Skocz do zawartości
IGNORED

Jak życ w czasach koronawirusa


tomek7776
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A najśmieszniejsze jest to, że Amator z 2 be wlepia jakieś długaśne tekścisko na bez mała stronę, a ten z ADHD już po minucie daje mu lajka!?

 

Gdyby chciał to przeczytać (a czyta, jak pisze - czyli ledwo sylabizuje) zajęło by mu to czas do maja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki post w necie! -

PAMIĘTAJ!!!!właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! 16 marca 2015 r Grupa ITI i Grupa Canal+ sprzedała większościowy udział 52,7% w TVN S.A za 548 mln euro grupie Scripps Networks Interactive. Dzięki temu amerykański koncern stał się właścicielem TVN.28 września 2015r SNI za pośrednictwem spółki zależnej Southbank Media skupił od inwestorów z GPW niemal wszystkie akcje TVN. Do 98,76%. Teraz najlepsze: 20 czerwca 2016: Moskwa. Jak podaje Kommersant, Ivan Rodionov, były członek Rostelecom (!) i Igor Pozhitkov, były szef International Federation of Phonogram Producers (IFPI), nabyli 80% akcji SNI (właściciela TVN). Firma sprzedała udziały, pozostawiając sobie 20% w związku z koniecznością dostosowania się do zmiany prawa, które weszło w życie na początku 2016 roku, a polega na ograniczeniu własności zagranicznej w spółkach medialnych działających w Rosji. Myślę, że każdy Polak powinien wiedzieć do kogo tak na prawdę należy TVN. Powinniście trąbić o tym wszędzie, bo wielu Polaków myśli, że skoro TVN jest amerykański to jest rzetelny 

 

jak myslicie,czy to prawda?czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaro_747 napisał:

Cinżkie jest życie moderatora :-). Tylko z tym piwem nie przesadź.

Gdybym chciał Tomusiowi jako moderator zrobić "krzywdę" juz dostałby punkty za złamanie Regulaminu w postaci linkowania prowadzącego do innych miejsc w sieci.

Niestety tym linkiem tylko się wygłupił. Temat ten był otwarty w 2006. Mamy 2020 rok. Pozostawię to bez komentarzy dalszych.

P.S.

Każdy kto mnie zna wie, że kiedy prowadzę dyskusję z kimkolwiek na Forum robię to jako użytkownik. Nie mam w zwyczaju rozdawać punkty czy blokować konta z własnego "widzimisię". 

Rączka w górę komu w ostatnim kwartale nałożyłem 1 punkt. Za cokolwiek by była jasność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

A najśmieszniejsze jest to, że Amator z 2 be wlepia jakieś długaśne tekścisko na bez mała stronę, a ten z ADHD już po minucie daje mu lajka!?

 

Gdyby chciał to przeczytać (a czyta, jak pisze - czyli ledwo sylabizuje) zajęło by mu to czas do maja.

Wiesz ze podobnie pomyślałem ? ja nie zdążyłem przewinąć  a ten już zareagował heheh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Gdyby chciał to przeczytać (a czyta, jak pisze - czyli ledwo sylabizuje) zajęło by mu to czas do maja.

Poświęć się

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 minuty temu, arkadowski napisał:

Gdybym chciał Tomusiowi jako moderator zrobić "krzywdę" juz dostałby punkty za złamanie Regulaminu w postaci linkowania prowadzącego do innych miejsc w sieci.

Niestety tym linkiem tylko się wygłupił. Temat ten był otwarty w 2006. Mamy 2020 rok. Pozostawię to bez komentarzy dalszych.

P.S.

Każdy kto mnie zna wie, że kiedy prowadzę dyskusję z kimkolwiek na Forum robię to jako użytkownik. Nie mam w zwyczaju rozdawać punkty czy blokować konta z własnego "widzimisię". 

