Skocz do zawartości
IGNORED

Ampli i wymiana kabli - czy to ma sens


slayer

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ampli Yamaha RXV 495RDS + Dali 470. Trochę poczytałem o kablach głośnikowych na forum i postanowiłem wymienić je na jakieś troszkę droższe "lepsze", żeby usłyszeć różnicę. Dotychczas było to połączone zwykłym kablem po 2zł/m. Kupiłem kabel Cordial CLS 240 (2x4mm). Siedzę i słucham już trzeci dzień na tym kablu i przełączam "spikers A potem B - kable podłączyłem jeden do A a drugi do B i w kolumnach tak samo pod bi-wiring, tak że jak przełącze to kolumny zasilane są albo z A (Cordial) albo z B(stary kabel). Różnic żadnych w brzmieniu nie słychać, ani bas ani śrenie ani wysokie się nie zmieniły, scena taka sama - kompletnie nic.

Czy to wina Ampli czy ten kabel jest taki kiepski że niczym się nie różni od zwykłego drutu za 2zł, bo kolumny raczej za to winy nie ponoszą.

 

Czy może żeby te różnice usłuszeć trzeba podłączyć dobrej klasy wzmak... sam już niewiem jak to jest z tymi kablami głośnikowymi zwłaszcza jak poczytałem jak niektórzy rozpisują się o tym co słyszą... jak wymienią te kable.

PS.

Ja różnice słyszę gdy np. podłączę CD przez coaxial... czy po wymianie kabli głośnikowych powinny być podobne wrażenia?

 

Czy może dać sobie spokój z doborem kabli jeżeli ma to zasilać Ampli, bo czy za 2zł czy za 15zł i tak gra tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer przede wszystkim nie sluchaj tzn sluchaj ale sprzetu a nie porad bo to nic nie da. My mozemy mowic ci ze da to cos, ty wybolisz kaske na kable i stwierdzisz ze nic nie dalo. Najlepiej pozycz kabelek i sprawdz na wlasne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle że od trzech dni tak pstrykam A i B na zmianę jak podłączyłem ten kabel i jest tak samo tzn. żadnej różnicy. Myślałem że może musi trochę pograć zanim sie trochę "wygrzeje" i wtedy usłyszę... a tu qpa, jak grało tak gra w porównaniu do starego kabla - czyli bez różnicy który zasila kolumny, tyle że wygląda fajniej (jak kabel siłowy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loovcik>...teraz tak zrobię bo jak narazie jestem 45 w plecy, no chyba że ten pajac ze sklepu który tak go polecał, wymieni na inny, a miał spory wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnej roznicy po wymianie kabli nie bedzie bo nie moze byc. a roznica subiektywna to brak roznicy.

subiektywnie kolor czerwony moze byc zielony,ale to nie sprawi ze on bedzie rzeczywiscie zielony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaromen> Joe Satriani - The Extremist,

Children Of Bodom - Hattebreader,

Cradle Of Filth - Nymphetamine,

Metallica - ...And Justice for All

Type o Negative - World Comming Down

Ed Alleyne-Johnson - Electric Purple Violin Concerto

i jeszcze parę innych ogólnie brzmienie cięższe tylko ten Ed Alleyne... coś jakby poważniejsza muzyka

 

są to płytki które znam napamięć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brencik> "zadnej roznicy po wymianie kabli nie bedzie bo nie moze byc"

 

hmm, może podam przykład znajomy ma kolumny Quadral Aurum7 + wzmak Technics SU 909 czy jakos tak (taki dwusegmentowy ze wskazówami). Miał zwykły kabel i wymienił go na "StreightWire" (taka plecionka z kliku pojedyńczych kabelków) i to co ja usłyszałem to to że góra zaczęła grać bardziej sycząco - czyściej, tyle że w Quadralach jest głośnik wstęgowy.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wymienilem kabelki miedzy Yamaszka 640 a Pioneerkiem 565. Mialem zwykle Jamo 2x2,5 z MM,a wstawilem Cordiala CLS 225-651. Powiem Ci tyle, ze to byla ostatnia deska ratunku przed decyzja o wymianie kolumn. Kolumienki przywiozlem z Danii gdzie udalo mi sie je kupic za niewielkie pieniadze ale bez mozliwosci odsluchu. A ze byly (są) piekne to zaryzykowalem. Myslalem ze pieniazki poszly w bloto bo kolumienki byly jakby bez zycia... wymienialem wszystkie kable polaczeniowe, dokupilem subwooferek, i nic. Kolumny graly tak jak bym ich z kartonow nie wyciagnal.

