Skocz do zawartości
IGNORED

Myśli nieuczesane Wojciecha Pacuły


barni

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Niewątpliwy talent literacki Pacuły, warty jest zwrócenia uwagi, i to niezależnie, czy samemu słyszy się sieciówki, czy nie.

Jeśli za talent uznamy zdania piętnastokrotnie złożone, to tak, to wtedy jak najbardziej ;-))))))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Nie bardzo łapię o co chodzi w tym wątku.

Ludzie tu piszący słyszą kable, słyszą wtyczki, słyszą bezpieczniki. Co więcej - wszelkie wątpliwości spotykają się z uwagami o głuchych inżynierach.

A jak Pacuła słyszy to nagle wielki problem i śmiechy. Zdecydujcie się na coś Panowie!

Ja tam osobiście teksty Pacuły traktuję jak literaturę piękną - robię sobie kawę, siadam wygodnie i czytam. Czy przy czytaniu literackich opisów przyrody zastanawiamy się, czy niebo rzeczywiście było złote a w powietrzu pachniało jaśminem?

jak ktoś szuka faktów to niech sobie przestudiuje dane techniczne, Pacuła startuje w innej konkurencji.

I to rozumiem. Ja np. kiedyś autentycznie słyszałem jak wtyczka w gniazdku skwierczała, no serio.

A teksty P. Pacuły uwielbiam, nawet jak mam inne zdanie. Przecież o to chodzi żeby np. latem, po pracy wyjść z kawą na balkon i po prostu się zrelaksować przy czytaniu. Czasem jak czytam technikalia to faktycznie coś przynudza, ale jak czytam P. Pacułę to raczej banan niż rozpacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, andaudion napisał:

poprzez ekranowanie na przykład.

Jeżeli jest potrzeba to pewnie tak ale zazwyczaj nie ma.  A już zwłaszcza w zakresie częstotliwości akustycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, arek67 napisał:

Dzieciak jesteś. Masz małe doświadczenie życiowe.

Uwierz. Nie chciałbyś mieć mojego. Mógłbyś się zwinąć w kłębek i miauczeć jak mały kotek :-) Tak więc nie wydawaj takich opinii o kimś, kogo nie znasz, bo durnia z siebie robisz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym talentem bohatera wątku jest wyobraźnia, ktora podsuwa mu zalety słuchanego sprzętu, nawet, gdy ich nie ma, oraz pozwala opisywać jego wady w samych superlatywach. W końcu z tego żyje i nie może zawieźć zleceniodawców- wszystko musi być "och-ach". Etyka? A kogo to obchodzi, business is business!

Ważne, by na koniec usłyszeć delikatny szelest liczonych banknotów (lub sygnał powiadomienia o wpływie na konto).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn Sama

Niezależnie od wieku i doświadczenia dzieciak jednak jesteś. Emocjonalny dzieciak. Dorośnij. Nie atakuj. Forum to nie ring. Więcej finezji a nie młotkiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest lepsze. Wielu ma warunki odsłuchowe a nie ma słuchu. Ostanio Pacule wyszło w pomiarach pomieszczenia odsłuchowego, że ma wycofaną górę a w nadmiarze bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, arek67 napisał:

I to jest lepsze. Wielu ma warunki odsłuchowe a nie ma słuchu. Ostanio Pacule wyszło w pomiarach pomieszczenia odsłuchowego, że ma wycofaną górę a w nadmiarze bas.

A jakież to wymiary ma jego pomieszczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w artykule. Pow. ok. 21 m kw. To trochę za mało jak na takiego gościa. Poza tym na jednym zdjęciu widać, że lewa kolumna stoi nie więcej niż 30 cm od kaloryfera. Za kolumnami ściana regałowa. Tam nie ma 1 m odstępu. Wniosek. Tam nie ma prawidłowej sceny dźwiękowej. Wszystko jest zduszone. Brak rozmachu. Powietrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znakomite warunki, aby słyszeć bezpieczniki i podstawki pod druty.

