Skocz do zawartości
IGNORED

Który DAC wybrać?


przemass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Dune Sprzęt dotarł i spełnił wszystkie moje oczekiwania a wręcz zszokował mnie. Jest jeszcze nie wygrzany oraz nie miałem nigdy możliwość słuchać źródeł wyżej klasy niż mój przedni Dac Nostromo oraz CD Pd 8500.

Pierwsze co usłyszałem to to że dźwięk jest krystalicznie czysty. Wspaniała separacja dźwięków, dosłownie można zlokalizować kiedy gra dół kiedy góra, lewa prawa strona. W moim odczuciu trójwymiarowa przestrzeń.  Dźwięk stał się jaśniejszy ale uznaję to za zaletę gdyż zbyt mocno miałem ciemny dźwięk.  Mam wrażenie że przekaz stał się prawdziwy taki jaki być powinien. Wyczuwalnie lepszy atak bardziej dosadny. Bas wydaje się jak by było go mniej ale jest to bas lepiej kontrolowany, lepszej jakości i bardziej odczuwalny. Tam gdzie gdzie nie powinno go być za dużo to go niema a tam gdzie być powinien to jest i to mocniejszy i głębszy niż był, wcześniej wszędzie było go za dużo. 

Utwór Sarah McLachlan - Angel dosłownie zalał mnie dźwiękiem, takich doświadczeń słuchowych jeszcze nigdy nie uświadczyłem.  

Urządzeni jest ciężkie i masywne (wcześniej przewody przesuwały mi DACA), ekran czytelny a obsługa źródeł z poziomu pilota to bajka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, przemass napisał:

@Dune   Dźwięk stał się jaśniejszy ale uznaję to za zaletę gdyż zbyt mocno miałem ciemny dźwięk.  Mam wrażenie że przekaz stał się prawdziwy taki jaki być powinien. Wyczuwalnie lepszy atak bardziej dosadny. Bas wydaje się jak by było go mniej ale jest to bas lepiej kontrolowany, lepszej jakości i bardziej odczuwalny.

Widać że jednak trzeba wszystkiego przesłuchać żeby coś sobie wybrać, bo co opinia to jednak nieco inna ?
Ja właśnie kupiłem niedawno Dx7Pro i choć większość opinii odradzała mi D70 to czytając Twój opis zastanawiam się czy nie powinienem go jednak spróbować.....W jakim torze u Ciebie gra ten DAC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer PC po kablu USB lub telewizor po optyku -> Melodika MD2R RCA -> Pioneer 757 MKII -> Monster Standard S16 2.1mm -> Focal Chorus 726 Najnowsza wersja. (Bez V)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesłuchałem kilka DAC w ostatnim czasie i one wszystkie wydają się dla mnie być takie same, bardzo transparentne, bezpieczne. Obecnie to: Bluesound Node2i z modem na zasilanie liniowe, IC Melodika, obecny DAC Dx7Pro przez coax, dalej przez XLR do wzmacniacza Lyngdorf SDAI-2175, Kimber Kable 8PR i Monitor Audio Silver 100.
Zastanawiam się jeszcze nad wymianą IC na coś lepszego....ale nie upatrywałbym w tym kabelku jakieś znacznej poprawy....

Zostawiłem sobie ostatecznie Dx7Pro ze względu na możliwość zabawy op-ampami, ale zaczynam się zastanawiać czy nie wyciągnąłem już wszystkiego co można z tych kolumienek które mam....gdyż tak na prawdę po wrzuceniu w tor Lyngdorfa zmiany DAC nie wnoszą już wiele.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez k4mil3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, k4mil3k napisał:

Ja przesłuchałem kilka DAC w ostatnim czasie i one wszystkie wydają się dla mnie być takie same, bardzo transparentne, bezpieczne. Obecnie to: Bluesound Node2i z modem na zasilanie liniowe, IC Melodika, obecny DAC Dx7Pro przez coax, dalej przez XLR do wzmacniacza Lyngdorf SDAI-2175, Kimber Kable 8PR i Monitor Audio Silver 100.
Zastanawiam się jeszcze nad wymianą IC na coś lepszego....ale nie upatrywałbym w tym kabelku jakieś znacznej poprawy....

