Skocz do zawartości
IGNORED

Jak utemperować brzmienie?


Argeto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tak jak w temacie - chciałbym trochę utemperować brzmienie mojego zestawu. Szukam dźwięku przede wszystkim ciepłego, muzykalnego, relaksującego o szerokiej scenie i głębi. Mój aktualny zestaw składa się z: amplitunera Marantz nr1609 spiętego by-pass z Atollem IN100SE, kolumny Tannoy XT6F. Kable: interkonekty Equilibrium Stage, głóśnikowe Equilibrium Tune33 light. Wszystko to gra w salonie 20m2, aczkolwiek z otwartym korytarze 5m2 i aneksem kuchennym 7m2. Kolumny 80 cm od ściany za nimi i 2,5m od siebie. Oczywiście poza stereo zestaw służy też jako kino domowe.

Aktualnie przeszkadza mi delikatnie za wysoka góra i w moim odczuciu czasami przeciągający się i dudniący dół.

Myślałem o:
-Wymianie Atolla na model IN200 signature z nadzieją, na większą kulturę i lekkie uspokojenie brzmienia,
-wyeliminowanie amplitunera z toru audio i zainwestowanie w np: Bluesound Node 2i, aczkolwiek wydaje mi się, że to co najwyżej delikatny krok do przodu w zupełnie tym samym klimacie,
-wymianę kolumn - tutaj kompletnie bez pomysłu.

Z góry dziękuję za wszelkie próby pomocy :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz to na pewno słabe ogniwo ale niestety zarówno Twoje Tannoye, jak i AtollIN100 podkreślają to czego chcesz się pozbyć... ? Takie combo poskutkowało tym, co Ci przeszkadza - mocny bas i wyraźna góra

Musisz poeksperymentować i zobaczyć, co przyniesie oczekiwany skutek wzmak, czy kolumny. Tego Marantza nie znam więc nie podpowiem... ale zgaduję, że można lepiej ?

Atoll IN200 Signature gra bardzo kulturalnie i muzykalnie ale wcale nie "chowa" góry więc niestety tylko odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te kable Tune 33 light, z podstawkami gra spoko ale podłogowe, dudni bas jak u Ciebie. Góra spoko u mnie bo mam wysokotonowy wstęgowy nie kopułkowy. 

Miałem w szafie Black rhodium twril, po wymianie kabla jest ok, nic nie dudni i nie męczy ucha. 

Nie wiem jak inne modele Equilibrium, ponieważ środek i góra mi pasuje ale ten dudniący dół jest trochę kiepski w mojej konfiguracji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem IN100(długo u mnie nie pograł) i jako integra podkreślała górę , a dołu było sporo ,ale rozlazłego. In 200 pewnie jest lepszy bo i to ich model, powiedzmy premium. 

Nie wiem jak gra IN 100 jako końcówka , bo nie testowałem , ale zapewne charakter podobny. Testowałeś wzmacniacz bez Marantza jako pre ?? Jeżeli tak to jakie odczucia??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Floki napisał:

Mam te kable Tune 33 light, z podstawkami gra spoko ale podłogowe, dudni bas jak u Ciebie. Góra spoko u mnie bo mam wysokotonowy wstęgowy nie kopułkowy. 

Miałem w szafie Black rhodium twril, po wymianie kabla jest ok, nic nie dudni i nie męczy ucha. 

Nie wiem jak inne modele Equilibrium, ponieważ środek i góra mi pasuje ale ten dudniący dół jest trochę kiepski w mojej konfiguracji. 

Podmieniłem z ciekawości Equilibrium na Supre Classic i... Sam nie wiem. Jeśli dudnienia było mniej to na granicy percepcji, aczkolwiek na pewno kosztem każdego innego aspektu chociaż wiadomo, że to nie ta sama klasa okablowania.
 

 

3 godziny temu, velone napisał:

Marantz to na pewno słabe ogniwo ale niestety zarówno Twoje Tannoye, jak i AtollIN100 podkreślają to czego chcesz się pozbyć... ? Takie combo poskutkowało tym, co Ci przeszkadza - mocny bas i wyraźna góra

Musisz poeksperymentować i zobaczyć, co przyniesie oczekiwany skutek wzmak, czy kolumny. Tego Marantza nie znam więc nie podpowiem... ale zgaduję, że można lepiej ?

Atoll IN200 Signature gra bardzo kulturalnie i muzykalnie ale wcale nie "chowa" góry więc niestety tylko odsłuch.

