Skocz do zawartości
IGNORED

Myśli nieuczesane Wojciecha Pacuły


barni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde! O kolcach.

Kolce nie redukują drgań?

A jeśli koniec kolca jest nieskończenie ostry? Jeśli styka się z podłożem punktem nieskończenie małym? Wówczas powstaje nieskończony nacisk i w oczywisty sposób powstaje czarna dziura. Przecież o tym mówi fizyka. Tam... W czarnej dziurze prawa fizyki nie działają a więc uwaga:

W dniu 2.04.2020 o 22:04, porlick napisał:

Dłub, spędzisz czas rozsądnej, jak podważając zasady fizyki.

jest nieadekwatna.

Wszystko więc zależy od ostrości kolca. Należy dłubać ale tak aby doprowadzić do kolca nieskończenie ostrego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Grzegorz7 napisał:

A jeśli koniec kolca jest nieskończenie ostry? Jeśli styka się z podłożem punktem nieskończenie małym?

No właśnie, zapytam, bo nie jestem na bieżąco, po ile chodzą audiofilskie ostrzarki do kolców? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Zbig napisał:

No właśnie, zapytam, bo nie jestem na bieżąco, po ile chodzą audiofilskie ostrzarki do kolców? ?

Do zrobienia nieskonczenie ostrych, czarnych dziur, to chyba trza się zwrócić do CERN...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie to wygląda, a efekt estetyczny liczy się w haj endzie najbardziej. Moja szafka też ma kolce, i podstawki też. nie ma róż bez kolców. Mówię wam, że jak się przestawicie na słuchanie rzeczy martwych, to je usłyszycie. I to nie jest bajer. Wszystko można usłyszeć. Co się chce. I o tym pisać. I przy okazji robić biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Chicago napisał:

Ale fajnie to wygląda, a efekt estetyczny liczy się w haj endzie najbardziej.

Nie chce wiedzieć jak brzmi twój sprzęt...ani jak wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzę jedną "wybitną" recenzję, którą wydaje mi się, że popełnił Pacuła. Nie pamiętam też dokładnie czy dotyczyła ona wzmacniacza (na 80% tak) czy może jednak kolumn, ale w której clue była opinia (jakieś anonimowej) sąsiadki, że recenzent bardzo dobrze gra fortepianie.

W domniemaniu miało to oznaczać, że recenzowany sprzęt wybitnie oddaje brzmienie fortepianu. Na podstawie opinii z mieszkania obok. Nooo… Pełny szacun ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Meloman napisał:

Na podstawie opinii z mieszkania obok.

Pacuła widocznie czyta to forum i wie, że opinia żony z kuchni nie zrobi na nikim wrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tadeiro napisał:

Pacuła widocznie czyta to forum i wie, że opinia żony z kuchni nie zrobi na nikim wrażenia.

To oczywiste. W tej recenzji, to było tak opisane, że w dniach kiedy testował, spotkał ją na korytarzu i wtedy padł ten komplement...

Kurde - muszę w necie jakoś odszukać ten tekst.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Chicago napisał:

Wszystko można usłyszeć. Co się chce. I o tym pisać. I przy okazji robić biznes.

I phawidłowo. Tak po amehykańsku. Co się ma nie dać skoho się da!

Godzinę temu, Meloman napisał:

Kojarzę jedną "wybitną" recenzję, którą wydaje mi się, że popełnił Pacuła. Nie pamiętam też dokładnie czy dotyczyła ona wzmacniacza (na 80% tak) czy może jednak kolumn, ale w której clue była opinia (jakieś anonimowej) sąsiadki, że recenzent bardzo dobrze gra fortepianie.

W domniemaniu miało to oznaczać, że recenzowany sprzęt wybitnie oddaje brzmienie fortepianu. Na podstawie opinii z mieszkania obok. Nooo… Pełny szacun ?