No i moj HappyEnd : kable kolumnowe ! Cordiala zadzialal jak turbina w samochodzi z dieslem. Nie wierzylem wczesniej w cuda i teraz tez nie wierze, bo to nie cud , to sa FAKTY !!

Moral : Taniej Jest Wymienic Kable niz Kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

He...po Cordialu CLS 240... tym razem wypożyczyłem kabel XLOVDO ER14. Podłączyłem... słucham... no i nic dalej wszystko brzmi tak samo.

Kolejny kabel poległ w boju w porównaniu ze zwykłym za 2zł/m tzn. te kable grają tak samo z moją Yamahą+Dali. Następny będzie Cardas (taki niebieski 90zł/m). Oj coś mam przeczucie że zabawa w kable z Ampli... to jakaś pomyłka. Trzeba będzie jeszcze chyba wypożyczyć jakiś wzmak do porównań, bo dla Ampli to bez różnicy co ma wpięte.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób to co Ci serce dyktuje i bedziesz szczęśliwy, tylko proszę nie zaczynaj dysksji nad słyszalnością kabli. Jedni lubią to inni tamto granie. Wypracowujesz sobie swój pogląd i sie go trzymaj. Sprawdź jeszcze połączenie przewodem miedzianym ze sklepu elektrycznego np YDY 2x1,5 to powino dać kopa mucyce której słuchasz, a nie będzie Ci przeszkadzało bo nie ma dla Ciebie różnicy zwykły przewód a Cordial. Ja taki eksperyment zrobiłem i dało mi to wiele do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

burza>

te kolumny mają wystarczającego kopa do tego czego słucham , tylko trochę poczytałem tematów na forum o kabelkach i ich wpływie na brzmienie (jak to kolega X wymienił kable w zestawie budżetowym i usłyszał coś lepiej, albo gorzej...), więc postanowiłem coś innego podłaczyć i sprawdzić ile w tym prawdy. Wymieniając te kable nie chodziło mi o poprawę jakości brzmienia tylko o "jakąś różnicę" - obojętnie jaką - niech zagra gożej to też będzie fajnie :-). A biorąc pod uwagę że dużo ludzi kieruje się takimi wpisami i wydaje kase na kable (które do tanich nie należą), niech lepiej zainwestują np. w kolumny (w końcu to one grają).

 

ps.

jeszcze podłączę zwykły telefoniczny i koncentryk :-)))))))))

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"niech lepiej zainwestują np. w kolumny (w końcu to one grają)" - dokładnie. Faktycznie w przypadku ampli może być problem z usłyszeniem różnicy, ale na wzmaku stereo myślę że byś usłyszał, na kable przeznacza się ok. 10-30 % wartości systemu i nie więcej - takie jest przynajmniej moje zdanie :-) Choć są ludziska na tym forum, którzy mają 4 - krotnie droższe kable od kolumn - ale to bardzo zakręcone jednostki ;-) Najważniejsze, żeby nie ulegać sugestii i reklamie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sceptycy twierdzą ,że różnicy nie ma...

Ja twierdzę, że jest... przynajmniej gdy wymienia się kable za 2 zł na porządne.

 

Kupiłem niedawno Primara A10 i okazało się, że z moim starym systemem (Kef Cresta 30, Marantz CD5000) gra trochę za jasno. A miałem właśnie wspomniane wyżej kabelki za kilka złotych z "hipermarketu".

Kupiłem IC Audionowa Galatea i... ja, laik różnicę słyszę. Bas zszedł sporo niżej, zrobił się mięsiesty, odrywa się od kolum, jedocześnie dzwięk pozostał detaliczny, przejżysty nic nie tracąc.

Owszem gdybym miał oceniać dwa kable z przedziału kilkuset złotych pewnie nie słyszałbym żadnej różnicy.

Ale gdy porównuje się kabel za 5 czy 10 zł z kablem dobrej (jak na mój budżet) jakości to różnicę usłyszy nawet głuchy ;).

Różnicę najbardziej słyszę w utworach mniej dynamicznych, bardziej akustycznych, w jazzie - tu chyba najbardziej.

Jestem przed wymianą kabli głośnikowych ciekawe czy usłyszę różnicę..... ;)

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niech sceptycy twierdzą ,że różnicy nie ma..."

- nie chodzi o to, że sceptycy - tylko "patrz temat" ampli jest w temacie, a nie wzmak.

