Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

ze to ja jestem naiwny

Nie , ty nie jesteś naiwny . Jesteś cwaniaczyną czerpiącym korzyści ze służenia ,,państwu" i próbujesz nas tu urabiać do  swojego punktu widzenia bo jest dla ciebie korzystny . Obywateli masz w d.pie . Dla ciebie obywatel to nic innego jak owce do strzyżenia . Bo ty strzyżesz ? Ale to się skończy . W moim życiu już dwukrotnie pognaliśmy takich jak ty . A dzisiaj powodów do tego jest coraz więcej . Bądź czujny . Wyciągnij ile się da bo koryto ci właśnie wysycha . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty pierolisz arturku? Aktualnie jestem "na swoim" a urzędnikiem nie byłem nigdy w życiu. Skąd ty bierzesz te debilne pomysły - z fejkowych stron dla jelonków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia derechtora banku, który to, jak powszechnie wiadomo - bardzo liczy się z obywatelami.

Dobro człowieka - ponad wszystko!!!

Buhaha - i w łeb, gnoja odsetkami.

 

 

Prawda, panie kierowniczku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dochody zmalały kilka razy przez epidemię i mądre przepisy wydane przez ukochane Państwo - gdyby nie one mógłbym pracować z domu, ale przez tych idiotów nie mogę. 

Oglądałem kiedyś paradokumentalny film, w którym generał SS strzela w głowę drugiemu generałowi SS stojącemu przed nim patrząc mu przy tym w oczy i zaraz po tym się sam zabija w taki sam sposób. Żeby awansować powyżej pułkownika w SS  z małymi wyjątkami trzeba było być prawdziwym potworem, bo zwykli, nawet bardzo dobrzy żołnierze Waffen SS nie awansowali powyżej majora. Nawiasem mówiąc pokazuje to, że wbrew późniejszym próbom rehabilitacji (dotyczyło to Waffen SS)  SS było niemal tak zdegenerowane jak PiS. Jestem ciekawy, czy nasi władcy wykazaliby chociaż 1/1000 tej odwagi i w sumie poczucia honoru jakie zaprezentowali przedstawieni nazistowscy zbrodniarze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Prawda, panie kierowniczku?

Prawda . Forumowy oszołomie . Należysz do ścisłej czołówki nierobów spędzających całe życie na obrzucaniu się błotem na bocznicy . Ja przynajmniej pracuję .

 

Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Aktualnie jestem "na swoim"

Bądź tak miły i szczerze napisz czym się zajmujesz . Nie ściemniaj ( tak jak jakiś olo lolo czy inny srolo , że jesteś rolnikiem ) . Ja o sobie napisałem ale powtórzę - mam dwa zawody ,, wyuczone " . Po skończeniu studiów i śmierci ojca prowadziłem jego firmę , później przez ponad 7 lat pracowałem w bankach a od 2009 prowadzę ( a właściwie prowadziłem bo zdycha ) biuro projektowe świadczące usługi na rzecz administracji publicznej ( uczciwie bo na zasadzie przetargów publicznych , każdy to może sprawdzić bo to jawne informacje ) .

Podaj takie informacje o sobie . Taki jesteś uczciwy ? Śmiało , udowodnij to .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, arturp napisał:

Prawda . Forumowy oszołomie . Należysz do ścisłej czołówki nierobów spędzających całe życie na obrzucaniu się błotem na bocznicy . Ja przynajmniej pracuję .

Często używasz tego tekstu?

Jestem przekonany, że ty zajmujesz pierwsze miejsce, a potem długo, długo, długo nikt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jacchusia

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jacchusia napisał:

Jestem przekonany, że ty zajmujesz pierwsze miejsce, a potem długo, długo, długo nikt.

O! Król forumowych frustratów się objawił ! Spieszysz na ratunek swoim kolegom ?  Co za szacowne grono ? 

Tylko dzisiaj wziąłeś udział w pyskówkach w 5 wątkach ? Idziesz na rekord ? Trzymam kciuki . Jesteś takim naszym  forumowym Małyszem albo Pudzianem - mistrz w swojej dyscyplinie - żałosnego szerzenia głupoty . 