Rączka w górę komu w ostatnim kwartale nałożyłem 1 punkt. Za cokolwiek by była jasność.

to kto mi dolozyl 2 punty ,i zablokowal mozliwosc pisania w temacie koronowirusa z chin?

krasnoludki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skynyrd napisał:

Poświęć się

Napiszmy wprost  - temat powstał w 2006. 14 lat temu. Ile czasu wtedy spędzałeś na AudsioStereo i kto z obecnych moderatorów był w tym czasie w ekipie moderacyjnej? To tak, jak z tą odpowiedzialnością Tuska za 300 milardów. Więcej powagi, bo niektórzy są po prostu śmieszni w tym, co piszą i co linkują.

Wszystkim chylę się nisko życząc spokojnej nocy.

1 minutę temu, tomek7776 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to kto mi dolozyl 2 punty ,i zablokowal mozliwosc pisania w temacie koronowirusa z chin?

krasnoludki?

Zapewne te rzeźbione u zachodnich granic. W końcu czyjaś wina musi być, jak nie krasnoludków to na pewno Tuska!

End.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arkadowski napisał:

Jazz Ty byś lepiej milczał w tym temacie. I chyba wiesz dlaczego. Ja nie kasuję PW - nie mam takiej potrzeby. Więc racz Waść mierzyć oceny innych po tym, z czego sam wielokrotnie skorzystałeś. Mam nadzieję, że rozumiesz "przekaz dnia" jaki w tym poście do Ciebie kieruję.

 

Ja też nie wiec mnie nie prowokujj.

Czy to zgodne z regulaminem pisanie o korespondencji na priv jednoznacznie coś sugerując.?

I nie strasz mnie bo nie napisałem tu nic co jest niezgodne z regulaminem.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, arkadowski napisał:

Napiszmy wprost  - temat powstał w 2006. 14 lat temu. Ile czasu wtedy spędzałeś na AudsioStereo i kto z obecnych moderatorów był w tym czasie w ekipie moderacyjnej? To tak, jak z tą odpowiedzialnością Tuska za 300 milardów. Więcej powagi, bo niektórzy są po prostu śmieszni w tym, co piszą i co linkują.

Wszystkim chylę się nisko życząc spokojnej nocy.

Zapewne te rzeźbione u zachodnich granic. W końcu czyjaś wina musi być, jak nie krasnoludków to na pewno Tuska!

End.

tak,a na kapeluszach maja literke A?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Jaro_747 napisał:

W Chinach reżim buduje (częściowo już zbudował) zaawansowany technologicznie system totalnej inwigilacji na niewyobrażalną gdzie indziej skalę.

Snowden pokazał że Ameryka robi to samo i od dawna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arkadowski napisał:

Udzielę Ci odpowiedzi jak moderator i Twój kolega.

Nie, nie jest złamaniem regulaminu pisanie o tym, że korespondowaliśmy ze sobą - a Ty w sprawach ważnych dla siebie i w rozumieniu swoim - ważnych dla Forum byłeś "wysłuchany" i wielokrotnie zgadzałem się z Twoją opinią. 

Złamaniem Regulaminu jest upublicznianie treści samego PW. Ale też działanie niezgodnie (także przez moderatora) z samym Regulaminem. A takowych nie było. Wielokrotnie dochodziliśmy do koleżeńskich ustaleń co do dalszego sposobu załatwienia problemu i żadne ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Więc dla Twojego przypomnienia - jesteś ostatni, by ferować negatywne opinie o moim zachowaniu wobec innych. Jak widzę nie zrozumiałeś "przekazu dnia" więc mam nadzieję na to, że teraz rozjaśniłem Ci sprawę w 100%. 

Jak już pisałem - jeden palec w górę poproszę komu na przestrzeni dajmy na to ostatnich 5 miesięcy dałem 1 punkt ostrzeżeń. I to na tyle, dziękuję i pozdrawiam.

EOT

W tym momencie piszesz o korespondencji drogą pw. Żenujące.

Nie mam zamiaru z tobą dyskutować.

Do tej pory nie wyjasniłes pewnej rzeczy.

EOT.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, arkadowski napisał:

Udzielę Ci odpowiedzi jak moderator i Twój kolega.

