Skocz do zawartości
IGNORED

Czy słuchawki mogły mi się wygrzać ?


pawelo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mój słuch doznał nagle jakiegoś olśnienia ?

Swoje beyery dtx700 posiadam jakieś półtora miesiąca. Słucham ich 2-3 razy w tygodniu po 2-4 godziny.

Dzisiaj muzyka grała mi inaczej... Wcześniej słyszałem dźwięk wyrażnie siedzący w głowie a dziś... docierał do głowy.

Wyraźnie poprawiła się przestrzeń na bardzo dobrze znanych mi płytach. Soliści co prawda grali w głowie ale już pozostałe instrumenty z oddali docierały do głowy. Dźwięki stały się jakby odrobinę bardziej plastycznę ale analityka nie zginęła. Zupełnie inaczej to dzisiaj mi śpiewało...

Czy to możliwe, żeby membrany w tak tanich słuchawkach też podlegały procesowi wygrzewania tak jak ma to miejsce z normalnymi przetwornikami ze zwrotnicą w kolumnach ?

Podzielcie się proszę ze mną swoimi doświadczeniami z ewentualnym wygrzewaniem Waszych słuchawek. Strasznie mnie to zaciekawiło.

Tak czy inaczej jestem niezwykle miło zaskoczony. A jesli to coś z moim słuchem nie tak, to lepiej niech tak zostanie ;-)

 

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z tymi słuchawkami nie miałem, ale sądząc z lektury forum, wszystko musi się wygrzać, nawet poduszka którą sobie ocieplasz siedzenie podczas odsłuchu. :) A powaznie, słuchawki też podlegają "prawu wygrzewania" .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wygrzały się. Byłem sceptykiem, ale niedawno sam doświadczyłem tego na własnej skórze.

 

2. Wyostrzył Ci się zmysł słuchu - słyszysz więcej, szerzej. Właśnie również jestem na etapie zaskoczenia. Kolumny zniknęły z pokoju a dźwięk rozlał się od horyzontu po horyzont. Fajne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem membrany słuchawkowe też podlegają procesowi tzw. wygrzewania.

Są ludzie, którzy powątpiewają ogólnie w istnienie takich "zjawisk", ale ja też doznałem takiego olśnienia jak Ty Pawelo. Nie we wszystkich słuchawach jest aż taka różnica po wygrzaniu (np. w KOSSach) , ale w Grado jest szokująca różnica już po 48h wygrzewania. Po ok. 100h są już właściwie uformowane.

 

Jakie były moje wrażenia?

Pierwsze: czy to napewno te słuchawki? :)

Na początku grały też dobrze, ale mnie nie zachwyciły. Dźwięk był też trochę wyostrzony (myślałem,że to wina mojego CD) i bas ledwie wyczuwalny,ale za to precyzyjny. Po ponad dwu dobach nie mogłem uwierzyć. Dźwięk nabrał takiej ogłady... prawie płynął. Delikatne, bardzo przyjemne soprany. Czuło się obecność instrumentów, wspaniała barwa. Bas, średnica i góra stanowiły jakby jedną całość. Wszystko to znakomicie współgrywało. Nie mogłem wyjść z podziwu.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętać należy, że uszy (a w zasadzie ośrodki słuchowe w mózgu) też się "wygrzewają", dostosowują do sprzętu a także - ćwiczone - nabierają precyzji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos jest uzytkowniekim HD555?? Interesuje mnie czy po "wygrzaniu" bas stanie sie bardziej miekki? Mam je od niedawna, no i jest prawie wszystko ok, oprocz twardosci niskich tonow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie, że nawet kable po wygrzaniu grają lepiej. Słuchawki zaczęły mnie zadziwiać po jakichs 4 h słuchania - właściwie chyba wszystko powoli docierało się - moje uszy, cd, wzmak i słuchawki. Teraz normalnie słyszę jak cd albo tuner się rozgrzewają i wręcz czekam jakieś pół h aż zaczną grać jak poprzedniego dnia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wpisy!