Miłego dnia !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arturp

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, arturp napisał:

Bądź tak miły i szczerze napisz czym się zajmujesz . Nie ściemniaj ( tak jak jakiś olo lolo czy inny srolo , że jesteś rolnikiem ) . Ja o sobie napisałem ale powtórzę - mam dwa zawody ,, wyuczone " . Po skończeniu studiów i śmierci ojca prowadziłem jego firmę , później przez ponad 7 lat pracowałem w bankach a od 2009 prowadzę ( a właściwie prowadziłem bo zdycha ) biuro projektowe świadczące usługi na rzecz administracji publicznej ( uczciwie bo na zasadzie przetargów publicznych , każdy to może sprawdzić bo to jawne informacje ) .

Podaj takie informacje o sobie . Taki jesteś uczciwy ? Śmiało , udowodnij to .

Próbujesz zmienić temat i odwrócić uwagę od prostej rzeczy - przedstawiłeś się jako fachowiec od finansów a na temat tychże finansów wygadujesz bzdury. To nie tylko moje zdanie, inni Koledzy tez to zauważyli. Dlatego nie będę tak miły, bo nie widzę powodu. To co robię nie zmieni tego czy bredzisz, czy nie. Mógłbym nawet być transwestytą wypasającym kozy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, arturp napisał:

O! Król forumowych frustratów się objawił ! Spieszysz na ratunek swoim kolegom ?  Co za szacowne grono ? 

Tylko dzisiaj wziąłeś udział w pyskówkach w 5 wątkach ? Idziesz na rekord ? Trzymam kciuki . Jesteś takim naszym  forumowym Małyszem albo Pudzianem - mistrz w swojej dyscyplinie - żałosnego szerzenia głupoty . 

Miłego dnia !

Ja i Jacchusia - kolegami...

Aleś doyebał!???.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, arturp napisał:

Bądź tak miły i szczerze napisz czym się zajmujesz . Nie ściemniaj ( tak jak jakiś olo lolo czy inny srolo , że jesteś rolnikiem ) . 

Czemu mnie wyzywasz i posadzasz o klamstwo. 

Pisze prawde, jestem rolnikiem, mam ci fakturki za zakup siewu w tyn roku ci pokazac? Prosze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie...zanim zaczniecie tutaj wklejać skany PIT-ów za ostatnie 5 lat....opamiętajmy się :-). Na ustawki na pięści moczone w żywicy i pokruszonym szkle przyjdzie jeszcze czas :-)))). Co będziemy robić, jak już teraz w to idziemy :-) ? Napierdalać się gazrurkami moczonymi w gównie :-))))  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SynSama napisał:

Dobra Panowie...zanim zaczniecie tutaj wklejać skany PIT-ów za ostatnie 5 lat....opamiętajmy się :-). Na ustawki na pięści moczone w żywicy i pokruszonym szkle przyjdzie jeszcze czas :-)))). Co będziemy robić, jak już teraz w to idziemy ? ? Napierdalać się gazrurkami moczonymi w gównie :-))))  ?

Oj tam oj tam...

Jeden arturek nie wytrzymuje napiecia, chwali sie wszem i wobec ze byl dyrektorem. Wyzywa wszystkich, pisze ze wszyscy bredza ze tak nie jest ale ani razu nie potrafil przedstawic faktu jego racji. 

 

W dodatku wyzywa mnie i uwaza i nie moze zniesc ze rolnik potrafi buc madrzejszy od NIEGO - pana dyrektora. Patrzy na wszystkich z gory. 

 

Zreszta ostatnio byly narzekania na brak chumoru na forum. Jak dla mnie jest wesolo, moze troche mniej wesolo jak ktos cie wyzywa ale da sie przezyc xD 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jaro_747 napisał:

Koledzy tez to zauważyli.

Zobacz kto cię tu ,, wspiera" . Nie daje ci to do myślenia ? To są twoi koledzy ? Z takimi poglądami i ludźmi się utożsamiasz ?

 

28 minut temu, Jaro_747 napisał:

Mógłbym nawet być transwestytą wypasającym kozy.

