Fachowiec jedzie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, piramidon napisał:

Dwóch znajomych napisało sobie nawzajem umowy o dzieło i jeżdżą z nimi na działki jako fachowcy w pracy. Jeden już został wylegitymowany przez patrol czyhający na ogrodników na ogródkach- zdało egzamin.

Z drogi! Fachowiec jedzie!

Równie dobrze można się zaopatrzyć w plecak Uber eats ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam, kto to mówił (Rosiewicz? Fronczewski??), że "laska nebeska to wcale nie znaczy laska niebieska, tylko wprost przeciwnie"?

Porucha na rypadle - też niezłe, choć to zwykła "awaria koparki".

 

A ja przeczytam jeszcze raz Szwejka w oryginale. Coś pięknego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Już nie pamiętam, kto to mówił (Rosiewicz? Fronczewski??), że "laska nebeska to wcale nie znaczy laska niebieska, tylko wprost przeciwnie"?

Porucha na rypadle - też niezłe, choć to zwykła "awaria koparki".

 

A ja przeczytam jeszcze raz Szwejka w oryginale. Coś pięknego.

Poważnie? Znasz czeski, czy tak z bomby?

Jestem zachwycony inwencją!

Specjalna dedykacja dla pana Jacka, przepraszam - Hyacinthe od Christophe

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - może nie tak, że "znam czeski". Jeśli już, to "w jedną stronę", choć kiedyś tu spotkałem Czechów (pytali o drogę do metra) i fajnie nam się gadało.

Od zawsze kochałem "Szwejka" i pierwszy raz przeczytałem chyba w czwartej klasie podstawówki. Później - może i z 50 razy ?. Tak, że znam prawie na pamięć.

No i kiedyś pomyślałem - muszę przeczytać w oryginale. Kupiłem i przeczytałem dwa, czy trzy razy.

Fajne i tym bardziej śmieszne.

??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech procedura wypłat pieniędzy dla przedsiębiorców jest prosta i bardzo klarowna.
Wniosek złożony w piątek i wpłata na konto już we wtorek. Dodam tylko, że to są kwoty nieporównywalnie wyższe niż w Polsce.
A u nas - ustawa przygotowana "na kolanie", bo rząd skupił się ostatnio na perfekcyjnym dopracowaniu sposobu przeprowadzenia wyborów - masa błędów i kontrowersji, których zrozumieć nie idzie. Urzędnicy też nie rozumieją...jak się dodzwonisz, bo infolinie są zajęte non-stop. Wnioski zawierają błędy. Niektóre sporządzone są tak, że przedsiębiorcy odechciewa się go wypełniać, bo musiałby cały dzień spędzić (10 stron). Biura księgowe też nie ogarniają tego, by pomóc podatnikom. Burdel sakramencki...nerwy, chaos, biurokracja.
Dziś nasz rząd rozszerzył tę całą tarczę antykryzysową, co wiąże się z nowymi wnioskami. Cała wcześniejsza analiza idzie w łeb, bo teraz trzeba od początku sprawdzać komu się należy, a komu nie.

Oto Polska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

No - może nie tak, że "znam czeski". Jeśli już, to "w jedną stronę", choć kiedyś tu spotkałem Czechów (pytali o drogę do metra) i fajnie nam się gadało.

Od zawsze kochałem "Szwejka" i pierwszy raz przeczytałem chyba w czwartej klasie podstawówki. Później - może i z 50 razy ?. Tak, że znam prawie na pamięć.

No i kiedyś pomyślałem - muszę przeczytać w oryginale. Kupiłem i przeczytałem dwa, czy trzy razy.

Fajne i tym bardziej śmieszne.

??

 

Ja przez te nieszczęsne opery znam już włoski na poziomie podstawowym.

Ależ mnie zainspirowałeś! Też uwielbiam Szwejka i po epidemii, jeśli przeżyję, lecę do antykwariatu po oryginał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, skynyrd napisał:

Zaczynam robić samogon

Po co? Przecież w sklepach jeszcze jest. Można doprowadzić do kryzysu jeszcze jedną branżę więcej. Zdecydowanie niepatriotyczne działanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lech36 napisał:

Po co? Przecież w sklepach jeszcze jest. Można doprowadzić do kryzysu jeszcze jedną branżę więcej. Zdecydowanie niepatriotyczne działanie.

