Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C326 czy Yamaha 803D


metalowy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, AndrzejPiaseczno napisał:

A co z zasadą "Nie ma kupowania bez słuchania"?

No dobra kupujesz używany 1500 nie podpasował... wysyłasz na modyfikację + 500... czekasz 2 tygodnie wraca, podłączasz i.. jest jeszcze gorzej i co dalej?

Nie może grać gorzej, tylko lepiej. Tu macie wszystko na tacy niedowiarki 

 

 

Sam mam wzmacniacz po modyfikacji od mudy i sobie chwalę. Znaczna poprawa przejrzystości seperacja instrumentów, wszystkie dźwięki które nie były słyszalne teraz po modyfikacji słychać. Wzmacniacz gra o dwie klasy lepiej. 

Przedwzmacniacz aktywny jest bolączką tego wzmaka dlatego tak gra. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bukaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bukaj napisał:

Nie może grać gorzej, tylko lepiej. Tu macie wszystko na tacy niedowiarki 

Ja Ci wierzę, że gra lepiej tylko nie w tym rzecz. Modyfikacja zmienia dźwięk w jakimś kierunku i to nie koniecznie w tym na którym nam zależy!

Może ktoś chce więcej basu, a może ktoś mniej, a może to albo tamto...

Rozumiesz? To nie jest próba pokazania, że modyfikowany C356 jest zły tylko, że bez odsłuchu nie wiemy czy o to nam chodziło!

A największą bolączką tego wzmaka jest przedwzmacniacz i wierz mi, że C356 grał u mnie też jako końcówka mocy (z ominięciem przedwzmacniacza). Tak było lepiej ale sorry, to nadal nie było moje granie. Też miałem ochotę go zmodyfikować ale jak posłuchałem kilku wzmacniaczy z przedziału 5-10k to zobaczyłem, jak duże bogactwo różnorodnych styli grania one oferują - nie da się powiedzieć na tej podstawie, który był najlepszy bo dla Zenka ten, a dla Zdziśka tamten... rozumiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez velone

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, velone napisał:

Ja Ci wierzę, że gra lepiej tylko nie w tym rzecz. Modyfikacja zmienia dźwięk w jakimś kierunku i to nie koniecznie w tym na którym nam zależy!

Może ktoś chce więcej basu, a może ktoś mniej, a może to albo tamto...

Rozumiesz? To nie jest próba pokazania, że modyfikowany C356 jest zły tylko, że bez odsłuchu nie wiemy czy o to nam chodziło!

Teraz raczej odsłuchu nie zrobisz ,bo nie można nigdzie wychodzić , oprócz sklepu , pracy czy aptek ,więc lipa... Albo ryzykować zakup, albo przeczekać ten trudny okres 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Bukaj napisał:

Teraz raczej odsłuchu nie zrobisz ,bo nie można nigdzie wychodzić , oprócz sklepu , pracy czy aptek ,więc lipa... Albo ryzykować zakup, albo przeczekać ten trudny okres 

Też prawda ale można się dogadać na odsłuch z wysyłką do domu i w razie czego odesłanie. Zawsze lepiej niż wtopić parę tysi po zakupie w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, velone napisał:

 

A największą bolączką tego wzmaka jest przedwzmacniacz i wierz mi, że C356 grał u mnie też jako końcówka mocy (z ominięciem przedwzmacniacza). Tak było lepiej ale sorry, to nadal nie było moje granie. Też miałem ochotę go zmodyfikować ale jak posłuchałem kilku wzmacniaczy z przedziału 5-10k to zobaczyłem, jak duże bogactwo różnorodnych styli grania one oferują - nie da się powiedzieć na tej podstawie, który był najlepszy bo dla Zenka ten, a dla Zdziśka tamten... rozumiesz?

Tak ja to rozumiem, ale wzmacniacz trzeba umiejętnie dobrać do kolumn i myślę właśnie, że ten wzmak,w nie tak dużych pieniądzach zagra dobrze z kolumnami autora tegoż postu.

