Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz- pomoc przy wyborze


Shabranido

Rekomendowane odpowiedzi

po co Marantz 8006 jak mozna 8005 za duzo mniejsze pieniądze,  po co Denon 1600 jak mozna 1520 za duzo mniejsze pieniądze...a gościowi używki niestraszne jak widać:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Shabranido napisał:

Staram się tylko rozważyć możliwe opcje

W granicach 6k zł, u nas i zagranicą pojawiają, się czasami dwa modele Onkyo, którymi mógłbyś się zainteresować, jest to Onkyo A-8990 zwany czasami też Grand Integra A-8990 lub Grand Integra A-G10 i drugim modelem jest dzielonka (ale nie najwyższy model) czyli Onkyo Integra M-504 + Onkyo Integra P-304.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, costa brava napisał:

po co Marantz 8006 jak mozna 8005 za duzo mniejsze pieniądze,  po co Denon 1600 jak mozna 1520 za duzo mniejsze pieniądze...a gościowi używki niestraszne jak widać:)

Za 100 PLN można kupić Trawiatę od Unitry to jest dopiero oszczędność, też będzie grało a reszta na alkohol albo inne przyjemności w zależności co kto lubi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie starej Yamahy A1020 do nowej AS1000 wymaga zastosowania różnych kolumn, niestetey to nie jest takie proste jak się wydaje podłącze do byle czego i już, gra cały tor łącznie ze źródłem i kablami jak lubisz miękko z ocieploną barwą do tego przesrzeń i szczegóły to masz w Accu E305 na nowszego E350 trochę brakuje budżetu, na temat Sansui się nie wypowiadam miałem styczność z AUX701 i 901 które były mocno średnie to za mało na tego Sonego...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem,że raczej wybór padnie na  accu e305 lub coś z sansui.Co do yamahy as1000 na pewno jest to już inna szkoła dźwięku niż ta z lat 80.Każdy ma inny słuch jak i preferencje co do dźwięku.Odnośnie gonkyo to dosyć duża rzadkość i nie często się pojawiają te modele.Z onkyo nie miałem w ogóle odczynienia, więc nie wiem jak grają.Nowe urządzenia tak samo ulegają usterką na to nie ma reguły.Przykładowo posiadam jeden z odtwarzaczy sonego i jakość zepsuć się nie chce,a na karku ponad 26lat,zero problemów.Ciekawe czy dzisiejszy sprzęt tyle wytrzyma bezusterkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecilibyście w takim razie w założonej kwocie czyli 7tys.zł z obecnych kostrukcj?Mogą być używki.Padły już propozycje hk990 oraz yamaha as1100.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem twoje obecne kolumny nie pozwolą właściwie ocenić dobrego wzmacniacza z półki 7k za używany. O nowe wzmaki musisz pytać w sklepach bo one na półkach jeszcze leżą. Natomiast patrząc na budowę accu  e305 (20x IC) wolałbym włożyć kasę w jakiegoś perfekcyjnie odbudowanego lub adekwatnie wycenionego celem perfekcyjnego odnowienia Accu e202 ( i w żadnym wypadku e203!!) bo e202 nie posiada ani jednego IC, to jeszcze nie przekombinowany projekt. A resztę dołożyć do jak najlepszych kolumn które pokażą dużo różnic w miarę zmiany elementów w torze i materiału muzycznego w przeciwieństwie do Twoich obecnych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Airmike napisał:

Moim zdaniem twoje obecne kolumny nie pozwolą właściwie ocenić dobrego wzmacniacza z półki 7k za używany. O nowe wzmaki musisz pytać w sklepach bo one na półkach jeszcze leżą. Natomiast patrząc na budowę accu  e305 (20x IC) wolałbym włożyć kasę w jakiegoś perfekcyjnie odbudowanego lub adekwatnie wycenionego celem perfekcyjnego odnowienia Accu e202 ( i w żadnym wypadku e203!!) bo e202 nie posiada ani jednego IC, to jeszcze nie przekombinowany projekt. A resztę dołożyć do jak najlepszych kolumn które pokażą dużo różnic w miarę zmiany elementów w torze i materiału muzycznego w przeciwieństwie do Twoich obecnych kolumn.

Wreszcie jakiś rozsądny głos. Inna sprawa, że np, Yamaha AS 2000 raczej lepiej nie zagra od tego Sonego. Zamiana siekierki na kijek. Widzę ,że kolega uparł się na jakiegoś dziadka i to za taką kasę...

