Jump to content
Sign in to follow this  
AudioRecki

Mistrz w niewielkich rozmiarach. Buchardt Audio S400.

Recommended Posts

fajne monitorki,potwierdzają klasę firmy sb acoustics, tani niskośredniak z aluminiową membraną a potrafi zagrać...

• Like 2

Strasznie sztuczne z podbitym i napompowanym basem brzmienie.

• Haha 1

Pioneer CT777, Grado Black, Cyrus DAD1.5 -> Cyrus ONE HD -> Arcus TM65. Słuchawki: Korg DAC 100m, O2, K701, K272, K500

xavian
W dniu 3.04.2020 o 16:35, Misio38 napisał:

A z czym to Kolega miał okazję słuchać? Bo raczej takie opinie w przypadku S400 to chyba niespotykane...

Edited by arkadowski
  • Like 1

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

3 godziny temu, arkadowski napisał:

A z czym to Kolega miał okazję słuchać?

Ja kto z czym? Z Youtube!!!!!!!

• Like 3

W dniu 3.04.2020 o 16:35, Misio38 napisał:

niestety jak większośc nowych konstrukcji nastawionych na zrobienie na kliencie efektu wow w salonie odsłuchowym przy pierwszych momentach odsłuchu ... a juz komentarz" nie podpiać srebrzonych lub srebrnych kabli gdyz to nie słuzy głośnikom" a  kilka akapitów wczesniej tyle ochów i achów to już mówi dobitnie o całej nowoczesnej branży audio...

W dniu 7.04.2020 o 12:57, Valghor89 napisał:

niestety jak większośc nowych konstrukcji nastawionych na zrobienie na kliencie efektu wow w salonie odsłuchowym przy pierwszych momentach odsłuchu ... a juz komentarz" nie podpiać srebrzonych lub srebrnych kabli gdyz to nie słuzy głośnikom" a  kilka akapitów wczesniej tyle ochów i achów to już mówi dobitnie o całej nowoczesnej branży audio...

Znam bardzo dużo "raczej niezbyt nowoczesnych" konstrukcji, którym srebrne kable tez nie służą.

A Koledze polecam odsłuch w swoim pokoju, nie w "efekciarskim" salonie. Pytanie, w jakim to Kolega słuchał S400, gdzie to takie efekciarstwo z nich wyszło?

No i nie wspomnę, ze krytycznie o tym "nowoczesnym audio" wspomina osoba, która używa SOtM...czyli z komputera nadal do komputera tylko na mniejszym scalaku i mini obudowie.

I byś nie uważał, że krytykuję SOtM, sam miałem i używałem obydwie wersje z zasilaniem. U mnie bezcelowe (mam już streamer Prisma), ale SOtM to całkiem udane urządzenie z ogromnymi możliwościami. Po prostu chcę Ci pokazać, że warto TESTOWAC i sprawdzać w swoim systemie wiele sprzętów, nie krytykować "dla zasady". W razie potrzeby sprawdzenia jak naprawdę brzmią S400 skontaktuj się z najbliższym sprzedawcą lub dystrybutorem. Jestem pewny, że z przyjemnością posłuchasz tych konstrukcji i zmienisz zdanie o "nowoczesnej branży audio".

Serdeczności i pozdrawiam🙂

Edited by AudioRecki

8 godzin temu, Rober3448 napisał:

Czy słuchał ktoś może tych monitorów ze wzmacniaczem Haiku Origami 6550SE?

Zadzwoń do dystrybutora. Jestem pewny, że pomoże Ci rozwiązać "problem" i będziesz miał okazję posłuchać ich w swoim systemie. Nic to nie kosztuje, a przekonasz się czy w słuszną stronę zmierzasz.

Serdeczności

• Like 1

21 godzin temu, Rober3448 napisał:

Czy słuchał ktoś może tych monitorów ze wzmacniaczem Haiku Origami 6550SE?

Tak słuchaliśmy, mamy zarówno te monitory jak i Origami 6550. 

S400 zgrywają się z Origami 6550 bardzo dobrze z jednym małym "ale" a mianowicie wielkość pomieszczenia odsłuchowego..., jeśli będzie to metraż nie większy niż 15-18m2 to 15W  Origami spokojnie wystarczy aby poprawnie wysterować S400 , gdy pomieszczenie wykracza już poza tą kubaturę to niestety kolumny będą potrzebowały już znacznie mocniejszego wzmacniacza.

• Like 2

41 minut temu, Audio-ON napisał:

Tak słuchaliśmy, mamy zarówno te monitory jak i Origami 6550. 

S400 zgrywają się z Origami 6550 bardzo dobrze z jednym małym "ale" a mianowicie wielkość pomieszczenia odsłuchowego..., jeśli będzie to metraż nie większy niż 15-18m2 to 15W  Origami spokojnie wystarczy aby poprawnie wysterować S400 , gdy pomieszczenie wykracza już poza tą kubaturę to niestety kolumny będą potrzebowały już znacznie mocniejszego wzmacniacza.

Odpowiedni ludzie na odpowiednim miejscu odpowiedzieli na pytanie, tym bardziej mając na uwadze fakt, że macie/mieliście (tu raczej kwestia ustalenia u Was) obydwa sprzęty u siebie w salonie odsłuchowym.

• Like 2

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię związaną z S-400 (tak samo, jak i z S-300 Buchardt Audio), a mianowicie absolutną konieczność wygrzania ich przez minimum 200, a najlepiej co najmniej 300 godzin!!!  Wcześniej byłem szczęśliwym posiadaczem S-300, a obecnie S-400 i w jednym i drugim przypadku dźwięk przed i po rozgrzaniu, to dwa zupełnie inne światy!  Piszę o tym, bo być może kolega Misio38 słuchał ich bez rozgrzania i stąd taka opinia.  Oczywiście jest niepisana zasada rozgrzewania każdego elementu zestawu, ale tak ogromnej różnicy w brzmieniu, jak w wypadku Buchardt Audio nie słyszałem nigdy przedtem, ani nigdy potem.  Jest to niestety upierdliwość tych kolumn, ale za to tylko ta jedyna i kiedy już sie z nią uporacie - jesteście w niebie...   Po kilkuset-godzinnym graniu żadne srebrne kable im nie zaszkodzą:)   

Edited by 211260
  • Like 1