 

Chyba se też tak poustawiam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już ustaliliśmy Pacuła ma ponad przeciętny słuch dlatego gorsze warunki odsłuchu nie przeszkadzają mu wychwycić różnice. Miał by lepiej słyszałby jeszcze bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, arek67 napisał:

Wszystko jest w artykule. Pow. ok. 21 m kw. To trochę za mało jak na takiego gościa. Poza tym na jednym zdjęciu widać, że lewa kolumna stoi nie więcej niż 30 cm od kaloryfera. Za kolumnami ściana regałowa. Tam nie ma 1 m odstępu. Wniosek. Tam nie ma prawidłowej sceny dźwiękowej... 

...jest za to fantazja.

44 minuty temu, arek67 napisał:

Jak już ustaliliśmy Pacuła ma ponad przeciętny słuch... 

Hahaha, jeb.em ze śmiechu z krzesła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arek67 napisał:

Jak już ustaliliśmy Pacuła ma ponad przeciętny słuch

A jak to ustaliliśmy?  To bardzo ciekawe...

3 godziny temu, arek67 napisał:

Pow. ok. 21 m kw.

No to nie ma nadmiaru basu bo nie może mieć.  Ma za to pełno rezonansów ale to całkiem co innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, arek67 napisał:

Jak już ustaliliśmy Pacuła ma ponad przeciętny słuch dlatego gorsze warunki odsłuchu nie przeszkadzają mu wychwycić różnice. Miał by lepiej słyszałby jeszcze bardziej.

Ja pier**lę??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy audiofellas - 'mieć słuch', czy też 'posiadać słuch', to raczej, a właściwie przede wszystkim, umiejętność zapamiętywania niemalże natychmiast piosenki, czyli umiejętność zanucenia jej bez fałszowania. 'Mieć słuch', to też jak najbardziej umiejętność rozróżniania formy, trzymania rytmu czy też nawet odgadnięcia w ślepym teście konkretnych instrumentalistów, muzyków - no bo kto na przykład potrafi rozróżnić trąbkę Stańki od trąbki Lestera Bowie, albo wskazać w ciemno czy gra Sonny Rollins, czy Coleman Hawkins, czy Lester Young, czy nawet John Coltrane z wczesnego okresu? 'Mieć słuch', to także umiejętność rozpoznania 'cytatów' w kompozycji, czyli umiejętność wskazania momentów, gdzie muzyk podczas grania cytuje innych artystów... standardy? 'Mieć słuch', to także umiejętność rozróżniania instrumentów, których brzmienie jest do siebie podobne - trąbka, flugelhorn, kornet, saksofon altowy, tenorowy, gitara akustyczna, gitara klasyczna... 'Mieć słuch', to także umiejętność usłyszenia rodzaju strun wiolinowych, zresztą nie tylko wiolinowych... itd. A na to jaki macie słuch moi drodzy, są proste ćwiczenia - zacznijcie od rytmu, bo rytm w muzyce jest najważniejszy - potrzebne będą na przykład dwie perkusyjne pałeczki, albo jeszcze lepiej para maracas - włączcie sobie ulubiony utwór i spróbujcie 'grzechotać' maracas w rytm swojego ulubionego utworu chociaż przez minutę, i nagrajcie się - a potem odtwórzcie i wysłuchajcie siebie co wyszło - to jeden z najprostszych sposobów, żeby się dowiedzieć jaki mamy słuch i poczucie rytmu. To są podstawy i początek.

Audiofilskie podejście do tematu nic na temat słuchu nie mówi - słuchanie całe życie playerów, wzmacniaczy, kabli, bezpieczników... to jest zabawa, sugestia i samouwielbienie, a nie ocena słuchu. Myślmy chociaż trochę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Chicago napisał:

rozróżnić trąbkę Stańki od trąbki Lestera Bowie,

Akurat to jest łatwe. Stańki nie trawię.

Słucham go od 40-tu kilku lat, a mam wrażenie że gra ciagle tę samą i bezsensowną suitę. Nawet na żywo nie zdzierżyłem, chociaż sie starałem. 

