Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan k3 + tannoy 7.4


Audiolubny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Bonifacy123 napisał:

Czy ktoś z Was próbował następuijące: (1) parować z końcówką mocy równiez Roksan K3 i bi-amping? (2) Parować z monoblokami lub inną końcówką mocy kiedy Roksan K3 był przedwzmacniaczem (3) i po prostu podłączać Roksan'a biwire?

A jaki to ma sens?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba odwrotnie jako pre onkyo a Roksan końcówka mocy, wtedy za barwę raczej odpowiadałoby onkyo. Podłączenie typowe dla amplituner + wzmacniacz z frontami w kinie.

Masz w Roksanie wejście na końcówkę. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Audiolubny napisał:

Ta mam a co? Powiem ci ze po podłączeniu tez byl efekt jak teraz. Co mnie w zasadzie dziwi. 

Oznaczałoby, że Roksan ma dużo Watów ale jest małą wydajność prądową, objawia się to między innymi miękkim dołem i słodką barwą. Pytam, bo interesowało mnie, czy dostarczenie więcej W na wydajniejszych końcówkach poprawiłoby siłę basu. Z tego co widzę nie. @Audiolubny jakimi głośnikami dysponujesz i jak z akustyką u Ciebie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy 7.4. Akustyka nie do konca przyjazna, troche zaslon i pare mebelkow ale brak dywanu itp. 

Teraz naprzyklad siedze na kompie i slucham na yt przez sluchawki hyperx cloud 2 i jest super, takie cos bym oczekiwał... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącę. Kurcze tak czytam co tu piszecie to się zaczynam zastanawiać nad tym Roksan (na nie). Ja sam chcę sobie poprawić dźwięk w stereo. Teraz mam zestaw kina 5.2.4. Muzyki zacząłem słuchać w stereo na ampli Denon x4400h. Słucham nie raz głośno bo na ampli jest nawet do 85 czy 90 na volume. Tylko wtedy tracę szczegóły już. I tak pomyślałem może wzmak coś zmieni. Na frontach mam Heco Music Style 900. I też większość mówi o Roksan k3. Także jako końcówka w kinie. Myślałem jeszcze o Cyrus one albo Atoll 100. Też chyba będę mieć problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Audiolubny napisał:

Z checia bym zobaczyl czy będzie różnica na innych glosnikach. Ale ja drugi koniec polski. 

No i tak to już jest. Jak nie ból głowy to sraczka. Bądź tu mądry. Ale ja chyba bym poszedł w używkę. Nowy drogi jest. Zresztą co dobre jest tanie.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Audiolubny napisał:

Z checia bym zobaczyl czy będzie różnica na innych glosnikach. Ale ja drugi koniec polski. 

@Audiolubny zachęcam do ostrożności w zachecaniu do odsprzedaży wzmaczniaczy średniej klasy, jakim jest niewątpliwie Roksan K3. Jest na to kilka przesłanek: (1) porównujesz do Onkyo, który ma bardzo charakterny dół, więc Roksan zawsze wypadnie slabo (2) nie dysponujesz zestawem głośnikowym, który pozoli w pelni wykorzystać potencjał Roksan'a (tutaj byłbym oczywiście ostrożny, bo nie słyszałem Twoich Tannoy'ów - być możę są rewelacyjne, ale sprawdziłem w katalogu Tannoy'a gdzie się plasują) (3) Ostatecznie, nie słyszałeś Roksan'a na innych głośnikach. Dodatkowo, jak sam wspominasz nie zadbałeś jeszcze o akustykę pomieszczenia.

Co do mojego doświadczenia - skromnego ale jest, Słuchałem go w bezpośrednim porównaniu na Dynaudio Emit20 (2.5k), Gato Audio FM-8 (4k) i fenomenalnych Triangle Signature Theta, które mam obecnie. Mam obecnie bardzo dobrze wygluszony pokój 14m2 odsluchowego miejsca z aneksem (łącznie 24m2), mają gdzie oddychać. Triangle podlaczałem do arcama A22+P25, ktore dawały aplifikację na poziomie 200W na kanał, więc o potencjał Triangle nie martwię się. Moje obawy co do dołu i konturowości basu są uzasadnione, co nie zmienia faktu, że jest to bardzo muzykalny wzmaczniacz, o nieprzeciętnej dynamice średnicy i góry. To może się podobać i trzeba mieć to na uwadze. Mi się mogą nie spinać, mozę to wynik za słabego wzmocnienia/wydajności prądowej.

