Skocz do zawartości
IGNORED

Finansowa apokalipsa nadchodzi.


arturross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Less napisał:

A takim co brali talony na samochody? Albo mieszkania z przydziału? Takim co jeździli na wczasy lub wysyłali dzieci na kolonie? Albo uprawiali ogródki działkowe od CRZZ?

Albo takim co:

10 godzin temu, janunio napisał:

Dostał mieszkanie służbowe.

 

3 minuty temu, soundchaser napisał:

Poza tym jest miejsce na podanie rachunku bankowego, na który ma być zrobiony przelew, ale bez zaznaczenia, że to musi być rachunek, który jest zgłoszony do ZUS. Wystarczy, że poda inny swój rachunek, to wniosek zostanie odrzucony.

Jak kiedyś byłem działaczem gospodarczym to obowiązywało konto firmowe w rozliczeniach z "Państwem". 

Ale powiem, ze całą tą chołotę z aparatu rządowego należałoby reedukować. Państwo ma wszystkie dane przedsiębiorców, ich obroty, zyski, zapłacone podatki. Nie widzę problemu w tym aby Przedsiębiorca jedynie zgłosił akces do pomocy od Państwa.

Ale tak w ch*j dajemy się rolować jako dumny niby naród, jako duże społeczeństwo. Od przynajmniej dwóch dekad powinno wszystko być rozliczane z Państwem i Samorządem lokalnym w formie elektronicznej. Podobnie głosowania..., możliwość inicjatyw społecznych i tychże pod referenda... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zbrodnia pis, a wystarczy się dowiedziec w razie wątpliwości, lub skorygowac...nie dają źle,  dają tez źle,  straszne bo druczek trzeba wypełnić, pomagac trzeba szybko , będą teraz samemu szukac komu trzeba pomóc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyt . "Ale powiem, ze całą tą chołotę z aparatu rządowego należałoby reedukować."

najpierw sam się zreedukuj, zwlaszcza z ortografii, za nowoczesny jestes :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, costa brava napisał:

no tak zbrodnia pis, a wystarczy się dowiedziec w razie wątpliwości, lub skorygowac.

Ty głupszy jesteś niż każda ustawa przewiduje.
W tym sęk, że nie ma się gdzie dowiedzieć, bo telefony milczą, a jeśli nawet się dodzwonisz, to urzędnicy też nic nie wiedzą.

Matole trollujący.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijając wspaniałe rządy , w co i gdzie inwestujecie zaczynam się martwić o oszczędności i przyszłość naszej ojczyzny , miałem plany ale zaczynam się zastanawiać czy aby dobrym pomysłem jest tu zakup nieruchomości inwestycje czy nie lepiej trzymać się rynków walut które setki lat się trzymają w dobrej kondycji , co dalej? wprowadza katastralny podatek lub inny a znając życie wkrótce zacznie się szukanie rozdanej kasy to dobre manewry mogą się dziać , za daleko to zaszło a skoro jest jak jest większość społeczeństwa nie ma bladego pojęcia o ekonomi a to może bardzo źle się skończyć dla wszystkich...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, soundchaser napisał:

Ty głupszy jesteś niż każda ustawa przewiduje.
W tym sęk, że nie ma się gdzie dowiedzieć, bo telefony milczą, a jeśli nawet się dodzwonisz, to urzędnicy też nic nie wiedzą.

Matole trollujący.

to skąd ty to wiesz sk***ielu skoro sie nie można dowiedzieć? jakoś ludzie sobie radzą z wnioskami mimo to bo trochę ich zlozono i nie narzekaja? to była  wojna , tu nie wszystko było dopięte na ostatni guzik, każdy przepis i przecinek 

7 godzin temu, piotrek1987 napisał:

pomijając wspaniałe rządy , w co i gdzie inwestujecie zaczynam się martwić o oszczędności i przyszłość naszej ojczyzny , miałem plany ale zaczynam się zastanawiać czy aby dobrym pomysłem jest tu zakup nieruchomości inwestycje czy nie lepiej trzymać się rynków walut które setki lat się trzymają w dobrej kondycji , co dalej? wprowadza katastralny podatek lub inny a znając życie wkrótce zacznie się szukanie rozdanej kasy to dobre manewry mogą się dziać , za daleko to zaszło a skoro jest jak jest większość społeczeństwa nie ma bladego pojęcia o ekonomi a to może bardzo źle się skończyć dla wszystkich...

