Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Jedynym źródłem VATu w galeriach są Klienci, a ci nie przyjdą, bo albo stracili pracę i nie mają kasy, albo boją się ryzyka utraty pracy i redukują wydatki do tych koniecznych.

Zupełnie nic nie kumasz.  Wpływy z podatku VAT zasilają na bieżąco budżet państwa. VAT jest zależny wprost od obrotu sektora handlowego. W efekcie jest tak, że otwarcie galerii handlowych mocno zasili kasę państwa. To dlatego napisałem, że premier Emilewicz szybko otworzy galerie.

Pamiętaj, że ludzie, którzy nie generują VAT-u nikogo w kryzysie gospodarczym nie interesują (oprócz socjal-lewactwa obecnego na tym forum). 

ps. w warszawaskiej Arkadii cały czas pracuje "lokomotywa" czyli Carrefour. A tam kupisz i telewizor, majtki itp. 

NIE SIEDŹ W DOMU - JEDZ DO LASU

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, janunio napisał:

tam kupisz i telewizor, majtki itp. 

Wrogowi bym nie życzył?

10 godzin temu, janunio napisał:

Masz rację. Pamiętaj jednak, że VAT jest rozliczany na bieżąco. Zasila budżet. Natychmiastowe zwiększenie wpływów z VAT musi być w tych dniach priorytetem rządu. To w tym sensie "bez VAT-u nie ma gospodarki"

No i dochodzimy do galerii handlowych rozumianych jako dawcę środków dla kasy państwa.

Jakbym słyszał Pinokia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Duda apeluje: Jeśli komuś wystarcza środków do funkcjonowania, niech nie pobiera 500 plus. Z mojej strony także wspieram ten apel Pana Prezydenta do forumowiczów.

Okazuje się, że można żeglować na jez. Zegrzyńskim. Żadne sankcje tego nie zabraniają. Przez kilka dni wiało cudownie. To rzadkość. 

Co do finansów: Duda był u Trumpa by odroczyć raty za F36. Nie dostał jednak zgody. Trzeba płacić.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, janunio napisał:

"bez VAT-u nie ma gospodarki"

raczej budżetu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, janunio napisał:

Bez vat-u nie ma gospodarki

To są równoznaczne skutki. 

Czemu? 

Kuwejt, katar, Bahran, Kajmany, Bermudy, Bahamy, Monako i nawet taki kraj jak Andora nie pobiera vatow. 

 

Czy to oznacza ze te "gospodarki" nie istnieja i wystepuja tylko w filmach Disneya? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vat,i inne zbojeckie daniny,sa potrzebne,zeby uprzywilejowanym zylo sie wygodnie na koszt podatnikow,podatnik ma z tego ...FIGE!!!

przyklad,placimy wszyscy skladke zdrowotna,a do lekarza nie dostaniemy sie obecnie wcale,a i wczesnie,graniczylo z cudem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2020 o 13:39, janunio napisał:

NIE SIEDŹ W DOMU - JEDZ DO LASU

Byłem właśnie. Fajnie, ale pewnie niedługo i tak zamkną z powodu zagrożenia pożarowego, więc śpieszcie się odwiedzać lasy...tak szybko je zamykają :-)

21 godzin temu, janunio napisał:

Andrzej Duda apeluje: Jeśli komuś wystarcza środków do funkcjonowania, niech nie pobiera 500 plus. Z mojej strony także wspieram ten apel Pana Prezydenta do forumowiczów.

Ja wiem, że są pewne granice naiwności, których przekraczać nie wolno ( ze względu na narażenie się na śmieszność ), ale czemu Pan Prezydent je przekracza :-) ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SynSama napisał:

Ja wiem, że są pewne granice naiwności, których przekraczać nie wolno ( ze względu na narażenie się na śmieszność ), ale czemu Pan Prezydent je przekracza ?

Budyń już od dawna jest po drugiej stronie granicy śmieszności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomek7776 napisał:

vat,i inne zbojeckie daniny,sa potrzebne,zeby uprzywilejowanym zylo sie wygodnie na koszt podatnikow,podatnik ma z tego ...FIGE!!!

Generalnie każdy podatek to jest bezzwrotna danina dla państwa, ale zapłacony przy zakupie VAT można odzyskać w całości, nawet jak się samemu go nie wykazuje w przy sprzedaży. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_2020-04-21-20-27-48-058_com.yandex.browser.jpg

Komunista czyścił wątek tak go zabolało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak wydobycie w Polsce ropy i gazy było takie jak w Katarze i innych, to danina VAT była by zbyteczna. 

