Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy zestaw do muzyki i kina (wzmacniacz i kolumny)


Rafał01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przeczytałem mnóstwo forów i postów ale z uwagi na duży rozdźwięk w opiniach nadal jestem w punkcie wyjścia. A ponieważ trafna odpowiedź na moje pytanie będzie bardzo pożyteczna dla wielu innych użytkowników to bardzo proszę przy odpowiedziach nie kierować się tym : "jaką mam marże w sklepie na tym czy innym sprzęcie", "że, mam akurat coś używanego na sprzedaż na Allegro" albo "jestem fanatykiem tego czy tamtego". Proszę o uczciwość i obiektywne odpowiedzi nie nakierowane na własne korzyści.

Po takim dość srogim wstępie chciałby zapytać Was o idealny zestaw stereo do muzyki (rock, pop, filmowa, klasyczna) i jednocześnie do kina domowego. Pokój 35 m2. Bardzo zależy mi aby dźwięk był "duży", monumentalny, z dużą ilością "powietrza", dawał wrażenie bycia wewnątrz wydarzenia, miał nisko schodzący bas, szeroką i głęboką scenę z możliwie jak najlepszą holografią. Dźwięk najbardziej przypominający to co daje kino domowe z subwooferem ale z dwóch głośników. Czyli generalnie ma to być jak najlepsza namiastka drogich i dużych zestawów ... z jednym wyjątkiem. Nie zależy mi na neutralności i naturalności - ten dźwięk ma sprawiać przyjemność  a nie być materiałem do studyjnej obróbki. 

Jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Yamahą A-S701 i NAD 356BEE. W przypadku kolumn nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Klipsch RP-8000F. A co Wy o tym sądzicie ? Czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Rozwiązań jest wiele i nie podałeś kilku istotnych informacji bez których ciężko będzie odpowiednio dobrać sprzęt. Jaki zakładasz budżet i czy ma to być system 2.0, 5.1 czy może jeszcze coś innego?
Klipsch rp8000f to potężne kolumny, które potrzebują większej przestrzeni powyzesz 30m2. Jest to dynamiczne i jasne brzmienie z mocno wyeksponowaną górą pasma i mocniejszym dołem, taka V-ka. Yamahy do tych kolumn nie polecam, zddcydownanie lepszym rozwiązaniem jest nad c356bee, który ociepli brzmienie. W takim przypadku zostaje wyłącznie system stereo, który  oczywiście również sprawdzi się w przypadku oglądania filmów.
Jeśli lubisz potężne brzmienie i dużą przestrzenność to zwróć uwagę na Pylon Audio Diamond 28 w połączeniu z Yamahą as701 lub Cambridge Audio CXA81 lub Roksan k3.
 

Zapraszam do kontaktu z nami w sprawie wyceny poszczególnych zestawów.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2.0 (wzmacniacz stereo + dwie kolumny), pokój 35 m2.

Myślałem właśnie jeszcze o tym CXA81 bo na zachodzie dostał kilka super laurek, ma bgaty DAC, Pre-out i sub-out. Gra niby skrajami ale może jedynie w porównaniu ze "szkołą brytyjską" (???)... Czy zapewni tak potężny dźwięk jak A-S701 lub 356BEE . Czy jego "wyrafinowane" granie da się usłyszeć w niewyrafinowanym pokoju i na takich głośnikach jak np. Klipsche 8000 (a wszystko połączone budżetowymi kablami) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch, zdecydowanie jakiś model z membranami cerametalic. "Złoty środek" jeżeli chodzi o połączenie kina i stereo. Oczywiście moim zdaniem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spośród wymienionych przez  Ciebie propozycji, ja zastanowiłbym się nad Nad C356 lub Atoll I50. Lecz z Klipschem lepsze połączenie moim zdaniem będzie z Nadem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Rafał01 napisał:

Jeśli chodzi o wzmacniacze to zastanawiam się nad wyborem pomiędzy Yamahą A-S701 i NAD 356BEE. W przypadku kolumn nie przychodzi mi nic innego do głowy jak Klipsch RP-8000F. A co Wy o tym sądzicie ? Czy w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego ? 

