Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, janunio napisał:

Taki przykład klasycznej, bezinteresownej, polskiej głupoty. 

Dalej jak widać nikogo tu nie interesuje finansowa apokalipsa. Byłem dziś w kilku wiejsko-podmiejskich sklepach. PUSTO !!! SZOK. Czyżby brak kasy na zakupy ?

Raczej strach przed zakażeniem.Ludzie obkupili się wcześniej i na zapas .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moontan napisał:

moim szpitalu gdzie pracuje jest pustawo a szesc oddzialow zupelnie bez pacjentow?

bo ludzie siedzą i chorują w domach ze strachu przed zarażeniem koronawirusem  , nikt o zdrowych zmysłach nie idzie do szpitala bo teraz to tam się tylko zarazić można . pójdziesz dzisiaj do dentysty mądralo ? może powinieneś , ludziom będzie łatwiej jak tacy jak ty zemrą .

 

Godzinę temu, electro napisał:

A teraz cały w strachu boi się nawet mruknąć, że szaleniec u władzy powinien se wybory odpuścić i wreszcie zająć się społeczeństwem, które przerażone o własnej jutro.

I co z tym zrobisz ? Nic . Ty o tym nie decydujesz . Dymali nas komuniści , więc ich pognaliśmy , potem dymali liberałowie więc ich pognaliśmy a teraz dymają cwaniacy udający prawdziwych przedstawicieli narodu . Ich tez pogonimy ale czy ich następcy nie będą nas dymać ? 

Jedyny sposób to skończyć ze złodziejskim systemem pozornej demokracji - raz na zawsze . Wytłuc tych złodziei , pozbawić majątku i zakopać ich prawa pod grubą warstwą gówna . Tak aby ci , którzy po nich przyjdą czuli ,że jak nas zaczną dymać to czeka ich sroga kara .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, janunio napisał:

Muza była taka, że do dziś nic nie zbliża się do tamtego poziomu.

Muza za wczesnego Gierka, LOL  Festiwal kiczu i tandety z wyjątkami potwierdzającymi regułę. Opole, Sopot i Kołobrzeg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Moontan napisał:

>>>>> Tzn. jak bank nie wyplaci to panstwo ci wyplaci ze swojej kieszeni. <<<<<

 

...nadejesz sie do leczenia wlasnie .....

Nie rozumiem twojego postu. 

 

Chcesz zrobic z drugiego glupka sam bedac glupkiem? 

 

To ze ty nie znasz podstawowych pojec ekonomoicznych, czym jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny BFG, skad ma pieniadze i skad dostanie pieniadze gdy jego rezerwa sie skonczy. To juz wiemy, ale zanim zaczniesz robic z innych debili, to doczytaj, dowiedz sie i wtedy pisz glupie posty. 

 

Zyrantem BFG jest panstwo. W najczarniejszym scenariuszu Panstwo wesprze BFG za pomoca roznych mechanizmow min. 

-- środki z dotacji, udzielonych na wniosek Funduszu, z budżetu państwa,

-- środki z kredytu krótkoterminowego udzielonego przez Narodowy Bank Polski,

-- środki z pożyczek udzielonych z budżetu państwa,

-- środki uzyskane z zaciągniętych pożyczek, kredytów i emisji obligacji.

*Większość z tych źródeł znajduje się pod kontrolą państwa.

 

 

Godzinę temu, janunio napisał:

Taki przykład klasycznej, bezinteresownej, polskiej głupoty. 

Dalej jak widać nikogo tu nie interesuje finansowa apokalipsa. Byłem dziś w kilku wiejsko-podmiejskich sklepach. PUSTO !!! SZOK. Czyżby brak kasy na zakupy ?

Janunio wiem gdzie sa twoje maseczki ?

chyba mod nie daje za takie cos Bana? 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lolo2 napisał:

Zyrantem BFG jest panstwo. W najczarniejszym scenariuszu Panstwo wesprze BFG za pomoca roznych mechanizmow min. 

Kolego ,  chyba zapomniałeś o prostej matematyce ale udajesz zorientowanego . 

