Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwanie monitorka doskonałego :) w normalnych pieniądzach


Adam 38
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.04.2020 o 15:59, Wuelem napisał:

Z wymiany zdań można wywnioskować, że poszukiwanie dotyczy wysokoskutecznych kolumn w bardzo małej obudowie.

Wysokie dobitne i perfekcyjne oraz ładnie grające, czyli z dobrze rozciągniętą podstawą basową. Oczekiwania bardzo proste i równie bardzo oczywiste. Ciekawe, jak potoczy się temat...

Słuchałeś ATC scm 7v3 i JMR Lucia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem  trochę inaczej. Kieruj uwagę np. na monitory, które jakiejś firmie przyniosły sławę. Nie są dla takich kolumn konkurencją modele po prostu zaczynające katalog.

Taki Sonus Faber miał monitory, które i rozpoczynały katalog, i przyniosły producentowi sławę. Dziś ich koszt to ok. 5000 zł, choć oczywiście nie o ich konkretną rekomendację mi chodzi.

Nie chciałbym być stałym elementem tego tematu. Troszkę zażartowałem wcześniej, bo nie da się uzyskać dźwięku jak z wysokoskutecznej kolumny w miniaturowej obudowie. Zawsze musi być jakiś patent, aby cel osiągnąć pomimo przeszkód. W klasycznych paczkach (jak sam już wiesz) grają pasma. A szukasz monitora grającego muzykę. Mam zamiar zapoznać się z najnowszymi studyjnymi Tannoy z głośnikiem koncentrycznym - ciekawią mnie, to wszystko. Ale jak nawet pobiją na głowę ATC, to nie będę pisał, bo i po co. Tu rządzą inne zasady i stali gracze. Wśród nich o nieprzeciętność dość trudno (masz w artykułach np. monitor Burchard Audio, jeden z modeli zrobił furorę na AS - słuchałeś?).

Stale trzymam kciuki za takich jak Ty upartych poszukiwaczy. Tyle mego wkładu w tym wątku, ale chętnie poczytam co inni powiedzą. Oby tylko nie takie pomysły, jak zleć swój projekt manufakturze. Skoro zawodowcom wychodzi 1 kolumna w życiu, to pół-zawodowcom wychodzi... pół. Czyli żadna :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat okazał się niestety ciężki do dyskusji, w sumie do zamknięcia... z uwagi na fakt, że poza jedną Branżą (Q21) i moją osobą chyba nikt z forum nie słuchał u siebie ATC7v3 i JMR Lucia. Cyrus-a 8.2 + psxr2 już nie wspominając. Tak czytam padające tu propozycje (połowę z nich miałem u siebie) i niestety niewiele wspólnego mają one z "moją" ulubioną dwójką monitorów i moim brzmieniem. 

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

Kieruj uwagę np. na monitory, które jakiejś firmie przyniosły sławę

Po części tak jest, właśnie z ATC scm 7 ? . Zapewniam, że byłbyś pozytywnie zaskoczony ich brzmieniem, nawet jeżeli przyjąć, że to właśnie  one otwierają cennik ATC (a wyższy model ATC, delikatnie mówiąc, nie zrobił na Tobie dobrego wrażenia) i przez to powinny być, no do ....y ?

JMR Lucia też otwierają cennik a z jakiegoś powodu ich producent  jest wyjątkowo dumny właśnie z tego co oferuje ten tani monitorek.

Chociaż ciężko uwierzyć, że w dzisiejszych czasach coś co nie kosztuje "grubo" może z powodzeniem konkurować  z monitorami w cenie 2, 3 razy wyższej to na szczęście nadal jest to możliwe. Raz na jakiś czas trafiają się wyjątki, prawdziwe perełki. A takimi z pewnością są "Lucija" i "siódemeczki".

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy w temacie jw.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Adam 38 napisał:

Chociaż ciężko uwierzyć, że w dzisiejszych czasach coś co nie kosztuje "grubo" może z powodzeniem konkurować  z monitorami w cenie 2, 3 razy wyższej to na szczęście nadal jest to możliwe. Raz na jakiś czas trafiają się wyjątki, prawdziwe perełki. A takimi z pewnością są "Lucija" i "siódemeczki".