Nie, nie jest złamaniem regulaminu pisanie o tym, że korespondowaliśmy ze sobą - a Ty w sprawach ważnych dla siebie i w rozumieniu swoim - ważnych dla Forum byłeś "wysłuchany" i wielokrotnie zgadzałem się z Twoją opinią. 

Złamaniem Regulaminu jest upublicznianie treści samego PW. Ale też działanie niezgodnie (także przez moderatora) z samym Regulaminem. A takowych nie było. Wielokrotnie dochodziliśmy do koleżeńskich ustaleń co do dalszego sposobu załatwienia problemu i żadne ze stron nie czuła się pokrzywdzona. Więc dla Twojego przypomnienia - jesteś ostatni, by ferować negatywne opinie o moim zachowaniu i działaniu jako moderator wobec innych. Jak widzę nie zrozumiałeś "przekazu dnia" więc mam nadzieję na to, że teraz rozjaśniłem Ci sprawę w 100%. 

Jak już pisałem - jeden palec w górę poproszę komu na przestrzeni dajmy na to ostatnich 5 miesięcy dałem 1 punkt ostrzeżeń. I to na tyle, dziękuję i pozdrawiam.

EOT

 

jesli nie ty mi dales ,2 punkty ostrzezen,to kto?bo sie nie podpisal,widocznie sie wstydzi,ale napisal ze nie nalozyl zadnych ograniczen,jaki laskawy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, tomek7776 napisał:

Znalazłem taki post w necie! -

PAMIĘTAJ!!!!właścicielami TVN nie są amerykanie, ale ROSJANIE!! (...)

 

jak myslicie,czy to prawda?czy nie?

Jest to kolejna gównoprawda tomusia.

Jeszcze nie odniosłeś się do swoich kłamstw w sprawie rzekomych 30 mld. zł dla Grecji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadalem ci pytania i nie odpowiedziales na nie,masz cos do ukrycia?

 

rząd Donalda Tuska przed dwoma laty wspomógł strefę euro, do której Polska nie należy większą kwotą niż ta, której nam dzisiaj brakuje w budżecie ponad "zaplanowany deficyt" – ponad 24 miliardy złotych. Cztery miesiące później Tusk otrzymał od Niemców nagrodę imienia antypolskiego polityka republiki weimarskiej. Szklane paciorki za złoto i diamenty?

Donald Tusk i jego niezwykle zdolny wicepremier Jan Vincent Rostowski do perfekcji doprowadzili kreatywną księgowość. Przez całe lata tworzyli mity „zielonej wyspy” i innych tego typu bajek. Mielibyśmy z tym mniejszy problem, gdyby tylko o tym mówili! Oni jednak te nikłe zasoby kraju będącego na dorobku ochoczo wydawali, przy aplauzie ekspertów, którzy nazywali to „inwestycją w przyszłość”.

Pod koniec 2011 roku dowiedzieliśmy się od rządu, że klamka zapadła – nasz kraj pożyczy krajom strefy euro 5,8 miliarda euro. Przy dzisiejszym kursie euro to około 24,3 miliarda złotych.

Polska wyda 5,8 mld euro na ratowanie strefy euro. Choć oficjalnie będzie to pożyczka dla MFW, można mówić po prostu o wsparciu dla krajów strefy euro z kieszeni polskich podatników

- cytowało Polskie Radio analityka finansowego Łukasza Wróbla.

Wedle alarmujących danych dzisiejszy, dodatkowy deficyt budżetowy, który wymaga kombinowania przy ustawowych progach ostrożnościowych, wynosi właśnie 24 miliardy złotych.

Donald Tusk, który przy wszystkich okazjach pokazuje się jako „nowoczesny Europejczyk”, który zwalcza polskie wady narodowe tym razem poszedł za słynnym szlacheckim zawołaniem – „zastaw się, a postaw się”.

Czy niemieccy przyjaciele docenili hojny gest Tuska medalem imienia Walthera Rathenaua, antypolskiego ministra spraw zagranicznych, który podpisał groźny dla nas układ ze Związkiem Sowieckim w Rapallo?

