Jump to content
Waldi_06

DAC do lamp

Recommended Posts

Czołem koleżanki i koledzy w trudnym czasie panowania wirusa.

Zgodnie z obietnicą grudniową przedstawiam poprawioną odsłonę DACa do lampek.
Wielkość płytki determinowała jej zawartość. Wszystko będzie na schemacie , no i podyskutować możemy.
Płytka w swoim zamierzeniu ma się zmieścić na boku obudowy z Modushop.pl tak aby wnętrze obudowy przeznaczyć na część lampową.

DAC
1. posiada wejścia izolowane wejście SPDIF na WM8804 oraz izolowane wyjście SPDIF
2. ma upsampler SRC4192, przez co łatwo możemy podłączyć zewnętrzny zegar dobrej jakości.
3. ma możliwość uruchomienia wielu filtrów, ale to jest już znane gniazdo jest zdublowane** - w środku DIP28 a po bokach dwa grzebienie na inne filtry na płytce córce,
4. dwa przetworniki PCM63 z możliwością montażu na przejściówkach PCM1704, PCM1702 lub AD1865,
5. całkowicie rozdzielone zasilania, ułożone tak aby prądy nie plątały się po pcb
6. płytka DACa posiada cztery warstwy i izolację galwaniczną pomiędzy częścią cyfrową a analogową,
7. Istnieje możliwość podłączenia innego niż SPDIF źródła sygnału np odbiornika USB,

W ubiegłym roku wykonałem prototyp jak na zdjęciach. W tym roku zaprojektowałem poprawioną wersję na której usunąłem zauważone błędy.

Będę zamawiał płytki. jeżeli znajda się chętni to proszę na PW. Cena 100zł plus poczta.
Dołożyłem wszelkich starań aby uniknąć błędów.

Komplet stanowi 1 sztuka .

Chętnych zapraszam na PW

Zdjęcie poniższe przedstawia poprzednią wersję daca który zresztą gra u mnie do dzisiaj.

tubeDAC.JPG

Schemat w załaczeniu.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.sparus.pl

Wykonałem tez płyteczki do przejściówek do PCM1702 w wersji dip i smd.
Dla DIP jest dwuwarstwowa a dla smd czterowarstwowa, przez co droższa.

www.sparus.pl

Witam co do przejscówek jakie rozwiązanie po jednym pcm dla wszystkich Pz.

xavian
W dniu 26.03.2020 o 19:52, mario00 napisał:

Witam co do przejscówek jakie rozwiązanie po jednym pcm dla wszystkich Pz.

Jeden układ scalony na jedną płytkę. Nie było szans na dwa układy na jednej płytce przy zachowaniu nawet jakotakiej poprawności.

Ale tak jak proponował Nakamichi spokojnie można dać dłuższe goldpiny i dwie płytki jedna nad drugą ustawić.
Ma to znaczenie gdy ktoś będzie odłsuchiwał rózne przetworniki - to aby nie wylutowywac ciągle rezystora konwersji należy wstawić tak przetworniki aby ich prąd wyjściowy wynosił ok 2mA

www.sparus.pl

Narazie chętnych jest znikoma ilość. Dlatego jeszcze nie wiadomo, czy zamówienie dojdzie do skutku.

www.sparus.pl

Czesc wszystkim i co koledzy nikt nie potrzebuje przejscówek ....