Klipsch do kina jest świetny, ale nie koniecznie do muzyki ? Chcesz coś uniwersalnego to poszukaj kolumn z wyrównanym brzmieniem w całym paśmie i o charakterze lekko ocieplonym np: KEF Q950. Klipsch za ostry do muzyki - finalnie będzie Cię to drażnić przy dłuższych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zebranych informacji wyłaniają mi się dwie pary :

1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Diamond 28

2. NAD 356BEE + Klipsch RP-8000F

O ile drugi zestaw jest dla mnie logiczny - bas NADa balansuje się z sopranami Klipscha to w przypadku pierwszego zagadką są dla mnie nie znane do tej pory a polecane do Yamahy Pylony. Abstrahując od doboru odpowiedniego do nich wzmacniacza, który zapewni synergię, czy rzeczywiście są konkurencją czy może nawet lepsze od Klipsch RP-8000F. Klipsche z uwagi na wielkość głośników, skrzyni, głośnik sopranowy, maga renomę producenta wydawać by się mogły o wile lepsze zwłaszcza do oczekiwanej przeze mnie roli. Które lepiej oceniacie pod kątem przestrzenności dźwięku (szeroka i głęboka scena, namiastka holografii) i jego "monumentalności" (tzw. "duży", namacalny dźwięk z duża ilością "powietrza") ?  Nie istotna jest przy tym dla mnie naturalność i neutralność. Niby na dwóch portalach mają super recenzje ... ale na tych portalach wszystkie wzmacniacze i kolumny grają tak jak te dwa, trzy razy droższe.... :))) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej przestrzennym dźwiękiem charakteryzują się Pylon Audio Diamond 28 . Nie jest to jasne brzmienie tak jak Klipsch co w przypadku słuchania muzyki nie będzie tak męczyć. Dołu jest pod dostatkiem, jest mięsisty i obszerny. Klipsch rp8000f charakteryzują się lepszą kontrolą basu i większą szczegółowością, średnica jest wycofana.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmacniaczy listę bym zamknął na Yamaha A-S701, NAD 356BEE i Cambrige Audio CXA81 (jak budżet pozwoli). Jakoś nie przekonują mnie "prawie puste w środku" egzotyki ze stosunkowo wygórowanymi cenami ... 

A co do głośników to jeszcze prośba o opinie na temat Altusów 380S, STX Electrino 500 (czy takie kolosy zagrają równie dobrze przy cichym słuchaniu ?), no i może STX Φ-Neutrino FX-150 o ile nie mają zbyt cienkiego dźwięku i nadrabiają zapewne słabszy dół wszystkim innym - może w połączeniu z NADem 356 lub 375 ??? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Nada dopasowałbym coś od Heco. Słyszałem takie połączenie i jak dla mnie bardzo fajnie się to zgrywa ?

Jakby budżet pozwolił to ja bym zamiast c356 brał c375.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o "monumentalność' to cięzko przebić Klipscha. Ewentualnie Heco Aurora 1000 lub droższe Kef Q950. Na Allegro masz używki starszego Klipscha KSF 10.5 i KLF 10, te pierwsze znam - za 1400zł to wg mnie świetna okazja, grają potężnie, efektownie ale nie tak agresywnie jak nowsze RF czy RP, można dłużej posłuchać muzyki. Ewentualnie popatrz na droższe Infinity Kappa 8.2. Tutaj masz potęgę ale i jakość wysoką. Konkurencji musiałbyś szukać w granicach 10-15k z nowych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy ciężko do czegokolwiek porównać. Szkoda pieniędzy i lepiej wrzucić je na lokatę. Stx Electrino 500 to bardzo dynamiczne brzmienie z mocnym i dobrze kontrolowanym dołem, nieco może brakować średnicy. Z monumentalnych konstrukcji masz Heco Aurora 1000 i warto nad nimi się zastanowić.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat z serii since fiction i nikt nawet się nie zająknął nad tym, że autor upatrzył sobie A-S701/356BEE za ~2.5k zł i do tego RP-8000F za ~6k zł, przecież za samą cenę kolumn można złożyć lepszy zestaw, potem autor dorzuca jeszcze droższe kolumny ale wzmacniacze te same i dalej nikt nie widzi w tym nic nadzwyczajnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2020 o 01:07, don111 napisał:

Ewentualnie popatrz na droższe Infinity Kappa 8.2. Tutaj masz potęgę ale i jakość wysoką. Konkurencji musiałbyś szukać w granicach 10-15k z nowych kolumn

Się zgadza ?

W dniu 23.03.2020 o 18:12, Rafał01 napisał:

Z zebranych informacji wyłaniają mi się dwie pary :

1. Yamaha A-S701 + Pylon Audio Diamond 28

2. NAD 356BEE + Klipsch RP-8000F

Zostaw NAD'a podmien RP-8000F na KEF Q950 ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zgłębieniu "tajemnicy" Pylon Diamond 28 wynika, że owszem są bardzo dobre ale pod warunkiem zastosowania wzmacniacza powiedzmy "powyżej 5000 zł" . 

