Skocz do zawartości
IGNORED

Roksan k3 + tannoy 7.4


Audiolubny

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli nie tak do końca. Kupiłeś Roksana do swoich kolumn Tannoy. A jednak myślisz o wymianie kolumn. Następne koszta. Jednak coś nie hallo do końca.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten "cud" z kablami to nastąpił u Ciebie w domu czy w salonie audio, gdzie po po prostu na tle innych zestawów, których słuchałeś, Twój po prostu wypadł najlepiej i kiepski bas w innych zestawach sprawił, że bas w Twoim zestawie nagle wydał Ci się "boski" i nawet po powrocie do domu stwierdziłeś, że jest dobrze, do tego cena kabli sprawiła, że  inaczej myśleć się nie da?, czyli tak jak m.in. też było sugerowane w tym temacie, osłuchałeś się ze swoim sprzętem, a mizerota jaką usłyszałeś w innych zestawieniach po prostu skierowała Cię, że to kable poczyniły cuda, a najlepiej to sprawdzić w ślepych testach, a ja jak długo żyję, jeszcze nie spotkałem osoby, która by potrafiła odróżnić kable, które przepinałem, a czasami nie przepinałem tylko udawałem, a ona twierdziła, że się coś zmieniło. No ale najważniejsze, że Twoje odczucia się poprawiły, chociaż nie do końca, skoro myślisz nad Kef.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, STELVIO napisał:

Czyli nie tak do końca. Kupiłeś Roksana do swoich kolumn Tannoy. A jednak myślisz o wymianie kolumn. Następne koszta. Jednak coś nie hallo do końca.?

Jest halo jest super. Ale głośniki przy okazji odsluchalem i mi się spodobaly. 

Ale musze przetestować je za pol rpku moze później u siebie.. 

2 minuty temu, radmorek napisał:

A ten "cud" z kablami to nastąpił u Ciebie w domu czy w salonie audio, gdzie po po prostu na tle innych zestawów, których słuchałeś, Twój po prostu wypadł najlepiej i kiepski bas w innych zestawach sprawił, że bas w Twoim zestawie nagle wydał Ci się "boski" i nawet po powrocie do domu stwierdziłeś, że jest dobrze, do tego cena kabli sprawiła, że  inaczej myśleć się nie da?, czyli tak jak m.in. też było sugerowane w tym temacie, osłuchałeś się ze swoim sprzętem, a mizerota jaką usłyszałeś w innych zestawieniach po prostu skierowała Cię, że to kable poczyniły cuda, a najlepiej to sprawdzić w ślepych testach, a ja jak długo żyję, jeszcze nie spotkałem osoby, która by potrafiła odróżnić kable, które przepinałem, a czasami nie przepinałem tylko udawałem, a ona twierdziła, że się coś zmieniło. No ale najważniejsze, że Twoje odczucia się poprawiły.

Podchodziłem cynicznie jak Ty. 

Nie wydałem fortuny na kable i do tego odsłuchiwałem/porownywalem ze swoimi w salonie, gdyby różnicy nie było to bym ich nie kupił. Proste. Sluch mam ponadprzeciętny i akurat w domu jak przepinalismy inne kable to nie było takich różnic ale to na ampli.... 

W salonie porownanie np miedzy cardasem a chordem na kefach dawalo ogromną różnicę w przekazie i to nie było na granicy percepcji. Później dla pewnosci po raz kolejny podpięliśmy Tannoye i tutaj znowu różnica ale w inną stronę. Przyjechałem do domu i podłączyłem nowe kable, w utworach w których była natarczywa Góra i brak basu nagle wiele sie zmieniło, że nawet mija żona powiedziała że różnica jest znacząco zauważalna. 

Nie podaje info jakie kable kupiłem żeby nikt nie zarzucił mi reklamy. 

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Audiolubny napisał:

Podchodziłem cynicznie jak Ty.