Nie innego nie umie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kononowicz, major i Mexicano mogą dostać wysokie mandaty bo na ich filmikach które wrzucają na youtube złamali takie zasady panujące w czasach koronowirusa jak przekonywanie że koronawirus nie istnieje, za gromadzenie się i za organizowanie grila a major i ten co go ostatnio przyłapał jak bez majtek wącha rozpuszczalnik w środku lasu za złamanie zakazu przebywania w lesie, poniżej jest o tym dość obszerny artykuł z Gazety Krakowskiej :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że to niemożliwe 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde cały dzień dzisiaj latają nad Krakowem śmigłowce policyjne z wszystkimi możliwymi czujnikami i kamerami najnowszej generacji, teraz jest już po północy i dalej latają, tak że trzeba będzie zamknąć okna bo momentami straszny ''traktor'' się nagle robi normalnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krak_oN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krak_oN napisał:

Kurde cały dzień dzisiaj latają nad Krakowem śmigłowce policyjne z wszystkimi możliwymi czujnikami i kamerami najnowszej generacji, teraz jest już po północy i dalej latają, tak że trzeba będzie zamknąć okna bo momentami straszny ''traktor'' się nagle robi normalnie. 

Oni wypatrują, czy nie wpieprzasz golonki podczas postu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.04.2020 o 10:07, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

A nie pojawiły się punkty wynajmu wyrzutni pocisków  stinger ?

Owszem, ale tylko w wersji eksportowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tacy, co wiedzą "jak żyć w czasach koronawirusa": 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zyzol napisał:

Są tacy, co wiedzą "jak żyć w czasach koronawirusa": 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kawałek patologii pokazany. I nie chodzi o drobnice co na maskach zarabia a o problem "pompowania kasy która trafia tylko do elity a spłaca ją resztą realną pracą"

Co z tego jak społeczeństwa są za głupie żeby to wiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zadzwoniłem do poradni kardiologicznej bo zbliżał mi się termin wizyty kontrolnej, a wolałbym uniknąć wizyty w przychodni, choć prywatna i specjalnego tłoku tam nie ma. Zaproponowano e-receptę i opłata 50zł. Niby są wizyty tzw. receptowe w tej cenie, ale to chyba jednak nie to samo. Wizyta u stomatologa +100zł do normalnej ceny! Ponoć zdrożały środki higieny i zintensyfikowano ich stosowane.

Jakoś będzie trzeba przeżyć, martwi mnie tylko czy te ceny nie zostaną na stałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odpowiedź na będące w tytule wątku: wstąpić do WOT. Oni są silni, zwarci, gotowi i jeszcze za zasługi dostali zniżkę na zakup paliwa na stacjach PKN Orlen. Nie oni pierwsi zresztą, bo mają ja już członkowie NSZZ "Solidarność".

"Minister Mariusz Błaszczak i prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podpisali porozumienie, dzięki któremu żołnierze wojsk terytorialnych uzyskają zniżki na paliwo na stacjach Orlenu. "To podziękowanie za służbę dla Polski, łączenie pracy i życia rodzinnego ze służbą wojskową" – tłumaczy Ministerstwo Obrony Narodowej.

"Wojska Obrony Terytorialnej bardzo aktywnie wspierają Polaków w walce z koronawirusem, dlatego uruchomiliśmy specjalny program lojalnościowy, dzięki któremu 'terytorialsi' uzyskają zniżki na paliwo na stacjach Orlen" – pisze Daniel Obajtek. Mają one obowiązywać od maja i wyniosą 8 groszy na litrze paliwa.

Ministerstwo Obrony Narodowej stwierdza, że żołnierze WOT zajmują się pomocą w transporcie środków medycznych oraz prowadzą linię telefoniczną ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną. Ponadto wspierali powrót Polaków do kraju, gromadzili karty lokalizacyjne i prowadzili pomiary temperatury." 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rzeczywiście wkład WOT w zwalczanie pandemii w Polsce jest przeogromny. Co tam przy nim taka służba zdrowia, strażacy, policjanci, a nawet personel sklepowy. PiS tworzy armię własnych herosów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.