Czy ktoś ma jakieś wiarygodne porównanie dwóch podobno czarnych koni za 5000zł tzn. Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N ? 

Jest jeszcze NAD C368 / C388 ale nie chce mi się wierzyć, że klasa D i prawie pusta obudowa zapewnią potężny i monumentalny dźwięk ...

Co do powyższych NADów odpycha mnie jeszcze od nich pazerne podejście producenta i wypuszczenie czegoś co u konkurencji jest standardem (w tego typu kombajnach) bez dodatkowych funkcjonalności po to aby potem łupić ludzi za drogie i wyjątkowo nieopłacalne dodatkowe moduły.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś prawidłowo odebrał moją intencję ale prawda jest taka, że można złożyć dobry zestaw za naprawdę nieduże pieniądze i to nie jest kwestia problemu polegającego na różnych gustach, preferencjach i problemie w określeniu jednego konkretnego zestawu (przy założeniu oczywiście odrzucenia ekstremalnych gustów - z jednej strony "boomboxów" a z drugiej "purystów" mających wzmacniacze za 50 000 zł wyposażonych jedynie w regulację głośności).

Problem w wyborze "taniego i dobrego" jest we wszechobecnej manipulacji (audio voodoo) potencjalnymi klientami przez cały szereg osób/ firm czerpiących z tego niemałe korzyści i marże jakie w innych dziedzinach, nawet farmacji, nikomu się nawet nie śniły. 

Stąd karkołomna próba wykorzystania waszej wiedzy i skorzystania z wiedzy uczciwych osób a nie dania się tym którzy manipulują dla własnych korzyści, dla wybrania czegoś co naprawdę za nieduże pieniądze może zagrać bardzo dobrze i uniwersalnie. Może to być jedna czy kilka konfiguracji, które spełniają powyższe ...  

Stąd zaproponowałem na początek Yamahą A-S701 i NAD 356BEE bo moim zdaniem są one przykładem bardzo uczciwego podejścia producentów do kwestii cena/ jakość sprzętu i dźwięku i nikt nie zaproponował jakieś droższej alternatywy nawet do ok. 5000 zł. Czytając nawet sponsorowane testy zaproponowanych w tym poście wzmacniaczy widać jak recenzenci dwoją się i troją aby przekuć ich wady w zalety... tak jak deweloperzy - jak budynek jest przy hałaśliwej wielopasmowej drodze czy torach to piszą "Poczuj puls miasta", "Apartamenty w dynamicznym sercu miasta" .... 

Wracając do pytania bez odpowiedzi i próby znalezienia alternatyw czy ktoś potrafi w kontekście pytania z nagłówka wypowiedzieć się na temat Cambridge Audio CXA81 i Marantz PM7000N ? Rozważam zwiększenie budżetu jeśli były by tego warte (DAC, sieć ...)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze w kwestii kolumn. Ponieważ "duży / monumentalny" dźwięk i tzw. "hektary" to domena firm amerykańskich to środek ciężkości przerzucam delikatnie w kierunku takich firm jak Klipsch, JBL i Polk.  Ponieważ JBL to już tylko wydmuszka, która przerzuciła się na kolorowe, plastikowe piszczałki to pozostaje jeszcze przyjrzeć się POLK AUDIO RTI A9 ...

Co nich sądzicie w kontekście konkurencji w cenie ok. 3400 zł za 1 szt. w w szczególności w stosunku do Pylon Audio Diamond 28, Klipsch RP-8000F i Kef Q950 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem cxa80 z Pylon diamond 28. Bardzo dobre połączenie.  

Cxa80 możesz kupić już w fajnej cenie A dzwiekowo gra tak jak cxa81.

Pozdr

8 minut temu, Rafał01 napisał:

pozostaje jeszcze przyjrzeć się POLK AUDIO RTI A9 ...

Te kolumny warto  też wziąść pod uwagę nadają się i do muzyki i do kina?mają power.  Warto odsłuchać.  

Pozdr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CXA 81 ma podobno charakterystykę lekkiego U czy V czego nie ma CXA80 także jak dla mnie jedynie 81 ...

A tak na marginesie wytrawni "audiofile" bronią się rękoma i nogami przed jakimkolwiek podbijaniem skrajów a nie zdają sobie sprawy, że z upływem lat słuch coraz bardziej obcina górę i dół pasma i to co słyszą na swoich zestawach za 100 000 zł to średnica z górnym basem i dolnymi sopranami + urojenia. Wzmocnienie skrajów  sprawia, że osoby po 40 mogą usłyszeć dźwięk jako liniowy a nie z obciętymi skrajami 

To jest właśnie magia marketingu branży hi-end i kabli zasilających poprawiających holografię i głębokość sceny ?  