Jak skarb państwa ma zasilić BFG skoro mamy deficyt budżetowy ? Skąd weźmie pieniądze rząd skoro zadłuża się u obywateli na sfinansowanie corocznego budżetu ? Dodrukują papierki w mennicy ? Wypuszcza obligacje skarbu państwa bez pokrycia ? To tak jakbyś chciał pożyczyć pieniądze od kogoś kto sam co miesiąc pożycza żeby opłacić rachunki i ciągle nie oddaje pożyczonych pieniędzy Ty masz jakiś dyplom ? Kto ci go dał ? Może powinni ci go odebrać bo nie zrozumiałeś podstawowych mechanizmów . W każdym razie nie wymądrzaj się skoro nie rozumiesz podstaw i nie wprowadzaj ludzi w błąd . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, arturp napisał:

Kolego ,  chyba zapomniałeś o prostej matematyce ale udajesz zorientowanego . 

Jak skarb państwa ma zasilić BFG skoro mamy deficyt budżetowy ? Skąd weźmie pieniądze rząd skoro zadłuża się u obywateli na sfinansowanie corocznego budżetu ? Dodrukują papierki w mennicy ? Wypuszcza obligacje skarbu państwa bez pokrycia ? 

 

Min. dokladnie z tych podpunktow ktore wymieniles. 

Masz wyzej, od myslnikow wypisalem. 

18 minut temu, Moontan napisał:

Panstwo nie ma zadnych wlasnych pieniedzy ....no moze poza spolkamim skarbu panstwa 

Ale ma wladze nad emitentem pieniadza. Moze je po prostu "wydrukowac lub wykreowac" 

W jaki sposob? 

Wyzej masz wypisane od myslnikow.  Jest to oficjalna odpowiedz od BFG. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arturp napisał:

Wytłuc tych złodziei , pozbawić majątku i zakopać ich prawa pod grubą warstwą gówna . Tak aby ci , którzy po nich przyjdą czuli ,że jak nas zaczną dymać to czeka ich sroga kara .

Jak w mordę strzelił - rewolucja francuska :-))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie . Po zmianie władzy jeszcze ich pogłaskac i na konto wpłacic po iles tam banieczek  za to że kraj rozpie----li..

 A nie jaks Francuska rewolucja .

Zasłużonych ma dramatycznie i do splaty długów bolec ..

 Tak jak wyżej napisany .

 Następcy maja pamiętac co może ich spotkac .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Nikt nikogo nie zmuszał do do rządzenia krajem... 

kiedy prezes firmy doprowadza do jej upadku to odpowiada całym swoim majątkiem a kiedy prezes rady ministrów doprowadza do upadku finansów publicznych to odpowiada przed bogiem i historią . czyli jest bezkarny . no to co mu szkodzi kraść i rozdawać stołki swojakom ? Gierek , Kiszczak i Jaruzelski dożyli starości na emeryturach . Jaka kara ich spotkała ? Żadna . To ci nowi oszuści idą na całego bo co im zrobimy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w czasie kryzysu 2008r. prezesi amerykańskich banków nie ponieśli kary.Niektórzy nadal działają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arturp napisał:

Kolego ,  chyba zapomniałeś o prostej matematyce ale udajesz zorientowanego . 

Jak skarb państwa ma zasilić BFG skoro mamy deficyt budżetowy ? Skąd weźmie pieniądze rząd skoro zadłuża się u obywateli na sfinansowanie corocznego budżetu ? Dodrukują papierki w mennicy ? Wypuszcza obligacje skarbu państwa bez pokrycia ? To tak jakbyś chciał pożyczyć pieniądze od kogoś kto sam co miesiąc pożycza żeby opłacić rachunki i ciągle nie oddaje pożyczonych pieniędzy Ty masz jakiś dyplom ? Kto ci go dał ? Może powinni ci go odebrać bo nie zrozumiałeś podstawowych mechanizmów . W każdym razie nie wymądrzaj się skoro nie rozumiesz podstaw i nie wprowadzaj ludzi w błąd . 

Taaa...

Ty masz jakiekolwiek pojęcie o finansach?

Skarb państwa może bez problemu zasilić BFG i deficyt budżetowy nie jest jakąś nadzwyczajną przeszkodą. Po prostu będzie większy.