Zadałem ci proste  pytanie . Aby ci udowodnić szczerość moich intencji podałem co robiłem w życiu . Ty nie zdobyłeś się na odrobinę szczerości . Podważasz moją wiedzę, kompetencje i uczciwość ale sam się chowasz nie dając podstaw do oceny twojej wiedzy , doświadczenia i umiejętności . To podważa twoja wiarygodność  do wyrażania opinii czy krytykowania. Ja lubię wiedzieć z kim rozmawiam , czy ten ktoś wie o czym mówi . W innym wypadku rozmowa jest bezcelowa - tak ja rozmowa z tworami ukrywającymi się za nickami zyzol , jacchusia , lolo2 , Bezlitosna Niusia itp - nerwowy bełkot . Równie dobrze można rozmawiać z koniem a może nawet lepiej ,, bo koń jaki jest każdy widzi " a o takich .... nic nie wiadomo .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim zwykły szary człek i pomyślałem .

 To że ktos jest b-ył dyrektorem - rolnikiem świadczy tylko o zawodzie czy stanowisku .

 Można byc debilnym dyrektorem i  rolnikiem ktory zyta od papryki nie odróznia..]

 Nie twierdze że u Was tak było . tak mi sie tylko pomyslało .

 W dawniejszych czasach - to wspomnienie -znajomi  ludzie po studiach zwykłej krzyzówki nie potrafili rozwiązac . Stad taki mój pomyslunek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lolo2 napisał:

Pisze prawde, jestem rolnikiem, mam ci fakturki za zakup siewu w tyn roku ci pokazac? Prosze. 

Przepraszam . Przyznaję się do błędu . Zwracam honor . Tylko nie wyrażaj się autorytarnie o finansach czy funkcjonowaniu sfery budżetu państwa bo to z łubinem ma niewiele wspólnego . Nie masz wystarczającej wiedzy ani doświadczenia w tym zakresie . Niepotrzebnie wprowadzasz zamęt i fałszywe informacje .No chyba ,że coś wiesz i czegoś doświadczyłeś ale nam tego nie pokazałeś . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fiskus i ZUS będą wzajemnie wysyłać informacje o firmach, które wystąpiły do Zakładu o zniesienie składek. W przypadku zaniżenia dochodu przedsiębiorca daninę jednak odprowadzi. I to z odsetkami. Eksperci podatkowi pytają: na jakiej podstawie skarbówka chce stwierdzić, że ktoś zaniża przychód? Informacje ma tylko o dochodzie."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dulon184 napisał:

Można byc debilnym dyrektorem i  rolnikiem ktory zyta od papryki nie odróznia..]

Oczywiście . Ale do kogo pójdziesz po poradę w sprawie kredytu ? Jeśli wystarczy ci  w tej materii opinia rolnika to ... czas zacząć się martwić . Tak jak martwią się tysiące frankowiczów , którzy się dali nabić w butelkę domorosłym pośrednikom finansowym i ,,doradcom klienta" - naciągaczom , których interesowała tylko prowizja od banku za przyprowadzenie klienta . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arturp napisał:

Przepraszam . Przyznaję się do błędu . Zwracam honor . Tylko nie wyrażaj się autorytarnie o finansach czy funkcjonowaniu sfery budżetu państwa bo to z łubinem ma niewiele wspólnego . Nie masz wystarczającej wiedzy ani doświadczenia w tym zakresie . Niepotrzebnie wprowadzasz zamęt i fałszywe informacje .No chyba ,że coś wiesz i czegoś doświadczyłeś ale nam tego nie pokazałeś . 

I znowu to samo... 

Mam rozumiec ze finanse to zakazana magia? trzeba nalezec do jakiegos magicznego kregu aby sie na tym znac? 

 

Dlaczego uwazasz ze nie mam niewystarczajacej wiedzy? 

Wprowadzam zamet? Wypisuje fakty, ktore znajduja sie w ustawach lub sa to odpowiedzi np. ostatnie myslniki tonoficjalna odpowiedz BFG na zapytanie co sie, stanie gdy w BFG zabraknie kasy. 

