Skocz do zawartości
IGNORED

słuchawki do telefonu do 1500


1siedem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sony Mdr 1 am2  w media markcie z promki za 500zł. Polecam dla tych którzy nie muszą mieć BT.

Niska impendacja spokojnie pozwoli korzystać ze smartfonów.

Rozważałem Sennheisery 599 ale otwarta budowa je wyklucza z mobilnego korzystania. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Jak za tyle, to dla niepoprawnych basolubów - jedynie Ultrasone Pro 900 i.

 

Są jedyne w swoim rodzaju i ogromnie zacne.

Dla mnie od paru lat - akuratne i w sam raz.

PS.

Granie w epickim stylu z rozmachem to dla nich chleb powszedni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz kupić same słuchwki to ja polecę Sennheiser Monumentum M3. Przetworniki, wzmacniacz/elektornika która siedzi odbiera sygnał, wzmacnia, coś tam może koryguje narzuca sygnature i tam ci ładuje do uszu...

Z kablowymi to myślę że jest tak:

Skoro masz taką większą kasiorke to już jesteś poważny inwestor ? Przedmiotem sprawy nie tyle jest wpiąć i założyć dobre/drogie słuchawki. Przedmiotem jest dostarczyć do uszu dobrej jakości dzwięk i to jest koniec tej drogi. A po drodze jest wiele czyników  i wszystkie je trzeba wziąść pod uwage i w jakiejś mierze zaliczyć. Same słuchawki nie wszystko załatwią. Na dobry dzwięk składają się:

1) Dobra realizacja utworu - ale to odpada, bo już masz najpewniej playliste, i albumy które słuchasz (ja poszedłem w tę drogę dodatkowo poszukałem i znalazłem swietnie zrealizowaną muzykę którą bardzo polubiłem i w niej naprawde słysze co może dać tak drogi sprzęt. Tego co lubiłem od zawsze też słucham ale różnica jest duża lub ogromnie duża.

2) Jak masz już muzykę/albumy które lubisz zainwestuj w kupienie jej na cd lub z neta (tak wiem, tu jest problem) w bezstratnym formacie np 16 bitowy flac (ważne żeby było z dobrego/pewnego źródła - żeby to nie był flac zrobiony z mp3), a najlepiej słuchaj Tidala HD. Nawet jak masz udane słuchawki za te powiedzmy 300zł i nie masz dac/amp to i tak juz szybko usłyszysz różnice szczególnie w utworach które znasz -  rozdzielczość, bass i inne. Kupiłem na flac burak yeter - tuesday i słucham na moim systemie hifi w pokoju i teraz naprawde słyszę jaka jest przyjemność i klimat tego bitu. niebo a ziemia w porównaniu do mp3 czy youtuba.

3 dac i wzmacniacz i klasa dzwięku jakie reprezentują (wybór przenośnych jest duży, obsługują smartfon i pc)

4 Dobry odtwarzacz na smartfon (ja chwalę sobie neutron player), na eq skoryguj nieco dzwiek na taki jaki lubisz, jak nie wiesz to potrenuj, pobaw sie wiecej ale nie szastaj daleko suwakami - trochę jak z przyprawami, posmakuj... Jak z kobiecym makijażem: troche żeby tu czy tam podkreślić a  nie wszystko zagipsować i zamalować. W Neutronie jest super bo możesz przesuwać każdym suwakiem na wybraną częstotliwośc i masz sterowanie parametrem/wykresem nazywającym się 'BW'

5 słuchawki, klasa dzwieku jaką reprezentują i sygnatura w stronę której bardziej się kierujesz gust.

Ja na twoim miejscu zainwestował tyle pieniędzy biorąc pod uwage wszystkie te rzeczy.

To że smartfon napędzi niskoimpedancyjne słuchawki jeszcze niewiele gwarantuje...

A wiec mądre zakupy to coś wiecej niż pojście i kupienie. Trzeba mieć ciepliwość: pochodzić, posłuchać, popytać na audiostereo, potem znowu pojechać posłuchać...

A wiec jest to wysiłek.

Ostatnio byłem w sklepie trzeci raz słuchać kolejnych słuchawek - zabrałem dac słuchawkowy, laptop i byłem tam kolejne dwie godziny i już kolejny raz czułem zmęczenie tym odsłuchiwaniem, przeskakiwaniem na poszczególnymi utworami, fragmentami.. Ale to po to tam przyjechałem żeby (być może) się pomęczyć siedzieć cierpliwie, sprwdzac, jak zapomniałem to spowrotem.,, na końcu dopasować i kupic i cieszyc się już ever ever ever!

Powodzenia!

Minie czas, nabędziesz doświadczenia i zostaniesz audiofilem!...    o fu!! co za brzydkie słowo!... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezzy7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
W dniu 9.10.2020 o 17:13, xetras napisał:

Jak za tyle, to dla niepoprawnych basolubów - jedynie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i.

 

Są jedyne w swoim rodzaju i ogromnie zacne.

Dla mnie od paru lat - akuratne i w sam raz.

PS.

Granie w epickim stylu z rozmachem to dla nich chleb powszedni.

Ale czy je fonik napędzi??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź 🙂

(Gdyby były wysokoomowe [np. 120 Ω - 600 Ω ] wtedy by do telefonu nie pasowały).

Mnie szokowały , nawet już po tym kiedy zaczęły po ludzku grać  , bo :

Kupowałem nowe i pierwszy miesiąc to było męczenie się ze słuchawkami, ale coś tam się ułożyło i po prostu mam na uszach dodatkowo subwoofer (tego chciałem).

Ultrasone Pro 900i mają rezystancję 32Ω co nie stanowi dla telefonów problemu, ale - przykra cecha to ich słaba dostępność, no i cenę trzymają dość wysoką.

PS.

Ta sama cena :

900 zamknięte

2900 otwarte

(Można wybrać sobie co komu jest wygodniejsze).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie potrzebowałem ich do użytku w próbowni żeby się słyszeć (bas) na tle gitar w przesterze.

Motoryka była czynnikiem podstawowym. Przy okazji telefon i filmy też spektakularnie brzmią, ale taki bas jest dla basolubów, Ultrasone Pro 900i są cokolwiek niezrównoważone, dla mnie 3- 4 godziny bez wytchnienia to chyba maksimum, kto inny pewnie nie wytrzyma kwadransa bo nie są wypoczynkowe, a raczej wyczynowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.