Jak by istniały monitory spełniające Twoje oczekiwania to nie kosztowały by 3kzł tylko co najmniej 15kzł ? 

To dokładnie tak jak z Falcon LS3/5a ,grają w zasadzie bardzo dobrze tylko w jednym aspekcie ale są legendarne ,kultowe i Producent z rynkiem na podstawie tego ustawili je cenowo tak a nie inaczej.

Lucie też pod pewnym względem są wybitne ,pod innymi trochę mniej ale Producent zrobił z tego atut i pod tym kątem je lansuje .

Taniej wyjdzie mieć jedne i drugie (jak masz miejsce) i używać w zależności od nastroju ,

sam tak miałem 15 lat temu ,lampę Prima Luna i tranzystor w klasie A i ciągłe przełączanie

z jednego na drugi  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar w przyszłości zakupić kolumny raczej podstawkowe z racji małego salonu w którym takowy zestawy był by odsłuchiwany.

Posiadam zintegrowany wzmacniacz Pioneer A-70, kilka lat temu zakupiony z myślą rozbudowy zestawu stereo. Ale na kupno wymarzonych kolumn do tej pory się nie zmobilizowałem, tym samym przez cały czas słuchałem muzyki na zestawie Taga Harmony tav 606 v.3 oraz kolumnach z USA Pro Poly Series 1901 wyprodukowanych w latach 90-tych. Kable melodika. 

Moje typy na obecną chwilę to: 

ATC SCM7, 

Jean Marie Reynaud Lucia ,

Elac Debut Reference B6.

Czy wybierając któryś zestaw powyżej można w ciemno powiedzieć że usłyszę różnice(inna liga)?

Czy Pioneer A-70 był by wstanie wycisnąć potencjał z takowych zestawów i odwrotnie?

Moje preferencje muzyczne to: metal/rock 80%, blues/jazz/symfoniczna 20%, który zestaw powyżej byś polecił?

 

Z góry dziękuję za odzew. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem! ATCscm7v3 kompletnie nie nadają się do rocka/metalu, będzie zwyczajnie jeden wielki, nachalny jazgot, dominująca górna średnica i suchy, bardzo, bardzo lekki dół. A jeszcze w tej muzie i jej bardzo często kiepskiej jakości nagrań małe  ATC7 pokażą to mega dobitnie. Dla mnie to głośniczek pod wokale, namacalne, swobodne, pełne ale tylko tu widzę jego miejsce. 

JMR Lucia - trochę za lekki dół, ale już bardziej uniwersalne od ATCscm7, możesz zaryzykować i sprawdzić ale też ich nie widzę w rocku/metalu. 

Elac Debut b6 reference nie znam, znam debut b6 (bez reference) i obiektywnie to paździerz! przy dwóch ww głośnikach, basu bardzo dużo ale lichej jakości, środek wycofany, kiepski, góra kiepska - ogólnie głośnik dla studenta słuchającego techno (patrząc przez pryzmat jakości JMR i ATC), no nie ten poziom co dwa ww głośniki. 

Na Twoim miejscu sprawdziłbym dwa monitorki - tani to Dynaudio Emit m20 a drogi - na czuja ? Xavian Perla esclusiva. 

Bym zapomniał, masz tu na AS testowane ostatnio Buchardt s400, też może to rocka zagrać ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawid Kiszycki

Nie wiem, czy nie pozostaniesz przy tych z US ? chyba, że masz do nich jakieś uwagi, bo poza słabym

głośnikiem od wysokich - papierowy ( ale wielu je lubi ) powinny wytrzymać konkurencję.

Jest jeszcze Gato ale wszystko kwestia budżetu i ilości m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, audioburak napisał:

Jest jeszcze Gato ale wszystko kwestia budżetu i ilości m2.

Powierzchnia salonu to 16,85 m2. Budżet raczej do 5000 PLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka w budżecie by się znalazło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daffy napisał:

 

Powierzchnia salonu to 16,85 m2. Budżet raczej do 5000 PLN.