Ty nie potrafisz znalezc kontrargumentu wiec dlaczego to ja nie mam wiedzy. Moim zdaniem jest odwrotnie. Piszesz ze co jest nieprawda ale nie potrafisz uzasadnic dlaczego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arturp napisał:

Ja przynajmniej pracuję .

Ile płacą ci z PiS za trollowanie? Serio pytam, bo cienko ostatnio się żyje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Tadeiro napisał:

"Fiskus i ZUS będą wzajemnie wysyłać informacje o firmach, które wystąpiły do Zakładu o zniesienie składek. W przypadku zaniżenia dochodu przedsiębiorca daninę jednak odprowadzi. I to z odsetkami. Eksperci podatkowi pytają: na jakiej podstawie skarbówka chce stwierdzić, że ktoś zaniża przychód? Informacje ma tylko o dochodzie."

Zacznijmy od tego ze prawie nikt nie chce kozystac z tej ich" niby" pomocy. 

Dostaniesz 5000zl na 3 miechy ale musisz podpisac glejt ze nikogo nie zwolnisz przez 9 miesiecy....    idiotyzm. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, arturp napisał:

Zobacz kto cię tu ,, wspiera" . Nie daje ci to do myślenia ? To są twoi koledzy ? Z takimi poglądami i ludźmi się utożsamiasz ?

Zadałem ci proste  pytanie . Aby ci udowodnić szczerość moich intencji podałem co robiłem w życiu . Ty nie zdobyłeś się na odrobinę szczerości . Podważasz moją wiedzę, kompetencje i uczciwość ale sam się chowasz nie dając podstaw do oceny twojej wiedzy , doświadczenia i umiejętności . To podważa twoja wiarygodność  do wyrażania opinii czy krytykowania. Ja lubię wiedzieć z kim rozmawiam , czy ten ktoś wie o czym mówi . W innym wypadku rozmowa jest bezcelowa - tak ja rozmowa z tworami ukrywającymi się za nickami zyzol , jacchusia , lolo2 , Bezlitosna Niusia itp - nerwowy bełkot . Równie dobrze można rozmawiać z koniem a może nawet lepiej ,, bo koń jaki jest każdy widzi " a o takich .... nic nie wiadomo .

Nie zadałeś mi prostego pytania pajacu tylko zadałeś mi pytanie osobiste, a na takie byle wieśniakowi nie odpowiadam.

To ja zadałem ci proste pytanie na temat finansów bo jako prosty wypasacz kóz uważam, że coś ci się pomyliło.

Więc jeszcze raz zapytam jak najbardziej merytorycznie i w temacie - jakie to niby "pokrycie" na emisje własnych obligacji musi mieć państwo???

18 godzin temu, arturp napisał:

...)

Wypuszcza obligacje skarbu państwa bez pokrycia ? To tak jakbyś chciał pożyczyć pieniądze od kogoś kto sam co miesiąc pożycza żeby opłacić rachunki i ciągle nie oddaje pożyczonych pieniędzy Ty masz jakiś dyplom ? Kto ci go dał ? Może powinni ci go odebrać bo nie zrozumiałeś podstawowych mechanizmów . W każdym razie nie wymądrzaj się skoro nie rozumiesz podstaw i nie wprowadzaj ludzi w błąd . 

 

To twój wpis gdybyś zapomniał o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nadszedł czas próby co wam gwarantuję wszystkie błędy systemu się zemszcza cały globalozm pokaże swoje prawdziwe imię. W związku z tym jak to potrwa za długo to moim zdaniem nastanie upadek globalizmu po wcześniejszych protestach ludzi którzy w końcu zobaczą prawdę globalizmu bo do tej pory coś tam im skapywalo więc nie zaglebiali się teraz wszystko zacznie wychodzić. 

Policja.

Powinno pomagać kiedy ktoś cię napadnie okradnie coś Ci się stanie.

Jest

Ochroniarzem instytucji państwowych i bankowych itd który ma Ci wlepic mandat.

Już wkrótce to wyjdzie jak tylko się pogorszy.

 

Druk z powietrza:

Powinien być jako ratunek dla społeczeństwa pomoc.