Gdybym cofnąl czas przebierałbym w używkach ale droższych niż detal Roksana. Do moich Triangli, szukałbym wzmaczniacza klasy niski high-end czyli w okolicach 12-15k katalogowo - po odsłuchu Acam'ów pewnie lampy na pre i dwa monobloki.

ps. jako bonus zachęcam do odsłuchania płyty Jon'a Batiste: "Chronology of a dream..." - przyjemny żywy jazzik. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz racje i myślę ze przetestuję go na innych glosnikach. Dam znac jaki bedzie tego efekt ale troche to potrwa. Co do akustyki to za jakis czas mysle i dywanie,  syn mi niedlugo będzie raczkował wiec wole żeby to robil na miekkim podłożu a przy okazji zona nie będzie narzekać ze zakrywam panele hehe. Dzięki za porady i zdrowe podejście do tematu. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Audiolubny napisał:

Zapewne masz racje i myślę ze przetestuję go na innych glosnikach. Dam znac jaki bedzie tego efekt ale troche to potrwa. Co do akustyki to za jakis czas mysle i dywanie,  syn mi niedlugo będzie raczkował wiec wole żeby to robil na miekkim podłożu a przy okazji zona nie będzie narzekać ze zakrywam panele hehe. Dzięki za porady i zdrowe podejście do tematu. Pzdr

Problem głównie leży w tym, że Amplitunery do kina domowego są dźwiękowo ustawiane pod kino a nie stereo. Bas jest kinowy całkowicie inny niż w " normalnym " stereo i Ty po prostu jesteś do niego przyzwyczajony. Po drugie przy podłączeniu samych frontów do amplitunera kina domowego dostajemy dźwięk z większym ale też nie prawdziwym tylko wyeksponowanym basem niż w normalnym dwukanałowym wzmacniaczu. Są filmiki np. na You Tube, gdzie to jest omawiane fajnie i gdzie są pokazane takie zależności brzmieniowe. Nie wiem co to za słuchawki ale jeśli to są słuchawki do gier pc czy kina a nie typowe słuchawki stereo to z basem będzie tak samo jak z basem w kinie i grach. Podbity, wyeksponowany itp.

Ten Roksam może mieć słabszy bas niż inny wzmacniacz ale na boga przecież to Onkyo jest tańsze od Roksana a jest amplitunerem do kina domowego. Gdyby to był Amplituner za 15 tys, to dźwięk do stereo byłby może i podobnej klasy co w Roksanie choć też nie koniecznie bo cała różnica w cenie poszłaby do podrasowania dźwięku w kinie domowym. Po to jest to urządzenie. Kino domowe to kino domowe a stereo to stereo. Stosowanie na krzyż urządzeń do tych rodzajów dźwięku ( stereo- kino domowe i kino domowe -stereo ) nigdy nie sprawdza się i trzeba akceptować kompromisy. 

Kolumny to przecież też fronty do kina domowego a nie kolumny do stereo. One są strojone pod Amplitunery kina domowego . To nie będzie grało normalnie w takim zestawieniu. Basu może nie być ale to nie wina wzmacniacza. Poszukać trzeba lepszych kolumn do stereo albo wrócić do amplitunera. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Audiolubny napisał:

Zapewne masz racje i myślę ze przetestuję go na innych glosnikach. Dam znac jaki bedzie tego efekt ale troche to potrwa. Co do akustyki to za jakis czas mysle i dywanie,  syn mi niedlugo będzie raczkował wiec wole żeby to robil na miekkim podłożu a przy okazji zona nie będzie narzekać ze zakrywam panele hehe. Dzięki za porady i zdrowe podejście do tematu. Pzdr

Problem głównie leży w tym, że Amplitunery do kina domowego są dźwiękowo ustawiane pod kino a nie stereo. Bas jest kinowy całkowicie inny niż w " normalnym " stereo i Ty po prostu jesteś do niego przyzwyczajony. Po drugie przy podłączeniu samych frontów do amplitunera kina domowego dostajemy dźwięk z większym ale też nie prawdziwym tylko wyeksponowanym basem niż w normalnym dwukanałowym wzmacniaczu. Są filmiki np. na You Tube, gdzie to jest omawiane fajnie i gdzie są pokazane takie zależności brzmieniowe. Słuchawki które wymieniłeś są do gier PC a nie typowe słuchawki stereo więc basem będzie tak samo podbity, wyeksponowany itp. To nie odwzorowuje prawdziwego dźwięku muzyki 

