Skocz do zawartości
IGNORED

Myśli nieuczesane Wojciecha Pacuły


barni

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, andaudion napisał:

Ja przed kilkoma dniami zamówiłem nowe kable zasilajace i też w ostatniej chwili wybrałem oczko wyżej- bo ładniejsze, bo prestiż wiekszy, bo opinie lepsze itp. A przecież jestem elektronikiem i znam się na tym.

Ja swoje zamówiłem na Ali, cena nie do pobicia, a wysyłka gratis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andaudion napisał:

Nauczyciele uczą tego w każdej szkole na swiecie. Kabel łączący 2 elementy toru wnosiswoja impedancję, która przekłada się i na głośność i na rownowagę tonalną.

A co to za szkoła w której uczą że impedancja kabla zasilającego przekłada się na na równowagę tonalną? Masz to na piśmie w postaci skryptu albo nagranie z wykładu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równowaga tonalna to pikuś, niektórym sieciówka porządkowała scenę, albo rozsuwała muzyków wgłąb, czy do przodu. To dopiero odjazd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tylko myślę, czy te absurdy naprawdę przekonują kogoś do wydawania 24 kafli na kawałek druta ? Ktoś ma przybliżone dane ile tego się w ogóle rocznie sprzedaje ?  W Polsce ? Na świecie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SynSama

Politykę robi się za pomocą pieniędzy, a pieniądze za pomocą polityki. Ot, taki przypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jacchusia napisał:

Ja swoje zamówiłem na Ali, cena nie do pobicia, a wysyłka gratis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

spacer.png

Też bym se wziął. Ale te wielkie wtyki mnie rozwalają. 

37 minut temu, Zbig napisał:

A co to za szkoła

Zadna. To biznes kablowy. Pewnie jakiś producento, konstruktoro amator się odezwal. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, rafal735r napisał:

Zadna. To biznes kablowy. Pewnie jakiś producento, konstruktoro amator się odezwal. 

Ja to wiem.  Są klienci gotowi wyłożyć kasę to produkt musi się pojawić.  Tylko czemu od razu pisać o tym na forum audio?

13 minut temu, SynSama napisał:

I tak tylko myślę, czy te absurdy naprawdę przekonują kogoś do wydawania 24 kafli na kawałek druta ? Ktoś ma przybliżone dane ile tego się w ogóle rocznie sprzedaje ?  W Polsce ? Na świecie ?

Przy takich cenach i biorąc pod uwagę znikome koszty wsadu to nawet produkcja jednostkowa się opłaca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, barni napisał:

Akurat z głośnością kabla to nie musi być ściema, mam w domu Straight WIre Crescendo, który używam zamiennie z WIreworld Gold Eclipse i innymi kablami ( niestety słabszymi od w/w ) . SW gra on tak mocnym koncertowym dźwiękiem, że jego głośność rzeczywiście wydaje się wyższa.

To musi być (w najbardziej wiarygodnym przypadku) AUTOSUGESTIA.

Inaczej wchodzimy w świat gdzie swobodnie hula niejaki Harry Potter i jemu podobni.

 

6 godzin temu, andaudion napisał:

Sory ele to przecież podstawy elektroniki. Nauczyciele uczą tego w każdej szkole na swiecie. Kabel łączący 2 elementy toru wnosiswoja impedancję, która przekłada się i na głośność i na rownowagę tonalną.

W momencie gdy dodawali, że tyczy się to LINII DŁUGICH,

grałeś w jakąś grę z kolegą lub zagapiłeś się na koleżankę?

P.S. linią długą dla domowego audio byłby przewód łączący nie długości centymetrów lub metrów, kilometry wchodzą w grę...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, iro III napisał:

Inaczej wchodzimy w świat gdzie swobodnie hula niejaki Harry Potter i jemu podobni.

Moim zdaniem akustyka Hogwartu pozostawia wiele do życzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, iro III napisał:

linią długą dla domowego audio byłby przewód łączący nie długości centymetrów lub metrów, kilometry wchodzą w grę...

A objawił się już taki, co się przeprowadził bliżej elektrowni i mu się równowaga tonalna poprawiła?

Czy może właśnie wpadłem na pomysł nowej linii produktowej - audiofilskich nieruchomości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o połączeniach "dwóch elementów toru audio", o czym był łaskaw wspomnieć kolega "wyszkolony".

Linie zasilające, domowe sieciówki i przedłużacze to nie ta "szuflada", tu naprawdę nie ma o czym wspominać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, rafal735r napisał:

Też bym se wziął. Ale te wielkie wtyki mnie rozwalają.

Wersja euro :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zbig napisał:

Ja to wiem.  Są klienci gotowi wyłożyć kasę to produkt musi się pojawić.  Tylko czemu od razu pisać o tym na forum audio?