 

Jest: zapewnieniem płynności banków i korporacji. Można to odebrać jako nieuczciwa konkurencja bo konkurent walcząc prawdziwą praca i pieniądzem polega dlatego im większy druk tym bardziej giną mali i średni a duzi rosną i moga więcej później taka korporacja nie płaci podatku bo po co jak wykosila konkurencje. Np. Taki Kaufland dostał z EBC 100mln euro na rozwój handlu czyli konkurencja musiała walczyć realną gotówką z kims kto dostał z powietrza kasę.

Takie dwa przykłady a ogólnie całość globalizmu tak działa. Myślę że tutaj bedzie się działo bo jak jest dobrze to nie widać a jak bedzie złe lub bardzo źle to wady będą jeszcze bardziej widoczne.

 

No i ta zasada silnego który kradnie słabszych jest odwieczna - patrz USA i kradzież sprzętu medycznego i masek. Jest też Jeszcze jedna ważna zasada sojusze umowy dotyczą tylko silnych słabych nie uwzględnia się tak jak nas oszukano przed wojną tak i teraz jak będzie złe umowy nas przestaną dotyczyć. Warto to już teraz uwzględnić. Kasy naszej też nie obronimy jak będzie bardzo źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Lolo2 napisał:

Dlaczego uwazasz ze nie mam niewystarczajacej wiedzy?

Czytaj co piszesz . Spotkałem stado takich mędrków . Dopisywali sobie szumnie brzmiące tytuły na wizytówkach - doradca finansowy , pośrednik finansowy a nawet osobisty opiekun klienta . Mało który miał wykształcenie w zakresie finansów a absolutna większość żadnego doświadczenia z kredytami . Zwykle to byli dawni naciągacze sprzedający ubezpieczenia na życie , którzy stracili dochody , gdy Polacy się zorientowali jaki to przekręt i ile faktycznie trafia na ich konta a ile do kieszeni tych cwaniaczków  . znaleźli sobie nowych klientów do dojenia - kredytobiorców . Można było takiemu człowiekowi wcisnąć bajkę o ofercie najlepszego kredytu mieszkaniowego a do tego ubezpieczenie kredytu i ubezpieczenie nieruchomości . Mieli żniwa ( posługując się terminologią tobie dobrze znaną ) . chodziło o szybkie przejecie klientów od starych banków . Prym wiodły - multibank , Millenium i wydmuszki Czarneckiego . Jak wykasować starą konkurencję ? - wprowadzić tani popularny produkt i nie mówić klientom  , jakie niesie ze sobą ryzyka . To nie była działalność bankowa instytucji zaufania publicznego tylko zwykła nachalna sprzedaż bez mówienia całej prawdy . Nikt przecież nie mówił kredytobiorcom ,że kurs franka szwajcarskiego jest sztucznie utrzymywany na niskim poziomie  kiedyś to się musi skończyć . Bo po co to mówić skoro chodziło im o szybkie przyciągniecie klientów związanych na wiele lat kredytem długoterminowym a do tego szybkie zarobienie kasy . Z resztą w bankach , które udzielały kredytów indeksowanych kursem franka nikt nie mówił pośrednikom że jest takie ryzyko . Po co ? Gdyby ci pośrednicy mieli wykształcenie i co za tym idzie wiedzę jakie konsekwencje niesie za sobą uwolnienie kursu franka to może nie naciągali by klientów tak łatwo . A gdyby mieli obowiązek o tym mówić to może mniej ludzi by się na to zdecydowało . Ale lepiej było oddać sprzedaż kredytów w ręce takich lolo2 , którzy gdzieś coś czytali , gdzieś coś słyszeli i lubią się tym mądrzyć ale tak naprawdę to nie wiedzą i nie rozumieją do końca i nieświadomie wprowadzają ludzi w kłopoty . Kilka banków ( w tym n.p. PekaoSA i mój ówczesny pracodawca Bank Hipoteczny ) nie weszły w ten szwindel i nie udzielały kredytów we frankach ale kosztowało to bolesną utratę dużego rynku . Do tego stopnia ,ze banki hipoteczne w Polsce nigdy nie wyszły z  marginesu -  a przecież miały dać Polakom tanie bezpieczne kredyty na mieszkania bo miały tanie źródło finansowania .