Koincydencja czasowa z decyzją premiera Polski, która odciążała bogaty niemiecki budżet, jest zadziwiająca – Tusk nagrodę odebrał pod koniec kwietnia 2012 r., a więc cztery miesiące po cytowanym wyżej artykule i decyzji rządu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tomek7776 napisał:

zadalem ci pytania i nie odpowiedziales na nie,masz cos do ukrycia?

A ja ci udowodniłem, że jesteś notorycznym kłamca i oszustem. Udajesz że deszczyk pada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Polska da na Europę 28 miliardów zł! Na co?

To już przesądzone. Polska przekaże 28 miliardów złotych do Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Pieniądze pójdą na ratowanie pogrążonych w kryzysie gospodarek Grecji, Włoch, Hiszpanii i Portugalii. - Mówimy o takim rzędzie wielkości - potwierdził w RMF FM minister finansów Jacek Rostowski (59 l.)

Według zapewnień ministra, pieniądze jakie dołożymy do ratowania strefy euro są bezpieczne i najdalej za trzy lata zostaną zwrócone. Rząd zapewnia, że pieniądze te będą nie tylko bezpieczne, ale będą też na nas pracować, ponieważ są oprocentowane. Rostowski przypomina też, że od dwóch lat Polska dysponuje dostępem do tzw. elastycznej linii kredytowej w MFW. W razie potrzeby może sięgnąć nawet po 30 miliardów dolarów. Za to prawo płacimy rocznie ok. 60 milionów dolarów.Polska da na Europę 28 miliardów zł!

Polska pomoc wyniesie około 28 miliardów złotych czyli ponad 6 miliardów euro. Będzie to nasz wkład w tworzony w MFW fundusz ratunkowy w wysokości 200 miliardów euro. Rostowski potwierdza tez pierwotny podział tego funduszu: 150 miliardów euro wpłacają kraje strefy euro. – Te pieniądze będą zapewnione – mówi minister. Pozostałe 50 miliardów to m.in. polskie 6 miliardów, podobna suma ze Szwecji. A reszta? – Zobaczymy, ile krajów spoza strefy euro będzie chciało się dołączyć do tych pożyczek, bo to są oddzielne pożyczki dla MFW – tłumaczył Rostowski. – Przypomniałbym, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy jest najbardziej wiarygodnym kredytobiorcą na świecie. (...) Teraz Narodowy Bank Polski pracuje nad szczegółami – dodał.

Ekonomiści zgodnie podkreślają, że pieniądze, które m.in. z Polski z MFW w pierwszej kolejności trafią do Włochów i Greków. Pożyczka z MFW musi zostać wykorzystana na ratowanie płynności finansowej tych krajów. Dzięki tym pieniądzom środki budżetowe Włoch i Grecji zostaną uwolnione i będzie je stać na wypłaty z budżetu, w tym zapewnione gigantyczne emerytury, zasiłki i pensji urzędników w południowych krajach...>>>>>600 mln zł premii dla urzędników w PolsceGrecy kupią sobie za to nowe autaGrek kupuje samochody, Polak za to zapłaci, a Niemiec na tym zarobi. Pogrążeni w kryzysie Grecy na potęgę sprawiają sobie nowe auta, głównie niemieckie, bo państwo dopłaca im do kupna! Efekt? W Polsce sprzedaż nowych samochodów spadła o 20 procent, w Grecji wzrosła o ponad 16 procent.

Sprzedaż aut w Grecji rośnie, bo rząd tego kraju dofinansowuje zakup nowego auta w przypadku, gdy stare trafi na złom. Kwota dofinansowania wynosi od 1,3 tysiąca do nawet 12,6 tysięcy złotych! Samochodowe salony w Grecji przeżywają więc prawdziwe oblężenie. Mieszkańcy tego kraju najchętniej kupują niemieckie produkty: ople corsy i astry oraz volkswageny polo.