 

Czyli z moimi słuchawkami jest coraz lepiej. Niespodziwałem się, ze aż tak bardzo będę z nich zadowolony. Co do postrzegania dźwięków przez ośrodki słuchu to macie na uwadze "dostosowywanie się ich do słuchawek" czy moze raczej ogólnie inną/lepszą wrażliwość na dźwięk.

Za młodych lat przez pieć lat słuch świczyłem w szkole muzycznej i na ćwiczeniach lekcji teorii muszę się przyznać że byłem "prymusem". Wtedy, żedne sprawdziany z interwałów czy innych traid nie stanowiły dla mnie specjalnego wyzwania. Obecnie nie jestem przekonany czy tak dobrze bym wypadł jak dawniej...

 

W kwestii odsłuchów przez słuchawki mam jeszcze pytania do osób doświadczonych w temacie:

Czy istnieje mozliwość (przy zastosowaniu słuchawek z wysokiej półki i odpowiedniego wzmacniacza słuchawkowego) zbudowania sceny i planów przed głową a nie wokół niej ?

Czy zastosowanie przezryczostego i bardzo przestrzennego interkonektu wysokiej klasy może pomóc w poprawi przestrzeni w przypadku odłsuchu przez słuchawki w zblizony sposób jak ma miejsce prezentacja przez kolumny ?

Czy wzmacniacze słuchawkowe są wrażliwe na interkonekty w podony sposób jak normalne integry ?

 

Z góry bardzo dziękuje.

 

 

 

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do postrzegania dźwięków przez ośrodki słuchu to macie na uwadze

> "dostosowywanie się ich do słuchawek" czy moze raczej ogólnie inną/lepszą

> wrażliwość na dźwięk.

 

Jedno i drugie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Czy istnieje mozliwość (przy zastosowaniu słuchawek z wysokiej półki i odpowiedniego

>wzmacniacza słuchawkowego) zbudowania sceny i planów przed głową a nie wokół niej ?

 

jezeli ten wzmacniacz tylko wzmacnia dzwiek to nie. Jezeli ma wbudowany sprzetowy crosfeed jest juz lepiej. Zaawansowane wzmacniacze sluchawkowe potrafia bardzo wiele, niestety ceny oscyluja w okolicach 3-4 tys. $

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>liamk

to sa w dalszym ciągu wzmacniacze do użytku domowego ? czy już PA sprzet ?

Chyba crossfeed nie dziala na podobnej zasadzie jak jakiś DSP z opóźnianiem czasów dla kazdego kanału?

czy moze chodzi o regulację zbocza o ileś tam db/oktawę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak najbardziej sprzęt domowy, tyle że dla ludzi o odpowiednim statusie majątkowym:)

 

Nie wiem, jak rozwiązany jest w nich ten crossfeed, ale na head-fi się zachwycają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> pawelo

 

Wzmacniacze na stronie, której adres podał liamk, są jak najbardziej do użytku domowego. Jednak ich wysokie ceny nie wynikają

z niezwykłych rzeczy które robią z dźwiękiem, tylko z dobrej jakości (oraz tego, że producenci się cenią).

Patrz na to w ten sposób - to są bardzo podobne ceny do cen przedwzmacniaczy, a przecież wzmacniacze słuchawkowe

i przedwzmacniacze mają konstrukcyjnie bardzo wiele wspólnego (by nie powiedzieć, że na ogół bardzo mało je różni).

 

Oczywiście bardzo dobre wzmacniacze słuchawkowe można mieć cokolwiek taniej - wcale nie trzeba wydawać kilku kUSD,

odpowiednik 1-2 kUSD daje urządzenia doskonałej jakości (na przykład produkty Antique Sound Lab, Jana Meiera,

Sugden Headmaster i wiele innych). Prywatnie - nie uważam, żeby wyższy wydatek niż 2kUSD na wzmacniacz słuchawkowy

był uzasadniony - poza bardzo rzadkimi przypadkami.