To on chyba kawaler jest, bo ten standardowy greps recenzentów zwykle polega na tym, że po zmianie kabli żona wychyla się z kuchni do salonu i pyta: Kochanie, coś zmieniłeś w systemie, bo tak jakoś ładniej gra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
23 godziny temu, Meloman napisał:

W domniemaniu miało to oznaczać, że recenzowany sprzęt wybitnie oddaje brzmienie fortepianu. Na podstawie opinii z mieszkania obok. Nooo… Pełny szacun ?

Wszystko pomieszałeś, nie fortepian, ale gitara, nie sąsiadka a sąsiad, i do tego wk....ny, że jak już gra na tej gitarze to se niech do filharmonii idzie, a nie hałasuje na pół bloku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.04.2020 o 21:16, Jacchusia napisał:

Bo ty widzisz i wiesz co chcesz.

Mam jakieś takie wrażenie że "kolega" chyba się jednak z tobą nie zgadza, zwłaszcza biorąc pod uwagę poprzednie jego posty.

Rozmowa z tobą to strata czas, lepiej podłubać w nosie. EOT.

Hej, dlaczego się obraziłeś chłopie ?

Ironia w moim wpisie była przecież oczywista i wyraźna. Serio mam szafkę z 3 nogami, każdy wie że to najlepszy sposób na wypoziomowanie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest stary numer Jacchusi.

Gdy już absolutnie nie ma argumentów (w zasadzie to nigdy ich nie ma, żadnych), wtedy wali focha, kończy temat i obraża się śmiertelnie.

Mnie jeszcze dodatkowo trafia taki zaszczyt, że zawsze mi poupycha od "roboli", tak, jakby to miał być jakikolwiek wstyd.

 

Trochę go jednak rozumiem. To musi być strasznie frustrujące, gdy mu wszystkie podopieczne Bułgarki i Rumunki z lasków pouciekały z powodu zarazy.

Nie ma chłopina dochodów, dlatego wqrwiony chodzi i durnoty wypisuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, andaudion napisał:

Serio mam szafkę z 3 nogami, każdy wie że to najlepszy sposób na wypoziomowanie. 

To dobry sposób tylko na to by się nie kiwała. 

Do wypoziomowania potrzebna jest niestety poziomica. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to dokładna, a nie taka za pierdylion z "audiofilską" naklejką, która  - taka sama, tylko bez nalepki, w sklepie budowlanym kosztuje 2 euro i robi za breloczek do kluczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, iro III napisał:

To dobry sposób tylko na to by się nie kiwała. 

Do wypoziomowania potrzebna jest niestety poziomica. ?

Mam taką ze 3cm do gramofonu kiedyś dostałem. Mam też taką fajną z plamką powietrza w środku, okrągłą wiesz w docisku do płyt. Na działce mam też chyba ze 2 metry, ale nie wiem, mógłbym zonie cos pobić jakbym się zaczął krecić po pokoju.

Ale tak serio to 3 nogi daja radę.

Zdrowia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Mam taką ze 3cm do gramofonu kiedyś dostałem. Mam też taką fajną z plamką powietrza w środku, okrągłą wiesz w docisku do płyt. Na działce mam też chyba ze 2 metry, ale nie wiem, mógłbym zonie cos pobić jakbym się zaczął krecić po pokoju.
Ale tak serio to 3 nogi daja radę.
Zdrowia.
Jak nie masz calówki, to i tak się nie liczysz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2020 o 16:20, Meloman napisał:

Kojarzę jedną "wybitną" recenzję, którą wydaje mi się, że popełnił Pacuła. Nie pamiętam też dokładnie czy dotyczyła ona wzmacniacza (na 80% tak) czy może jednak kolumn, ale w której clue była opinia (jakieś anonimowej) sąsiadki, że recenzent bardzo dobrze gra fortepianie.

W domniemaniu miało to oznaczać, że recenzowany sprzęt wybitnie oddaje brzmienie fortepianu. Na podstawie opinii z mieszkania obok. Nooo… Pełny szacun ?

Wiesz gdzie dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. To był faktycznie  test wzmacniacza, dokładnie integry Levinsona 383, ale był autorstwa Stryjeckiego nie Pacuły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ironista

Dzięki. Pisałem na początku że to może być inny autor. Niezależnie argument "przedni" niezależnie kto go napisał.