Z rządowych dotacji skorzystało aż 61 procent Greków, którzy kupili cztery kółka w listopadzie.

Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów, rynek motoryzacyjny w tym kraju wzrósł aż o 16 procent. W tym samym czasie w Polsce szykującej się do udzielenia finansowej pomocy m.in. Grecji sprzedaż spadła o ponad 20 procent, bo nasz rząd zlikwidował firmom możliwość odpisania podatku VAT...>>>>>Biedna Polska ma pomagać bogatym Włochom? ...Włosi kupią sobie nowe pociągi - za nasze

Celebryta błaga: Polacy, pomóżcie nam! ...A nam zabiorą produkcję fiata pandyW tyskiej fabryce włoskiego koncernu samochodowego Fiat kończy się produkcja popularnego modelu panda. Szefowie firmy przenieśli produkcję do Włoch, ale nie dlatego, że tak się bardziej opłaca. Zadecydowały względy patriotyczno-sentymentalne.

– Naszym obowiązkiem jest stawianie na pierwszym miejscu kraju, gdzie Fiat ma swoje korzenie. Kierujemy się poczuciem odpowiedzialności i obowiązkiem sumienia, a nie względami czysto ekonomicznymi – mówił wprost prezes Fiata Sergio Marchionne, uzasadniając decyzję o przenosinach. Dla Włoch pogrążonych w kryzysie rozpoczęcie produkcji tak dobrze sprzedającego się samochodu to szansa na stworzenie wielu tysięcy miejsc pracy – dla robotników fabryki i dostawców części. A dla nas? To może oznaczać biedę i brak pracy.>>>>>Mamy dokładać do włoskich pensji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wszystkich tu obecnych za idiotów i myślisz, że zagadasz temat?

Jeszcze raz piszę - MFW do dziś nie skorzystał z tej linii kredytowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, tomek7776 napisał:

pokaz zrodlo tych informacji,,,

wiarygodne zrodlo

Małe dziecko by znalazło. Ale nie tomek. Tomek jest PiSowskim propagandzistą. Dla tomka liczy się tylko przekaz partyjny.

A fakty są takie:

1. Nie rząd a NBP udzielił pożyczki
2. Nie pożyczki a linię kredytową
3. Nie Grekom czy Niemcom, a MFW
4. MFW do dziś nie skorzystał z tej linii
5. Umowę w 2017 przedłużył prezes Glapiński
6. Oprocentowana na 0,36%. Tyle zarobimy gdy MFW ją uruchomi

7. Ale nie uruchomił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tępaku:

ERKjmTqWAAAODA2?format=png&name=small

Jak nie wierzysz to napisz sobie do Glapińskiego albo do jego panienek.

Albo znajdź sobie sprawozdanie NBP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodki sa nadal zablokowane,i czekaja na uruchomienie.

Prawie 53 mld euro Grekom pożyczyły w pierwszej fazie kryzysu państwa członkowskie strefy euro. Nie było wówczas specjalnej architektury pomocowej, dlatego na szybko stworzono prowizoryczną linię kredytową dla Grecji (Greek Loan Facility). Największą jej część sfinansowały Niemcy, które wyłożyły ponad 15 mld euro. Spory wkład wnieśli również Francuzi (11 mld euro) oraz Włosi (10 mld euro). Swój udział miały też biedniejsze państwa eurostrefy, jak choćby Słowenia (243 mln euro). O tych pożyczkach Grecy mogą rozmawiać z każdym z państw członkowskich oddzielnie, ponieważ opierają się one na umowach dwustronnych.

Później okazało się, że kwoty, które trafiły do Grecji, są niewystarczające, dlatego w strefie euro powołano Europejski Fundusz Stabilności Finansowej. W jego portfelu jest 141 mld euro greckich długów. Największe udziały w funduszu mają Niemcy (29 proc.), Francja (21 proc.) oraz Włochy (19 proc.). Kredyty udzielone Grecji dzięki gwarancjom ze strony państw strefy za pośrednictwem EFSF mają bardzo odległy horyzont czasowy. Ich zapadalność (okres spłaty) w zależności od konkretnej transzy waha się pomiędzy 2041 a 2053 rokiem.