 

Jeśli chodzi o crosfeed to nie jest to DSP i nie zapewnia relokacji pozornych źródeł. Jego zadaniem jest ,,unaturalnienie'' dźwięku

dla nagrań, które zostały zmasterowane ze zbyt wysoką separację międzykanałową. Niektóre wzmacniacze słuchawkowe mają

wbudowany crossfeed (na przykład wzmacniacze HeadRoom, wzmacniacze Jana Meiera). Poza tym są produkowane osobne

urządzenia (zwykle pasywne) realizujące crossfeed, a nawet niektóre słuchawki mają to wbudowane. Czy crossfeed jest potrzebny

- to zależy od tego, czy słuchanie przez słuchawki Cię męczy wrażeniem nienaturalności, czy nie. Jeśli męczy, i jeśli przyczyną nie

jest charakter brzmienia ani kwestia wygody, to są szanse, że crossfeed pomoże.

 

Prawdziwe uprzestrzennienie zapewniają procesory DSP w stylu Dolby Sorround - są standardy dedykowane słuchawkom, nie znam ich bo mnie

nie interesowały. Mam wrażenie że dość powszechna opinia audiofili którzy ich słuchali jest taka, że za bardzo psują dźwięk.

 

Kwestia subiektywnej prezentacji sceny dźwiękowej ma jeszcze co nieco wspólnego z samą konstrukcją słuchawek. Niektóre słuchawki, mające

przetworniki montowane pod kątem do uszu, zapewniają wrażenie że scena jest bardziej przed słuchaczem niż dokoła niego. Tak jest w przypadku

wysokich modeli Sennheisera, tak jest w przypadku AKG K1000. Inne słuchawki są znane z tego że budują scenę w środku i na boki - na przykład

Grado.

 

Kwestia tego, jakie brzmienie jest dla kogo właściwe jest w tym przypadku chyba jeszcze bardziej niż zwykle kwestią gustu. Mam wrażenie, że

na brzmieniu naprawdę przestrzennym zależy bardzo niewielu osobom, i że prezentacja ,,na boki'' o charakterze Grado odpowiada bardzo wielu

osobom, więc nie da się powiedzieć że rozwiązanie a'la Sennheiser jest z natury lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>keyop

Wilekie dzieki!

Próbowałem się już umówić na odsluch ASLa ale jak nie "pojechał na testy" to wyższego nie ma dystrybutor :(

Linnarta żeby posłuchać trzeba też dwa tygodnie czekać :(

ProJecta headboxa słuchałem z moimi świerzo wyjętymi z pudełka słuchawkami więc drugie podejście jest konieczne (ale to nie jest liga w którą celuję)

Ogólnie to lipa jakas jest z dobrymi wzacniaczami słuchawkomymi w kraju nad Wisłą...

Słuchawek AKG jeszcze nie testowałem, seny znam. Ten typ prezentacji bardziej mi odpowiada niż grado z Twojego opisu.

Oj coś widzę , ze długa droga do celu mnie czeka :(

 

>all

Bardzo dziekuje za zainteresowanie tematem!

 

Pozdrawiam

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>a do jakiej klasy zaliczylibyście wzmacniacz Piotrka - Forum608?

 

bez crosfeeda i innych "ulepszaczy" (jak dla mnie to zaleta) . Poprostu dobry projekt+solidne wykonanie+dobre czesci=dobry produkt.

99% czasu slucham na forum 608+sennheiser 580. Szegolowosc i analitycznosc jaka na tym uzyskuje deklasuje moje monitory alesis jak i wszystkie zestawy glosnikowe jakie sluchalem do tej pory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zgadzam sie sam ma DTX700 nówki grały płasko i ostro ale teraz grają ciepło i przyjemnie bas schodzi niżej .

Mam pytanie na której godzinie powinna sie znajdować gałka VOLUME wzmaka? żeby dobrze wygrzać ja daje na godz 10 nigdy tak głośno na słuchawkach nie słucham bo głowa by mi pękła a wy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.