In200 to na pewno sprzęt do którego będę musiał się przymierzyć. Porównywałeś może bezpośrednio te dwa modele? Góra jeszcze jest do przeżycia, ale na pewno liczyłbym na większą kontrole niskich rejestrów. Niestety im więcej czytam a propos moich kolumn tym bardziej przekonuję się do ich zmiany. 
Wiadomo - źródło jest jakie jest i też dobrze byłoby sprawdzić jak zestaw zagra z czymś innym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argeto, pewnie szwankuje nie sprzęt, a akustyka. Próbowałeś zmieniać położenie kolumn? To, że stoją 2.5 metra od siebie, znaczy tyle co nic. Możesz wrzucić zdjęcia swojego pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast Atoll in200 wybrałem Baltlab Epoca 3, właśnie ze względu na dół, a testowałem w sklepie na drozszych od twoich Tanoyach i dynki Emit,dac Rega a źródło laptop po usb. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Argeto napisał:

In200 to na pewno sprzęt do którego będę musiał się przymierzyć. Porównywałeś może bezpośrednio te dwa modele? Góra jeszcze jest do przeżycia, ale na pewno liczyłbym na większą kontrole niskich rejestrów. Niestety im więcej czytam a propos moich kolumn tym bardziej przekonuję się do ich zmiany. 
Wiadomo - źródło jest jakie jest i też dobrze byłoby sprawdzić jak zestaw zagra z czymś innym. 

Słuchałem ich ale w pewnym odstępie czasu. IN200 Sig. gra zdecydowanie w sposób bardziej kulturalny i z bardzo dobrą kontrolą dołu ale bas jest mięsisty i przyjemnie zaznaczony więc przy obecnych głośnikach nie wiem czy to by się zgrało. Góry jest też mniej niż w IN100 ale za to dużo lepszej jakości.

 

3 minuty temu, Floki napisał:

Ja zamiast Atoll in200 wybrałem Baltlab Epoca 3, właśnie ze względu na dół, a testowałem w sklepie na drozszych od twoich Tanoyach i dynki Emit,dac Rega a źródło laptop po usb. 

Jasne, że trzeba popróbować różnych konfiguracji ale słuchanie w sklepie, a w domu to zupełnia inna sprawa. Cena głośników nie ma tutaj, aż takiego znaczenia a raczej ich charakterystyka i to w pomieszczeniu, w którym będą grały, a nie w sklepie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minutes ago, velone said:

Słuchałem ich ale w pewnym odstępie czasu. IN200 Sig. gra zdecydowanie w sposób bardziej kulturalny i z bardzo dobrą kontrolą dołu ale bas jest mięsisty i przyjemnie zaznaczony więc przy obecnych głośnikach nie wiem czy to by się zgrało. Góry jest też mniej niż w IN100 ale za to dużo lepszej jakości.

 

Jasne, że trzeba popróbować różnych konfiguracji ale słuchanie w sklepie, a w domu to zupełnia inna sprawa. Cena głośników nie ma tutaj, aż takiego znaczenia a raczej ich charakterystyka i to w pomieszczeniu, w którym będą grały, a nie w sklepie...

Nie każdy ma możliwość wypożyczenia do domu,akyrat byłem w Pl więc podjechałem do sklepu na odsłuch. Niedawno wybierałem podłogowe zamiast moich wysłużonych Lsa1, odsłuchałem, Spendor a6, Dali Opticon 6, Wharfedale Linton 85 aniversary ,Focal Chora 826,Quad z3, choć to był sklepowy pokój odsłuchowy, nie był masakryczne wysłumiony, zbliżony był do przeciętnego pomieszczenia mieszkalnego. Drugie pomieszczenie było już akustycznie, profesjonalnie. Miałem wybór w którym chcę odsłuchać. Oczywiście przytaszczyłem mój wzmacniacz Lar ia200h. 

Wracając do odsłuchu, kolumny pokazały że grają inaczej, nie gorzej ale inaczej, nie będę się rozpisywał co i jak. 

Na koniec poprosliem jeszcze dla potwierdzenia wyboru o zabranie i posłuchanie kolumn u mnie w domu. No i zostaly?

DLatego nie zgodzę się z twoja tezą ponieważ kto da mi naraz do domu 5-6 kompletów kolumn? 

Cena kolumn a ich charakterystyka? Nie komentuje, bo kolumny są źle wycenione w katalogu, co innego używane. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w sklepie, ZWŁASZCZA kolumn, pozwala nam na poznać charakter brzmienia ale tylko tyle i aż tyle. Niestety złem wcielonym są mody własne pomieszczenia, które mogą powodować podbicie niektórych częstotliwości nawet o 20 dB! I niestety nawet niewielkie różnice w wielkości i kształcie pomieszczenia może dawać zupełnie różne wyniki (o wytłumienie ma tutaj niewielkie znaczenie)

Odsłuchaliśmy w sklepie, wszystko pięknie i cacy, a po powrocie do domu bas buczy i dudni albo nie ma go wcale. Ja po prostu przestrzegam przed kupowaniem bez odsłuchu. Nie wyobrażam sobie takiego kupowania sprzętu audio, a już kolumn w szczególności!