Skutki działania domorosłych mędrków z dziedziny finansów i bankowości mamy dzisiaj bardzo wyraźne i dotkliwe . Nagle , bez zapowiedzi szwajcarski bank centralny uwolnił kurs franka - 15 stycznia 2015 r. . Z dnia an dzień kurs skoczył z około 3,50 zł na około 5,20 zł a co za tym idzie wysokość rat kredytów wzrosła o blisko 33%  . Tysiące ludzi straciło zdolność kredytową a potem domy lub wpadło w spiralę zadłużenia biorąc inne kredyty aby spłacać kredyt mieszkaniowy  . Ponadto wysokość zadłużenia przekroczyła wartość  zabezpieczenia co było niezgodne z rekomendacjami ówczesnego nadzoru finansowego i w zasadzie nakładało na banki obowiązek wypowiedzenia kredytu jeśli klienta nie przedstawił innych zabezpieczeń - ale to już inna historia .

 Banksterzy trzymali się mocno - utrzymywali ze oni zrobili wszystko zgodnie z prawem a winę ponoszą klienci . klienci twierdzili ,że nikt ich nie poinformował o ryzykach i z czasem sądy zaczęły się przychylać do argumentacji poszkodowanych , zwłaszcza ,że podobnie zaczęły orzekać sądy w krajach Unii - najpierw włoskie ( dlatego Pekao SA nie wszedł w kredyty frankowe w Polsce  bo u siebie mieli wcześniej z tym problem ) . Dzisiaj już chyba nikt nie ma wątpliwości kto był naciągaczem - banki i pośrednicy . I to one dzisiaj oddają ludziom pieniądze i tworzą rezerwy , które je wykańczają . I świetnie ! Tak powinno być .

No ale co to ma wspólnego z Lolo2 ? Tylko tyle ,że jak się ktoś nie zna na finansach to nie powinien się w tej materii wypowiadać          i działać bo szkodzi - tak jak obywatelom zaszkodzili naciągacze bez szkoły , którzy im wciskali kredyty frankowe i budowali opinię o cudownym tanim kredycie dla każdego Polaka .

Siej łubin . Mniej zaszkodzisz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Jaro_747 napisał:

jakie to niby "pokrycie" na emisje własnych obligacji musi mieć państwo???

Chłopie , jeżeli ty nawet tego nie wiesz że zabezpieczeniem obligacji skarbu państwa jest majątek skarbu państwa  to o czym ja mam z tobą gadać ? Czyli obligacje muszą mieć pokrycie w majątku . Idź do szkoły bo ja nie mam czasu na nauki dla podwórkowych geniuszy kreatywnej  obsługi zobowiązań państwa ! Poczytaj zanim zadasz głupie pytanie . Nie kompromituj się . Nie znasz abecadła . Litości , co za tłuczek ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, arturp napisał:

jest majątek skarbu państwa 

A jeśli jego wartość jest ujemna, bo Państwo jest zadłużone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, arturp napisał:

 

No ale co to ma wspólnego z Lolo2 ? Tylko tyle ,że jak się ktoś nie zna na finansach to nie powinien się w tej materii wypowiadać          i działać bo szkodzi - tak jak obywatelom zaszkodzili naciągacze bez szkoły , którzy im wciskali kredyty frankowe i budowali opinię o cudownym tanim kredycie dla każdego Polaka .

Siej łubin . Mniej zaszkodzisz .

To dlaczego nie chcesz wyjasnic wszystkim co zle napisalem i jaka jest "twoja" prawda?  Nie wyjasnisz tego bo ja najzwyczajniej skopiowalem akty prawnea nie madrkuje sie jak ty. 

 

Po prostu ty udajesz guru, ktorym chcialbys byc, ale slabo ci wychodzi. 

 

Masz bardzo waskie myslenie, czlowiek zamkniety na swiat. Nie potrafisz myslec obiektywnie.  Zobaczyles fakture za lubin i tempo bedziesz dalej brnal i nasmiewal sie z rolnika. 