Jak po co. Taka reklama najlepsza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie co piszą o winach. Jakie bukiety, historia z nimi związana, ileż zapachów, nachyleń zbocza, nasłonecznienia i wilgotności odpowiedniej, zamków, i apelacji, i kultur, i rodów... no, itd. A to tylko winogrona przecież...??? Podobnie z kawą - kawosz zupełnie inaczej podchodzi do kawy niż zawodowy uzależniony starbuckowiec ? Wyobrażnia jest najważniejsza - to jest podstawowa cecha kreatywności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autosugestia. Jasne że tak. Dlatego po co kupować lepszy sprzęt, kable, akcesoria, robić akustykę.  Polecam radyjko w kuchni.

Przecież kable to ściema, wszelkie filtracje EMI/RFI, stoliki i podkładki antywibracyjne to audiovoodoo. Listwy zasilające to ściema. Do tego cyfra to cyfra, wzmaki i kolumny grają podobnie - niewielkie różnice. 

Zawsze mnie ciekawi że Ci "niewierzący/nieslyszacy" zgodnym chórem krzyczą - akustyka najważniejsza- a "systemy" mają w otoczeniu gołych ścian. O co to chodzi ? I może mi ktoś powie co zmienia brzmienie  i co ma wplyw na brzmienie systemu a co nie ma ? Czy w kolumnach są różnice w brzmieniu ? a w odtwarzaczach CD już nie ma?

We wzmakach są różnice w brzmieniu a w kablach nie ma ? A w akcesoria antywibracyjnych nie ma różnic w brzmieniu ? No to wystarczy topowy sprzęt Gryfa i Accu  na dywanie postawić.

A listwa zasilająca - nie ma różnic ? No to czy topową elektronikę  Gryfa czy Accu  Ci nieslyszacy podpieli by do listwy za 10zł.

Co w takim razie gra a co nie ? Czy któryś delikwent co się śmieje z różnic w brzmieniu np.kabli zasilających może mi to wytłumaczyć  i napisać co ma wpływ na brzmienie w systemie  a co nie ma wpływu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, babatular napisał:

Autosugestia. Jasne że tak. Dlatego po co kupować lepszy sprzęt, kable, akcesoria, robić akustykę.  Polecam radyjko w kuchni.

Przecież kable to ściema, wszelkie filtracje EMI/RFI, stoliki i podkładki antywibracyjne to audiovoodoo. Listwy zasilające to ściema. Do tego cyfra to cyfra, wzmaki i kolumny grają podobnie - niewielkie różnice. 

Zawsze mnie ciekawi że Ci "niewierzący/nieslyszacy" zgodnym chórem krzyczą - akustyka najważniejsza- a "systemy" mają w otoczeniu gołych ścian. O co to chodzi ? I może mi ktoś powie co zmienia brzmienie  i co ma wplyw na brzmienie systemu a co nie ma ? Czy w kolumnach są różnice w brzmieniu ? a w odtwarzaczach CD już nie ma?

We wzmakach są różnice w brzmieniu a w kablach nie ma ? A w akcesoria antywibracyjnych nie ma różnic w brzmieniu ? No to wystarczy topowy sprzęt Gryfa i Accu  na dywanie postawić.

A listwa zasilająca - nie ma różnic ? No to czy topową elektronikę  Gryfa czy Accu  Ci nieslyszacy podpieli by do listwy za 10zł.

Co w takim razie gra a co nie ? Czy któryś delikwent co się śmieje z różnic w brzmieniu np.kabli zasilających może mi to wytłumaczyć  i napisać co ma wpływ na brzmienie w systemie  a co nie ma wpływu.

 

Się tak nie rozpędzaj. Mowa była o siecówce  i kwiecistej recencji nadredaktora. Nikt póki co nie pisał tutaj jakoby wzmacniacze i kolumny grały tak samo, więc wyluzuj. Osobiście uważam, że lepsze sieciówki ( tak do 300-500 zł) mają  sens bo z reguły są ekranowane i nie sieją polem na sąsiednie kable i mają dobre wtyczki, nie żebym to słyszał ale czuję się z tym lepiej, druga sprawa to odpowiednia długość ze względu na pętlę masy, natomiast głębsza i szersza scena, szybszy bas etc. to dobre dla wierzących ale każdy przecież robi co uważa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, porlick napisał:

Równowaga tonalna to pikuś, niektórym sieciówka porządkowała scenę, albo rozsuwała muzyków wgłąb, czy do przodu. To dopiero odjazd!

A gdy się Armstrong spocił, bo to ciynszko jes dymać w trombe? - to mu ta sieciówka czoło przetarła...

