Jump to content
Trismus

Azur 851A+N+Tannoy Revolution XT 8 F jakie kable RCA czy XLR

Recommended Posts

Witam. Posiadam w/ w zestaw z kablami QED Genesis Silver spiral. Jeszcze do niedawna melodika purple rain. Czy wymiana RCA melodik purple raini na np. QED Qunex Silver Spiral XLR za 500 coś wniesie. Dodam że z wymiany kabli do kolumn jestem zadowolony. Duża poprawa. Ktoś polecał kable Monkey XLR . Nie muszą być XLR kiedyś porównywałem XLR do 300 z RCA melodiki i nic żadnej różnicy dopiero zmiana kabli głośnikowych coś wniosła. 

P.s nie chce przejaskrawiać systemu tymi QED XLR choć jak są wyrównane tonalnie to nie zaszkodzą. Z drugiej strony w tym wzmaku nie prawdziwego zdesymetryzowanego toru po XLR ścieżka po RCA krótsza .

2 godziny temu, Trismus napisał:

Witam. Posiadam w/ w zestaw z kablami QED Genesis Silver spiral. Jeszcze do niedawna melodika

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Czy wymiana RCA melodik purple raini na np. QED Qunex Silver Spiral XLR za 500 coś wniesie. Dodam że z wymiany kabli do kolumn jestem zadowolony. Duża poprawa. Ktoś polecał kable Monkey XLR . Nie muszą być XLR kiedyś porównywałem XLR do 300 z RCA melodiki i nic żadnej różnicy dopiero zmiana kabli głośnikowych coś wniosła. 

P.s nie chce przejaskrawiać systemu tymi QED XLR choć jak są wyrównane tonalnie to nie zaszkodzą. Z drugiej strony w tym wzmaku nie prawdziwego zdesymetryzowanego toru po XLR ścieżka po RCA krótsza .

Ja różnicy w tym wzmaku miedzy XLR a RCA nie słyszałem, podobnie jak w testach w necie. Zostawiłem sobie kabelki, bo wydatek niewielki i w innym sprzecie moga się przydać. Yamaha 2100 na XLR daje zimny dźwięk, na RCA soczysty i cieplejszy. O dziwo jest to słyszalne z kilometra, na CA tego nie słychać.

Może jednak to kwestia kabla, może ktoś dobrał do CA kable które wnosiły różnicę ? 

Jeśli nie chcesz przejaskrawić brzmią ja to postaw na lepsze kable RCA. W takim przypadku polecam zwrócić uwagę na Qed Reference Audio 40 lub Forzaaudioworks copper. Oba kable w podobnej cenie. Forza stawia bardziej na zakres średnicy i kreowanie sceny dźwiękowej. Qed bardziej ociepli przekaz i nada lepszej kontroli basu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

xavian
W dniu 1.04.2020 o 11:43, Trismus napisał:

Witam. Posiadam w/ w zestaw z kablami QED Genesis Silver spiral. Jeszcze do niedawna melodika

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Czy wymiana RCA melodik purple raini na np. QED Qunex Silver Spiral XLR za 500 coś wniesie. Dodam że z wymiany kabli do kolumn jestem zadowolony. Duża poprawa. Ktoś polecał kable Monkey XLR . Nie muszą być XLR kiedyś porównywałem XLR do 300 z RCA melodiki i nic żadnej różnicy dopiero zmiana kabli głośnikowych coś wniosła. 

Tak będzie różnica, kup XLR. QED ociepli ci dół ale również wyostrzy górę, a tego chyba nie chcesz? Popatrz na WW Micro-Eclipse 8 😉 

www.facebook.com/S4Home/ - polub nas! Śledź nowości i promocje.

Co wybrać? Od czego zacząć? Jak ustawić? Doradzamy zarówno w sprzęcie nowym jak i używanym. Dla forumowiczów niższe ceny. Zapraszamy!