Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy salon, nowy sprzęt (wzmacniacz)


Makaveli1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Poszukuje wzmacniacza, który będzie bazą dla nowych, mocniejszych głośników. Tymczasowo będzie musiał się zgrywać z moimi Mission LX3 (kupione z myślą o 20m2), które jak mniemam mogą być zbyt słabe do salonu otwartego na kuchnie i schody na piętro, o powierzchni ok.35m2 ???(załączam projekt funkcjonalny, który zaakceptowaliśmy). Póki co głośniki stoją od roku w kartonach w pokoju i się pasą, ale chciałbym z nich teraz korzystać, bo wieje nudą (#zostanwdomu) i wyglada na to, ze przez kilka tygodni tak to będzie wyglądało. 

Wolałbym nowy wzmacniacz, ponieważ chce napędzić koniunkturę w czasach zbliżającego się kryzysu ? Wiele sklepów wprowadziło „raty 0%” i tak tez chciałbym sfinansować ten zakup. Ew. mogę rozważyć jakieś używki z Allegro, które nie maja 15 lat przebiegu (najlepiej na gwarancji). Budżet 1500-2500zl.

Początkowo skłaniałem się ku Onkyo 9130/NAD 326 za 1500zl, później zacząłem zwiększać budżet i myślałem o 9150 za 2000zl, a teraz znalazłem kilka dobrych ofert na CA CXA60/NAD356 za 2500 (i mniej). Jest tez CXA80 za 3000, ale to już chyba za wiele(?), ponieważ muszę kupić kable i interkonekty oraz streamer.
 

Źrodłem będzie napęd CD, aczkolwiek w pierwszej kolejności myślałem o sparowaniu wzmacniacza z Yamaha WXAD 10, bo nie kosztuje majątku i mógłbym już na kwarantannie korzystać z jej dobrodziejstw.
 

Jak wiadomo odsłuchy teraz są niemal niemożliwe (chyba, ze jakiś sklep we Wrocławiu wypożycza obecnie do testów), więc chciałbym kupić fajny wzmacniacz w okazyjnej cenie, który będzie bazą do poszukiwania nowych głośników jak już będzie taka możliwość, wiec chętnie dowiedziałbym się tez z jakimi głośnikami ten wzmacniacz się dobrze zgrywa. (Przeprowadzam się za ok. 3msc, aczkolwiek nie wiem kiedy będę mial wolne środki na nowe głośniki. Biorę pod uwagę opcje sprzedaży tych i dołożenie kilku stówek, jeśli naprawdę nie będą dawały rady już na wstępie). 
 

Ps. Słuchałem swoich LX3 spiętych z NAD C368 i bardzo pasowało mi to granie. Ten NAD to jednak wciąż trochę powyżej mojego budżetu , a poza tym tak jak wspominałem nie wiem czy nie będę zmuszony ich wymienić z uwagi na duży salon. Czego słucham: rock, rap, blues, elektronika, muzyka filmowa, aczkolwiek nie gardzę tez popowym brzmieniem. Mam mała kolekcje płyt CD i bynajmniej nie jest ona jednorodna. Lubię jak sprzęt pozwala mi na rozróżnianie poszczególnych instrumentów i detali, a bas jest dobrze kontrolowany i dociążony. 

Z akustyka nowego pomieszczenia może być kiepsko z uwagi na rozkład, ale robiłem co mogłem przy projektowaniu (kompromisy). Będą ciężkie zasłony, polki z książkami, obrazy, kwiaty, mały dywanik z ciężkim stolikiem kawowym i kanapa z fotelem. Niestety na przeciwległej ścianie (za kanapa i stołem jadalnianym) będą trzy lustra od sufitu do ziemi i tutaj już nic nie wskóram (miały być cztery! Zamiast tego będzie wąski regał na książki. Do tego jedno z luster będzie częściowo przykryte dużym kwiatkiem). Podłoga winylowa, wiec tutaj na plus. Schody drewniane (ażurowe) na stalowej konstrukcji. 
 