Ten Roksam może mieć słabszy bas niż inny wzmacniacz ale na boga przecież to Onkyo jest tańsze od Roksana a jest amplitunerem do kina domowego. Gdyby to był Amplituner za 10 tys, to dźwięk do stereo byłby może i podobnej klasy co w Roksanie choć też nie koniecznie bo cała różnica w cenie poszłaby do podrasowania dźwięku w kinie domowym. Po to jest takie urządzenie jak amplituner kina domowego. Kino domowe to kino domowe a stereo to stereo. To inna filozofia już na etapie budowy urządzenia, stosowanych podzespołów które mają dać w efekcie trochę inny dźwięk. Stosowanie na krzyż urządzeń do tych rodzajów dźwięku ( stereo- kino domowe i kino domowe -stereo ) nigdy nie sprawdza się i trzeba akceptować kompromisy. 

Kolumny to przecież też raczej fronty do kina domowego a nie typowe kolumny do stereo. One są strojone pod Amplitunery kina domowego . To nie będzie grało normalnie w takim zestawieniu. Basu może nie być ale to nie wina wzmacniacza. Poszukać trzeba lepszych kolumn do stereo albo wrócić do amplitunera. 

I na koniec jeszcze uwaga co do zestawiania wzmacniaczy i kolumn.  Zasada jest taka, że oba elementy muszą być podobnej klasy. Rzadko zdarza się, choć się zdarza, że duża różnica w cenie obu elementów nie wpływa na degradację dźwięku całości. Kupiłeś wzmacniacz za ok. 6 tys. i kolumny masz podstawowe z podstawowych za ok. 2 tys. . 6 głośników w sporych skrzyniach za 2 tys, to samo to już świadczy jakiej klasy są to kolumny.  Z Tanoy podłogowych do tego Roksana to XT8F Revolution  co najmniej. Cena używanych ok. 4 - 4,5 tys. Mniejsze XT6F można kupić używane za ok. 2,5- 3 tys. ale tam jest rzeczywiście mało basu i będzie Ci go brakować.

Każdy robi błędy, nie ma się co przejmować tylko wyciągnąć wnioski na przyszłość. Jeśli rzeczywiście zależy Ci na stereo to pomyśl o wymianie kolumn bo to słaby punkt. Nie wiem jakimi kablami masz połączone kolumny ze wzmacniaczem ale tu też może być problem jeśli są to zwykłe przewody po 2,5 zł. za metr. Wtedy na początek kup jakiś przewód z Melodiki, tanich QED czy podobnych za ok. 300 zł. ( całość nie za metr) i może być znaczna poprawa basu. Przewody zawsze Ci zostaną na później nawet do lepszych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mgrzybek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć , 

Zadzwoniłem do salonu i pierwsze co zasugerowali , to czy aby na pewno wszystko mam połączone dobrze.

Przedstawiłem dokładnie mój problem i Pan nawet przy obecnej konfiguracji powiedział , że basu nie ma prawa brakować , wręcz był zaskoczony. Zaproponował więc wypożyczyć inne kabelki głośnikowe (jestem totalnym przeciwnikiem grających kabli) , zobaczymy co z tego wyjdzie - najdalej pojutrze będę je miał u siebie w domu.

dodatkowo zrobiłem test dzisiaj i porównałem jeszcze raz

Dac + Wzmak vs Dac + Ampli + Wzmak na bypass.

O dziwo dzisiaj rzeczywiście różnica była , tzn

Dac + Wzmak

Detale było słychać , od samego dołu pokrętła można było usłyszeć wiele detali.

Bas był krótki i dość szczupły ( wciąż może moje skrzywienie po ampli jest jeszcze odczuwalne )

Stereofonia bardzo ok.

Dac + Ampli + Wzmak na bypass.

Detale się pochowały - nie aż tak strasznie ale  od razu odczułem ich brak.

Bas miękki ale nadal krótki tzn krócej wybrzmiewający - podejrzewam, że to kontrola basu w końcu miała miejsce i się nie rozlewał

Całe pasmo przenoszenia było jakby przeciągnięte na dół , w pierwszej chwili myślę fajnie miękko ale po chwili dźwięk wydawał mi się brudny w średnio-niskie pasmo , dziwne uczucie.

Jak myślicie kabelki coś wniosą ?

BTW pan z salonu powiedział , że moje obecne kabelki już przerabiał z innym klientem i miał tą samą przypadłość , wyostrzenia , przesuszenia na paśmie - Kabelki to Melodika Purple rain.  

Za jakiś czas sprawdzę jeszcze na innych głośnikach ale po dzisiejszym komunikacie Premiera będzie to trudne ...]

