Skocz do zawartości
IGNORED

Denon rcd m 39 dobór głośników


Adam Nowakowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam interesuję mnie jak najlepsze głośniki do 1000zł,mogę być używane,pokój 20m2.

Chcę jak najwięcej wycisnąć z tego Denona ,słucham rocka ,house i wszystkiego po trochu.

Bardzo mnie interesują głośniki z firmy pylon audio,i zastanawiam się nad pylon pearl 20 i inne z tej marki,oczywiście mogą też być głośniki innych firm.

Proszę o rady......☺️

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Nowakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zestaw, który w pełni Cię usatysfakcjonuje, świetnie zagra mocniejsze gatunki oraz w przyszłości po zmianie wieży na amplituner, pozwoli wykorzystać potencjał kolumn, proponuję Pylon Audio Pearl 25. Jestem pewny, że warto trochę dołożyć, a teraz możesz zakupić te kolumny w kredycie 0% nawet na 50 miesięcy. 
Jeśli natomiast mamy zmieścić się w budżecie, spójrz na Polk Audio T50.

Zapraszam po wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Q21 napisał:

Jeśli chcesz zestaw, który w pełni Cię usatysfakcjonuje, świetnie zagra mocniejsze gatunki oraz w przyszłości po zmianie wieży na amplituner, pozwoli wykorzystać potencjał kolumn, proponuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Jestem pewny, że warto trochę dołożyć, a teraz możesz zakupić te kolumny w kredycie 0% nawet na 50 miesięcy. 
Jeśli natomiast mamy zmieścić się w budżecie, spójrz na.

Zapraszam po wyceny.

W przyszłości z pewnością będę zmieniać na lepszy sprzęt,ale na razie nie stać mnie,czy te kolumny  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  nie są będą za mocne ,przecież mój denon ma tylko 30rms na kanał ,mam wrażenie że  nie wykorzystam w pełni potencjału tych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowe to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jeśli używane to poszukaj Mission m34/34i

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja z jaką gra Denon to 6-16.

Co myślicie o 

Indiana line musa 105,tesi 242,nota 260xl

Klipsch r 41-m

Pylon audio

pearl monitor, pearl 20

Canton gle 426

Monitor audio bx2 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Nowakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale w obecnych czasach, to że producent pisze 8 Ohm nie oznacza, że tyle mają, co uczciwsi piszą chociaż 4-8 Ohm i tak dla przykładu podane przez Ciebie BX2 mają podane przez producenta 8 Ohm, a schodzą w min do 3-3,5 Ohm jeśli pamiętam, a dużą część pasma grają na około 5 Ohm więc to żadna różnica dla wzmacniacza w porównaniu do m34, które podałem i które według producenta też mają 8 Ohm, a swoje min mają na 3,5 Ohm i dużą część pasma grają na 4-5 Ohm, w przypadku Kody, podają chociaż uczciwie, że min. to 4 Ohm ale większość pasma grają wyżej. Także jeśli kierujesz się wyłącznie napisami na kolumnach, to z Twojego dopasowania może nie wiele wyjść?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,to komu wierzyć w takim razie?

Nie można podłączyć kolumn o impedancji niższej od wzmacniacza ,bo można uszkodzić wzmacniacz . 

Jeśli producent piszę że kolumna ma 4-8 omów , czyli tak jak by ta kolumna jest uniwersalna,nie jestem zwolennikiem takich oznaczeń.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Adam Nowakowski napisał:

Jeśli producent piszę że kolumna ma 4-8 omów , czyli tak jak by ta kolumna jest uniwersalna

Nie, to nie oznacza, że jest uniwersalna tylko, że jej impedancja jest rozciągnięta od 4 Ohm do 8 Ohm czyli w większości przypadków tak naprawdę jest to kolumna o impedancji 4 Ohm, a ponieważ te są potocznie uważane za trudne i wymagające i nie do każdego wzmacniacza więc producent stosuje taki wybieg aby nie zniechęcać potencjalnych nabywców i jest to lepsze niż pisanie "twarde" 8 Ohm, a w rzeczywistości jest to 4 Ohm i potem tematy np. tu czy na elektrodzie, że "... mam wzmacniacz 8 Ohm, kolumny 8 Ohm i przy głośnym słuchaniu wyłącza się wzmacniacz ..." i to jeszcze pół biedy jest, gorzej jak się "spali". Tak naprawdę zawsze pisze, że jeśli słuchasz z normalnymi głośnościami, to się nic nie stanie, gorzej jak lubisz ostro łupać, to wtedy możesz długo nie posłuchać, bo może zadziałać zabezpieczenie, które to maleństwo ma z tego co pamiętam ale może się okazać, że sobie poradzi, na to nie ma reguły. Najlepiej wziąć maleństwo na odsłuchy i zobaczyć jak się zachowuje z wybranymi przez Ciebie kolumnami albo poszukać na necie testów z pomiarami rzeczywistej impedancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, radmorek napisał:

Nie, to nie oznacza, że jest uniwersalna tylko, że jej impedancja jest rozciągnięta od 4 Ohm do 8 Ohm czyli w większości przypadków tak naprawdę jest to kolumna o impedancji 4 Ohm, a ponieważ te są potocznie uważane za trudne i wymagające i nie do każdego wzmacniacza więc producent stosuje taki wybieg aby nie zniechęcać potencjalnych nabywców i jest to lepsze niż pisanie "twarde" 8 Ohm, a w rzeczywistości jest to 4 Ohm i potem tematy np. tu czy na elektrodzie, że "... mam wzmacniacz 8 Ohm, kolumny 8 Ohm i przy głośnym słuchaniu wyłącza się wzmacniacz ..." i to jeszcze pół biedy jest, gorzej jak się "spali". Tak naprawdę zawsze pisze, że jeśli słuchasz z normalnymi głośnościami, to się nic nie stanie, gorzej jak lubisz ostro łupać, to wtedy możesz długo nie posłuchać, bo może zadziałać zabezpieczenie, które to maleństwo ma z tego co pamiętam ale może się okazać, że sobie poradzi, na to nie ma reguły. Najlepiej wziąć maleństwo na odsłuchy i zobaczyć jak się zachowuje z wybranymi przez Ciebie kolumnami albo poszukać na necie testów z pomiarami rzeczywistej impedancji.

Czyli najlepiej się sugerować jak jest oznaczenie 4-8 omów .

Dzięki i pozdrawiam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.