Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór sprzętu do pomieszczenia 2+1 + Apli


Faz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem absolutnym noobem w kwestiach aduifilologii, jednak wierze, że doświadczeni pomogą, pewnie temat często spotykany, jednak ja nie znalazłem idealnie swojego, poza tym jest też czynnik indywidualnych preferencji. By nie pisać eseju, w raportowym skrócie:

1. AKUSTYKA i pomieszczenie: 

Metraż pomieszczenia ok 30 m2, wymiary 6,7m x 4,0m - umiejscowienie sprzętu jak na grafice (z różnicy w odsłuchy w poszczególnych częściach pomieszczenia jestem świadom)

Możliwości ustawienia kolumn (ważne!): ze względów estetycznych -> nie chce nic nigdzie wieszać, głośniczki mogłby stać w kątach narożnika na podestach ale to też zbytnio zaburzy design pomieszczenia -> zatem opcja to tylko 2x kolumna podłogowa + sub + (ewentualnie głośnik środkowy).

2. PRZEZNACZENIE: 50% kino + netflix : 50% muzyka (spotify, YT  z TV)

Preferencje muzyczne: to EDM (cały przekrój, trance, trap, electro, dub step, house, techenko to ciemne i mniej ciemne i bardzo ciemne, w sumie HS to jednak nie). Lubie ładny niedudniący bas, ale wiem ze budżet mi takie rarytasy wykluczy :(

3. SPRZET: j.w czyli 2x kolumna + AMPLI + SUB

4. BUDZET: no cóż... wolałbym mniej niz 3,500...

Będę szalenie wdzięczny za rady i podpowiedzi jakieś sensowne sety.

 

spacer.png

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był w Twojej sytuacji (muz-film 50-50) to wybrałbym amplituner stereo do muzyki, z optykami i coax. Do tego głośniki stereo i nie martwić się o dalsze losy. Z amplitunerów to Yamaha RN602. Tu masz wszystko czego dusza zapragnie. A co do głośników, wyboru do 2 k będzie kilka. Pylony, STX czy Indiana mogą tu zrobić robote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Yamaha RN602

Rozumiem, że 2.1 to możliwość podpięcia tez suba? Znalazłem podobny apli tańszy (mega promocja jest) - Yamaha MusicCast R-N303D - czy będzie znacznie gorszy - ma więcej mocy na kanał. Rozumiem, ze lepiej wydać wiecej na głosniki niz na AMpli przy takim budzecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wolisz kolumny ale Wybrał bym soundbar z subwooferem aktywnym, grają lepiej od 2.1, szczególnie na 30m2 cieżko wybrać kolumny w tej cenie. Powodzenia w poszukiwaniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Edgard1985 napisał:

Wiem że wolisz kolumny ale Wybrał bym soundbar z subwooferem aktywnym, grają lepiej od 2.1, szczególnie na 30m2 cieżko wybrać kolumny w tej cenie. Powodzenia w poszukiwaniach

Zejdz na ziemie. Który to soundbar gra lepiej od kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lukaszmut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lukaszmut napisał:

Zejdz na ziemie. Który to soundbar gra lepiej od kolumn?

Nasuwa się pytanie , jakie soundbary do tej pory słyszałeś ? To jak oceniać wszystkie kolumny po odsłuchu tylko klipscha , pomyśl. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lukaszmut napisał:

Zejdz na ziemie. Który to soundbar gra lepiej od kolumn?

Jedno jest pewne soundbar daje lepsze efekty w filmach od samego przedniego zestawu a subwofery aktywne klepią mocno, nawet do 50m2 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w dzisiejszych czasach masz pasywne ? Skąd ty się człowieku wyrwales,  tak patrzę na to co piszesz....bez komentarza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2020 o 09:22, Faz napisał:

Rozumiem, że 2.1 to możliwość podpięcia tez suba? Znalazłem podobny apli tańszy (mega promocja jest) - Yamaha MusicCast R-N303D - czy będzie znacznie gorszy - ma więcej mocy na kanał. Rozumiem, ze lepiej wydać wiecej na głosniki niz na AMpli przy takim budzecie?