jeden narzeka że kasy duzo rozdanej, drugi że za mało...a narzekają przeważnie ci którym niczego do zycia nie brakuje jak widac, bo myślą gdzie ulokować pieniądze:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, costa brava napisał:

to skąd ty to wiesz sk***ielu skoro sie nie można dowiedzieć? jakoś ludzie sobie radzą z wnioskami mimo to bo trochę ich zlozono i nie narzekaja? to była  wojna , tu nie wszystko było dopięte na ostatni guzik, każdy przepis i przecinek 

Wiem, bo pracuję w tej branży...to Ci powinno wystarczyć.
Ilość złożonych wniosków to jedno, a ilość rozpatrzonych pozytywnie to drugie.
Skoro wojna i nie wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik, to dlaczego odrzucają wnioski, bo ktoś źle ten przysłowiowy przecinek postawił, matole?
Bo o to chodzi, by wypłacić tych pieniędzy jak najmniej. To jest strategia naszego rządu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, soundchaser napisał:

Nie będę pisał o innych wnioskach

A ja mogę napisać o jednym, który składałem do ZUS i akurat ten był bardzo uproszczony w stosunku do standardowego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co, poprawic i złożyć jeszcze raz nie można? pajacu ? :) celowo taki kruczek zastosowali czy przez niedopatrzenie?

kazdy rząd chce jak najmniej wydac pajacu, i dobrze bo to są nasze pieniadze

bys miał poprzednikow, to by ci powiedzieli piniedzy nie ma i nie będzie,  spadaj na drzewo fryzjerze czy restauratorze, ale wtedy bys to pochwalił 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, costa brava napisał:

ale co, poprawic i złożyć jeszcze raz nie można? pajacu ? :)

Nie, nie można złożyć jeszcze raz, matole.
Korekta wniosku nie działa.
Jeśli masz to szczęście, ignorancie, że do Ciebie zadzwonią, to możesz wtedy złożyć mailowo oświadczenie, że np. rachunek bankowy, który podałeś we wniosku jest Twój, a nie kogoś innego.
Albo, że przychody, które podałeś za marzec i luty są prawdziwe, mimo iż podpisując się pod wnioskiem oświadczyłeś, że dane w nim podane są zgodne z prawdą.

Tak robią z ludzi idiotów. Masz na to jakieś wytłumaczenie trollu?
 

14 minut temu, jezz napisał:

A ja mogę napisać o jednym, który składałem do ZUS i akurat ten był bardzo uproszczony w stosunku do standardowego.

 

O zwolnienie z płacenia składki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może to dlatego tak malo wniosków pozytywnie rozpatrzonych? kto sie tym zajmuje, samorządowcy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i nie bardzo rozumiem , mailem mozna wtedy skorygować te błędy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, jezz napisał:

Chyba nie oczekujesz, ze bedę ci sie spowiadał jakie wnioski składałem?

A co Ty mogłeś innego złożyć...albo o umorzenie składki, albo postojowe.
Innego wniosku do ZUS nie ma. ?

20 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Niektórzy nie zrozumieją. Tak po prostu... nie zrozumieją. 

Nie tylko nie rozumieją, ale nawet nie starają się zrozumieć.
Za to mają frajdę z trolowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, piotrek1987 napisał:

pomijając wspaniałe rządy , w co i gdzie inwestujecie zaczynam się martwić o oszczędności i przyszłość naszej ojczyzny , miałem plany ale zaczynam się zastanawiać czy aby dobrym pomysłem jest tu zakup nieruchomości inwestycje czy nie lepiej trzymać się rynków walut które setki lat się trzymają w dobrej kondycji , co dalej?

Jak zawsze w takich okolicznościach - złoto i ziemia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2020 o 09:27, arturp napisał:

Dla jasności w temacie zwierza - od ponad 20 lat mam amstaffy

Ja od z górą 20 lat hoduję jamniki. ? Nie potrafię zasnąć, jeśli nie mam w łóżku jamnika. ?