 

Wchodzac obojetnie na jaka strone, czy otwierajac obojetnie jaka ksiazke mozna wyczytac ze:

Obligacje panstwowe:

Jest to niejako pożyczka zaciągana przez Państwo, a jej zwrot jest gwarantowany wraz z odsetkami. Stąd należą do instrumentów o niskim ryzyku (K., T. Jajuga, 1999, s. 99). Jednocześnie są papierami wartościowymi niezabezpieczonymi bowiem jedyną gwarancją zwrotu należności jest autorytet państwa. Wysokość zadłużenia jest uzależniona od stabilności pozycji rządu i skłonności ludzi do oszczędzania.

 

Zrodlo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wiec jedyna GWARANCJA jest OBIETNICA splaty przez panstwo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lolo2 napisał:

Wiec jedyna GWARANCJA jest OBIETNICA splaty przez panstwo. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Skutki działania domorosłych mędrków z dziedziny finansów i bankowości mamy dzisiaj bardzo wyraźne i dotkliwe . Nagle , bez zapowiedzi szwajcarski bank centralny uwolnił kurs franka - 15 stycznia 2015 r. . Z dnia an dzień kurs skoczył z około 3,50 zł na około 5,20 zł a co za tym idzie wysokość rat kredytów wzrosła o blisko 33%  . Tysiące ludzi straciło zdolność kredytową a potem domy lub wpadło w spiralę zadłużenia biorąc inne kredyty aby spłacać kredyt mieszkaniowy  .

Miałem wieloletni epizod z kredytem CHF. Bank dał mi kredyt konsolidacyjny. Doradca z jakiejś sieci (kompetentny, cierpliwy, przyjazny) wypracował dla mnie optymalną ofertę. Dzięki kontraktowi uciekłem z PKO SA i miałem kilka setek miesięcznie taniej. Kurs był ok. 3,0. Spadał i było coraz lepiej i taniej. Rekord to było 2.0 PLN = 1 CHF.

I wtedy należało się wycofać (przewalutować na pln lub spłacić) . Tymczasem po ulicach chodziły tysiące szczęśliwych ziomali. No i się zaczęło ...  Kiedy kurs wrócił do poziomu 3,0 zamknąłem temat. Miałem jeszcze takie zasoby kapitałowe. 

Powstają pytania: dlaczego przy kursie CHF 2,0 nikt nie wszczynał alarmu. Należało wtedy uciekać w PLN. Banki to utrudniały. Były także nielegalne zapisy w umowach kredytowych, które zabezpieczały interes Banku.  Np. wymóg zgody banku na przewalutowanie.

ps.: kiedy dolar zszedł do 2.0 to zaimportowałem kupę rzeczy z USA. 

Na koniec chciałem napisać, że jestem zwolennikiem kredytów. Przeciwników jest wielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arturp napisał:

Chłopie , jeżeli ty nawet tego nie wiesz że zabezpieczeniem obligacji skarbu państwa jest majątek skarbu państwa  to o czym ja mam z tobą gadać ? Czyli obligacje muszą mieć pokrycie w majątku . Idź do szkoły bo ja nie mam czasu na nauki dla podwórkowych geniuszy kreatywnej  obsługi zobowiązań państwa ! Poczytaj zanim zadasz głupie pytanie . Nie kompromituj się . Nie znasz abecadła . Litości , co za tłuczek ...

Kolego, rozumiemy Twoją frustrację gdy Ci biznes pada ale trzymaj jakiś poziom...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, toptwenty napisał:

A jeśli jego wartość jest ujemna, bo Państwo jest zadłużone?

Bankructwo . Prawie tak było np w Rumunii i na Łotwie ( 2008 ) oraz na Węgrzech ( 2009 ) tylko mało kto o tym pamięta , że MFW i KE ich poratowała . Na szczęście w Polsce do tragedii nie doszło i może nie dojdzie bo majątek to nie tylko pieniądz ( gdyby tylko był to pieniądz to mielibyśmy już dawno problem bo mamy deficyt budżetowy - więcej państwo wydaje niż osiąga dochodów ) ale także majątek w udziałach w spółkach skarbu państwa czy nawet instytucjach,, prywatnych " ( gdzie skarb ma udziały ) . Oczywiście to też ziemia , budynki , rezerwy finansowe itp itd . Zawsze to można sprzedać i zasilić budżet . Nawet sprzedaż koncesji zasila przecież budżet a zawsze można wymyślić koncesję na coś nowego - np sieć 5G . Do tego cła , środki unijne itd. 