Lester Bowie - coś wspaniałego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię muzykę Tomasza Stańko - jest inna i co niektórzy fachowcy twierdzą, że wręcz nieprawidłowa z punktu widzenia poprawności grania, ale w tym tkwiła jego siła - dojrzałem do tego dość póżno. I jeszcze jedno - wszystko co zrobił TS z Europejczykami pasuje mi, natomiast rzeczy z Amerykanami nie do końca, ale raczej nie powiedziałbym, że czegoś nie trawię w jego muzyce. Podobnie Chet Baker i jego wokal - z punktu widzenia techniki i poprawności wokalnej, były to rzeczy ułomne, ale Chet zrobił z tego 'fenomen'. Koncerty Stańki z MWT w Chicago były znakomite, ale ten ostatni z trasy 'Dark Eyes' też nie odstawał i chociaż był zagrany w słabym akustycznie miejscu, to kwintet 'dał radę' - po tym m.in. poznaje się klasę muzyków.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Chicago

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Godzinę temu, Chicago napisał:

Audiofilskie podejście do tematu nic na temat słuchu nie mówi

I tu się mylisz. Prawdziwy audiofil nie tylko Ci powie jakie  instrumenty i gdzie są rozmieszczone ale, w którym rzędzie jakiś "gość" kichnął i do tego powie jakiego koloru miał chusteczkę, którą nos wycierał. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chicago

Naprawdę się starałem. Specjalnie robiłem sobie sesje z jego płytami - i nic. Od pierwszego dźwięku albo wieje nudą, albo bezsensem. Przypadkowe frazy, przypadkowe zadęcia. 

Nawet na żywo, pod Teatrem Wielkim  - podszedłem specjalnie pod estradę, żeby chłonąć. Nic, uciekłem.

Jakby facet nie miał ani siły, ani pomysłu. Takie miałem odczucia, wiem że to dziwi.

Natomiast jego wczesne nagrania - z lat 60-ych - i wtedy i nawet teraz są dla mnie ok.

Stop - na początku lat 80-ych w Riviera/Remoncie były takie okrojone Jazz Jamboree. Stańko zagrał "Summertime" w kombinowanym zespole z Jackiem de Johnette na perkusji. Miałem wrażenie, że specjalnie to wybrali, bo tylko to obaj wspólnie znali. Wtedy mi się bardzo podobało.

Stańko zerkał na Jacka i zagrał wybornie. Nie pamiętam, kto tam grał jeszcze tego wieczoru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez toptwenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, boomaga napisał:

którym rzędzie jakiś "gość" kichnął

Teraz to niepoprawne politycznie, wiec pozwolę sobie przypomnieć

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mu sluch, czy odpowiednie warunki lokalowe, skoro nadrabia wszystko nadaudiofilską wręcz wyobraźnią???

6 godzin temu, arek67 napisał:

Jak już ustaliliśmy Pacuła ma ponad przeciętny słuch dlatego gorsze warunki odsłuchu nie przeszkadzają mu wychwycić różnice. Miał by lepiej słyszałby jeszcze bardziej.

To było do tego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, toptwenty napisał:

Naprawdę się starałem. Specjalnie robiłem sobie sesje z jego płytami - i nic. Od pierwszego dźwięku albo wieje nudą, albo bezsensem. Przypadkowe frazy, przypadkowe zadęcia. 

Nawet na żywo, pod Teatrem Wielkim  - podszedłem specjalnie pod estradę, żeby chłonąć. Nic, uciekłem.

Jakby facet nie miał ani siły, ani pomysłu. Takie miałem odczucia, wiem że to dziwi.

Natomiast jego wczesne nagrania - z lat 60-ych - i wtedy i nawet teraz są dla mnie ok.

Stop - na początku lat 80-ych w Riviera/Remoncie były takie okrojone Jazz Jamboree. Stańko zagrał "Summertime" w kombinowanym zespole z Jackiem de Johnette na perkusji. Miałem wrażenie, że specjalnie to wybrali, bo tylko to obaj wspólnie znali. Wtedy mi się bardzo podobało.