Oczywiście, nie mal w każdym amplitunerze jest sub out. Ja, nie zawracałbym sobie głowy soundabarem, Każdy będzie brzmiał słabo na tle tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twoim przypadku optymalnym rozwiązaniem byłaby Yamaha rn602 w połączeniu z Pylon Audio Pearl 25 lub 27. W przyszłości możesz pomyśleć o dołożenia subwoofera, który w przypadku oglądania filmów zapewni lepszy efekt. Zyskujesz przestrzenne i dynamiczne brzmienie, masz pełna obsługę serwisów streamingowych dzięki świetnej aplikacji musiccast.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie Audio Pro A36 i po temacie ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

kup sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i po temacie ?

To strasznie nowy sprzet nigdzie nie ma recenzji i nie jestem przekonany czy bedzie to grało lepiej niż "podstawowej" klasy sprzęt stereo.

Poczytałem i od Pylonów ludzie bardziej polecaja - MAGNAT Shadow 207 - parametry ma lepsze wygląd też -> więc tych głosników się będę trzymał.

Zostaje wybór AMPLI - bardzo proszę niech ktoś doradzi sensowny ampli do 1500 zł...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Faz napisał:

Zostaje wybór AMPLI - bardzo proszę niech ktoś doradzi sensowny ampli do 1500 zł...

Nie ma takiego. Magnaty choć dobre z amplitunerem za 1500zł zagrają jak plastikowe pierdziawki za 300zł. Czy ludzie nigdy się nie nauczą, że do pasywnych głośników konieczne jest porządne wzmocnienie. Top Hi-FI dobrze ci radzi, kup Audio Pro A36 one zagrają o niebo lepiej niż jakiekolwiek kolumny nawet nie wiadomo jak drogie z amplitunerem za 1500zł. Taki amplituner nie napędzi prawidłowo średniotonowca w tych Magnatach i co ci będzie po tych parametrach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram daniel-de,  rodzina Heco/Magnat to dość głodne kolumny , chcesz napędzić tanim kosztem kup klipsche. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, daniel-de napisał:

Czy ludzie nigdy się nie nauczą, że do pasywnych głośników konieczne jest porządne wzmocnienie.

Chyba nie słyszałeś, ale są kolumny tak zwane wysokoskuteczne. W zestawach KD często spotykane są na przykład Klipsche. Wtedy taki amplituner spokojnie sobie z nimi poradzi . Tak więc nie pisz bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, paul klacska napisał:

Chyba nie słyszałeś, ale są kolumny tak zwane wysokoskuteczne. W zestawach KD często spotykane są na przykład Klipsche. Wtedy taki amplituner spokojnie sobie z nimi poradzi . Tak więc nie pisz bzdur.

A słyszał szanowny kolega takowe klipsche pod zwykłym ampli i pod modnym wzmakiem stereo ? Oczywiście będą lepszym wyborem do ampli niż np kefy czy MA ale bez przesady . Radzę posłuchać i samemu bzdur nie pisać bo się wychodzi na dyletanta z hajendami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, paul klacska napisał:

Chyba nie słyszałeś, ale są kolumny tak zwane wysokoskuteczne. W zestawach KD często spotykane są na przykład Klipsche. Wtedy taki amplituner spokojnie sobie z nimi poradzi . Tak więc nie pisz bzdur.

Ale tu nie tylko o samą moc chodzi. Preamp takiego taniego amplitunera też nie będzie wysokich lotów więc wysokoskuteczne kolumny sprawy nie załatwią. Także jeśli chodzi o samą moc to wysokoskuteczne kolumny nie są wystarczającym panaceum na cherlawe wzmacniacze. Bo nie o samą głośność chodzi. Jest jeszcze kilka aspektów brzmienia, których nie osiągniesz mając słaby wzmacniacz. Posłuchaj z takimi kolumnami dobrego, mocnego wzmacniacza a później przełącz się na tani amplituner. Wtedy przekonasz się czy piszę bzdury czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
6 minut temu, daniel-de napisał:

Ale tu nie tylko o samą moc chodzi. Preamp takiego taniego amplitunera też nie będzie wysokich lotów więc wysokoskuteczne kolumny sprawy nie załatwią. Także jeśli chodzi o samą moc to wysokoskuteczne kolumny nie są wystarczającym panaceum na cherlawe wzmacniacze. Bo nie o samą głośność chodzi. Jest jeszcze kilka aspektów brzmienia, których nie osiągniesz mając słaby wzmacniacz. Posłuchaj z takimi kolumnami dobrego, mocnego wzmacniacza a później przełącz się na tani amplituner. Wtedy przekonasz się czy piszę bzdury czy nie.