Tak, tak... Historia zna takie przypadki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiofan01 napisał:

Się tak nie rozpędzaj. Mowa była o siecówce  i kwiecistej recencji nadredaktora. Nikt póki co nie pisał tutaj jakoby wzmacniacze i kolumny grały tak samo, więc wyluzuj. Osobiście uważam, że lepsze sieciówki ( tak do 300-500 zł) mają  sens bo z reguły są ekranowane i nie sieją polem na sąsiednie kable i mają dobre wtyczki, nie żebym to słyszał ale czuję się z tym lepiej, druga sprawa to odpowiednia długość ze względu na pętlę masy, natomiast głębsza i szersza scena, szybszy bas etc. to dobre dla wierzących ale każdy przecież robi co uważa.

Co ma a co nie ma wpływu na brzmienie systemu ? Dawaj konkretną odpowiedź.  Jak nie słyszysz różnic w kablach zasilających  to jaki ma sens kupować droższe niż te za 5 zł?  Twierdzisz że "sieją". No i co z tego jak to wg Ciebie nie wpływa na brzmienie.

15 minut temu, audiofan01 napisał:

Się tak nie rozpędzaj. Mowa była o siecówce  i kwiecistej recencji nadredaktora. Nikt póki co nie pisał tutaj jakoby wzmacniacze i kolumny grały tak samo, więc wyluzuj. Osobiście uważam, że lepsze sieciówki ( tak do 300-500 zł) mają  sens bo z reguły są ekranowane i nie sieją polem na sąsiednie kable i mają dobre wtyczki, nie żebym to słyszał ale czuję się z tym lepiej, druga sprawa to odpowiednia długość ze względu na pętlę masy, natomiast głębsza i szersza scena, szybszy bas etc. to dobre dla wierzących ale każdy przecież robi co uważa.

Pętla masy i  Długość ? 

Możesz to rozwinąć bo robi się ciekawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwym i najprawdziwszym testem estetyki brzmienia domowego stereo będzie ślepy test, niestety, przepraszam, ale tak: ślepy test. Za kotarą, przeżroczystą dżwiękowo, w super rozmiarowo pokoju, i super pod względem akustycznym, kilka setupów audio - od bardzo dobrego budżetowego do super haj endu. Nudne doświadczenie, ale jest to jedyna metoda na udowodnienie sobie czegokolwiek. Mnie to nie bawi, bo lubię dobre rzeczy i rozumiem gadżetowców. Lubię szwajcarskie zegarki, luksusowe audio i w ogóle dobrze zrobione rzeczy. Dotyczy to też sfer vintage - na przykład instrumenty lub piece gitarowe z epoki. Albo fajne meble, lub stara,  pięknie utrzymana i zachowana stolarka w starych domach. Kocham takie klimaty. Zwracam uwagę na klamki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, babatular napisał:

Co ma a co nie ma wpływu na brzmienie systemu ? Dawaj konkretną odpowiedź.  Jak nie słyszysz różnic w kablach zasilających  to jaki ma sens kupować droższe niż te za 5 zł?  Twierdzisz że "sieją". No i co z tego jak to wg Ciebie nie wpływa na brzmienie.

Pętla masy i  Długość ? 

Możesz to rozwinąć bo robi się ciekawie.

Moje nie sieją bo mają ekran, więc nie słyszę ich wpływu to chyba logiczne, a takich bez ekranu to nie pamiętam bo to było wiele lat temu, może też nie siały ale tak jak pisałem lepsze kable mam dla świętego spokoju i nie sprzedałem nerki żeby je kupić:)

Pętla masy i zalecana długość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Chicago napisał:

Prawdziwym i najprawdziwszym testem estetyki brzmienia domowego stereo będzie ślepy test, niestety, przepraszam, ale tak: ślepy test. Za kotarą,

Non possumus ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Też bym se wziął. Ale te wielkie wtyki mnie rozwalają. 

Poszperaj, jest tam tego cała masa, włącznie z takimi tradycyjnymi jak w Gigawatt-cie.

 

12 minut temu, Chicago napisał:

ale tak: ślepy test.

Z tym to różnie bywa. Ja to lubię, kiedy muzyka gra, ja np. przeglądam internet i raz za czas podnoszę głowę ze zdziwieniem bo usłyszałem na starych kawałkach coś czego wcześniej nie było, to dla mnie lepsze niż ślepy test.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jacchusia napisał:

Z tym to różnie bywa. Ja to lubię, kiedy muzyka gra, ja np. przeglądam internet i raz za czas podnoszę głowę ze zdziwieniem bo usłyszałem na starych kawałkach coś czego wcześniej nie było, to dla mnie lepsze niż ślepy test.