Jestem ciekaw waszych wypowiedzi.

 

pzdr

 

 

   

    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już zostało napisane, jeśli ktoś lubi konkretny bas, to nie kupuje Roksana K3, bo to nie ten sam Roksan co stary KA-1 mkIII, jeśli już, to trzeba było Caspian M2 odsłuchać. Można się bawić kablami, przestawianiem kolumn ale od tego membrana niskotonowego głośnika nie zacznie mocniej pracować i o ile odbiór niskich tonów może Ci się zmieni, to nie będzie to bas jakiego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Audiolubny napisał:

BTW SUB by coś wniósł?

Dobry sub zawsze coś wniesie, tylko zadaj sobie pytanie, po co kupowałeś/wymieniałeś sprzęt za nie mała kasę, żeby teraz dorzucać kolejną kasę na sub.

 

25 minut temu, Audiolubny napisał:

Ok to w tej cenie co byś sugerował?

Jakie masz możliwości, możesz coś oddać/wymienić czy musisz sprzedać ze stratą, chcesz zostawić kolumny i tylko wzmak zmienić, do jakiej kwoty i czego szukamy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam wiele możliwości.

Na tą chwilę zatrzymuje wzmaka będę testował , może wymienię głośniki za jakiś czas.

Oddawać wzmaka hmmm coś raczej niemożliwego

1. Raty

2. To nie zakupy przez neta 

 Za młodych lat jak wymieniałem audio to zawsze skok jakościowy był odpowiedni i nie było tyle kombinowania co teraz.

Hmm .... myślę też brakuje mi dołu ale w kwestii jego rozciągnięcia taki troche subwoferowy bas , aksamitna góra , zaokrąglona śrendnica.

ale mogę sie mylić , bo dla kogoś to bedzie inne brzmienie niż dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli K3 ma zostać, to nie widzę innej możliwości żeby rzeczywiście dokupić sub, chyba, że zaakceptujesz/przyzwyczaisz się do tego brzmienia Twojego zestawu. Jeżeli chciałbyś zmienić kolumny, to jeśli już będzie możliwość odsłuchów, to weź Roksana pod pachę i poszukaj miejsca gdzie będziesz mógł odsłuchać z Kef R700, jeżeli Ci się spodoba, to jest "światełko w tunelu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Audiolubny  fajnie, że podszedłeś do tematu z otwartą głową i zacząłeś eksperymentować ?. Ja widzę dwa wnioski, które można wyciągnąć z Twojego ćwiczenia:

1. Dac + Wzmak - tutaj nic lepszego zdawałoby się nie uzyskasz. Przedwzmacniacz Roksan'a to "wąskie gardło" całego dolnego rejestru. Jest to specyfika grania Roksana lub małej wydajności prądowej (jedno albo drugie - nie wiem ktore), a nie jego mocy absolutnej. Odnajdziesz tutaj wyraźną średnicę i górę - tutaj Roksan jest najmocniejszy. Stereofonia i dynamika to też mocne aspekty tego wzmacniacza.

2. Dac + Ampli + Wzmak na bypass. - nie oczekiwałbym tutaj cudów na przedwzmacniaczu Onkyo, to nie jest klasa sprzętu stereo, natomiast jest to rekomendowany zestaw do kina domowego - właśnie z końcówką z tego angielskiego wzmacniacza. Nie ma co się dziwić, że znikną Ci detale (z uwagi na amplituner). Myślę, że ten zestaw odnalazłby się w jakimś fajnym filmie jak np. Blade Runner 2049 z ścieżką dźwiękową od mistrze Zimmera ?

Kablami głośnikowymi nie zmienisz barwy tak drastycznie, jak Ci się wydaje lub podpowiada sprzedawca. Z tym subem... nie wiem. do kina domowego jak najbardziej, do stereo... rozsądnie byłoby zainwestować w lepsze kolumny i być może wymienić Roksana na coś z większym charakterem na dole. Niestety, w takim sprzęcie jaki masz Onkyo + Tannoy to zawszę będzie lepsze tu a gorsze tam. Wydaję mi się, że trade-off's są mniejsze w klasie sprzętu 12k w cenie katalogowej za element.

Wysłałem Ci też wiadomość na prv ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Kurcze jestem zaskoczony tym co piszesz, bo wszędzie gdzie czytałem to nikt nie narzekał na brak basu. Co wiecej jak odsłuchiwałem chudo grającego creeka to bas byl jakby lepszy, stad to moje zdziwienie. Jak np zapuszcze "the weekend" niektóre utwory, to góra sie tak fantastycznie otwiera ze szok i ukłon w stronę roksana. Mocy ma az nadto nawet nie dojechalem do godziny 11 bo niewytrzymal bym w pomieszczeniu. Zobaczymy z wypożyczonymi kabelkiami, mimo mojego sceptycyzmu mam małą nadzieję na poprawę. 