Obligacje skarbu państwa bez pokrycia??? Jakiego niby pokrycia??? Od kiedy obligacje mają mieć jakieś pokrycie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Ty masz jakiekolwiek pojęcie o finansach?

no ja mam - wykształcenie kierunkowe  i 7 lat pracy na kierowniczych stanowiskach - np dyrektora departamentu kredytów i kierownika regionu . jak dobrze poszukasz to znajdziesz moje nazwisko w KRS-ach dwóch banków . A ty czym się pochwalisz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arturp napisał:

no ja mam - wykształcenie kierunkowe  i 7 lat pracy na kierowniczych stanowiskach - np dyrektora departamentu kredytów i kierownika regionu . jak dobrze poszukasz to znajdziesz moje nazwisko w KRS-ach dwóch banków . A ty czym się pochwalisz ? 

To może odpowiesz na pytanie jakie to niby "pokrycie" mają mieć obligacje skarbu państwa skoro jesteś takim wybitnym znawcą? To chyba żaden problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, arturp napisał:

kiedy prezes firmy doprowadza do jej upadku to odpowiada całym swoim majątkiem a kiedy prezes rady ministrów doprowadza do upadku finansów publicznych to odpowiada przed bogiem i historią . czyli jest bezkarny . no to co mu szkodzi kraść i rozdawać stołki swojakom ? Gierek , Kiszczak i Jaruzelski dożyli starości na emeryturach . Jaka kara ich spotkała ? Żadna . To ci nowi oszuści idą na całego bo co im zrobimy ? 

Niekoniecznie. 

Jezeli ukrywal dane finansowe firmy lub specjalnie dzialal na jej niekorzysc to tak. Moze przez sad zostac podciagnienty do wziecia calej odpowiedzialnosci.  Zarzad takze. 

 

Ale w normalnym przypadku to nie 

Prezes to jeat stanowisko pracownicze. Prezes jest pracownikiem. 

 

Udajesz madrale a znowu pomyliles pojecia. Zapewne chodzilo ci o Wlasciciela prywatnej firmy a nie Prezesa. 

 

Takie doswiadczenie a takie glupoty pisze na tenat BFG, Oblikacji czy Prezesow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lolo2 napisał:

Udajesz madrale a znowu pomyliles pojecia.

na szczęście to ja byłem wielki pan dyrektor a ty tylko cośtam słyszałeś . to kto tu wie o czym mówi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, arturp napisał:

na szczęście to ja byłem wielki pan dyrektor a ty tylko cośtam słyszałeś . to kto tu wie o czym mówi ?

Nie blaznuj tyle wielki panie dyrektorze....

 

Prosze o podstawe prawna ze Prezes odpowiadaca calym swoim dobytkiem.  Poszukaj i daj znac skad takie bajki tworzysz panie wielki dyrektorze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lolo2 napisał:

Prosze o podstawe prawna ze Prezes odpowiadaca calym swoim dobytkiem.  Poszukaj i daj znac skad takie bajki tworzysz panie wielki dyrektorze. 

A możesz napisać nam tu wszystkim jaką zaszczytną funkcję pełnisz ?  jesteś zwykłym popychadłem do czarnej roboty czy masz na coś wpływ . Skąd czerpiesz wiedzę ? Z książeczek czy praktyki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lolo2 napisał:

Takie doswiadczenie a takie glupoty pisze na tenat BFG, Oblikacji czy Prezesow. 

Też nie mogę wyjść z podziwu. Może był kierownikiem regionu w Providencie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przy stanie klęski żywiołowej państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące" - oświadczył wicepremier Jarosław Gowin na telekonferencji z prezydentami miast.