Tu nie chodzi o cynizm czy sceptycyzm tylko o to, że nikt mi jeszcze nie udowodnił, że potrafi odróżnić kable głośnikowe, łącznie ze sprzedawcami w salonach, na forum też piszę i nie tylko ja, żeby zrobić ślepe testy na żywo ale jak zwykle chętnych brak. No ale najważniejsze, tak jak pisałem, że Tobie się podoba i Ty czujesz różnicę ale żeby przyjąć to jako aksjomat, to niestety bez testów się nie da. No ale to już off-topic więc więcej głowy nie zawracam?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tak jak powtarzam to nie po raz pierwszy, bylem sceptykiem i pojechałem na odsluch z dużym dystansem. Ślepy test? Zapraszam do mnie i możemy przepinać kable poznam za każdym razem. Nie szukam tutaj potwierdzenia swojej tezy tylko przekazuje swoje odczucia i doświadczenia a są one pozytywne. Mam swoją tezę dlaczego takie różnice nastąpiły po zmianie kabli ale napewno nie jest to zwykłe przyzwyczajenie do dźwięku, a realny wpływ na dźwięk który był tak istotny, że moja gęba sie cieszy do teraz. 

Chce powiedzieć że na niskich poziomach głośności też znacząco polepszyła się dynamika i bas pojawił. 

 

 

 

Żona nawet teraz mówi że przy cichym słuchaniu jest bas i różnica odczuwalna. A generalnie nie interesuje sie audio jak ja. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable Ci spasowały napisz na priv to spróbuję proszę. Może jeszcze lepiej wyjdzie niż to co mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za tajemnica,  jeśli tak to ten wątek to też reklama K3

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Audiolubny napisał:

Witam wszystkich. 

Jestem dzisiaj po odsluchach i chce wam na wstępie powiedzieć że problem rozwiązany! 

Otóż okazało się że winowajcą byly kable głośnikowe. Po wymianie pojawił sie bas! Dynamika przy cichym graniu! Polepszyla się ogólnie jakość wysokich i zniknęła natarczywość! Jak bylem przeciwnikiem kabli i ich wpływu na dźwięk to odszczekuję wszystko. Zmieniam niedlugo kabel zasilający który jeszcze wiecej wniósł! 

Dla porównania dodatkowo słuchałem dzisiaj

Cambridge audio cxa61

Bardzo słaba separacja i jakość przekazu

Arcam sa20 (ktorego poniekąd rozważałem)  spoko fajna średnica gładka ale mało basu. 

Marantz 8006 

Dramat zero oddechu i brak basu na direct. 

Głośniki 

Focal chora 826 chyba jak dobrze pamiętam. 

Spoko basik, wysokie rozdzielcze ale efekciarskie granie nie moj style. 

Kef R3 

Duzo średnicy malo basu, nie mój styl grania. 

Kef q950 

Fajny przekaz naturalny i dynamiczny, basik głęboki,. Pomyśle nad nimi. 

Nie chce opisywać więcej bo kazdy ma inny gust i lepiej iść sie samemu przekonać. 

Roksan dzisiaj zdeklasował przeciwników, moc, precyzja, dynamika! 

Mam do was apel, nie bójcie sie testować wszelkie kable itp itd to działa. 

T

Ide cieszyc się muzyką! 

Pzdr

 

Btw na odsluchach były mije Tannoye też, żeby sprawdzić co w trawie piszczy. 

A można wiedzieć jakie kable miałeś i na jakie wymieniłeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dedal75 napisał:

A co to za tajemnica,  jeśli tak to ten wątek to też reklama K3

Pzdr

Prędzej antyreklama. 

40 minut temu, bartoszek32 napisał:

A można wiedzieć jakie kable miałeś i na jakie wymieniłeś? 

Melodika purple rain na chord clearway. 

Pierwszy kabel dostalem za free 4 lata temu z tego samego salonu co kupiłem chorda, jak widać to żadne drogie kable. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po to jest forum by mówić o doświadczeniach. 

Ja nie kupię tych przewodów bo nie mam tannoya z K3 a nawet gdybym miał to może nic by mi nie brakowało ?

A zasilający jaki Cię zainteresował? 

Co do antyreklamy każdy wpis na - czy + traktuje z przymrożeniem oka ?. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, dedal75 napisał:

No po to jest forum by mówić o doświadczeniach. 

Ja nie kupię tych przewodów bo nie mam tannoya z K3 a nawet gdybym miał to może nic by mi nie brakowało ?

A zasilający jaki Cię zainteresował? 

Co do antyreklamy każdy wpis na - czy + traktuje z przymrożeniem oka ?. Pzdr

Tak forum jest po to żeby sie dzielić wiedzą czy doświadczeniami. 

Po co mam mówić który zasilajacy mnie interesował, skoro ton twojej wypowiedzi jest co najmniej prześmiewczy... 

Każdy niech sam testuje badz nie. 

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Audiolubny napisał:

Tak forum jest po to żeby sie dzielić wiedzą czy doświadczeniami. 

