Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner stereo?


Pike70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam użytkowników.

Pierwszy post ale czytam od ponad miesiąca, kiedy podjąłem decyzję o zakupie.... no właśnie czego? I tu prośba o pomoc.

Kwestia pierwsza budżet dobrze byłoby się zamknąć w 4 tys.PLN-ów z głośnikami podstawkowymi

Nie jestem audiofilem, posiadałem i nadal posiadam,  ale teraz w garażu całego techniksa z altusami, później muzyka z kompa na przyzwoitych słuchawkach ale to nieistotne

Pomieszczenie neregularne, jeden głośnik w rogu - na komodzie, drugi w otwartej przestrzeni na kuchnię, ok. 16 m2. salonik i ok.13 m2 kuchnio-jadalna

Funkcje sieciowe potrzebne i dlatego najchętniej ampituner, żeby to zamknąć w jednym pudełku i podłączyć do tv

Muzyka różnorodna. od progresywnego rocka lat 70-tych, przez jazz, muzykę klasyczną po pop ale nie współczesny, czasami jakiś film.

Głośniki najchętniej    Polk audio RTi A3  za względu między innymi na łatwość ustawienia

I teraz jaki klocek?   Onkyo TX-8270  czy  Denon DRA-800H czy jakiś wzmacniacz  z Yamaha WXAD-10 ? 

Wiem, temat wałkowany wielokrotnie, wiem najlepiej odsłuchy, ale muszę, no muszę zapytać, bo utknąłem.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Jeśli chciałbyś uzyskać najwyższa jakość brzmienia to najlepszym rozwiązaniem będzie wzmacniacz stereo + streamer. W takim przypadku warto wziąć pod uwagę Yamaha as701 + wxad10 + Polk Audio rti a3. Uzyskujesz brzmienie dynamiczne i szczegółowe bez wyostrzeń. Bas jest zwarty i dobrze kontrolowany.

Alternatywą może być NAD c326bee + Yamaha wxad10 + Monitor Audio Bronze 2. Masz w tym przypadku cieplejszy wzmacniacz w połączeniu z bardzo szczegółowymi kolumnami. Bas w tym zestawie będzie obszerniejszy,a średnica bardziej naturalna. W tym przypadku gdybyś chciał podłączyć tv to musiałbyś dokupić Fiio d03k.

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet masz, pomieszczenie i ustawienie, wiadomo. Co do samych kolumn, ja bym odsłuchał mimo wszystko kilku opcji. Co do elektroniki, albo ampli sieciowe, albo wzmak + WXAD10 Yamahy albo ampli i kolumny: Yamaha R-N602 + Elac Debut B6.2, Yamaha R-N602 + Indiana Line Tesi 261

Wpadnij do naszego salonu na odsłuch.

Zapraszamy ?

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Q21

Pytanie wobec tego jak w pierwszym przypadku sprawdzi się średnica w muzyce klasycznej i jak zabrzmią smyki? Bo drugi zestaw z Monitorami Audio 2 ze względu na głośniki właśnie nie przekonuje. Owszem brzmią nieżle, tylko czy spawdzą się w moim układzie pomieszczeń?  Czy alternatywą nie będzie Yamaha R-N803D?  Widzę, że u was z Monitor Audio Bronze 2 dałoby się zmieścić w budżecie, może z Polk audio RTi A3 też.

A jak by to zagrało z Onkyo tx-8270?

Czy jest u was możliwość wypożyczenia sprzętu za kaucją, mam do was godzinkę drogi, i jak z dostępnością niektórych sprzętów, bo widzę często status - oczekiwanie na dostawę?

5 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Budżet masz, pomieszczenie i ustawienie, wiadomo. Co do samych kolumn, ja bym odsłuchał mimo wszystko kilku opcji. Co do elektroniki, albo ampli sieciowe, albo wzmak +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  albo ampli i kolumny:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wpadnij do naszego salonu na odsłuch.

Widzę, że macie punkt w wawie, podobna droga jak do Q21. Czy u was można wypożyczać? Dzieki, może sprawdzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Pike70 napisał:

 

Widzę, że macie punkt w wawie, podobna droga jak do Q21. Czy u was można wypożyczać? Dzieki, może sprawdzę.

W Wawie mamy 4 salony. Zadzwoń do wybranego i zapytaj. Salony są na tyle autonomiczne, że temat wypożyczeń jest indywidualny. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2020 o 09:46, Pike70 napisał:

I teraz jaki klocek?   Onkyo TX-8270  czy  Denon DRA-800H czy jakiś wzmacniacz  z Yamaha WXAD-10 ? 

Wiem, temat wałkowany wielokrotnie, wiem najlepiej odsłuchy, ale muszę, no muszę zapytać, bo utknąłem.