I nie musimy do domu targać kilku kompletów kolumn. Odsłuchaj wstępnie w sklepie, wybierz to co najlepiej Ci pasuje i wtedy bierzesz do domu. Jak coś nie gra, to wracasz do sklepu itd. Wiem, że to wygląda karkołomnie ale ja sobie tego inaczej nie wyobrażam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wątek i pomiary np. Heco Aurora 700 - poczytaj. Moim zdaniem 70 % tego co słyszysz to kolumny.

Weź pod uwagę też np. Quadrale Argentum 550 czy  Triangle Borea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, D4ncer napisał:

Argeto, pewnie szwankuje nie sprzęt, a akustyka. Próbowałeś zmieniać położenie kolumn? To, że stoją 2.5 metra od siebie, znaczy tyle co nic. Możesz wrzucić zdjęcia swojego pomieszczenia?

Cały poranek spędziłem na wykorzystywaniu kobiety do przesuwania kolumn po podłodze. Podsumowując temat mojego problemu finalnie faktycznie akustyka okazała się problemem. Nawet nie tyle pomieszczenia co ustawienia kolumn względem szafki rtv, która zdecydowanie wzmacniała dudnienie. Odsunięcie ich jeszcze o 20 cm od ściany chyba też swoje zrobiło. 

 

11 godzin temu, lolo989 napisał:

Miałem IN100(długo u mnie nie pograł) i jako integra podkreślała górę , a dołu było sporo ,ale rozlazłego. In 200 pewnie jest lepszy bo i to ich model, powiedzmy premium. 

Nie wiem jak gra IN 100 jako końcówka , bo nie testowałem , ale zapewne charakter podobny. Testowałeś wzmacniacz bez Marantza jako pre ?? Jeżeli tak to jakie odczucia??

Niestety nie miałem okazji podpinać niczego poza Marantzem. Jak tylko sytuacja w kraju się uspokoi wezmę na testy Noda bo sam jestem ciekaw co taka zmiana wniesie. Niestety na streamer budżetu za dużego nie mam, a dac + laptop strasznie okroi mi komfort korzystania co dla mnie jest priorytetem. 
No i też jestem ciekaw ile faktycznie wnosi MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Argeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Argeto napisał:

Cały poranek spędziłem na wykorzystywaniu kobiety do przesuwania kolumn po podłodze. Podsumowując temat mojego problemu finalnie faktycznie akustyka okazała się problemem. Nawet nie tyle pomieszczenia co ustawienia kolumn względem szafki rtv, która zdecydowanie wzmacniała dudnienie. Odsunięcie ich jeszcze o 20 cm od ściany chyba też swoje zrobiło. 

 

Niestety nie miałem okazji podpinać niczego poza Marantzem. Jak tylko sytuacja w kraju się uspokoi wezmę na testy Noda bo sam jestem ciekaw co taka zmiana wniesie. Niestety na streamer budżetu za dużego nie mam, a dac + laptop strasznie okroi mi komfort korzystania co dla mnie jest priorytetem. 
No i też jestem ciekaw ile faktycznie wnosi MQA.


Nie do końca rozumiem, ten Marantz przecież nie musi być podpięty pod Atolla. Odłącz go i zapuść muzykę tylko pod IN100...?

Aha, już rozumiem, chodzi o to, że ampli jest żródłem? Czyli co, słuchasz radia/oglądasz filmy/słuchasz muzyki z TV? Ten wzmacniacz nie ma DAC, masz go może osobno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez D4ncer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Argeto said:

Cały poranek spędziłem na wykorzystywaniu kobiety do przesuwania kolumn po podłodze. Podsumowując temat mojego problemu finalnie faktycznie akustyka okazała się problemem.

I do tego zawsze powinno się zaczynać, zamiast tracić czas, pieniądze i nerwy na żonglerkę kablami.

U mnie odsunięcie kolumn od tylnej ściany kompletnie zlikwidowało dudnienie, a dzięki zmianie kąta dogięcia kolumn udało się zmniejszyć "agresywność" wyższej średnicy.

Słucham na kanapie dosuniętej oparciem do tylnej ściany, na czas odsłuchów na oparciu kanapy stawiam zwykłe poduchy ozdobne i takie pochłaniacze też wnoszą zmianę w dżwieku.

I tymi prostymi sposobami, zupełnie za darmo poprawiłem brzmienie na tyle, że zupełnie mi przeszło parcie na wymienianie czegokolwiek w moim sprzęcie.