W tym wypadku zwracam honor Panu Pacule.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, andaudion napisał:

Hej, dlaczego się obraziłeś chłopie ?

Ironia w moim wpisie była przecież oczywista i wyraźna. Serio mam szafkę z 3 nogami, każdy wie że to najlepszy sposób na wypoziomowanie. 

Ten post nie był do ciebie i na nikogo się nie obraziłem ?

12 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

To jest stary numer Jacchusi.

Patrz wyżej, nie niżej bo jeb...w sosne.

12 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Gdy już absolutnie nie ma argumentów

Jakieś tam były, u kolegi były tylko kamienie, na delikatny eksperyment się nie zgodził, no to lepiej oczyszczać nozdrza niż tracić czas na ekwilibrystykę słowną kulegi.

10 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

w sklepie budowlanym kosztuje 2 euro i robi za breloczek do kluczy.

Już widzę te twoje kafelki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odszczekuj się nieudolnie i jazgotliwie, jak jakiś wyłupiasty ratlerek, bo i tak wskórasz najwyżej tyle, że się znów będą z ciebie chichrali.

 

Idź! Rób coś, człowieku!

Bandyckie państewko, coś go tak latami w pocie czoła, pracowicie zachwalał - właśnie ci się w PiSdu wali i rozpada!

I roboty jakiejś szukaj.

Niewiele pisia banda miała z ciebie pożytku, boś prosty i agitacja ci nigdy zbyt dobrze nie wychodziła. A teraz, gdy twoi pracodawcy sami kupę z nogawek wytrząsają, w strachu, by ich suweren na najbliższej gałęzi nie obwiesił - ciebie już na pewno potrzebować nie będą.

 

A! Ja bym ciebie nawet do łopaty nie zatrudnił, bo byś ją zaraz zepsuł, tak więc nawet nie proś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bezlitosna Niusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Bezlitosna Niusia napisał:

Idź! Rób coś, człowieku!

artrupek 2 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko spytałbym klub miłośników "dzieł" Wojtka, co czują po przeczytaniu chociażby jego ostatniej recenzji kabla zasilającego Acrolink 9900, ale tak szczerze :-)). Pytam ponieważ trudno mi nie odnieść wrażenia, że wszelkie granice ( chociażby fragment o głośności kabla ) zostały nie tyle przekroczone, bo przekroczone zostały wieki temu, a zwyczajnie przejechane walcem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Czas wszystko pokaze ...juz ponad 25 lat temu czytalem recenzje Kimbera KCAG .....jest do dzis produkowany...(to na plus dla firmy)  ktory wielokrotnie przekraczal cene  wzmacniacza i zrodla ...ale zyje mozna go kupic bez uszczerbku w budzecie  , jak bedzie  z ACROLINKIEM nie sadze by sie obronil....a Pacula sorry najwiekszy dupek audio w Europie..)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SynSama napisał:

wszelkie granice ( chociażby fragment o głośności kabla ) zostały nie tyle przekroczone, bo przekroczone zostały wieki temu, a zwyczajnie przejechane walcem

Mój drogi,

Minister 38 milionowego państwa członka NATO i UE, z profesor nauk ścisłych, publicznie deklaruje wiarę w chemitrails, a Ty się czepiasz jakichś grających kabelków...

Widziałem wielu audiofili w akcji, również takich którzy mają z tego profit, i nie potrafię ocenić czy żyją złudzeniami czy też robią to dla pieniędzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z głośnością kabla to nie musi być ściema, mam w domu Straight WIre Crescendo, który używam zamiennie z WIreworld Gold Eclipse i innymi kablami ( niestety słabszymi od w/w ) . SW gra on tak mocnym koncertowym dźwiękiem, że jego głośność rzeczywiście wydaje się wyższa.