Zostawiłem sobie ostatecznie Dx7Pro ze względu na możliwość zabawy op-ampami, ale zaczynam się zastanawiać czy nie wyciągnąłem już wszystkiego co można z tych kolumienek które mam....gdyż tak na prawdę po wrzuceniu w tor Lyngdorfa zmiany DAC nie wnoszą już wiele.

Zacne zasilanie, u mnie pozostanie zmienić wzmacniacz żeby pójść dalej. Najgorsze jest to że mocno się do niego przywiązałem.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, przemass napisał:

@Dune Sprzęt dotarł i spełnił wszystkie moje oczekiwania a wręcz zszokował mnie. Jest jeszcze nie wygrzany oraz nie miałem nigdy możliwość słuchać źródeł wyżej klasy niż mój przedni Dac Nostromo oraz CD Pd 8500.

Pierwsze co usłyszałem to to że dźwięk jest krystalicznie czysty. Wspaniała separacja dźwięków, dosłownie można zlokalizować kiedy gra dół kiedy góra, lewa prawa strona. W moim odczuciu trójwymiarowa przestrzeń.  Dźwięk stał się jaśniejszy ale uznaję to za zaletę gdyż zbyt mocno miałem ciemny dźwięk.  Mam wrażenie że przekaz stał się prawdziwy taki jaki być powinien. Wyczuwalnie lepszy atak bardziej dosadny. Bas wydaje się jak by było go mniej ale jest to bas lepiej kontrolowany, lepszej jakości i bardziej odczuwalny. Tam gdzie gdzie nie powinno go być za dużo to go niema a tam gdzie być powinien to jest i to mocniejszy i głębszy niż był, wcześniej wszędzie było go za dużo. 

Utwór Sarah McLachlan - Angel dosłownie zalał mnie dźwiękiem, takich doświadczeń słuchowych jeszcze nigdy nie uświadczyłem.  

Urządzeni jest ciężkie i masywne (wcześniej przewody przesuwały mi DACA), ekran czytelny a obsługa źródeł z poziomu pilota to bajka. 

Nostromo wolf to chyba pierwszy albo drugi mój dac w życiu , szkoda że wtedy nie było jeszcze przepisu ustawy o 14 dniowym zwrocie przy zakupach online , na pewno bym skorzystał ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@freju

W moim przypadku jako pierwszy dac nie był taki zły, jak go porównałem  ze zintegrowaną kartą komputera, telewizorem i telefonem to było niebo a ziemia. Ale Topping D70 zmienił moje postrzeganie źródła. Do tej pory myślałem ze główną rolę grają kolumny i wzmacniacz. Srogo się myliłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, przemass napisał:

@freju

W moim przypadku jako pierwszy dac nie był taki zły, jak go porównałem  ze zintegrowaną kartą komputera, telewizorem i telefonem to było niebo a ziemia. Ale Topping D70 zmienił moje postrzeganie źródła. Do tej pory myślałem ze główną rolę grają kolumny i wzmacniacz. Srogo się myliłem. 

On może aż tak tragicznie nie grał ,choć szału nie było ale najgorsze byłu w nim niedoróbki  straszne pstrykanie w kolumny przy jakiejkolwiek zmianie , trzeba było pamiętać żeby dac był włączony zawsze jako pierwszy potem piec bo bałem się serio o kolumny ?

