Jump to content
Sign in to follow this  
Retnip

DT 990 Edition - DAC/Wzmacniacz

Recommended Posts

Witam, do tych czas używałem Audio-Technica 50X + Audiotrak Prodigy Black Cube, jednak 7 lat odbiło się na stanie tych słuchawek, kupiłem więc Beyerdynamic DT990 Edition 600 Ohm i miałem w planach jeszcze Aune T1, jednak jako, że jestem początkujący w takim sprzęcie nie do końca rozumiem, jakiej różnicy się spodziewać po kupnie tego Aune, teraz mam podłączone te słuchawki do starego Prodigy i wszystko działa, jedynie muszę głośność ustawić prawie na max by było wystarczająco, czy jakoś dźwięku zmieni się jakoś diametralnie?

Witam,
Beyerdynamic DC990 ED w wersji 600 OHM to najlepsza opcja ale wymagająca zastosowania wydajnego wzmacniacza. Audiotrak będzie trochę za słaby do nich i Aune T1 sprawdzi się nieco lepiej, dociąży brzmienie i nada lepszej szczegółowości. Niemniej jednak warto byłoby pomyśleć o wydajniejszym sprzęcie takim jak Chord Mojo, którego długo użytkowałem z tymi słuchawkami. Brzmienie jest ciepłe, mające pewne cechy wzmacniaczy lampowych ale tutaj wykraczamy nieco ponad zakładany budżet. Alternatywą może być Topping DX3 Pro, który posiada wydajny wzmacniacz słuchawkowy, który bez najmniejszego problemu poradzi sobie z DT990 600Ohm.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny poszczególnych wzmacniaczy. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

U mnie wersja PRO chodzi na TAGA HARMONY Thda-500T. Świetny i wydajny wzmacniacz ale nie z każdymi słuchawkami. Akurat DT990 fajnie się zgrywają. Wzmacniacz trochę temperuje im górę. 

xavian

Mam te słuchawki. Kupiłem je do słuchawkowego wzmacniacza lampowego Little Dot Mk II i powiem Ci, że to co on z nimi wyprawia to jest szok. Oczywiście po wymianie lamp mocy na 6N6P i sterujących na RTC 5654 oraz przestawieniu zworek na płytce - są tam trzy możliwości w zależności od impedancji. Jest drive gitar, pełno szczegółów i masywna podstawa basowa. Każdy kto miał u mnie okazję posłuchać tego połączenia dosłownie "zbierał szczękę z podłogi". A ja nieraz przez cały dzień nie zdejmowałem słuchawek z głowy. Za 590 zł plus około 80 na lampy masz na prawdę dobre granie.

Dzięki za odpowiedzi, chyba zdecyduję się na tego  Little Dot Mk II. A tak jeszcze zapytam przy okazji, czy to jak wygrzewam słuchawki, tzn. na jakim sprzęcie, poziomu głośności czy konkretnego dźwięku ma jakieś znaczcenie, da się to jakoś spieprzyć i upośledzić słuchawki?

Jeżeli nie będziesz ich przesterowywał (co mogłoby doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych lub spalenia cewek), tylko grał przy normalnym poziomie głośności to nie ma znaczenia. Pamiętaj też o swoim słuchu i nie graj zbyt głośno przez dłuższy czas. Do kilkugodzinnych odsłuchów wystarczy na prawdę niski poziom wzmocnienia a i tak słychać jest mnóstwo szczegółów.

Edited by Franz-007

Fakt, świetnym rozwiązaniem w przypadku tych słuchawek jest wzmacniacz lampowy ale tutaj potrzebować będziesz jeszcze DACa. Wspomniany little dot Mk II to dobry kierunek, a Feliks Audio Echo będzie super wyborem.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Mój niski poziom doświadczenia pozwolił mi myśleć, że Little Dot MK II to DAC + AMP, Felix Audio Echo jest trochę za drogi, poza tym z tego co widzę to trochę trudno z dostępnością, są to moje pierwsze sprzęty tego typu(bo ath50x + prodigy to przy tym tutaj to chyba zabawki), więc nie chce się "porywać z motyką na słońce" i wolę coś przyzwoitego, ale za umiarkowaną cenę. Cena Dot II mi odpowiada, za DAC'a powiedzmy jestem w stanie wydać drugie tyle(łącznie 300 eur), powinny mi te sprzęty wystarczyć na parę lat, później gdy temat mnie naprawdę zainteresuje to pewnie zainwestuję w coś już naprawdę high-endowego, no chyba, że naprawdę nie warto kupować nic w moim budżecie to wtedy wolę chwilę odczekać, aż inne wydatki w moim życiu nieco ucichną, Ewentualnie kupić tylko "połowę" AMP lub DAC (nawet nie wiem czy jest sens używania tego osobno i co jest ważniejsze 🤦‍♂️)  A za 1-2 mies drugie urządzenie. Proszę o dorady.

