Jump to content
rafiru

Lenco - dylemat

Recommended Posts

Koledzy chciałbym zrobić drugie podejście do słuchania placków. Drugie bo miałem epizod z posiadaniem czegoś takiego owalnego o nazwie project. Jakoś mi to urządzenie nie podeszło i sprzedałem. A płyty z sentymentu  i ciągot kolekcjonerskich zostały. Ponieważ ostatnio mam niezłą jazdę na sprzęt z lat 70, wpadły mi w oko takie 2 modele lenco 75 i 85. Co o nich sądzicie, to urządzenia z przedziału 500-900 pln i więcej teraz nie chcę wydawać. Podoba mi się ich stylistyka. Wiem że istotna jest wkładka i na nią w przyszłości mogę przeznaczyć 300-400 pln. Gramofonu będę słuchał okazjonalnie od przysłowiowego święta. Teraz slucham na 90% plików,

Ale jakich "placków"Kartoflanych? Racuchów? Czy może jakichś jeszcze innych

Na pewno nie "project" i nie "lenco". Ponieważ jednak o nic nie pytasz, więc pięknie i cudownie dziękuję za wszystkie informacje. Ha, he, he, he. Ten rechot to tak tylko na wszelki wypadek.

P.S. Wątek o gramofonach firmy "Lenco" jest już w tym dziale. 

Edited by Kapstan_Biasu

miałem lenco 75 i 85 i jakbym miał wybierać między dwoma w  formie nie zmienionej brałbym l85 (oczywiście te stare) . Do zabawy w customy na pewno l75  ale wymiana ramienia i plinta to spore  koszty.

w l85 rzeczy na które trzeba zwracać uwagę to pękająca plastikowa winda ramienia i rozlatujący się talerz , rozsypująca się gąbka i plastik ze srobo talerza bywa bardzo kruchy . Do tego zdarzają się starzejące się kondensatory.

w l75 stan idlera i silnika i łożysko .

Ramię w l85 jest bardzo ciekawie łożyskowane , łożyska osadzone są w gumowych pierścieniach i jakościowo same ramię jest o niebo lepsze niż te z l75 ciężarki antyskatingu mają 1gram i 3 gramy także można znaleźć , często brakuje pałąków do antyskatingu. 

Edited by bolo_senor

xavian
28 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

P.S. Wątek o gramofonach firmy "Lenco" jest już w tym dziale. 

mało w nim o l85  

28 minut temu, Kapstan_Biasu napisał:

Na pewno nie "project" i nie "lenco"

co do lenco to tu się nie zgodzę , l85 to całkiem fajny gramofon bardzo dobrze go wspominam . Jest niedoceniony choć to ostatni swajcarski tt lenco - może dla tego , że potem były robione różne dziwadła we włoszech

Edited by bolo_senor

3 godziny temu, rafiru napisał:

Koledzy chciałbym zrobić drugie podejście do słuchania placków. Drugie bo miałem epizod z posiadaniem czegoś takiego owalnego o nazwie project. Jakoś mi to urządzenie nie podeszło i sprzedałem. A płyty z sentymentu  i ciągot kolekcjonerskich zostały. Ponieważ ostatnio mam niezłą jazdę na sprzęt z lat 70, wpadły mi w oko takie 2 modele lenco 75 i 85. Co o nich sądzicie, to urządzenia z przedziału 500-900 pln i więcej teraz nie chcę wydawać. Podoba mi się ich stylistyka. Wiem że istotna jest wkładka i na nią w przyszłości mogę przeznaczyć 300-400 pln. Gramofonu będę słuchał okazjonalnie od przysłowiowego święta. Teraz slucham na 90% plików,

Jak masz zdolne dwie ręce i czas to spróbuj zabawić się z Lenco 75 czy 78 🙂

W dniu 24.03.2020 o 07:30, Kapstan_Biasu napisał:

Temat można zamknąć. 

A dlaczego 😄

Temat Lenco zawsze żywy .

Proszę właśnie nabyłem L75 , dziesięć minut  i gra .

Nawet nie sprawdzając wiem że jedynie V block-i do wymiany .

001.JPG

• Like 1

Cześć,

Zadam pytanie w tym temacie.

Czy jest na forum ktoś kto posiada Lenco L70 ?

Czy te "talerzyki" pod sprężyny są zdejmowane czy nie?

121.jpg

Ile czasu ja będę jeszcze miał potrzebować, by zarobić to wszystko, wygrać i pokupować.

16 minut temu, STREET napisał:

Cześć,

Zadam pytanie w tym temacie.

Czy jest na forum ktoś kto posiada Lenco L70 ?

Czy te "talerzyki" pod sprężyny są zdejmowane czy nie?

121.jpg

Tak , wszystko można zdemontować .