Czytaj więcej na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KASA POSZLA Z BUDZETU 

nie na szpitale,ktore tusk rekoma arlukowicza likwidowal,rowniez likwidowal laboratoria w sanepidzie w calym kraju,takie sa fakty.

 

 

 

Pożyczka dla Grecji została wypłacona. 7 miliardów euro na spłatę poprzednich kredytów

Środki mają być wykorzystane na uregulowanie zaległych płatności wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz spłatę kredytu wobec Europejskiego Banku Centralnego.

 

Pożyczka pomostowa dla Grecji w wysokości ponad 7 miliardów euro została wypłacona. Poinformowała o tym Komisja Europejska. Środki mają być wykorzystane na uregulowanie zaległych płatności wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz spłatę kredytu wobec Europejskiego Banku Centralnego.

Pieniądze pochodzą z unijnego funduszu ratunkowego dla krajów z problemami finansowymi. Swój udział mają w nim wszystkie państwa członkowskie, w tym również Polska.
- Wypłata 7,16 miliarda euro została właśnie wykonana, aby umożliwić Grecji spłatę długów wobec MFW i EBC - powiedziała rzeczniczka Komisji Europejskiej Mina Andreeva. Jak dodała, teraz Grecja musi dokonać koniecznych transakcji. - Jesteśmy spokojni, że nastąpi to w dniu dzisiejszym - podkreśliła rzeczniczka.

Pożyczka pomostowa to pomoc doraźna, zanim Grecja otrzyma pieniądze z trzeciego pakietu finansowego. Zielone światło dla negocjacji w tej sprawie kraje strefy euro dały w ubiegłym tygodniu. Rozmowy mogą potrwać około czterech tygodni. Uzgodnione wsparcie na niedawnym szczycie eurolandu ma wynieść do 86 miliardów.

*Ostatnie długi Grecji... *

30 czerwca Grecja nie była w stanie w terminie spłacić MFW raty w wysokości 1,55 mld euro, a także kolejnych 457 mln euro 13 lipca.

W poniedziałek upływał natomiast termin spłaty ok. 3,5 mld euro należnych EBC, a także ok. 700 mln euro z tytułu odsetek.

Rzecznika podkreśliła, że KE oczekuje, iż do środy wprowadzone zostaną kolejne, uzgodnione z władzami greckimi reformy. Chodzi o kodeks postępowania cywilnego, który ma przyspieszyć procesy jednocześnie ograniczając ich koszty, a także przepisy wdrażające dyrektywę o restrukturyzacji i likwidacji banków. - Byliśmy konsultowani w tej sprawie i wspieramy greckie władze w opracowaniu tych działań legislacyjnych - oświadczyła Andreewa.

Grecja wywiązuje się z obietnic

Jeszcze przed południem źródło w greckim resorcie finansów, na które powoływała się AFP informowało, że Grecja rozpoczęła spłacanie zaległych rat wobec MFW i EBC. Dodatkowe pieniądze w budżecie uspokoiły sektor bankowy i pozwoliły znieść część ograniczeń z ostatnich tygodni.

Od dziś zaczyna ponownie działać system usług bankowych. Aby uniknąć paniki bankowej, utrzymana zostaje kontrola przepływu kapitału. Niemożliwe jest dokonywanie przelewów pieniężnych za granicę, z wyjątkiem środków finansowych przeznaczonych dla studiujących poza Grecją i osób chorych. Ale i w tych przypadkach obowiązują limity. Ze środków finansowych napływających do kraju z zagranicy zarówno osoby prywatne, jak i firmy mogą korzystać w 80 proc.

W dalszym ciągu obowiązuje dzienny limit 60 euro na wypłaty z bankomatów. Grecy mogą go jednak kumulować i wypłacać jednorazowo do 420 euro w tygodniu. Ma to pomóc ograniczyć uciążliwe kolejki przed bankomatami. Limity nie dotyczą przelewów dokonywanych przez mieszkańców w celu spłacenia ich zobowiązań wobec państwa. Grecy mogą również używać swoich kart kredytowych za granicą.