Nie piszę jaki mam system, bo naprawdę nie ma to znaczenia, te sposoby działają bez względu na cenę posiadanego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Gabaryton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz utemperować brzmienie zestawu to zamiast wydawać pieniądze na oślep zajmij się akustyką pomieszczenia. Na początek poeksperymentuj z ustawieniem kolumn w pokoju, dywanem, zasłonami. To nic nie kosztuje a przynosi ZNACZNIE większe zmiany / poprawę niż jakakolwiek wymiana elektroniki. O kablach przez grzeczność nie piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gabaryton napisał:

I do tego zawsze powinno się zaczynać, zamiast tracić czas, pieniądze i nerwy na żonglerkę kablami.

U mnie odsunięcie kolumn od tylnej ściany kompletnie zlikwidowało dudnienie, a dzięki zmianie kąta dogięcia kolumn udało się zmniejszyć "agresywność" wyższej średnicy.

Słucham na kanapie dosuniętej oparciem do tylnej ściany, na czas odsłuchów na oparciu kanapy stawiam zwykłe poduchy ozdobne i takie pochłaniacze też działają cuda.

I tymi prostymi sposobami, zupełnie za darmo poprawiłem brzmienie na tyle, że zupełnie mi przeszło parcie na wymienianie czegokolwiek w moim sprzęcie.

Nie piszę jaki mam system, bo naprawdę nie ma to znaczenia, te sposoby działają bez względu na cenę posiadanego sprzętu.

Poduchy super pomysł. Rotacją też się bedzie trzeba pobawić i może faktycznie tyle wystarczy. Nie wpadłem na to. 
Co do adaptacji pomieszczenia i ustawień. Wiadomo, że człowiek chciałby jak najlepiej, aczkolwiek w pokoju dziennym i z babą na głowie możliwości są bardzo ograniczone. Juz dzisiaj była wojna o te dodatkowe 20cm ?
No ale nic - wniosek prosty. Trzeba się doszkolić z akustyki i na pewno więcej w portfelu zostanie ?

Dziękuję pięknie! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Argeto napisał:

Trzeba się doszkolić z akustyki i na pewno więcej w portfelu zostanie ?

Dziękuję pięknie! 

I o to chodzi w tej zabawie! Tak trzymaj i miłego dzionka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dudniący bas to jeżdżenie kolumnami i kanapą po pokoju, i stabilne ustawienie kolumn. Zakupy w drugiej kolejności. 

51 minut temu, Argeto napisał:

Niestety na streamer budżetu za dużego nie mam, a dac + laptop

Jeśli tanio to dac+daphile lub dac+malina. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 hours ago, Argeto said:

Wiadomo, że człowiek chciałby jak najlepiej, aczkolwiek w pokoju dziennym i z babą na głowie możliwości są bardzo ograniczone. Juz dzisiaj była wojna o te dodatkowe 20cm.

Do codziennego słuchania, gdy wszyscy są w domu, to kolumny mam pod ścianą, bo i tak nie zapuszczam moich płyt i wtedy też muzyka leci ciszej, wtedy też nie nie dudni.

Ale jak mam wolną chatę, to wtedy kolumny do przodu, poduchy na oparcie i koc na telewizor.

Potem wszystko wraca na miejsce i nie ma o co prowadzić wojen ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gabaryton napisał:

...nie ma o co prowadzić wojen ?

A ja przewierciłem przez dywan w podłogę największe śruby jakie miałem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   

8 minut temu, szymon1977 napisał:

A ja przewierciłem przez dywan w podłogę największe śruby jakie miałem ?

to raczej nie Twoje ?? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

A ja przewierciłem przez dywan w podłogę największe śruby jakie miałem ?

Wstaw zdjęcie tego rozwiązania żeby wszyscy zrozumieli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dywan tak gruby, że kolce do podłogi nie doszły. Wkręciłem więc w podłogę 15cm śruby (pod dywanem podłoga drewniana) w miejscach, gdzie w dywanie były ślady po kolcach. Na tych śrubach postawiłem kolumnę na kolcach. Kolumna oczywiście się nie zsunie, bo każdy kolec trafia w to krzyżakowe zagłębienie na śrubokręt w główce śruby. Efekt? Basu jakby mniej, za to szybki i dokładny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jarekb napisał:

to raczej nie Twoje ?? 

Nie, u mnie wszystko w babcinym stylu, ale w porządeczku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

1 minutę temu, J.Jerry napisał:

Śruby masz złocone?

Z kanapy ich nie widać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co tu oglądać, ale...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak się przyjrzysz, to zobaczysz, że kolec stoi na łebku od śruby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drewna, ale nie czarne, tylko jakieś takie błyszczące.

Mam wrażenie, że coś nie możemy się zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

@J.Jerry jak coś to pytaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.