Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Yamaha RN803d


toomasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
obecnie posiadam Tonsil Siesta Front. Gra to przyjemnie z yamaha RN803d. Zastanawiam się nad kolumnami Dali Oberon 7. Proszę o info czy te kolumny będą lepsze od obecnych Tonsilow? Ktoś posiada ten model ? Na internecie widziałem ze Dali wcale nie wymiata wnętrzem. Np zwrotnica - wg mnie Tonsil ma ja lepiej rozbudowana na lepszych częściach. 
z góry dziękuje za odpowiedzi porady. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dali Oberon 7 to o wiele wyższa półka względem Tonsil Siesta Front. Zyskujesz lepszą przestrzenność dźwięku, naturalniejszą średnicę oraz bardziej kontrolowany bas. Alternatywą mogą być Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25.
 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny dla forumowicza 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2020 o 19:59, toomasz napisał:

Witam. 
obecnie posiadam Tonsil Siesta Front. Gra to przyjemnie z yamaha RN803d. Zastanawiam się nad kolumnami Dali Oberon 7. Proszę o info czy te kolumny będą lepsze od obecnych Tonsilow? Ktoś posiada ten model ? Na internecie widziałem ze Dali wcale nie wymiata wnętrzem. Np zwrotnica - wg mnie Tonsil ma ja lepiej rozbudowana na lepszych częściach. 
z góry dziękuje za odpowiedzi porady. 

zacznijmy może od wielkości pomieszczenia i możliwości ustawienia kolumn względem miejsca odsłuchowego. Napisz coś więcej o tym. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje. To teraz pytanie numer 2 dali oberon 7 czy heco aurora 700?

Wielkość pomieszczenia to 18m2 ustawienie na środku zabudowa tv z szafka RTV odstęp od słuchacza 2,5m 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, toomasz napisał:

Dziękuje. To teraz pytanie numer 2 dali oberon 7 czy heco aurora 700?

Wielkość pomieszczenia to 18m2 ustawienie na środku zabudowa tv z szafka RTV odstęp od słuchacza 2,5m 

celowałbym jednak w podstawkowe kolumny przy takim małym metrażu. Np. Elac Carina 243.4 cena podobna, a zagra duuużo lepiej od tych Dali ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Q21 napisał:

Pylon Audio Sapphire 25

Też polecam te kolumny. Po pierwsze, bardzo dobre brzmienie w tym przedziale cenowym, Seas na górze to bardzo dobra holografia i szczegółowość dźwięków. Na dole dwa Monacory - mocny, dociążony dźwięk, który doskonale wypełnia przestrzeń nawet przy cichym słuchaniu, na prawdę kolumny pięknie "mruczą" niskimi częstotliwościami. Po drugie, wykonanie pierwsza liga - naturalny fornir lub lakier na wysoki połysk. Miałem je przez 1,5 roku. Sprzedałem, gdyż trochę brakowało im rozdzielczości w średnim paśmie przy głośniejszym graniu, no ale w tej cenie się tego nie uzyska. 

Słuchałem też Dali Zensor 7. W porównaniu do Sapphire 25 dźwięk był bez wyrazu, przestrzeń prawie nie istniała. Do tego tandetnie wykonane - tani winyl jako imitacja drewna i plastikowe podstawki. Nie wiem jak te Oberony grają, ale wyglądają równie tandetnie co Zensory, z tymi plastikowymi podstawkami i dziurami do maskownic. Więc nie odrzucałbym na wstępie tych Pylonów tylko posłuchałbym i pooglądałbym w porównaniu z tymi Dali.

Z drugiej strony Top-Hifi też dobrze radzi, w tym metrażu monitory to też dobry kierunek, musisz sam zadecydować co wolisz w podobnej cenie - większe kolumny czy klasę wyższe granie z monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To koniecznie obejrzyj i posłuchaj tych Pylonów. Powiem Ci jeszcze, że tak mnie one "rozpieściły" w kwestii wykonania, że teraz przy zakupie nowych kolumn biorę pod uwagę tylko te, pokryte naturalnym fornirem lub lakierowane - żadnych tandetnych oklein i plastików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Słuchałem też Dali Zensor 7. W porównaniu do Sapphire 25 dźwięk był bez wyrazu, przestrzeń prawie nie istniała. Do tego tandetnie wykonane - tani winyl jako imitacja drewna i plastikowe podstawki. Nie wiem jak te Oberony grają, ale wyglądają równie tandetnie co Zensory, z tymi plastikowymi podstawkami i dziurami do maskownic.

 

Dali Zensor mają akurat podstawy wykonane z aluminium i są całkiem nieźle wykonane. Nie mówiąc już o ciekawszym wyglądzie. Nowszych Oberonów nie miałem okazji słuchać ale podotykałem trochę i maskownice mają lepsze niż Zensor. Zensor 7 to dobre głośniki w cenie do 3tyś. za parę i łączyłbym je z jasno grającym wzmakiem / amplitunerem.

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś Pylony na żywo, a nie na zdjęciach? Na prawdę te Dali wyglądają przy nich odpustowo. O brzmieniu też napisałem - według mnie nie co porównywać - słuchałem ich na CD + wzmacniacz Marantz 8006 Najpierw Pylony a potem Dali, i Dali poległy pod każdym względem (scena, holografia, wysokie, niskie). I żeby nie było, że są idealne, lecz w tej cenie to coś, co warto wziąć pod uwagę. Miałem te Sapphiry przez 1,5 roku - teraz mam monitory o klasę albo dwie lepsze, ale miło je wspominam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Orbeon, ale miałem taki zestaw 803 plus Zensor7 i opowiem że to było bardzo słabe połączenie. Grało to bez wyrazu jakoś tak kompletnie nie cieszyło, umęczylo mnie to strasznie. I nie to że czegoś brakowało czegoś było za dużo tylko ogólnie całość była do bani. Te Zensory to takie pylony Pearl 25 za które zapłacisz miej a grać będą.  Jeżeli ma być lepiej to spróbuj z Heco 700 u mnie było dużo lepiej, Sapphira nie miałem to nie powiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy przydałoby się drobne ocieplenie. Z RN803 faktycznie można próbować z Pylonem. Fakt, wykonanie lepsze i na pewno są duuużo bardziej naturalne a niż Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali Zensor a Pylon Sapphire, to zupełnie inne granie,. Pylon gra bliżej prawdy, nie podbija tak mocno skrajów pasma jak Zensor. Do Yamahy zdecydowanie Pylon.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 bardzo fajnie zgrywa się z Yamaha 803. Granie jest lekko ocieplone, basu nie brakuje, szczegółowość może nie jest tu pierwszej klasy ale za to słucha się tego przyjemnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W 18 m2 Heco, ale ja bym celował w coś mniejszego - nawet Pylona, ale np. Opal 20.

Jeśli jednak priorytetem jest bardzo "poważny" bas to można i Sapphire.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.