Stańko zerkał na Jacka i zagrał wybornie. Nie pamiętam, kto tam grał jeszcze tego wieczoru.

Prawdopodobnie słuchałeś dużo amerykańskiej muzyki, gdzie podejście czy też 'granie rytmu' jest inne niż u europejskich muzyków. Miałem przez wiele lat podobne odczucia i za chiny nie mogłem się przekonać, ale teraz jest OK. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zbig napisał:

A jak to ustaliliśmy?

Osobiście ustalił to Pacuła. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię muzykę Tomasza Stańko - jest inna i co niektórzy fachowcy twierdzą, że wręcz nieprawidłowa z punktu widzenia poprawności grania, ale w tym tkwiła jego siła - dojrzałem do tego dość póżno. I jeszcze jedno - wszystko co zrobił TS z Europejczykami pasuje mi, natomiast rzeczy z Amerykanami nie do końca, ale raczej nie powiedziałbym, że czegoś nie trawię w jego muzyce. Podobnie Chet Baker i jego wokal - z punktu widzenia techniki i poprawności wokalnej, były to rzeczy ułomne, ale Chet zrobił z tego 'fenomen'. Koncerty Stańki z MWT w Chicago były znakomite, ale ten ostatni z trasy 'Dark Eyes' też nie odstawał i chociaż był zagrany w słabym akustycznie miejscu, to kwintet 'dał radę' - po tym m.in. poznaje się klasę muzyków.
 
 
 
Niestety znów muszę zareagować, gdyż to Twój kolejny post z doopy, gdzie chcesz pokazać jak maluczcy są inni a jaki Ty jesteś wielki. Rozpoznawanie samych instrumentów uczą dobrzy nauczyciele w szkołach podstawowych. Sam styl, wyjątkowe brzmienie każdego instrumentu, którzy sobie wyrobili znani wirtuozi można podrobić i się wyuczyć. Dziś można wszystko. Dam sobie łeb odciąć, że znajdzie się klon Davisa lub Claptona, który zagra ich znany kawałek tak, że nie połapiesz się kto to gra.
Liczy się zupełnie cos innego. Wena twórcza, której już nikt nie podrobi. Dotyczy to zarówno samej twórczości jaki i brzmienia poszczególnych instrumentów.
Nie obraź się ale najlepiej gdy piszesz o muzyce w Twoich wątkach. Filozofowanie, poniżanie innych zostaw sobie dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, piorasz napisał:

Nie obraź się ale najlepiej gdy piszesz o muzyce w Twoich wątkach. Filozofowanie, poniżanie innych zostaw sobie dla siebie.

Nie obrażam się i staram się nie obrażać inteligencji czytających, bo zakładam, że nawet średnio rozgarnięty przybysz z księżyca, jak na przykład ty, rozumie, że określenie czy też nawiązanie do rozpoznania stylu lub technik gry nie oznacza z automatu rozpoznanie wykonawcy, tylko właśnie styl i techniki przypisane do danego muzyka - i tak na przykład styl i język Jackie McLeana lub Sonny Stitta, to jest praktycznie ten sam język i te same zagrywki, które stworzył Charlie Parker. Do odróżnienia instrumentów o podobnym brzmieniu nie jest potrzebna szkoła muzyczna ani nauczyciele, którzy jak to nie raz życie ukazuje, są złymi nauczycielami - potrzebna jest natomiast chęć, osłuchanie i wiedza, która wcale nie musi być akademicka, Owszem, są tacy, co słyszą prawie wszystko, ale oni raczej nie biorą udziału w dyskusjach na audiofilskim forum i są sfokusowani na zupełnie innych rzeczach. Nie jest moim celem ani filozofowanie (chociaż nie jest to zły trend w muzyce) ani poniżanie kogokolwiek, ale do tego trzeba dojść samemu zakompleksiony smutasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...

Od siebie mogę powiedzieć tylko to, że nie czuję się wcale postem Chicago urażony, czy tam - poniżony.

To fajnie czytać faceta, który wie, co mówi, zamiast mówić tylko to, co wie.

 

(jak nie przymierzając bohater tego wontecka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.