Najważniejsze w sprzęcie są kolumny, od nich najwięcej zależy, czy spodoba się nam dźwięk czy nie. 

3 minuty temu, velone napisał:

Też prawda ale można się dogadać na odsłuch z wysyłką do domu i w razie czego odesłanie. Zawsze lepiej niż wtopić parę tysi po zakupie w ciemno

Jak jeszcze umożliwiają to owszem ... Chociaż korona też przenosi się na rzeczach więc teraz strach. Chyba lepiej przeczekac ten trudny dla nas wszystkich okres

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bukaj napisał:

Jak jeszcze umożliwiają to owszem ... Chociaż korona też przenosi się na rzeczach więc teraz strach. Chyba lepiej przeczekac ten trudny dla nas wszystkich okres

ehh ciężkie czasy... ale przeczekamy tą paskudę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak jeszcze umożliwiają to owszem ... Chociaż korona też przenosi się na rzeczach więc teraz strach. Chyba lepiej przeczekac ten trudny dla nas wszystkich okres
Tak zgadza się ale pod jednym warunkiem że wzmacniacz nie dodaje dużo od siebie. CK 4 grają dość radosną górą, ciepłym i spokojnym środkiem i co najważniejsze poluzowanym basem... który trzeba skrócić i dodać mu dynamiki.. Yamaha to moim zdaniem dużo lepszy wybór. Ewentualnie można dołożyć o kreskę lepszy wzmacniacz.. Music Hall 35.2, który do charakteru Yamahy dodaje znacznie lepszą górę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:
12 minut temu, Bukaj napisał:
Jak jeszcze umożliwiają to owszem ... Chociaż korona też przenosi się na rzeczach więc teraz strach. Chyba lepiej przeczekac ten trudny dla nas wszystkich okres

Tak zgadza się ale pod jednym warunkiem że wzmacniacz nie dodaje dużo od siebie. CK 4 grają dość radosną górą, ciepłym i spokojnym środkiem i co najważniejsze poluzowanym basem... który trzeba skrócić i dodać mu dynamiki.. Yamaha to moim zdaniem dużo lepszy wybór. Ewentualnie można dołożyć o kreskę lepszy wzmacniacz.. Music Hall 35.2, który do charakteru Yamahy dodaje znacznie lepszą górę.

Lub kupić 2x0,5 YTDY i podpiąć go do wzmaka i kolumn pod HI/HIGH. A najlepiej na całość niskie i wysokie wpiac 8x0,5 YTDY do tego kabelki RCA IC 2x0,5 YTDY i wtedy możesz uslyszec jak twój sprzęcik gra. Polecam na prawdę te kabelki są miodzio. Jak ktoś ma możliwość zastosować zworki to też polecam tę właśnie. 2x0,5 YTDY. Na prawdę dużo dobrego wznoszą. Sam się z tego śmiałem ,bo mówiłem, "Jak mogą domofonowe kable dobrze zagrać w sprzęcie audio? Przecież to nie realne... A jednak . 

Audioburak odkrył je w sprzęcie audio i chwala mu za to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, AndrzejPiaseczno napisał:

CK 4 grają dość radosną górą, ciepłym i spokojnym środkiem i co najważniejsze poluzowanym basem... który trzeba skrócić i dodać mu dynamiki.

To może niech autor wątku spróbuje posłuchać S.M.S.L A8

Ja go nie słuchałem ale w temacie o tym wzmacniaczu są koledzy,którzy opisują swoje spostrzeżenia.A nóż się może zgrać z CK

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas należy pamiętać, że Nad C326 kosztuje mniej niż 2 tysiące złotych. Niektórzy, piszący komentarze, czepiają się wad tego wzmacniacza, jakby owy kosztował przynajmniej 10 tysięcy złotych. No "hello" -jak za tą kasę to prosty i poprawny wzmak, czego chcieć więcej? Podobnie z C356...Miałem kiedyś ten drugi i szczerze mówiąc każde złe cechy można mu wybaczyć za cenę 2,5 k...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bukaj napisał:

Nie może grać gorzej, tylko lepiej. Tu macie wszystko na tacy niedowiarki 

Hmmm.. wiesz co ja osobiście też nie sądzę żeby ktoś powiedział że po modzie gra gorzej, ale to subiektywna opinia i zawsze się jaki rodzynek znajdzie ?
 