Powiedz to chłopakom co grają na 4 watowych lampach ,to cię wyśmieją. Wszystko jest do ogarnięcia panie kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, paul klacska napisał:

Powiedz to chłopakom co grają na 4 watowych lampach ,to cię wyśmieją. Wszystko jest do ogarnięcia panie kolego.

A co ma piernik do wiatraka. Po co mieszasz tranzystorową moc taniego amplitunera z wzmacniaczami lampowymi. Spytaj ich czy korzystają z tych wzmacniaczy w kinie domowym, o którym tutaj mowa i czy koszt sekcji wzmocnienia jest taki sam jak w amplitunerze za 1500zł. Czytaj także ze zrozumieniem bo jak jeszcze raz powtórzę nie o samą moc chodzi. Nie pisałem nigdzie, że taki amplituner sobie nie poradzi a o tym, że jakość brzmienia będzie fatalna. Rozmawiamy jak ludzie dorośli czy dzieci?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, paul klacska napisał:

Zdecyduj się sam o czym piszesz. Najpierw piszesz coś o mocy wzmacniaczy ,coś w stylu pociągnie lub nie. A za chwilę schodzisz na temat przedwzmacniacza i jego jakości . 

Jednak jak dzieci. Piszę o jednym i drugim. I jedno i drugie w amplitunerze za 1500zł jest słabej jakości. Jak można w ogóle rozpatrywać zakup wzmacniacza zintegrowanego lub amplitunera nie analizując jakości wszystkich elementów systemu. Tu nawet nie ma o co się spierać i ciągnąć dalej tej dyskusji. Mój wpis, choć ogólnikowy ma dać komuś do myślenia by później nie okazało się, że kupił dobre drogie kolumny, które niestety nie grają. Ano dlaczego? Dlatego, że są nieodpowiednio napędzane słabej jakości wzmacniaczem lub amplitunerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ja mam takie zdanie,że obecnie sekcja przedwzmacniacza w obecnych amplitunerach KD po prostu nie istnieje. Zrobili to po kosztach wstawiając w większości dzielnik napięcia i zamknęli temat. Tak więc jak ktoś chce iść level wyżej ,to niestety pozostaje procesor.

No ale tu już ceny są nie fajne. Ogólnie przedwzmacniacze to temat rzeka, ja osobiście już dawno gram tylko na systemach dzielonych.Nie wiem jak to się stało ale za każdym razem jak rozłączyłem wzmacniacz od przedwzmacniacza to grało to o wiele lepiej.

Kto wie ,może kupowałem złe wzmacniacze?. Tak więc problem jest nie tylko w amplitunerach ale i w integrach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zawsze zastanawia sens używania wzmaka stereo na fronty w kinie . Po co takie zabiegi zważywszy na procentową działalność frontów a nie np centrala który ma się męczyć pod samym ampli .....bezsens.  Rozumiem wzmocnienie od 3 kanałów w górę tzn LCR. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wzmak na frontach jest podłączony, bo ktoś używa tego do słuchania stereo w muzie. A do kina to już przy okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze o stereo i muzie tylko o kinie jeżeli tu jesteśmy a wiem że tak niektórzy robią.  

Ps tobie też jakaś dopała by się przydała na te krówki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie pisze o stereo i muzie tylko o kinie jeżeli tu jesteśmy a wiem że tak niektórzy robią.  
Ps tobie też jakaś dopała by się przydała na te krówki..
Coś tam sobie w tym temacie myślę właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2020 o 18:00, Faz napisał:

To strasznie nowy sprzet nigdzie nie ma recenzji i nie jestem przekonany czy bedzie to grało lepiej niż "podstawowej" klasy sprzęt stereo.

wpadnij do salonu i sam wydasz recenzję. Zapraszamy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.