Sam w sobie wzmacniacz na ewidentnie potencjał. 

Btw Zimmera bardzo lubię, geniusz muzyki filmowej. 

Dostalem też w zasadzie propozycje na zmiane na triangle borea 8 lub focal chora ale za te pieniadze mam uzywki kef r700 ktore raczej zdeklasują wspomniane kolumny. 

Bede informował na bieżąco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Audiolubny napisał:

bo wszędzie gdzie czytałem to nikt nie narzekał na brak basu.

Bo dla tak zwanego audiofila, bas oznacza co innego niż bas dla przeciętnego użytkownika audio, zwłaszcza jeśli wcześniej się słuchało z subem, ja jestem basolubem i jeśli ktoś pisze, że mu brakuje basu, to z reguły wiem o co mu chodzi i wiem, że raczej żadne przestawianie mebli i zabawa z kablami mu nie pomoże, trzeba odpowiednio dobrać sprzęt. Roksan K3 nie jest sprzętem "basowym" i nie zagra "dołem" ze wszystkim co mu podłączysz, z Kef R700 jest dobrze dlatego zaproponowałem Ci abyś spróbował odsłuchać z ciekawości, bo wtedy będzie wiadomo "o co Ci chodzi" i w która stronę iść, bo jak się zorientowałeś, te kolumny do tanich nie należą ale niestety ten model Roksana z "tanimi" nie chce dać basu, taki teraz urok sprzętu, w "starych używkach" by się znalazło jeszcze parę kolumn, tylko najpierw mi powiedz czy z tymi Kef masz zadowalający bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ta chwilę nie mam jak odsluchac, ale mam to na uwadze, dzieki za podpowiedź. Sklaniam sie do tego co twierdzisz i kwestia teraz testu na kefach z serii r. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minutes ago, Audiolubny said:

Ok dzięki za info. Kurcze jestem zaskoczony tym co piszesz, bo wszędzie gdzie czytałem to nikt nie narzekał na brak basu.  

Pisza tak bo chca sie pozbyc, a tacy jak Ty to czytaja i sie napalaja. Sanm widzisz teraz jak to dziala. Gdyby napisali ze to lipa to bys nie kupil a sprzedawca dalej by sie z nim bujal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. 

Jestem dzisiaj po odsluchach i chce wam na wstępie powiedzieć że problem rozwiązany! 

Otóż okazało się że winowajcą byly kable głośnikowe. Po wymianie pojawił sie bas! Dynamika przy cichym graniu! Polepszyla się ogólnie jakość wysokich i zniknęła natarczywość! Jak bylem przeciwnikiem kabli i ich wpływu na dźwięk to odszczekuję wszystko. Zmieniam niedlugo kabel zasilający który jeszcze wiecej wniósł! 

Dla porównania dodatkowo słuchałem dzisiaj

Cambridge audio cxa61

Bardzo słaba separacja i jakość przekazu

Arcam sa20 (ktorego poniekąd rozważałem)  spoko fajna średnica gładka ale mało basu. 

Marantz 8006 

Dramat zero oddechu i brak basu na direct. 

Głośniki 

Focal chora 826 chyba jak dobrze pamiętam. 

Spoko basik, wysokie rozdzielcze ale efekciarskie granie nie moj style. 

Kef R3 

Duzo średnicy malo basu, nie mój styl grania. 

Kef q950 

Fajny przekaz naturalny i dynamiczny, basik głęboki,. Pomyśle nad nimi. 

Nie chce opisywać więcej bo kazdy ma inny gust i lepiej iść sie samemu przekonać. 

Roksan dzisiaj zdeklasował przeciwników, moc, precyzja, dynamika! 

Mam do was apel, nie bójcie sie testować wszelkie kable itp itd to działa. 

T

Ide cieszyc się muzyką! 

Pzdr

 

Btw na odsluchach były mije Tannoye też, żeby sprawdzić co w trawie piszczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko się ułożyło? Roksan + Tannoy zostaje tylko kable do wymiany? No super, że tak mało inwazyjnie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ułożyło sie. 

Myślę o tych q950 ale w pierwszej kolejności kabel zasilający. 

Także teraz jest temat zdecydowanie rozwiązany 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.