Po co mam mówić który zasilajacy mnie interesował, skoro ton twojej wypowiedzi jest co najmniej prześmiewczy... 

Każdy niech sam testuje badz nie. 

 

Pzdr

No nie wiem. Ale mogę się mylić. Wszyscy (może większość) jest po prostu ciekawa co zastosowałeś, zmieniłeś, wymyśliłeś. Przecież całkiem nie dawno też byłeś paru spraw ciekawy. I koledzy starali się podpowiedzieć Ci małe co nie co. Związane z tematem.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Audiolubny napisał:

Tak forum jest po to żeby sie dzielić wiedzą czy doświadczeniami. 

Po co mam mówić który zasilajacy mnie interesował, skoro ton twojej wypowiedzi jest co najmniej prześmiewczy... 

Każdy niech sam testuje badz nie. 

 

Pzdr

Chyba mnie źle zrozumiałeś, no ale nie mam zamiaru się tłumaczyć. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne masz racje, chętnie podzielę sie tym co sie dowiedziałem/doświadczyłem tylko z osobami, ktorych to to rzeczywiście realnie interesuje. Kabel to zavfino atlantic, tez niedrogi ale myślałem o cardasie, z tym że to tylko po odsłuchu w domu. 

2 minuty temu, dedal75 napisał:

Chyba mnie źle zrozumiałeś, no ale nie mam zamiaru się tłumaczyć. Pzdr

Ok to sorry  zrozumiałem to tak jak napisałem, info o kablu powyzej. 

 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie znam ale nie omieszkam poczytać. Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2020 o 19:44, Audiolubny napisał:

Zmieniam niedlugo kabel zasilający który jeszcze wiecej wniósł! 

 

Roksan K3 to 140W żywej energii. Właśnie wczoraj zmieniłem z fabrycznego na Enerr Blue R4. Testowałem z tym wzmaczniaczem i nowym, który już sobie sprawilęm (ale to 3 oczka wyżej). Roksan zaczął w końcu grać i raczej nie można powiedzieć o nim, że brakuje mu basu, zgadzam się. To kawał dobrego sprzętu. Do tego wzmaczniacza polecam Tellurium Q Black, które zostaną u mnie na dłużej, chyba, że spadnie manna z nieba i zmienię na Ultra lub na "dwójkę" ?

Mam nadzieję, że uda się potestować więcej kabli zasilających w najbliższych dniach ? Ogólnie sugeruję nie sprzedawać wzmaczniacz, a zainwestować w kable (myślę, że gdieś od 1000zł za głośnikowy i przynajmniej od 900zł w zasilające) i oczywiście w odpowiednie pomieszczenie z akustyką.

Odradzam natomiast do nich Atohm Zen Max - kable srebrzone w oryginalnej konfekcji (również srebrnej) - grają detalicznie, nie mają takiej glębi jak Tellurium Q Black przynajmniej w tym systemie. To są kable raczej do ciemniejszych systemów.

Roksan K3 już ode mnie odszedł po krótkiej przygodzie. ✌

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnikowe bede ew zmieniał ale w pierwszej kolejności zasilający i głośniki ale to już w czasie... Zasilajacy może w kwietniu coś popatrze.. 

Pzdr

Btw czy ktoś z was wie skąd wynikają różnice w kablach tzn ich sygnaturze dźwiękowej? Jestem ciekaw czy macie podobne przemyślenia co do tego tematu jak ja. 

Tylko bez demagogi proszę, tylko logiczne podejście do tematu mnie interesuje. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Audiolubny said:

Głośnikowe bede ew zmieniał ale w pierwszej kolejności zasilający i głośniki ale to już w czasie... Zasilajacy może w kwietniu coś popatrze.. 