11 godzin temu, Tonnii99 napisał:

Cały czas należy pamiętać, że Nad C326 kosztuje mniej niż 2 tysiące złotych. Niektórzy, piszący komentarze, czepiają się wad tego wzmacniacza, jakby owy kosztował przynajmniej 10 tysięcy złotych. No "hello" -jak za tą kasę to prosty i poprawny wzmak, czego chcieć więcej? Podobnie z C356...Miałem kiedyś ten drugi i szczerze mówiąc każde złe cechy można mu wybaczyć za cenę 2,5 k...

Model 326 sporo prezentuje w tym dobre dociążenie oraz świetną głębie dźwięku jak na ten budżet. Sądzę iż wielu elektroniką tego brakuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że pod moją nieobecność dyskusja się rozwija i fajnie może się dowiem coś więcej od kolegów .

Ja też nie próżnowałem i wczoraj posłuchałem NADa bo okazało się znajomy na dzielnicy ma i do mnie z nim wpadł , niestety był to inny model niż piszecie bo był t c368 .

Poszła na początek dire straits i pierwsze wrażenie WOW! Mocny krótki bass i wszystko fajnie  do momentu gdy ściszyłem .

Podczas słuchania tak by można pogadać przy kawie bass się jakby stracił za zaczął krzyczeć środek i ogólnie zrobiło się płasko .

Dalej poleciał Ronny James DIO nie dało się tego słuchać , motorhead - katastrofa  , van helen ból głowy , BB king i tu o dziwo grało ładnie , prince - fajnie , ale wszystko musiało grać głośnio bo po sciszeniu płasko jak jakiś kasprzak .

ogólnie zawód . 

Cholera co dalej 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2020 o 10:55, piotr_72205 napisał:

Ja też nie próżnowałem i wczoraj posłuchałem NADa bo okazało się znajomy na dzielnicy ma i do mnie z nim wpadł , niestety był to inny model niż piszecie bo był t c368

To nowa seria NAD, starsza grała inaczej, pełniej i z większym nasyceniem.

W dniu 25.03.2020 o 10:55, piotr_72205 napisał:

Cholera co dalej 

356 spróbuj ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będzie bardziej szczegółowe a jednocześnie kontrolowalo bass by nie buczal  nad326 czy 356 a moze dolozyć i audiolab 6000a ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 3/23/2020 at 4:34 PM, piotr_72205 said:

Czyli czym wyższy nad tym buła bardziej dynamiczna .

O cholerka co ja mam wybrać ????

Czym wyzszy nad tym bula bardziej czerstwa. Taka prawda. Do CK duzo lepsza bedzie Yamaha, bedzie jak swieza, chrupiaca, lekka i nie zapychajaca buleczka. Nie pchaj sie w zadne zakalce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha to przy NADzie suchotnik.Chyba że kolega lubi takie granie i kręcenie loudnessem przy każdym utworze

 

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, c-k said:

Yamaha to przy NADzie suchotnik.Chyba że kolega lubi takie granie.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

Gdybys posluchal kiedys glosnikow autora watku, to bys wiedzial ze Nad sie do nich nie NADaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2020 o 10:55, piotr_72205 napisał:

Ja też nie próżnowałem i wczoraj posłuchałem NADa bo okazało się znajomy na dzielnicy ma i do mnie z nim wpadł , niestety był to inny model niż piszecie bo był t c368 .

Nie przestrzegacie kwarantanny ? ...