Może lepiej nie duże podłogówki 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi w klubie Sveda - sprzedaje dynaudio special 40. Esotar + napis dynaudio = Twoje problemy się rozwiążą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, założyłem wątek o wyjątkowo udanych monitorach przy wycenie których ktoś nie upadł na głowę a tu jak nie jakieś "przydudnibasy" udające suba bo z monitorowym graniem nie mają nic wspólnego czy absurdalnie wycenione coś tam grające monitory , to nawet podłogowe konstrukcje się pojawiają ?

Tylko co to ma wspólnego z moimi poszukiwaniami świetnego, małego monitora! i do tego jeszcze uczciwie wycenionego? Jest przecież dział sprzedam (jak chcemy się pozbyć swoich kolumn) , krajowi producenci mogą też wykupić reklamy na forum AS zamiast zawracać głowę rafałowi735r ?

Brakuje tu jeszcze dyskusji o kablach i będzie komplet. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.04.2020 o 00:48, Adam 38 napisał:

ATCscm7v3 kompletnie nie nadają się do rocka/metalu, będzie zwyczajnie jeden wielki, nachalny jazgot, dominująca górna średnica i suchy, bardzo, bardzo lekki dół.

No nie wiem. Jak w nagraniu jest pizdnięcie basem to te gówienka potrafią nieźle walnąć po uszach. Ma się wręcz uczucie wibrowania powietrza. Ja słucham głównie rocka z rodzaju tzw. progresywnego czy art rockowego. I naprawdę super się sprawują. Akurat basu im nie brakuje. Ale nie z każdym wzmacniaczem tak jest! Jak podłączyłem je pod NuPrime IDA-8 który jest przeciez świetnym urządzeniem to bas stał się zdecydowanie zbyt mało obecny. Teraz jadę cały czas na starym Audiolabie 8000A po tuningu i choć chętnie bym zmienił na coś lepszego to co nie podłączę to gra gorzej... 

ATC SCM7 to tak naprawdę monitory studyjne. Można z powodzeniem na nich miksować materiał. One nic nie dodają ani nie ujmują nagraniu. Nie każdemu to pasuje i tyle. Świetna scena, mało wymagające od pomieszczenia.

Znajomy ma Guru Junior i mówi że bomba. Sam nie słyszałem ale może to dobry kierunek? Spróbuj sobie GoldenEar Aon2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Funnykris napisał:

No nie wiem. Jak w nagraniu jest pizdnięcie basem to te gówienka potrafią nieźle walnąć po uszach

Funny, całościowo jest to świetny monitorek (szczere gratulacje! , ja niestety podziękowałem - posłuchałem się w końcu najbliższych mi osób i zrezygnowałem dla zasady, chociaż kusiły mnie 7 baaaardzo, każdy ma swoje sumienie...).

Moim zdaniem 7 jest całościowo  ciekawsza np od ATC 11 i do mojej muzyki super ale właśnie do rocka, metalu to zdecydowanie brałbym  11 (ze swoim bardziej komercyjnym, bezpieczniejszym ustawieniem barwy lepiej się sprawdzą w kiepskiej jakości nagraniach i z barwą ustawioną niżej). Oczywiście jak dla Ciebie w rocku czy metalu dół w 7 jest przekonujący a górna średnica nie męczy to tylko się cieszyć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio Whaferdale chce powrócić na salony pod hasłem "powrót legendy", może warto spróbować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się,że wybór nie jest mały ale ile jest udanych modeli w tym w sumie niedużym budżecie to już czas pokaże oraz mam nadzieję,że szczere opinie użytkowników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tadeo napisał:

szczere opinie użytkowników .