Miałem do tej pory dylemat z kablami glośnikowymi ( w sensie VdH Revelation używane zamiennie z  Wireworld Eclipse ) a teraz mam drugi  dylemat  Straight WIre Crescendo vs WIreworld Gold Eclipse. Każdy z nich jest znakomity ale do zupełnie innej muzyki, w konkretnym torze i konkretnym miejscu w nim.  Tyle, że ja słucham bardzo różnorodnej muzyki i do rocka uwielbiam zestaw Revelation z Crescendo, a już do spokojniejszej Gold Eclipse z Eclipse. Tylko złącz w sprzęcie żal na ciągłe przełączanie ? 

Te kable są świetnym przykładem jak duży przyrost jakości można uzyskać samym okablowaniem i w jak różnych kierunkach może on iść. Tyle, że bzdurą jest, że kabel brzmi w konkretny sposób w każdym torze bo nawet w tym samym zupełnie inaczej brzmi pomiędzy DAC a PRE i PRE - POWER.  Pomijając, że zawsze najważniejszy powinien być TOR, potem akustyka a na końcu kabel. Niestety z gówna bata nawet kablem nie ukręcisz ?

Więc z kablem jak z kobietą, musi się dopasować do naszego gustu, usposobienia, smaku, węchu i miejscu w domu, gdzie jej najbardziej potrzebujemy ? Pomijając, że głośność też mają różną ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SynSama napisał:

Ja tylko spytałbym klub miłośników "dzieł" Wojtka, co czują po przeczytaniu chociażby jego ostatniej recenzji kabla zasilającego Acrolink 9900, ale tak szczerze :-)). Pytam ponieważ trudno mi nie odnieść wrażenia, że wszelkie granice ( chociażby fragment o głośności kabla ) zostały nie tyle przekroczone, bo przekroczone zostały wieki temu, a zwyczajnie przejechane walcem.

Sory ele to przecież podstawy elektroniki. Nauczyciele uczą tego w każdej szkole na swiecie. Kabel łączący 2 elementy toru wnosiswoja impedancję, która przekłada się i na głośność i na rownowagę tonalną.

Nie oznacza to że kabel gra, tylko że wpływa na brzmienie. 

Pamiętajmy tylko że to czysta elektryka i w teście slepym zawsze drut od lampki może w pewnym konkretnym połączeniu lepiej zagrać od ultradrogiego kabla.

PS- tak naprawdę winni zamieszania są sami recenzenci, którzy zamiast powiedzieć prawdę o wspomnianym elektrycznym wpływie kabla na dźwiek, mówią o tym co słyszą i ludziska myslą potem że kable grają.

Natomiast to że droższy kabel "zawsze" zagra lepiej od tańszego to juz normalne. Każdy jak coś kupuje to chce zabłysnąć, chce być zaaprobowany na forum, chce by jego wybór został uznany za słuszny.

Ja przed kilkoma dniami zamówiłem nowe kable zasilajace i też w ostatniej chwili wybrałem oczko wyżej- bo ładniejsze, bo prestiż wiekszy, bo opinie lepsze itp. A przecież jestem elektronikiem i znam się na tym.

Samo życie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez andaudion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, andaudion napisał:

Sory ele to przecież podstawy elektroniki. Nauczyciele uczą tego w każdej szkole na swiecie. Kabel łączący 2 elementy toru wnosiswoja impedancję, która przekłada się i na głośność i na rownowagę tonalną.

 

W zasilającym?? Idąc dalej tym tropem pralka powinna szybciej wirować, lodówka lepiej chłodzić i piekarnik mocniej grzac, lub słabiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, andaudion napisał:

Sory ele to przecież podstawy elektroniki. Nauczyciele uczą tego w każdej szkole na swiecie. Kabel łączący 2 elementy toru wnosiswoja impedancję, która przekłada się i na głośność i na rownowagę tonalną.

Do jakiej szkoły chodziłeś? W przypadku kabla zasilającego na jednym jego końcu jest urządzenie, a tym drugim elementem „toru” jest gniazdko, listwa czy co? i jaki to ma wpływ na prąd stały na wyjściu z sekcji zasilania? Możesz to opisać jak to tłumaczą Twoi nauczyciele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.