Od dziś realizowane też będą czeki, których ważność skończyła się podczas trwającego 20 dni paraliżu bankowego. Decyzja o otwarciu banków wiąże się z ich dokapitalizowaniem przez Europejski Bank Centralny.

 

 

 

 

 

Strefa euro szuka sposobów na sfinansowanie pożyczki pomostowej dla Grecji, aby kraj ten mógł uregulować pilne zobowiązania wobec MFW i EBC. Część krajów spoza euro otwarcie sprzeciwiła się wykorzystaniu na ten cel funduszu EFSM, wspólnego dla całej Unii. Polska nie wyklucza z góry rozwiązania, które zakładałoby zaangażowania całej UE w finansowanie pomostowe dla Grecji. Zapowiada solidarną postawę, ale pod warunkiem jak najmniejszego ryzyka dla polskich podatników.

Nad rozwiązaniem problemu finansowania pomostowego dla Aten w wysokości około 7 mld euro pracuje grupa robocza strefy euro. Pieniądze te mają uchronić Grecję przed niewypłacalnością do czasu, aż wynegocjowany i uruchomiony zostanie trzeci program pomocowy, uzgodniony przez przywódców eurolandu. Ateny zalegają ze spłatą rat do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a 20 lipca upływa termin spłaty części należności wobec Europejskiego Banku Centralnego w wys. 3,5 mld euro.

"Analizujemy wszystkie instrumenty i fundusze, jakie moglibyśmy tu wykorzystać. W każdym przypadku są jakieś wady albo przeszkody prawne" - powiedział we wtorek szef eurogrupy Jeroen Dijsselbloem.

Fiński minister finansów Alexander Stubb ocenił, że rozwiązanie tego problemu nie będzie łatwe. "Dla każdego kraju członkowskiego wyłożenie nowych pieniędzy bez jakichkolwiek wstępnych warunków byłoby bardzo trudne, zwłaszcza że prawdopodobnie te pieniądze nawet nie byłyby pożyczką" - powiedział Stubb dziennikarzom przed wtorkowym spotkaniem ministrów finansów państw UE w Brukseli. Jak ocenił, być może niektóre państwa eurolandu będą gotowe do udzielenia Grecji dwustronnych pożyczek. Inna rozważana możliwość to odroczenie terminów spłat należności greckich wobec MFW i EBC do czasu uruchomienia nowego programu pomocowego.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdius Dombrovskis potwierdził na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów finansów państw UE, że jedną z rozważanych opcji jest aktywacja Europejskiego Mechanizmu Stabilizacji Finansowej (EFSM), utworzonego w 2010 r., co zakładałoby zaangażowanie nie tylko państw eurolandu, ale całej UE.

"Rozważane są różne możliwości, w tym EFSM" - powiedział Dombrovskis. Dodał, że niektóre kraje spoza strefy euro wyraziły wątpliwości co do takiego rozwiązania. "Musimy wziąć to pod uwagę - powiedział.

W ramach EFSM Komisja Europejska mogła zebrać na rynkach finansowych korzystnie oprocentowane pożyczki na łączną kwotę do 60 mld euro. Ponieważ EFSM jest finansowany dzięki gwarancjom budżetu UE, dotyczy on wszystkich 28 krajów członkowskich. W pomocy dla Grecji uczestniczyłaby również Polska. Na jego uruchomienie muszą wyrazić zgodę ministrowie finansów całej UE, a decyzja wymaga kwalifikowanej większości. Obecnie EFSM ma do dyspozycji 13,2 mld euro. Według unijnych źródeł Komisja Europejska uważa, że wykorzystanie tych środków na finansowanie pomostowe dla Grecji byłoby najprostszym wyjściem.

Takiej możliwości kategorycznie sprzeciwiła się Wielka Brytania.