C368 to trochę wyższa półka i już inny dźwięk. Klasa D brzmi w tej kombinacji inaczej a niż AB. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Uchatek napisał:

Gdybys posluchal kiedys glosnikow autora watku, to bys wiedzial ze Nad sie do nich nie NADaje.

Dwie różnie brzmiące elektroniki, NAD który ma sporo basu ale trzyma to w ryzach i Yamaha która ma bas odchudzony. 
Użytkownika postu zapraszam u nas do wypożyczenia obu elektronik i sprawdzenia u siebie w domu, tak będzie najrozsądniej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, S4Home said:

Dwie różnie brzmiące elektroniki, NAD który ma sporo basu ale trzyma to w ryzach i Yamaha która ma bas odchudzony. 
Użytkownika postu zapraszam u nas do wypożyczenia obu elektronik i sprawdzenia u siebie w domu, tak będzie najrozsądniej ?

Yamaha ma odchudzony bas? Ona ma basik czysty, klarowny, bardzo czytelny a Nad muli. Poza tym polecam koledze poczytac watek od nowa i sprawdzic z jakimi kolumnami ma to zagrac i przemyslec ktory wzmacniacz sprawdzi sie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać swoje 5 groszy z racji tego, że jestem od lat właścicielem Yamaha AS 701 a NADy i RN 803 namietnie słuchalem nie raz. 

Jeżeli planujemy zakup RN 803 to powiem tak - lepiej kupić AS701 + WXAD10. Zostaje trochę grosza w kieszeni a brzmienie lepsze, bardziej muzykalne, spójne, genralnie żadne pasmo nie wybija się przed orkiestre ani też nie chowa za kurtyna. Sieciowe bajery mamy w osobnym pudelku. RN 803 gra bardzo delikatnie, tam nie ma ostrości za grosz. Bardzo uniwersalne brzmienie z wycofaną średnicą, miekkim basem i delikatną góra, można słuchać i słuchać, wiele wybacza też przy słabszych brzmieniowo płytach.. Tak tak, RN 803 nie gra jak AS 701, gra bardziej komercyjnie, masowo, chce zrobić wiekszy efekt wow.

NADy, coż wzmacniacze na prawde bardzo fajne. Muzykalne, soczyste, piękna średnica maja tylko jedna wadę - Bas... O ile w Yamaszce jest on punktowy i mocny z samego dołu to NAD za bardzo eksponuje wysoki bas. Brzmienie staję sie przez to mało selektywne i brakuje mu troche powietrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Whiplash

Marantz PM6007, Marantz CD6007, Sony UBP-X700, Dali Oberon 7, QED Performance RCA, QED XT25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Whiplash napisał:

NADy, coż wzmacniacze na prawde bardzo fajne. Muzykalne, soczyste, piękna średnica maja tylko jedna wadę - Bas...

Wszystko zgoda z jednym wyjątkiem... C356 - jego średnica to DRAMAT! Piszę o tym po raz kolejny żeby nie wrzucać wszystkich NAd'ów do jednego worka. Kupowanie w C356 w celu uplastycznienia i ocieplenia średnicy, to strzał w kolano - on gra zupełnie odwrotnie. Mocny bas i sucha, ostra, krzycząca średnica. C326 i C375 są całkiem niezłe, C356 jakby z zupełnie innej bajki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, c-k napisał:

Yamaha to przy NADzie suchotnik.Chyba że kolega lubi takie granie i kręcenie loudnessem przy każdym utworze

Cóż takiego z tym loudnessem? Ja zapomniałem, że taka gałka jest wogole na wzmacniaczu, a słucham bardzo różnego repertuaru. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, velone napisał:

Mocny bas i sucha, ostra, krzycząca średnica.

Może dlatego fajnie brzmi z Dali Z7,które to mają lekko wycofaną średnicę.