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pewien co do istnienia różnicy. Błąd polega na Twoim sposobie podłączania. Dublując kable robisz właśnie błąd. Podłącz najpierw jedną parę, odsłuchaj, a potem kolejną. Gwarantuję, że będzie różnica. Jeśli jej nie usłyszysz, proponuję zamiast na kable wydać na wizytę u laryngologa. Będzie taniej i z większą korzyścią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmora>

 

może rzeczywiście chodzi o podłączenie dlatego napisałem jak to zrobiłem, ale nikt nic o tym nie pisał więc uznałem że jest OK. A co do laryngologa to raczej nie to, bo jak podłączyłem CD po cyfrze to słyszałem dużą różnicę w graniu.

 

ps.

wystarczy dobrze kichnąć i też lepiej słychać, a jutro pobawię się z tymi kablami tak jak mówisz

 

pzdrv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

slayer

Wymyśliłeś bardzo dobry i obiektywny sposób testowania kabli głosnikowych korzystając z dwóch wyjść wzmacniacza A i B przełączanych (wewnątrz) przekażnikami.

Dzięki szybkiemu przełączaniu mozna znacznie lepiej odczuć róznicę w dzwięku niż gdy wymiana kabli trwa np. 5 minut. Zaden z przedmówców nie powtórzył Twojego doświadczenia tylko zapewniał o poprawie brzmienia w droższych kablach. Takie zapewnienie nie ma sensu bo porównywanie dżwięku po pewnym czasie narażone jest w dużym stopniu na autosugestię.

Panowie przedmówcy ! Slayerowi chodziło (jak pisał) nie tyle o poprawę dżwieku ale sprawdzenie czy jest w ogóle jakaś róznica. To czyniło go znacznie mniej podatnym na autosugestię a poprzez to jego spostrzeżenie

bardziej wiarygodnym. Zapewnienie Slayera że odczuliście jakąs różnicę nie ma sensu jeśli nie powtórzycie jego doświadczenia. Tylko że może komuś wyjśc że wydał kupę kasy na kable zupełnie niepotrzebnie a zył do tej pory w błogiej nieświadomości. Nie sądzę Slayer żeby ktoś powtórzył twoje doświadczenie (no bo i po co jak już se kupił "dobre" i drogie kable ?)

Ja osobiście mam na razie "kable po 2zł" i przymierzam się aby zakupić lepsze kable ale nie po to aby coś usłyszec ale aby zobaczyć czy wogóle jest jakaś różnica. I zapewne po zakupie bym ją zobaczył ale podpowiedziałeś mi świetny sposób testowania zamiast przełaczania kabli po kilka razy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer

Natomiast podłączenie odtwarzacza Cd kabelkiem cyfrowym a nie analogowym daje dużą różnicę dżwięku ale to ma oczywiste wytłumaczenie - pomijasz dwa przetworniki C/A i A/C - patrz temat: Dobry odtwarzacz Cd - jaki sens ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozumiem, że we wzmaku są wyjścia na kolumny A i B.

Ale jak to jest przy kolumnach? Połączone razem jedne i drugie kable? Elektrycznie jest to może logiczne, ale tak na laickie myślenie - niewielką różnicę wynikającą z amplitunera zmniejsza jeszcze połaczenie razem dwóch kabelków, z czego połowa to Cordial, a druga połowa za 2 zł. Nie dość, że połączone ze sobą na stałe przy kolumnach, to jeszcze podpięte na stałe do zacisków w amlitunerze. Nie wiem jak działają przekaźniki, ale jeśli u mnie na wzmaku włączę oba moje odtwarzacze CD jednocześnie, to słychać w głosnikach oba, niezależnie od tego które źródło wybiorę. Wybrany CD gra normalnie, ale w momentach ciszy w nagraniu (albo w przerwach między utworami) drugi CD słychać bardzo cichutko w tle.

 

Sprawdziłbym podłączenie kolejno kabelków i dopiero wtedy wyciąganie wniosków.

Wcale niekoniecznie trzeba szybko i wiele razy zmieniać. Z moich doświadczeń wynika, że najlepiej słychać różnicę po dłuższym słuchaniu (ok. 2-3 godziny), potem przepięcie kabli na potencjalnie lepsze, i puszczenie sobie którejś z wcześniej słuchanych płyt. Mi już kilka razy w życiu w ten sposób szczęka opadała z wrażenia, chociaż na codzień nie jestem kabloentuzjastą i uważam, że te różnice w gruncie rzeczy są zbyt niejednoznaczne żeby sobie nimi głowę zawracać. Niby wrażenie z lepszej jakości było, ale potem podpinam gorszy kabelek, i też gra nieźle, da się słuchać, mozna się przyzwyczaić i zapomnieć o różnicach.