Rozumiem cię jaki masz teraz progress ja to przechodziłem etapami bo już od dawna gram z plików ale nie było kasy nigdy na coś lepszego więc się grało na smsl sanskrit , potem m8, m8a, hegel hd10 potem hd25 , xindak 9, jfeng mx pro , jfeng uds3 no i teraz konwertery bo to też bardzo ważna sprawa na początek proponuje singxer su-1 lub schiit eitr  teraz czekam na hydra z plus zasilacz dedykowany ZPM  na tzw kondach bateryjnych , to jest ważne jak grasz z pc lub maca ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pstrykania to masz rację, masakra.  Niewiele wzmacniaczy jeszcze słyszałem, nadal czekam na doświadczania z klasą A,  wzmacniaczami dual mono, końcówkami mocy i hybrydami. Jeszcze wiele przede mną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, freju napisał:

On może aż tak tragicznie nie grał ,choć szału nie było ale najgorsze byłu w nim niedoróbki  straszne pstrykanie w kolumny przy jakiejkolwiek zmianie , trzeba było pamiętać żeby dac był włączony zawsze jako pierwszy potem piec bo bałem się serio o kolumny ?

Rozumiem cię jaki masz teraz progress ja to przechodziłem etapami bo już od dawna gram z plików ale nie było kasy nigdy na coś lepszego więc się grało na smsl sanskrit , potem m8, m8a, hegel hd10 potem hd25 , xindak 9, jfeng mx pro , jfeng uds3 no i teraz konwertery bo to też bardzo ważna sprawa na początek proponuje singxer su-1 lub schiit eitr  teraz czekam na hydra z plus zasilacz dedykowany ZPM  na tzw kondach bateryjnych , to jest ważne jak grasz z pc lub maca ;))

Jaki DAC masz teraz? Duże były przeskoki w tych, które wymieniłeś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@k4mil3k Nie mogę się osłuchać, całkiem nowe odkrywanie dźwięku. Uwielbiam w muzyce niuanse, wybrzmienia których często się nie słyszy lub gdzieś gubią się w tle, tu odkrywam ich naprawdę dużo. Rock i metal to teraz zupełnie coś nowego, wcześniej dźwięk był mocno zbity w kupę. Z mało istotnych funkcji, podoba mi się to że włącza się sam jak źródło zostanie uruchomione.  Przed chwilą przeleciałem kilka razy po filtrach i nie usłyszałem różnicy. Przysłucham się im bardziej jak się wygrzeje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minutes ago, przemass said:

@k4mil3kNie mogę się osłuchać, całkiem nowe odkrywanie dźwięku. Uwielbiam w muzyce niuanse, wybrzmienia których często się nie słyszy lub gdzieś gubią się w tle, tu odkrywam ich naprawdę dużo. Rock i metal to teraz zupełnie coś nowego, wcześniej dźwięk był mocno zbity w kupę.

To dobry krok w lepsza stronę. Przyjemnie jest powspominać jak to było kiedyś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Patrykowski napisał:

Jaki DAC masz teraz? Duże były przeskoki w tych, które wymieniłeś? 

hd25-xindak dac9 na lampie siemens E88cc , i jfeng uds-3 na sabre , ale skup sie  na konwerterze usb moim zdaniem tak samo ważny element toru jak dac jeśli grasz z pc .

Tutaj w tych dac to juz jak by nie przeskoki tylko inne charaktery  , xindak na lampie trochę grzeczny ale ma swój urok magie lampy , hd25 to bardzo dobry już dac muzykalny ale tez ma swoje wady , jfeng uds-3 to taki pitbull gra z wykopem otwartością dynamiką i detalem  , można to sobie kablami troche modyfikować pod siebie aby uzyskać swój własny constans ?

Wszystkie słucham przez konwerter na ta chwile singxer su-1 po modzie i schiit Eitr  ,  juz wiem że nie da się bez konwertera ,robi to niesamowitą robote jeśli gramy z pc ja gram z mac mini po usb konwerter i dopiero dac i piec , hd25 i xindak dac9 po modzie na mundorfach  jest na sprzedaż no i konwerter schitt ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.