Dzięki za wszelkie sugestie!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rozważ tez Marantz pm8005 , używki z niewielkim przebiegiem (bo to model jeszcze sprzedawany jako nowy choc zastąpiony przez pm8006) dostępne na Allegro i olx

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Makaveli1988 napisał:

Ps. Słuchałem swoich LX3 spiętych z NAD C368 i bardzo pasowało mi to granie. Ten NAD to jednak wciąż trochę powyżej mojego budżetu

To chyba sobie odpowiedziałeś czego szukasz. Może warto w takim razie poczekać i dozbierać? Lub wziąć na raty ? i mieć spokój! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Tonnii99 napisał:

To chyba sobie odpowiedziałeś czego szukasz. Może warto w takim razie poczekać i dozbierać? Lub wziąć na raty ? i mieć spokój! ?

No właśnie to poleci w raty, razem z pralka, lodówka, zmywarka, piekarnikiem i cała resztą ? Przede mną ciężkie miesiące remontu/wykańczania nowego domu, więc nie mogę za mocno szaleć. Chciałbym w 2500 się zamknąć za wzmacniacz, bo potrzebuje jeszcze streamera i kabli. 

 

8005 to półka wyżej niż CXA60/CXA80 w teorii? Słuchałem pm6005 podpiętego pod Dali 450, nie raziło mnie w uszy, brzmiało dobrze i powiedziałbym,że Marantz chyba jest dość uniwersalny, bo nie podbija skrajów pasm. Podobnie jest z charaktetystyka 8005?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Makaveli1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pm8005 to dwie półki wyżej niz 6005 , naprawdę bardzo przyjemnie gra, uniwersalny i chwalony na forach, choć pewnie lepszy do spokojniejszej muzy, łatwo odsprzedawalny, i Made in Japan :) 

Nadow i CXA nie znam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Makaveli1988 napisał:

No właśnie to poleci w raty, razem z pralka, lodówka, zmywarka, piekarnikiem i cała resztą ? Przede mną ciężkie miesiące remontu/wykańczania nowego domu, więc nie mogę za mocno szaleć. Chciałbym w 2500 się zamknąć za wzmacniacz, bo potrzebuje jeszcze streamera i kabli. 

 

8005 to półka wyżej niż CXA60/CXA80 w teorii? Słuchałem pm6005 podpiętego pod Dali 450, nie raziło mnie w uszy, brzmiało dobrze i powiedziałbym,że Marantz chyba jest dość uniwersalny, bo nie podbija skrajów pasm. Podobnie jest z charaktetystyka 8005?

A moze doloz do wzmacniacza kosztem streamera? W dzisiejszych czasach hifiberry czy inna budżetowa opcja spokojnie daje radę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś miał porównanie CXA80/C368 i PM8005 (może ktoś z kolegów z branży sklepowej?)? Bo może udałoby się CXA80/C368 wyrwać nieco poniżej 3000, a miłym dodatkiem jest wbudowany DAC i USB/Bluetooth w tych sprzętach - mógłbym od razu korzystać ze sprzętu, wpinając jakieś źródło po USB/Bluetooth. Jak czytam o charakterze CXA80/C368, to wydają się być podobne charakterem do PM8005 (żadne z pasm nie bierze góry nad innym), a są nowsze konstrukcyjnie i łatwo znaleźć sprzęt na gwarancji. 

Nie wiem czy NAD356 by mi pasował brzmieniem, skoro podobało mi się brzmienie C368, który jednak gra "równiej" w przeciwieństwie do tego co można usłyszeć w opiniach o 356bee ? Może faktycznie porwę się na C368/CXA80. 

Mam tylko nadzieję, że jeśli LX3 nie podołają w nowym, większym salonie, to CXA80/C368/PM8005 mają zapas mocy żeby napędzić nieco większe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Makaveli1988 napisał:

Może faktycznie porwę się na C368/CXA80

Przecież, to dwa grające zupełnie inaczej sprzęty więc w czym masz problem skoro:

21 godzin temu, Makaveli1988 napisał:

Ps. Słuchałem swoich LX3 spiętych z NAD C368 i bardzo pasowało mi to granie.

ale zawsze można kombinować dalej?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sam nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, tak to działa niestety całe to audio,  kazdy co innego radzi,  co innego ma, co innego lubi...kup sprzęt który w razie czego mozna potem odsprzedac i po cenie , żeby bez straty ...albo nowy i 14 dni na zwrot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.