Niestety - mój kochany Bobik pożegnał się z tym światem po 16 latach rozrabiania i czynienia szkód wszelakich. Był już stary i bardzo chory, wszystko przemija, ale to marne pocieszenie. Długo w domu wszyscy nie mogliśmy dojść do siebie. ?

Na szczęście od wczoraj jestem właścicielem jednego z tych łobuzów na zdjęciu. ? Zadatek wpłacony, teraz czekam tylko aż będzie go można zabrać od suki no i na kwity z Irish Kennel Club, bo to nordycka psia krew z gwarancją w papierach. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój biedny Bobiś. Zdjęcie z 24 grudnia. Już bardzo chory był ale jeszcze mi przeszkadzał w pakowaniu prezentów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 23:26, soundchaser napisał:

W tym sęk, że nie ma się gdzie dowiedzieć, bo telefony milczą, a jeśli nawet się dodzwonisz, to urzędnicy też nic nie wiedzą.

Potwierdzam godzina na słuchawce i nic, jeszcze kilka tygodni wstecz informowali który jesteś w kolejce, ale jak człowiek usłyszał, że jesteś 70któryś to też odpuszczał  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, skynyrd napisał:

Jak zawsze w takich okolicznościach - złoto i ziemia

Proponujesz zakopać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega już 30 lat temu zainwestował w ziemię. 

Już chyli się ku przeminięciu i od 10 lat szuka chętnego na zakup...

W owej wiosce wciąż do kupienia kupa ziemi, do tego bez słupów wysokiego napięcia jak u niego...

A jeszcze obok parceli w planach będzie droga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pradziad miał niezły łeb do interesów - po Powstaniu sprzedał ruiny kamienicy na Puławskiej i kupił parcelę w Piasecznie.

W ten sposób wyrobił się przed dekretem Bieruta. Natomiast mógł kupić nieczynną stację kolejową w Pyrach... Dzisiaj to pewnie z milion dolców.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.05.2020 o 21:29, Grzegorz7 napisał:

Ale tak w ch*j dajemy się rolować jako dumny niby naród, jako duże społeczeństwo.

Przedsiębiorcy rzadko dają się rolować, rolowany jest głównie "ciemny lud", który nie rozumie co to jest demokracja i kapitalizm. Im się wydaje że jest trzecia droga dojścia do dobrobytu polegająca na drukowaniu pieniędzy i rozdawaniu ich wśród "ciemnego ludu". 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, skynyrd napisał:

Jak zawsze w takich okolicznościach - złoto i ziemia

złoto jest za drogie w tym momencie , trudno dostępne fizycznie ,takie manewry to w grudniu styczniu można było robić niestety wówczas jeszcze nie maiłem luźnych funduszy a było by już 25% więcej ( :

ziemia? to co chce kupić nie chcą sprzedać ( :  byle co kupić szkoda sobie głowy zawracać a spore prawdopodobieństwo że podatek kastralny wprowadzą to na łep na szyje nieruchomości polecą utrzymanie tego nie będzie mieć sensu , budowanie obecnie czegokolwiek to tragedia finansowa 

jakieś inne propozycje nikt nie inwestuje na giełdzie ?  krypto waluty są obecnie modne może akcje ropy bo na bank będzie powoli wracać cena do poprzedniej tylko kwestia magazynowania stoi na drodze inwestorów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem 02 kwietnia elektronicznie wniosek do ZUS o umorzenie składek na 3 miesiące. Do dzisiaj żadnej odpowiedzi.

Ale 5 tysięcy tzw. możliwej bezzwrotnej pożyczki z Powiatowego Urzędu Pracy otrzymałem ? .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2020 o 06:32, il Dottore napisał:

A to mój biedny Bobiś. Zdjęcie z 24 grudnia. Już bardzo chory był ale jeszcze mi przeszkadzał w pakowaniu prezentów. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli prawdziwa jest teoria, że nikt nie jest zły na 100% i w każdym jest choć cień dobra. W Twoim przypadku to....jamniki...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.