52 minuty temu, Whiplash napisał:

Jeżeli planujemy zakup RN 803 to powiem tak - lepiej kupić AS701 + WXAD10

Zgadzam się.

piotr_72205 odsłuchaj jeszcze Onkyo A-9150

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, velone napisał:

Wszystko zgoda z jednym wyjątkiem... C356 - jego średnica to DRAMAT! Piszę o tym po raz kolejny żeby nie wrzucać wszystkich NAd'ów do jednego worka. Kupowanie w C356 w celu uplastycznienia i ocieplenia średnicy, to strzał w kolano - on gra zupełnie odwrotnie. Mocny bas i sucha, ostra, krzycząca średnica. C326 i C375 są całkiem niezłe, C356 jakby z zupełnie innej bajki...

?to przepraszam, z czym Ty kolego tego słuchałeś, że miałeś ostrą i krzyczącą średnicę?? W moim odczuciu C326 to bardzo bliźniacza konstrukcja. Wniosek jest taki, że konfiguracja z C356 musiała być z d....y (sorry)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tonnii99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Tonnii99 napisał:

?to przepraszam, z czym Ty kolego tego słuchałeś, że miałeś ostrą i krzyczącą średnicę?? W moim odczuciu C326 to bardzo bliźniacza konstrukcja. Wniosek jest taki, że konfiguracja z C356 musiała być z d....y (sorry)

Tu nie chodzi o mnie bo miałem kiedyś ten wzmacniacz przez parę lat i było całkiem dobrze ale C356 wymaga uważnej aplikacji. Problem, który widzę to polecanie tego wzmacniacza wszędzie i każdemu kto chce ciepłego grania, no bo przecież "słynna NAD'owska średnica".

Wzmacniacz może się podobać (jak każdy w zależności od upodobań i reszty elektroniki) ale nie zawsze nadaje się do uspokajania grania. W ogóle jest trochę "dziwny" bo ma duży, bułowaty bas (wiem, że to może być czasem atrakcyjne), spokojna i lekko wycofana góra  i zupełnie nieprzystająca do reszty średnica - chłodna i zadziorna w wyższych rejestrach.

1 godzinę temu, c-k napisał:

Może dlatego fajnie brzmi z Dali Z7,które to mają lekko wycofaną średnicę.

A to jest dobry przykład gdzie ten NAD się sprawdza - pełna zgoda.

Jak mówił klasyk "każda potwora znajdzie swego amatora"...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest co pisze velone.

Miałem kiedyś Melodiki BL40 mk2 z NADem c326.W tym połączeniu,był wykop na basie,góra cofnięta i wysoka średnica nie do zaakceptowania przeze mnie.Po odsłuchach przytargałem Dali Z7.Mogłem słuchać bez zmęczenia.Teraz gram na C356.I jest jeszcze lepiej,bo dźwięk jest bardziej rozdzielczy,przestrzenny.Ktoś pomyśli,że Dali sa rozlazłe,ale NAD je trzyma w ryzach,właśnie przez to  podbicie na wyższym basie.Dźwięk przez to staje się równiejszy.Sam wzmacniacz w porównaniu do C326 jest mocniejszy.To czuć.Dźwięk sie nie lepi po podkręceniu gałki na wzmacniaczu.Moim zdaniem bardzo dobre połączenie.

A może ja lubię taką sygnaturę dźwięku,dlatego Yamaha u mnie odpada.Takie moje rozmyślania.

Pozdro

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nad c356bee jest specyficzny ale w swojej klasie cenowej jest dobrym wyborem, co do minusów każda elektronika w tym budżecie je ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może spróbować dayensa manuetto. Yaqina ms30l też bym nie odrzucał. Ale trzeba posłuchać. Miałem większość Nadów i na pewno c326bee bym nie polecił do ck4. C356bee należało by posłuchać, po modzie wszystkie wady średnicy i góry znikną ale powera dalej większego nie będzie miał. Trafo ciągle będzie to samo. Dobrą opcją mogłaby być yamaha ale as1000 używana.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nad c356 jeszcze w styczniu nowego w De można było kupić za 1800zł i w tej cenie nie ma nowych wzmacniaczy, które są bardziej uniwersalne. Ale nie jest to wzmacniacz idealny.

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.