Pzdr

Ooo. Tak, to napewno duzo zmieni. Tylko pamietaj o kierunkowosci zeby Ci czasami prad nie poplyna od wzmacniacza do gniazdka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to odpowiedź na miarę mojego pytania. Myślę że generalnie sceptycyzm tutaj jest wskazany ale merytoryczny. Zapraszam do dyskusji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam K3 i jakoś zmianę zasilających słyszę bez problemów. Furutech S35N czy Alpha 3 na FI28/38 R, G. Nawet na słabych FI11 słychać różnicę. Trochę mniej sceptycyzmu i wysupłania kasy na wypożyczenie. Potem można dyskutować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że już się zatraciłem jeśli chodzi o przyznanie palmy pierwszeństwa kablom z wysokiej półki Furutech'a Alpha 3, TCS31, FP-S032N, 3TS762. Wszystkie są najwyższej klasy i brzmią fantastycznie. Ale na moje ucho najlepiej wpasował się 3TS762 w K3. Może w sprzęcie wyższej klasy można doszukiwać się niuansów w brzmieniu. Natomiast coraz większą uwagę poświęcam wtykom. Zaczynałem od Viborga 501, przez FI11, iEgo 8750 po 28/38 R i G Furutech'a. Tutaj każda zmiana wyżej była doskonale słyszalna. Polegało to na lepszym odseparowaniu instrumentów, uporządkowaniu sceny, pozbyciu się bałaganu w dźwięku czy jak to nazwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.03.2020 o 16:00, Audiolubny napisał:

Jak myslisz czym spowodowane są różnice? 

To bardzo proste ogólnie ale nie podejmuję się wyjaśniać szczegółowo. Budowa każdego kabla jest inna. Po pierwsze różni producenci stosują inne materiały z założenia. Przewodniki to miedź, srebrzona, miedź, srebro itp. Jako izolatory np. polipropylen, teflon, inne tworzywa pcw itp. .Dodatkowo w ramach tych podstawowych grup jest nieograniczona ilość kombinacji. Każdy podstawowy materiał ma wiele wariacji np. grubość, ilość żył, gęstość izolatora itd. Wszystkie te materiały wpływają w inny sposób na "przebieg prądu w kablu" i wpływ na niego czynników zewnętrznych tzw. zakłóceń. I tu dochodzimy do sedna. W audio operujemy sygnałami prądowymi na poziomie wyższym i bardziej skomplikowanym niż w zwykłym przesyle do przysłowiowej żarówki i dlatego te niuanse są tak ważne.

Dla kablosceptyków mam tylko proste stwierdzenie. Spróbujcie wziąć kabel hdmi z przed 15 lat i podłączyć go do dekodera i TV 4K. Ciekawe, skoro jak twierdzicie prąd to prąd i biegnie tak samo w każdym kablu czy jakikolwiek obraz zobaczycie. Jeśli zasada działa naocznie to działa i nausznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i tutaj właśnie teza, w której zakłócenia powodują ze slyszymy różnice się pokrywa. 

 

Nie jestem elektrykiem czy elektronikiem ale jak ktos mi mówi ze przecież we wzmaku czy w głośnikach jest kabelek taki cienki czy wątpliwej jakości to troche chce mi się śmiać. Wiec po co te wszystkie zwrotnice które mogą w różnym stopniu filtrować zakłócenia itp itd. 

Idąc na odsluch byłem totalnie sceptyczny a wyszedłem z nową wiedzą i doświadczeniem.

Najlelsze jest to że Sprzedawca którego już nie raz widziałem podchodził do tematu tak samo jak z każdym innyn elementem audio, czyli mówił, niech pan sie zda na swój sluch, jeżeli nic nie słychać to nie warto kupować, a ze było słychać to kupiłem :). 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po krótce to 15 letni hdmi i teraźniejszy to słabe akurat porównanie. Wy nie wybieracie starych śmieci do audio.
Ale jestem skłonny waszym opiniom nie zaprzeczać. Może kiedyś sam się przekonam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, jak ktoś chce zrobić testy niech wypożyczy i sie przekona lub nie. 

Myślę że kwestia tutaj jakości użytych komponentów audio i ich podatność na zakłócenia jest tutaj kluczowa, bo po zmianie właśnie najbardziej odczułem w zakresie basu, który potrzebuje dużej ilości prądu żeby odpowiednio wybrzmieć i jakości sopranów które nie były juz takie zapiaszczone jak przy poprzednich kablach Melodiki. 

Na wzmaku słyszę różnice na ampli nie a jak powszechnie wiadomo ampli ma  dużo elementów które powodują zakłócenia, stąd być może brak rozróżnienia kabli. Podłącze jeszcze zamiast zworek kabel ytdy który był polecany przez jednego forumowicza, podziele się wrażeniami niedługo. 

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim celem przekonywanie bo każdy musi się sam przekonać we własnym zakresie. Co do HDMI to po prostu przyszło mi do głowy jako jako prosty przykład zasady ogólnej. 