Tylko, że gdyby Polska leżała na Saharze to i tak import piachy byłby konieczny. Tak już było, że nasz rolniczy kraj nie był w stanie poradzić sobie z hodowlą trzody chlewnej. Szynka była tylko na święta i z pod lady.

Pamiętajmy: mamy najwięcej maszyn do szycia w UE ( Emilewicz) a szwalnie dawno wyeksportowaliśmy do ChRL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Andrzej Duda apeluje: Jeśli komuś wystarcza środków do funkcjonowania, niech nie pobiera 500 plus. Z mojej strony także wspieram ten apel Pana Prezydenta do forumowiczów.


A ja wręcz przeciwnie, brać ile się da. Wojny Gwiezdne wykończyły Związek Sowiecki, a "plusy" wykończą PiS.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Zbig napisał:

I w ten sposób nareszcie będziemy mieli od dawna obiecywane tanie państwo.

obawiam sie że nie

a szkoda

uważam ze 500 + padnie jako ostatnie

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

500+ trzeba było startować z kasą na pierwsze dziecko. I na tym poprzestać. To był strategiczny błąd.

 

Powoli, bardzo powoli zaczyna wyłaniać się tytułowa apokalipsa. Coraz więcej ziomali to widzi. Tak jak pisałem dawno temu: na przełomie kwietnia i maja ludzie wyjdą na ulice. A później mamy upragnione wybory. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez janunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Sine Metu napisał:


 

 


A ja wręcz przeciwnie, brać ile się da. Wojny Gwiezdne wykończyły Związek Sowiecki, a "plusy" wykończą PiS.

 

I co wtedy  pojawi się Zbawiciel Ludu Ciemnego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, janunio napisał:

Tak jak pisałem dawno temu: na przełomie kwietnia i maja ludzie wyjdą na ulice.

A zakładasz się, że nikt nigdzie nie wyjdzie ? :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, SynSama napisał:

A zakładasz się, że nikt nigdzie nie wyjdzie ? :-)))

Ludzie są zajęci ciułaniem pieniążków , 

żeby wyjść na ulicę to nie można bać się pały a teraźniejsze ''chłopy''  to pizdy jakich mało , żle dużo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jarekb napisał:

Ludzie są zajęci ciułaniem pieniążków , 

Po prostu teraz nie ma SB, która by takie "wyjścia" na ulicę dla naiwnych prowokowała, jak to było za dawnych pięknych czasów. Prawda jest po prostu najzywczajniej cyniczna i brutalna :-). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SynSama napisał:

Po prostu teraz nie ma SB, która by takie "wyjścia" dla naiwnych prowokowała, jak to było za dawnych pieknych czasów. Prawda jest po prostu najzywczajniej cyniczna i brutalna :-). 

może , ale widzisz wycacanego lalusia lak leje się z policją ja nie   a takich jest co drugi  przejdz się po biurowcu krzycząc '' komu wp***dol !!  '' zobaczysz jak będą uciekać , miał by bić się robol , chłop ,  i nikt więcej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jarekb napisał:

może , ale widzisz wycacanego lalusia lak leje się z policją ja nie   a takich jest co drugi  przejdz się po biurowcu krzycząc '' komu wp***dol !!  '' zobaczysz jak będą uciekać , miał by bić się robol , chłop ,  i nikt więcej 

Generalizujesz :-). Tak jakby każdy kto zarabia na życie kombinerkami na hasło "rozpierducha" już leciał :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Sine Metu napisał:

A może, ot tak po prostu, wróci normalność emoji3577.png

W Polskiej polityce chyba nie ma czegoś takiego od 400 lat , jak mawiał Dziadek ''wsio gawno''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ludzie są zajęci ciułaniem pieniążków , 

Powstaje pytanie którzy ? Piszesz o tych co jeszcze mają pracę. Pytam bo jest także grupa Polaków, którzy stracili pracę, firmy ... Kilka milionów ludzi nie dostanie kolejnej wypłaty.

Dane wskazują, że 95% nie posiada oszczędności. Nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak, przecież Pan Prezydent mówił, że już za chwilę wszystko będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, janunio napisał:

Dane wskazują, że 95% nie posiada oszczędności. Nie zdajecie sobie sprawy z powagi sytuacji. 

Niech ten fakt uwzględnią przy najbliższych i kolejnych wyborach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.