Właśnie, fajnie jakby wpisy zaczynały się od - słuchałem - a nie, ktoś coś tam właśnie wypuszcza i nazywa powrotem legendy. Legendarne monitory audio już nie wrócą.... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proac Tablette 2. Stare ,ale jare :) Słuchałem i miałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2020 o 10:44, Adam 38 napisał:

Moim zdaniem 7 jest całościowo  ciekawsza np od ATC 11 i do mojej muzyki super ale właśnie do rocka, metalu to zdecydowanie brałbym  11 (ze swoim bardziej komercyjnym, bezpieczniejszym ustawieniem barwy lepiej się sprawdzą w kiepskiej jakości nagraniach i z barwą ustawioną niżej). Oczywiście jak dla Ciebie w rocku czy metalu dół w 7 jest przekonujący a górna średnica nie męczy to tylko się cieszyć. 

W moich 13m2 basu jest więcej niż wystarczająco. Dużo zależy od realizacji. Używam ich też jako monitorów przy miksowaniu. Materiał na nich zmiksowany gra wszędzie dobrze więc śmiało sprawdzają się też w domowym studio co akurat dla mnie jest przydatne. Śmiem zatem twierdzić że one po prostu grają... szczerze. Bez zbędnego efekciarstwa. Jak słucham dobrze zrealizowanych płyt to odpływam. Stereofonia jest tak dobra, że dźwięk potrafi dobiegać z boku głowy. Jak coś jest skopane brzmieniowo to nic nie poprawią jak niektóre kolumny, które potrafią np. dodać trochę basu. 

W dniu 7.04.2020 o 14:24, Adam 38 napisał:

Legendarne monitory audio już nie wrócą.... 

Rozmawiałem kiedyś z właścicielem salonu audio i podobno popyt na monitory jest bardzo mały. Ludzie wolą kupić dziadowskie podłogówki niż dobre monitory w tej samej cenie. Taki mamy klimat. Więc producenci pewnie będą robić coraz więcej monitorów w dużej podłogowej obudowie jak np. Pylon Opal 20 który jest w sumie Pylonem Opal monitor z podstawą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Funnykris napisał:

W moich 13m2 basu jest więcej niż wystarczająco. Dużo zależy od realizacji. Używam ich też jako monitorów przy miksowaniu. Materiał na nich zmiksowany gra wszędzie dobrze więc śmiało sprawdzają się też w domowym studio co akurat dla mnie jest przydatne. Śmiem zatem twierdzić że one po prostu grają... szczerze. Bez zbędnego efekciarstwa. Jak słucham dobrze zrealizowanych płyt to odpływam. Stereofonia jest tak dobra, że dźwięk potrafi dobiegać z boku głowy. Jak coś jest skopane brzmieniowo to nic nie poprawią jak niektóre kolumny, które potrafią np. dodać trochę basu. 

Jednym zdaniem - uczciwie wyceniony monitor. Neutralnym bym go jednak do końca nie nazwał, lubi coś tam czasem osłodzić ? Ale ten "niewymuszony" sposób prezentacji wokali... , no poznałbym je chyba zawsze i wszędzie. A kupiłeś im już jakiś godny ich piecyk czy dalej na starych gratach słuchasz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Adam 38 napisał:

Jednym zdaniem - uczciwie wyceniony monitor. Neutralnym bym go jednak do końca nie nazwał, lubi coś tam czasem osłodzić ? Ale ten "niewymuszony" sposób prezentacji wokali... , no poznałbym je chyba zawsze i wszędzie. A kupiłeś im już jakiś godny ich piecyk czy dalej na starych gratach słuchasz? 