PS. Używane urządzenia, też wchodzą w grę, jednak wolał bym nie balansować na granicy okazji i oszustwa.

Edited by Retnip

Sam używam tego modelu, ale wersja 32 ohm i pędzę to Dragonfly Cobalt. Bez problemu starczy. Jest dużo mocy i kontroli. 

W dniu 21.03.2020 o 18:35, Franz-007 napisał:

Mam te słuchawki. Kupiłem je do słuchawkowego wzmacniacza lampowego Little Dot Mk II i powiem Ci, że to co on z nimi wyprawia to jest szok. Oczywiście po wymianie lamp mocy na 6N6P i sterujących na RTC 5654 oraz przestawieniu zworek na płytce - są tam trzy możliwości w zależności od impedancji. Jest drive gitar, pełno szczegółów i masywna podstawa basowa. Każdy kto miał u mnie okazję posłuchać tego połączenia dosłownie "zbierał szczękę z podłogi". A ja nieraz przez cały dzień nie zdejmowałem słuchawek z głowy. Za 590 zł plus około 80 na lampy masz na prawdę dobre granie.

Te słuchawki mają bardzo duży potencjał. W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy miałem u siebie 3 pary audiofilskich słuchawek. Beyerdynamic Amiron, HiFiman Sundara i Audeze LCD-2. Do tego świetne wzmaki. Aune S6 a Audeze testowałem na S7. I po DT990 nic mi te słuchawki nie urwały szczerze powiedziawszy. Najlepsze były Audeze i jestem skłonny przyznać że to całościowo są lepiej brzmiące słuchawki. No chyba że do rocka czy metalu. To wtedy DT990 je pogonią. No i są wygodniejsze. Scena mniejsza ale za to barwa bardziej naturalna. Nie bez powodu ta seria słuchawek to do dziś standard w studiach nagraniowych i masteringowych. DT990 PRO to jedyne słuchawki na których jestem w stanie zmiksować materiał i zabrzmi przynajmniej przyzwoicie na kolumnach.

15 godzin temu, Q21 napisał:

Fakt, świetnym rozwiązaniem w przypadku tych słuchawek jest wzmacniacz lampowy ale tutaj potrzebować będziesz jeszcze DACa. Wspomniany little dot Mk II to dobry kierunek, a Feliks Audio Echo będzie super wyborem.

DAC przecież ma. Audiotrak.

Edited by Misio38

Pioneer CT777, Grado Black, Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K272, K500, SR225

Zgadza się, jest audiotrak ale będzie on sporym ograniczeniem dla wzmacniacza ale oczywiście na sam początek może być.

Wspomniany dragonfly cobalt w przypadku najmniej wymagającej wersji może się sprawdzić ale nie ma prawa zagrać poprawnie z 600ohm. 

Z 600 omowymi ogólnie ciężko chyba porządnie jest zagrać urządzeniu zasilanemu napięciem 5V. 

Edited by Misio38

Pioneer CT777, Grado Black, Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K272, K500, SR225

Co prawda nie porównywałem DT990 32 ohm do 600 ohm na konkretnym ampie, ale można się domyślać, że można wycisnąć całkiem sporo. Oczywiście DF Cobalt to dopiero początek.

Edited by Tonnii99

No to ostatecznie jakiego DAC'a mam kupić? Jeśli chodzi o AMP to na pewno chcę Little Dot MK2(Już zamówiłem). Tak z ciekawości jeszcze zapytam, jak z tymi lampami, jeśli chodzi o moje gusta muzyczne(Gatunek) to jest taki problem, że ja słucham wszystkiego, dosłownie wszystkiego po trochu, nie wiem czy te lampy, które wymienił Franz-007 będą dla mnie odpowiednie (bo zgaduję, że tutaj jest różnica). Jeśli chodzi o to co póki co mam to muszę powiedzieć, że różnica dźwięku jest, mimo, że nie mam(MK2 jeszcze nie doszło) odpowiedniego sprzętu, już jestem zadowolony, mimo to chcę mieć pełny komplet.

PS. Od czasu do czasu mam takie strzelanie w słuchawkach, pomaga restart kompa, ale muszę przyznać, że jest to denerwujące, czym to może być spowodowane?

Edited by Retnip