 

Optymalnie jest słuchać późnym wieczorem i w nocy, raczej cicho. Nocna cisza wokół powoduje chyba "wyostrzenie" słuchu, albo przy cichym słuchaniu sprzęt domowy gra nieco lepiej (pod względem stereofonii i przestrzeni) niż przy głosniejszym, przynajmniej ja tak zauwazyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to podłączając kable w sposób "Slayera" zawsze pracuje jeden a drugi "wisi" podpiety do kolumny.

Fakt że z drugiej strony jest podpiety do zacisków w amplitunerze nie może wpłynąc na dżwiek ponieważ

zaciski te są wtedy odlączone przekażnikiem. Przy bardzo małej "rezystancji wyjsciowej" wzmacniacza przesłuchy na tych kablach nie mogą wystąpić a przypadek który opisujesz z CD jest typowym przesłuchem.

To prawda że na końcu "pracującego" kabla oprócz kolumny jest jeszcze jakaś pojemnośc do ziemi od "wiszącego" kabla, ale pojemnośc jest to malutka w porownaniu do wysokoprądowych sygnałów jakie tam występują i nie sądzę aby miała jakikolwiek wpływ na dżwięk. Jakby też nie patrzeć wpływ jej jest taki sam dla dobrego i złego kabla.

Istnieje możliwośc włączenia na raz wyjśc A i B kable wtedy sa połaczone równolegle, ciekawe Slayer czy wtedy odczujesz jakąs różnicę. Przypadek wpływu połączenia równoległego różnych kabli był juz poruszany na forum.

Byłem raz w sklepie gdzie zrobili sobie stanowisko do porównywania głośników do samochodu.

Dwie ściany głośników (kanał lewy i prawy) a na środku klawiatura komp. gdzie po naciśnieciu klawisza

przełaczałem się pomiedzy parami głosników oznaczonych literką taką jak na klawiszu.

W życiu nie sądziłem że różnice brzmienia tak mocno rzucają sie w uszy. Wtedy właśnie wręcz nasuwają się "kulinarne" określenia dla porównania brzmienia dwóch zestawów bo normalnych słów brakuje.

Z tym że największą różnice czuć własnie dokładnie w momencie nacisnięcia klawisza gdzie zmaian głosników

odbywa się w ułamku sekundy; po chwili słuchania nie wiesz już na czym polegała róznica. Dopiero powrót do

poprzedniej "literki" znów ci ją pokazuje.

Stąd uwazam że test Slayera jest bardziej obiektywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o wątek ożył.

a tak pozatym to kable podłączałem też pojedyńczo

tzn. wpięte oba były na stałe do ampli a do kabli dołożyłem banany żeby w miarę mi to czasu nie zabierało i tylko przepinałem w kolumnach na zmianę.

Podłączałem też oba równolegle, później wyciągnąłem zworki z kolumn, żeby na jednym kablu grał dół a na drugim góra (zamieniałem też kable miejscami tzn. żeby raz góra grała na tańszym a raz na gorszym kablu).

 

I muszę powiedzieć, że ni cholery - tzn ZERO różnicy,

a w teście brał udział: zwykły kabelek za 2zł (jako pkt. odniesienia), Cordial CLS 240 i XLOVDO ER14.

 

Narazie zostawiłem Cordiala bo za niego zapłaciłem(przynajmniej lepiej wygląda :-)), a XLO - wypożyczyłem i bez żalu go oddałem (choć bardzo ciekawy warkoczyk - z wyglądu :-)).

Jak będę miał trochę wolnego czasu to rozejrzę się za czymś z dodatkiem srebra :-),

bo milczenie jest podobno złotem, a kto niema miedzi ten w domu siedzi :-))

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Często pojawiały się na forum pytania, czy warto zmianiać kable głośnikowe na coś wyższej klasy niż przewód oświetleniowy, jeśli za wzmacniacz robi amplituner AV (przy okazji błagam, używajcie pełnych nazw, słowo AMPLI nie znaczy nic, tzn. jest to zarówno początek słowa amplifier jak i amplituner, a więc w żaden sposób nie rozróżnia tych dwu urządzeń). Otóż wydaje się, że doświadczenie kolegi dowodzi, że nie warto. Czy są na forum jeszcze jacyś zdesperowani, którzy próbowali tego samego z lepszym skutkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slayer - z kablami w niektórych wypadkach jest jak ze.....

sznurowadłami i czy je wymienisz w juniorkach na lepsze czy nie to tak samo do d... będzie się biegało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiepska analogia ponieważ u mnie do d... to nie gra. O co innego mi chodziło :-)

 

pzdr

 

 

-------------------------------------------------------- KONIEC WĄTKU --------------------------------------------------------------

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

123... test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.