No ale słyszysz to coś na tych samych kablach czy na nowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiofan01 napisał:

Moje nie sieją bo mają ekran, więc nie słyszę ich wpływu to chyba logiczne, a takich bez ekranu to nie pamiętam bo to było wiele lat temu, może też nie siały ale tak jak pisałem lepsze kable mam dla świętego spokoju i nie sprzedałem nerki żeby je kupić:)

Pętla masy i zalecana długość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli wierzysz że jakby nie miały ekranu to byś je słyszał. No nie mów że wierzysz w takie bzdury - że słychać kable zasilające.

A co do pętli masy to nie kumam - przy jakiej dług kabla zasilającego robi się pętla masy a przy jakie juz nie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audiofan01 napisał:

Moje nie sieją bo mają ekran, więc nie słyszę ich wpływu to chyba logiczne, a takich bez ekranu to nie pamiętam bo to było wiele lat temu, może też nie siały ale tak jak pisałem lepsze kable mam dla świętego spokoju i nie sprzedałem nerki żeby je kupić:)

Pętla masy i zalecana długość:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tutaj więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

6 minut temu, babatular napisał:

Czyli wierzysz że jakby nie miały ekranu to byś je słyszał. No nie mów że wierzysz w takie bzdury - że słychać kable zasilające.

A co do pętli masy to nie kumam - przy jakiej dług kabla zasilającego robi się pętla masy a przy jakie juz nie ?

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. NIE, WG MNIE KABLE SIECIOWE  NIE „GRAJĄ” co najwyżej mogą zakłócać więc mam trochę lepsze niż zwykłe dla ekranu i świętego spokoju. Jaśniej nie potrafię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Zbig napisał:

No ale słyszysz to coś na tych samych kablach czy na nowych?

? Kable słyszę jak je mam, nie słyszę jak ich nie ma, taki mój urok, albo kiepski sprzęt.

Mam red dawa i cardasa golden presence, oba oryginalne i powiem szczerze, że różnica niby jes,t ale nie specjalnie duża, na granicy autosugestii, a według recenzentów powinna być ?

Ten efekt o którym pisałem doświadczyłem kilkukrotnie, ostatnie wymieniłem streamera Yamahy n aPro-Ject i koc z kolumn spadł, az mi się smiać chciało, ale to jednak inne urządzenie, a nie kabel. Powiem ci, ze nie spodziewałem się takiej różnicy i to na samym radiu internetowym (oba vTuner).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, audiofan01 napisał:

tutaj więcej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem to co napisałem. NIE, WG MNIE KABLE SIECIOWE  NIE „GRAJĄ” co najwyżej mogą zakłócać więc mam trochę lepsze niż zwykłe dla ekranu i świętego spokoju. Jaśniej nie potrafię.

ale co zakłócać ? I jeśli zakłócają to czy to sie przekłada na brzmienie ? wytłumacz mi to proszę. 

10 godzin temu, Jacchusia napisał:

? Kable słyszę jak je mam, nie słyszę jak ich nie ma, taki mój urok, albo kiepski sprzęt.

Mam red dawa i cardasa golden presence, oba oryginalne i powiem szczerze, że różnica niby jes,t ale nie specjalnie duża, na granicy autosugestii, a według recenzentów powinna być ?

Ten efekt o którym pisałem doświadczyłem kilkukrotnie, ostatnie wymieniłem streamera Yamahy n aPro-Ject i koc z kolumn spadł, az mi się smiać chciało, ale to jednak inne urządzenie, a nie kabel. Powiem ci, ze nie spodziewałem się takiej różnicy i to na samym radiu internetowym (oba vTuner).

to jest czy nie ma różnicy ? Jeśli nie ma to po co wywaliłeś tyle kasy na Red dawna i cardasy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, babatular napisał:

ale co zakłócać ? I jeśli zakłócają to czy to sie przekłada na brzmienie ? wytłumacz mi to proszę. 

A czy trzaski elektrostatyczne mają wpływ na brzmienie czarnej płyty? Albo pierdnięcie pana w trzecim rzędzie na brzmienie sekcji altówek?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Zbig napisał:

A czy trzaski elektrostatyczne mają wpływ na brzmienie czarnej płyty? Albo pierdnięcie pana w trzecim rzędzie na brzmienie sekcji altówek?  

oczywiście że ma - jak pan w trzecim rzędzie pierdnie to  mi zakłóci brzmienie altówek

trzaski elektrostatyczne mają dramatyczny wpływ na brzmienie czarnej płyty - ja na temn przykład nie jestem w stanie słuchać muzyki przez te trzaski - poza tym gramofony brzmią po prostu słabo, podobnie jak lampy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.