"Podpisanie i przypieczętowanie porozumienia z Grecją leżało w interesie stabilności gospodarczej w całej Europie. Ale muszę powiedzieć jasno. Wielka Brytania nie należy do strefy euro, a zatem pomysł, że brytyjscy podatnicy mieliby dopłacać do tego porozumienia z Grecją, jest całkowitym niewypałem" - powiedział dziennikarzom w Brukseli brytyjski minister George Osborne.

W podobnym tonie wypowiedział się czeski minister finansów Adrej Babisz. "Czechy nie udzielą żadnej pożyczki Grecji i nie chcą poręczać żadnej pożyczki dla Grecji" - oświadczył, dodając, że lepszym rozwiązaniem dla Aten byłoby opuszczenie strefy euro i umorzenie greckiego zadłużenia.

Przeciw sięgnięciu po środki EFSM wypowiedziały się również Szwecja i Dania.

Polskie ministerstwo finansów poinformowało we wtorek, że Polska czeka na zapowiadane konkretne propozycje w sprawie finansowanie pomostowego dla Grecji i jeśli wśród nich znajdzie się taka, która wymaga decyzji 28 państw UE, to "Polska ją rozważy, o ile zminimalizowane zostanie ryzyko dla polskich podatników". "Ostateczne decyzje podejmiemy w duchu solidarności europejskiej, ale z zachowaniem ścisłej ochrony interesów Polski" - podało MF za pośrednictwem Stałego Przedstawicielstwa RP w Brukseli.

Zdaniem niemieckiego ministra finansów Wolfganga Schaeublego domaganie się od krajów spoza eurolandu zaangażowania w pomoc dla Grecji jest "mało pomocne". Podkreślił on, że rozwiązanie musi zostać znalezione bardzo szybko. "Musimy zapobiec dramatycznej sytuacji, w jakiej Grecja może się znaleźć w poniedziałek" - powiedział niemiecki minister. W poniedziałek mija termin spłaty części greckich należności wobec EBC.

Według unijnych źródeł możliwe jest również wykorzystanie na kredyt pomostowy dla Aten zysków z greckich obligacji, które ma Europejski Bank Centralny, udzielenie Grecji dwustronnych pożyczek przez kraje strefy euro, wykorzystanie środków z budżetu UE przeznaczonych na prefinansowanie projektów z funduszy unijnych, albo też podniesienie przez EBC limitu emisji greckich obligacji skarbowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Jaro_747 napisał:

No i wyszło na to, że biedny tomek się zbłaźnił.

Nie pierwszy i nie ostatni raz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomek7776 napisał:

srodki sa nadal zablokowane,i czekaja na uruchomienie.

Ale o czym ty tomuś piszesz?

Twierdziłeś wielokrotnie że Polska straciła 30 mld. złotych bo Tusk przekazał je Grecji. Okazałe się, że to gówno warte kłamstwo.

Chcesz to przykryć jakimś słowotokiem o czymś innym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żyć?

Ludziom jest bardzo ciężko, boją się co przyniesie jutro, czy zachowają pracę, czy zdołają wyżywić rodzinę itd.

Ale to jeszcze nic, bo pani Małgorzata Rozenek przeżywa dramat związany z odbywaniem kwarantanny. Celebrytka dawno nie była u fryzjera, brwi jej rosną już na czoło, źle jest też z manicurem, a rzęsy to w ogóle tragedia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w "D" aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Amator 2b napisał:

Jak żyć?

Ludziom jest bardzo ciężko, boją się co przyniesie jutro, czy zachowają pracę, czy zdołają wyżywić rodzinę itd.

Ale to jeszcze nic, bo pani Małgorzata Rozenek przeżywa dramat związany z odbywaniem kwarantanny. Celebrytka dawno nie była u fryzjera, brwi jej rosną już na czoło, źle jest też z manicurem, a rzęsy to w ogóle tragedia. 

A jak brzuch jej urósł, lol ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Amator 2b napisał:

źle jest też z manicurem

A u tego Pana jest już dużo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.