Mogę napisać tylko to, że mam tyle lat, że pierwszy zestaw audio miałem w czasach gdy kabli zasilających i interconectów w ogóle nie było poza tymi prostymi z zestawów. To samo z głośnikowymi.Wiele lat grałem na takich kablach i też na początku jak każdy podchodziłem do wydatków w tym zakresie ze sceptycyzmem. Uznałem jednak, że warto spróbować bo skoro inni twierdzą, że ma to wpływ to czemu mieliby kłamać itd. . Kupiłem lepszy kabel i jednak przekonałem się nausznie, że warto. Taką drogę raczej przechodzi każdy. Przecież gdyby to nie robiło mi różnicy to po co miałbym wydawać ciężko zarabiane pieniądze. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minutes ago, Audiolubny said:

 


Nie jestem elektrykiem czy elektronikiem ale jak ktos mi mówi ze przecież we wzmaku czy w głośnikach jest kabelek taki cienki czy wątpliwej jakości to troche chce mi się śmiać.

Nie jestes elektrykiem ani elektronikiem a smiesz podwazac wiedze elektrykow i elektronikow, wiec troche chce mi sie smiac. Jestes pewnie jakims Mirkiem lub Januszem ktory wie lepiej od inzynierow.

39 minutes ago, Audiolubny said:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moim celem przekonywanie bo każdy musi się sam przekonać we własnym zakresie. Co do HDMI to po prostu przyszło mi do głowy jako jako prosty przykład zasady ogólnej. 
Mogę napisać tylko to, że mam tyle lat, że pierwszy zestaw audio miałem w czasach gdy kabli zasilających i interconectów w ogóle nie było poza tymi prostymi z zestawów. To samo z głośnikowymi.Wiele lat grałem na takich kablach i też na początku jak każdy podchodziłem do wydatków w tym zakresie ze sceptycyzmem. Uznałem jednak, że warto spróbować bo skoro inni twierdzą, że ma to wpływ to czemu mieliby kłamać itd. . Kupiłem lepszy kabel i jednak przekonałem się nausznie, że warto. Taką drogę raczej przechodzi każdy. Przecież gdyby to nie robiło mi różnicy to po co miałbym wydawać ciężko zarabiane pieniądze. 
 
Właśnie też chciałem tak to przedstawić. Ja jeszcze nie mam takiego stereo nawet. Ale jeśli ktoś trafi z doborem urządzeń wzmak/kolumną nie znaczy, że od razu musi mieć mega kabel. Skoro całościowo dźwięk odpowiada. Myślę, że to się sprawdza jak u kolegi z Roksanem. Bo akurat się nie zgrał. Lub jak ktoś szuka tzw liftingu w audio. No chyba,że tu się też mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Audiolubny said:

 

Idąc na odsluch byłem totalnie sceptyczny a wyszedłem z nową wiedzą i doświadczeniem.

Czyli zdobyles wiedze i doswiadczenie w przeciagu godziny. Swietnie. Ci co projektuja sprzet od kilku dekad to przy tobie leszcze.

28 minutes ago, Audiolubny said:

Tak jak wspominałem, jak ktoś chce zrobić testy niech wypożyczy i sie przekona lub nie. 

Myślę że kwestia tutaj jakości użytych komponentów audio i ich podatność na zakłócenia jest tutaj kluczowa, bo po zmianie właśnie najbardziej odczułem w zakresie basu, który potrzebuje dużej ilości prądu żeby odpowiednio wybrzmieć i jakości sopranów które nie były juz takie zapiaszczone jak przy poprzednich kablach Melodiki. 

Na wzmaku słyszę różnice na ampli nie a jak powszechnie wiadomo ampli ma  dużo elementów które powodują zakłócenia, stąd być może brak rozróżnienia kabli. Podłącze jeszcze zamiast zworek kabel ytdy który był polecany przez jednego forumowicza, podziele się wrażeniami niedługo. 

Pzdr

Czlowieku, idz glosic te brednie gdzies indziej. 

4 minutes ago, STELVIO said:

Właśnie też chciałem tak to przedstawić. Ja jeszcze nie mam takiego stereo nawet. Ale jeśli ktoś trafi z doborem urządzeń wzmak/kolumną nie znaczy, że od razu musi mieć mega kabel. Skoro całościowo dźwięk odpowiada. Myślę, że to się sprawdza jak u kolegi z Roksanem. Bo akurat się nie zgrał. Lub jak ktoś szuka tzw liftingu w audio. No chyba,że tu się też mylę.emoji848.png

WTF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.