Póki co leci na Audiolabie 8000A. Tylko że to jest egzemplarz po modyfikacji. Nie wiem ile mu zostało z brzmienia oryginału bo nawet wszystkie oryginalne RCA są wywalone i zostały zastąpione dwoma gniazdami RCA. Więc z input działa CD, tuner i phono które mam w din a reszta nie. Record też nie działa więc pewnie jest ominięty. W środku zmodyfikowane zasilanie, okablowanie i jeszcze trochę rzeczy na których się kompletnie nie znam. Ciekawa sprawa z tym wzmacniaczem bo póki co to nic mnie jakoś tak nie przekonało do zmiany. A miałem te kolumny podpięte pod kilka klocków. Znaczenie droższych niż ten stary dziad. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Sorki, źle napisałem ten pkt. 3 - chodziło mi o Acoustic Energy, model Reference 1. Z tych wszystkich, chyba najbardziej byłyby przyjazne dla Cyruska...
I jeszcze jeden przyszedł mi do głowy, mianowicie Gradient 5.0 (ale tutaj nie słuchałem dokładnie tego modelu, tylko podłogowego 6.0). Albo to samo, ale w lepszym wykonaniu: Reimyo Bravo (niestety, tych też nie słuchałem...).
Gradient 5.1 bardzo fajny monitor. Do sprawdzenia bo jest w sprzedazy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarcinGD napisał:
W dniu 31.03.2020 o 13:47, Łukasz_62438 napisał:
Sorki, źle napisałem ten pkt. 3 - chodziło mi o Acoustic Energy, model Reference 1. Z tych wszystkich, chyba najbardziej byłyby przyjazne dla Cyruska...
I jeszcze jeden przyszedł mi do głowy, mianowicie Gradient 5.0 (ale tutaj nie słuchałem dokładnie tego modelu, tylko podłogowego 6.0). Albo to samo, ale w lepszym wykonaniu: Reimyo Bravo (niestety, tych też nie słuchałem...).

Gradient 5.1 bardzo fajny monitor. Do sprawdzenia bo jest w sprzedazy.

Wszystkie są bardzo fajne, i wszystkich długo słuchałem. IMO, ograniczanie się jedynie do marek popularnych na naszym forum, to błąd skutkujący pominięciem wielu fajnych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Wszystkie są bardzo fajne, i wszystkich długo słuchałem. IMO, ograniczanie się jedynie do marek popularnych na naszym forum, to błąd skutkujący pominięciem wielu fajnych konstrukcji.

Cześć Łukasz. 

Powiem Ci, że te nasze Cyrusy nie są jednak takie kiepawe jak myślałem - w oddaniu barw instrumentów akustycznych, również tych operujących w niższych rejonach. Jednak same głośniki mają tu duże znaczenie. Mam na testach coś bardzo ładnego, a nawet bardziej niż bardzo. Niestety nie spełniają jednego kryterium z tematu wątku ( niskiej ceny) .

Dzisiaj zapętlony od rana do samej nocy poniższy album (bo paczki świeże), pierwszy z brzegu kawałek wrzuciłem niżej i pierwszy raz mój Cyrus nie ma u mnie ujednoliconego, sklejonego, miękkiego z wacianyn wykończeniem puuufff na dole pasma, nowe doświadczenie i już inaczej patrzę na te nasze Cyrusowe maleństwa, znowu mogę o nich powiedzieć - ten 8.2 z psx r2 to dobre g...no ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo monitorów w rozsdnych pieniądzch to czy ktoś już sprawdzał Wharfedale Evo 4.2 ? Cena dobra, konstrukcja ciekawa, technologicznie fajne rozwiązania, z wyglądu też fajne, chociaż nie widziałem ich na żywo więc nie wiem jak z jakoscią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Tomek_waw napisał:

Propo monitorów w rozsdnych pieniądzch to czy ktoś już sprawdzał Wharfedale Evo 4.2 ? Cena dobra, konstrukcja ciekawa, technologicznie fajne rozwiązania, z wyglądu też fajne, chociaż nie widziałem ich na żywo więc nie wiem jak z jakoscią.

Tomek, piszmy o tych monitorkach, których słuchaliśmy a nie wrzucajmy tu tego co piszą producenci w reklamach swoich produktów bo z wątku zrobi się reklama dla każdego szitu jaki jest na rynku i wszystko będzie miało świetne technologie, jeszcze lepiej grało itd... Taka moja prośba. Dziękuję.

PS. Wypożycz, posłuchaj i jak okaże się, że monitorek nie jest zwykłym, marketingowym paździerzem to opisz jak to u Ciebie zagrało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam 38

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Adam 38 napisał:

Mam na testach coś bardzo ładnego, a nawet bardziej niż bardzo. Niestety nie spełniają jednego kryterium z tematu wątku ( niskiej ceny) .

Czyżby Perełki dotarły? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.