Oczywiście możliwy jest upadek państwa w wyniku bankructwa ale ten przypadek związany jest raczej z utratą możliwości regulowania zobowiązań państwa wobec inwestorów , którzy kupili obligacje skarbu państwa  lub instytucji finansowych ,które udzieliły pożyczek skarbowi niż wywiązywania się państwa wobec obywateli . Rząd może niemal bez ograniczeń zadłużać swoich obywateli ( przykład Włochy ) albo oszukiwać obywateli i inne kraje czy instytucje ,że deficyt jest mniejszy ( tak było w Grecji ) . Zwykle w takiej sytuacji rząd nakłada na obywateli dodatkowe podatki i układa się z wierzycielami w celu rozłożenia spłat długu na dłuższy okres . Blisko tej sytuacji jest np Grecja i Wenezuela .

Polska jest w całkiem dobrej sytuacji bo dług publiczny nie przekracza 50% . Czyli wszystkie zobowiązania , kredyty , pożyczki , obligacje itd emitowane i zaciągane przez skarb państwa , urzędy administracji publicznej ( np gminy ) itd nie przekraczają poziomu 50% produktu krajowego brutto . Koszt odsetek rocznych od tego długu to około 30 mld zł . Niewiele kiedy sytuacja gospodarcza jest dobra ale kiedy jest kryzys ( a będzie z powodu epidemii ) to się robi krucho - tak jak było w Grecji . Nikt się nie martwił obsługa deficytu na poziomie 100% PKB ale w kryzysie okazało się że nie maja na spłatę odsetek . I bankructwo było blisko .

Pozostaje się tylko zastanowić czy bankructwo jest naprawdę takie złe ? 

I chyba najważniejsze - warto pamiętać ,że pieniądze w budżecie to NASZE pieniądze - obywateli tego kraju . To my je wypracowujemy i to do nas ( obywateli Polski ) należy majątek przedsiębiorstw , ziemia , dochody z ceł , przychody budżetowe z podatków itp itd .           A rząd to wynajęci i opłacani przez nas ludzie , którzy w naszym imieniu tym majątkiem i gotówka zarządzają . I tyle . A wśród Polaków panuje ciągle przekonanie , że budżet to pieniądze rządu . Rządzącym to jest na rękę bo co by to było gdyby ludzie sobie uświadomili ,że mają prawo do tej kasy i majątku . Pewnie by chcieli trochę dla siebie ? Pewnie że tak , szczególnie dzisiaj . A ile dostaliśmy ? Tak szczerze . Ktoś z kolegów dostał jakiś grosz ? To może nam dadzą to co i tak jest nasze kiedy nie mamy na chleb i opłaty . 

Godzinę temu, Lolo2 napisał:

Wiec jedyna GWARANCJA jest OBIETNICA splaty przez panstwo. Nie ma zadnego pokrycia.

I znowu czerpiesz wiedzę od takich geniuszy finansów jakim sam jesteś . To ja zacytuję wiarygodne źródło , powszechnie dostępne czyli serwis Ministerstwa Finansów o obligacjach skarbowych - lepszego źródła chyba już nie ma . Może to dotrze do twojego małego rozumku . Takie proste informacje dla każdego - nawet ty to zrozumiesz . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cytuję ,, Skarb Państwa występujący w roli dłużnika jest jednocześnie gwarantem wykupu obligacji od nabywców i wypłacenia należnych odsetek. Odpowiada za te zobowiązania całym majątkiem, dlatego obligacje skarbowe są traktowane jako najbezpieczniejsza forma oszczędzania." 

Skończ już , nie kompromituj się więcej . Nie wstawiaj tu głupot i nie zniekształcaj rzeczywistości . Nie psuj. Nie ogłupiaj ludzi . Idź to tego łubinu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.