Sam zastanawiam się nad produkcją stożków drewnianych, które ustawione na głośnikach poprawiają rozdzielczość średnicy ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Rafał01 napisał:

CXA 81 ma podobno charakterystykę lekkiego U czy V czego nie ma CXA80 także jak dla mnie jedynie 81 ...

Słuchałeś ich?

Ja słuchałem i porównywałem u siebie w domu. Nie usłyszem żadnej różnicy.  A zaoszczędzone 2koła przydadzą się na kolejną rozbudowę ? ale to tobie ma się podobać. 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem. Opieram się na ... recenzjach ?   Są dwie zachodnie i jedna krajowa i w miarę się pokrywają. Generalnie podkreślają  bardziej "efekciarski" dźwięk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kolumn to w jakiej kolejności byście je ustawili pod  kątem przestrzenności i "wielkości dźwięku" ?

 Polk Audio RTI A9,  Pylon Audio Diamond 28, Klipsch RP-8000F, Kef Q950, Tannoy Revolution XT 8F

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, mając do dyspozycji  : 

Polk Audio RTI A9 

Pylon Audio Diamond 28

Klipsch RP-8000F

Kef Q950 

Tannoy Revolution XT 8F

oraz 

Yamaha A-S 701 

NAD 356BEE

jaki zestaw byście złożyli aby uzyskać jak najlepszy dźwięk o następujących cechach :

- głęboka i szeroka scena

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosfera sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastka zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci radzili:

Infinity Kappa 8.2 , coś z JBL ( te głośniki są w większości dobrych kin, a firma to żadna wydmuszka tylko patrzysz na masowe serie dla     "szarego tłumu", rzuć okiem na serie Synthesis ) albo Klipsch najlepiej z tuba . Z tańszych rozwiązań  sprawdź Cerwin Vega

wzmaniacz:

stara ale jara Yamacha DSP A-1/AX-1, dobre kino ( tylko bez najnowszych codecow ) i stereo ( conajmniej na poziomie przywoływanych tu Nadow i CA ) w jednym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Rafał01 napisał:

Podsumowując, mając do dyspozycji  : 

Polk Audio RTI A9 

Pylon Audio Diamond 28

Klipsch RP-8000F

Kef Q950 

Tannoy Revolution XT 8F

oraz 

Yamaha A-S 701 

NAD 356BEE

jaki zestaw byście złożyli aby uzyskać jak najlepszy dźwięk o następujących cechach :

- głęboka i szeroka scena

- jak najlepsze obrazowanie (holografia) dźwięku

- monumentalność, wielkość i napowietrzenie dźwięku

- atmosfera sali koncertowej 

- nieco podkreślone skraje pasma

- jak najwięcej jak najniższego basu a nie za dużo tego wyższego

- podczas oglądania filmów namiastka zestawu kina domowego z subwooferem  

Nie zależy mi przy tym na naturalności i neutralności dźwięku 

Myślę że możesz mieć problem z połączeniem wszystkiego o czym piszesz. I będziesz musiał zdecydować się na jakiś kompromis. Bo jednym zestawem chcesz połączyć wspaniały efekt kina z najwyższą jakością stereo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie chce połączyć tych dwóch wzmacniaczy i pięciu par kolumn w jeden zestaw ?

Chce wybrać jeden wzmacniacz do połączenia z jedną parą kolumn ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o zestawie Hegel H90 + Pylon Diamond 28 ?  Czy H90 nie ma zbyt małej mocy do tych kolumn ?

Czy da to monumentalny i holograficzny dźwięk ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie : Cambridge Audio CXA81 + Pylon Diamond 28     ???

Ponieważ te Pylony mają bardzo dobre opinie to staram się znaleźć do nich wzmacniacz do ok 6000 zł, do którego mam jakieś tam "zaufanie" ... 

Z tych do, których mam mniejsze zaufanie najczęściej wymieniane są " Roksan K3 i Attoll IN 100 / 200 . 

Waszym zdaniem co by było najlepsze ?  Roksan K3, Attoll IN 100 / 200, Cambridge Audio CXA81 czy Hegel H90 ???

Przypomnę, chodzi o uzyskanie monumentalnego i bardzo przestrzennego dźwięku.

Wiele osób podkreśla, że te kolumny wymagają dobrego wzmacniacza , lepszego niż upatrzone przeze mnie A-S701 i C356BEE stąd moje kolejne pytanie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, morawka napisał:

Nie

H90 z Diamondami NIE da oczekiwanego dźwięku czy NIE jest za słaby do Diamondów ???

Jakieś uzasadnienie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.