Oprócz Onkyo 8270 i Denona DRA800 masz jeszcze Yamahę R-N602 którą również podepniesz pod TV po przez przewód optyczny. Można również zastosować czysty wzmacniacz z wbudowanym DAC wówczas również podepniemy TV poprzez przewód optyczny. Wzmacniacz w podobnej cenie na pewno zagra lepiej pod względem prezentacji sceny, nasycenia dźwięku oraz, dociążenia niskich tonów. Zdecydowanie lepszą opcją jest zakup wzmacniacza + WXAD-10. Funkcjonalność zachowasz tą samą lecz dźwięk będziesz podgłaśniać na elektronice z pilota - taka różnica ?

Co do kolumn to wiele zależy jaki to będzie wzmacniacz. Jeśli gatunki mają być różne i również ma to współpracować z TV, najlepiej było by wybrać coś z cieplejszych w miarę równo grających kolumn. Najtańszą opcją jest Heco Aurora 300 i Elac Debut B6. Coś z wyższej półki i nie co droższego to Dali Oberon 3 lub KEF Q350, które jak najbardziej polecam.
Do tego wzmacniacz Marantz PM6006 lub Pioneer A-40AE bądź Onkyo 9150 lecz z tym modelem może okazać się iż trzeba będzie poczekać. Wszystkie trzy wzmaki posiadają DAC i zgrają się dobrze z powyższymi kolumnami, lecz finalny wybór to kwestia gustu.
Funkcje sieciowe - Yamaha WXAD-10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, S4Home napisał:

Do tego wzmacniacz Marantz PM6006 lub Pioneer A-40AE bądź Onkyo 9150 lecz z tym modelem może okazać się iż trzeba będzie poczekać. Wszystkie trzy wzmaki posiadają DAC i zgrają się dobrze z powyższymi kolumnami, lecz finalny wybór to kwestia gustu.

Nie dodałem, że usb bezwzględnie też jest potrzebne, więc z tej trójki tylko Marantz. Jak pisałem jedna kolumna w rogu, a druga - tył wolny na kuchnię więc raczej odpada bass reflex z tyłu, chciałbym uniknąć dudnienia, wiem że fala niskich tonów jest długa, ale nie wydaje mi się żeby to zadziałało. Polk audio RTi A3 mają fajny bas, co prawda jeden otwór jest z tyłu ale z rozpraszaczem, więc odpowiednio zaprojektowane zakładam. Co zatem zagra z tym głośnikiem dobrze poza sugerowaną Yamaha as701?

Na razie mamy takie propozycje:

wzmacniacze Marantz 6006,  Yamaha as701

amplitunery:   Yamaha  R-N602 z innymi kolumnami

Polecacie coś jeszcze do sprawdzenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Pike70 napisał:

amplitunery:   Yamaha  R-N602 z innymi kolumnami

Jak już masz słuchać R-N60 to również sprawdź Denona DRA-800H i Onkyo 8250 ? 
Może chciałbyś wpaść na odsłuch do nas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy r-n602 yamahy można podłączyć z telewizorem w taki sposób aby włączał się razem z tv oraz aby regulować głośność pilotem od telewizora podczas oglądania ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Pjiotre napisał:

Czy r-n602 yamahy można podłączyć z telewizorem w taki sposób aby włączał się razem z tv oraz aby regulować głośność pilotem od telewizora podczas oglądania ?

funkcji wyzwalacza ta Yamaha nie posiada, czyli nie włączy się automatycznie po odpaleniu TV. 

Głośnością na pilocie możesz normalnie regulować. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

Co do regulacji głośności to w przypadku R N803 dźwięk po wyjściu optycznym reguluje się pilotem od amplitunera a głośność na pilocie  od TV trzeba wyciszyć. 

Być może zależy to od modelu telewizora...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2020 o 20:30, Pjiotre napisał:

Czy r-n602 yamahy można podłączyć z telewizorem w taki sposób aby włączał się razem z tv oraz aby regulować głośność pilotem od telewizora podczas oglądania ?

Pilotem od TV, Yamahy nie ściszysz.
Osobno głośnością możesz sterować, zależy od TV i na jakie wyjście wypuścisz sygnał.
Możesz wybrać inny ampli np Denon DRA-800H lub Onkyo TX8390 i  sterować po HDMI ARC ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pjiotre napisał:

Wybrałem tx-8270 i pilotem od tv robię wszystko. Jestem królem ?

Grunt to być zadowolonym z zakupów ? 
Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie pytanie przed podjęciem decyzji. Najlepszy wybór to Yamaha R-N 803d, jadnak jest to koszt wyższy o ok 700 pln. muszę to przemyśleć czy różnica jest tego warta, różnica pomiędzy Onkyo Tx 8270 i Denonem DRA 800H. Co lepiej sprawdzi się z Polkami w różnorodnym środowisku muzycznym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pike70 napisał:

różnica pomiędzy Onkyo Tx 8270 i Denonem DRA 800H. Co lepiej sprawdzi się z Polkami w różnorodnym środowisku muzycznym?

Denon cieplejszy, więcej średnicy, ale jest łagodniejszy w przekazie wyższych tonów w porównaniu z Onkyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.