 

Opublikowano: 5 kwietnia 2020, 20:04

Źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Też nie mogę wyjść z podziwu.

niewiele wiesz to się dziwisz . no ale to norma , pracownicy niższych szczebli w bankach nie dostają pełnej informacji , tylko tyle aby efektywnie tyrali za drobne. Aby im się w głowach nie poprzewracało ,że o czymś mogą decydować lub na coś wpływać . ja ( w 1999 roku ) zatrudniałem nowych analityków  w swoim departamencie za 2400-2600 netto .dzisiaj dostają tyle samo . szkoda ludzi ale z drugiej strony za co tu płacić ? Za wklepywanie danych do systemu ? prosty ,, skoring " i system więcej znaczy niż wielkie wysiłki tej ambitnej młodzieży . koń mógłby to robić .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, arturp napisał:

A możesz napisać nam tu wszystkim jaką zaszczytną funkcję pełnisz ?  jesteś zwykłym popychadłem do czarnej roboty czy masz na coś wpływ . Skąd czerpiesz wiedzę ? Z książeczek czy praktyki ?

A jestem min rolnikiem. Ciagnik pozyczam, ale kilka maszyn rolniczych mam, gumiaki tez, troche pola i tak bawie sie w farmera. 

To bardzo zaszczytna funkcja, produkuje zboza na  chlebek, spirytus i pasze dla zwierzat. Wiec dzieki mnie nie chodzisz z pustym brzuszkiem ?

 

Nie odpowiedziales na wczeaniejsze pytania. Wojek google nie moze znalezc czy jak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, piramidon napisał:

"Przy stanie klęski żywiołowej państwo ma pieniądze na góra trzy miesiące" - oświadczył wicepremier Jarosław Gowin na telekonferencji z prezydentami miast.

No i wprowadza stan klęski żywiołowej. Trwa powiedzmy pół roku. 

I co?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Byłem dziś w kilku wiejsko-podmiejskich sklepach. PUSTO !!! SZOK. Czyżby brak kasy na zakupy ?

Strach i posłuszne stosowanie się do przepisów nakazowo/zakazowych.

2 godziny temu, arturp napisał:

Kolego ,  chyba zapomniałeś o prostej matematyce ale udajesz zorientowanego . 

Jak skarb państwa ma zasilić BFG skoro mamy deficyt budżetowy ? Skąd weźmie pieniądze rząd skoro zadłuża się u obywateli na sfinansowanie corocznego budżetu ? Dodrukują papierki w mennicy ? Wypuszcza obligacje skarbu państwa bez pokrycia ? To tak jakbyś chciał pożyczyć pieniądze od kogoś kto sam co miesiąc pożycza żeby opłacić rachunki i ciągle nie oddaje pożyczonych pieniędzy Ty masz jakiś dyplom ? Kto ci go dał ? Może powinni ci go odebrać bo nie zrozumiałeś podstawowych mechanizmów . W każdym razie nie wymądrzaj się skoro nie rozumiesz podstaw i nie wprowadzaj ludzi w błąd . 

Dokładnie tak z(robią). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lolo2 napisał:

kilka maszyn rolniczych mam, gumiaki tez

i niech tak zostanie , trzymaj się tego na czym się znasz bo w burakach nie znajdziesz wiedzy o finansach i przedsiębiorczości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arturp napisał:

i niech tak zostanie , trzymaj się tego na czym się znasz bo w burakach nie znajdziesz wiedzy o finansach i przedsiębiorczości 

Widze, ktos tu ma manie wyzszosci. 

 

Kiedy odpowiesz na zadane pytania panie guru? Nie znasz na nie odpowiedzi? 

 

17 minut temu, Grzegorz7 napisał:

No i wprowadza stan klęski żywiołowej. Trwa powiedzmy pół roku. 

I co?

 

Gdzies juz o tym pisalismy. Cytowalem akrtykuly z ustaw. 

 

1. do 3 miesiecy po zakonczdniu stanu kleski czy nadzwyczajnego nie mozna przeprowadzac wyborow. 

2. Odszkodowania dla przedsiebieorcow z tytulu ograniczenia ich "wolnosci". 

Jak kazali zamknac fryzjera, kina, teatry tak te firmy moga zglaszac sie po odszkodowania na mocy ustawy. 

Ale nie obowiazuje to do wyplat odszkodowan z tytulu "utraconych kozysci". 

 

Tak chlodno myslac, tez na miejscu PIS nie wprowadzalbym stanow wyjatkowych. Niepotrzebnie narazac panstwo na dodatkowe finanse. 

 

Choc jednym pozytywnym atutem bylaby mozliwosc zaciagniecia kredytu ponad konstytucyjne 60% PKB. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.