Sprzedałbym w cholerę te Phonary i kupił coś porządnego. Potem sprawdzić jak gra z Sony i wtedy zmieniać wzmacniacz. Za niecale 6 kzł można było wyrwać Audię Flight One Mk1 ,a wy tu o jakiś Harmanach.

Tu masz przyzwoity wzmacniacz: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu kolumny: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ira napisał:

Wreszcie jakiś rozsądny głos. Inna sprawa, że np, Yamaha AS 2000 raczej lepiej nie zagra od tego Sonego. Zamiana siekierki na kijek. Widzę ,że kolega uparł się na jakiegoś dziadka i to za taką kasę...

Sprzedałbym w cholerę te Phonary i kupił coś porządnego. Potem sprawdzić jak gra z Sony i wtedy zmieniać wzmacniacz. Za niecale 6 kzł można było wyrwać Audię Flight One Mk1 ,a wy tu o jakiś Harmanach.

Tu masz przyzwoity wzmacniacz: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A tu kolumny: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do kolumn tak jak pisałem w temacie jeżeli będzie konieczność wymienię i mam na to osobny budżet około 9tys,zł.Mam rozumieć,że znasz phonary i je słuchałeś?.A jak się ma porównanie mojego sonego do tego accu e305?Słyszałeś model sonego,który posiadam?Czy podane przez Ciebie kolumny sprawdzą się w gatunkach muzycznych,które tutaj wymieniłem?(jazz,rock,hard rock,metal,blues,muzyka instrumentalna w szczególności pianino oraz fortepian).Jakie kolumny w tej cenie można jeszcze polecić?

Co do Krell KAV-400xi różne opinie z tego co czytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Shabranido napisał:

Co do kolumn tak jak pisałem w temacie jeżeli będzie konieczność wymienię i mam na to osobny budżet około 9tys,zł.Mam rozumieć,że znasz phonary i je słuchałeś?.A jak się ma porównanie mojego sonego do tego accu e305?Słyszałeś model sonego,który posiadam?Czy podane przez Ciebie kolumny sprawdzą się w gatunkach muzycznych,które tutaj wymieniłem?(jazz,rock,hard rock,metal,blues,muzyka instrumentalna w szczególności pianino oraz fortepian).Jakie kolumny w tej cenie można jeszcze polecić?

Co do Krell KAV-400xi różne opinie z tego co czytam.

Tak. Miałem te głośniki. Trochę szorstkie brzmienie ,aczkolwiek dynamiczne. Wcześniej nie pisałeś ,że masz osobny budżet na kolumny. To co innego:) Nie znam tego Accu E 305. Ogólnie nie jestem fanem tej firmy jeśli chodzi o ich tańsze produkty. Tych drogich nie słuchałem poza końcówką P-1000. 

Co do Sonego to moim zdaniem podobnie to zagra jak ta Yamaha a niewykluczone ,że lepiej. Yamahy to w ogóle nie jest fanem. Kolega miał wzmacniacz z serii ES i grał z Eposami M 12 i całkiem to grało.

Wszystkie te głośniki są conajmniej przyzwoite. Vandersteeny są uznanym modelem. Te Akustyki mogą naprawdę Cię zaskoczyć jeśli napędzisz je odpowiednim wzmacniaczem. Tam są znakomite przetworniki(popytaj w klubie Akustyka) W porównaniu do P20 S to przepaść...Warunek jest taki ,że musisz mieć dobry wzmacniacz. Ja osobiście do tych ILR 12 poszukałbym BAT-a VK 300 SE.

Znajomemu poleciłem ten wzmacniacz do kolumn T+A TCI 2 E i jest zadowolony. 

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

VK 300.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wspomniałem,że jeżeli trzeba to kupię inne kolumny.Tak jak wcześniej napisałem budżet to 9tys.zł.Temat kolumn jest bardzo obszerny i jest masa modeli i firm.Ogólnie chciałbym kolumny uniwersalne sprawdzające się w  każdej muzyce lub pod moje preferowane gatunki muzyczne.ILR 12 mam rozumieć,że się sprawdzą?Co jeszcze godnego uwagi w tej kwocie można dostać.Co do wzmacniacza jak na razie nie podjąłem jeszcze decyzji,myślałem też nad czymś od sansui czyli 707mr.Ogólnie cały czas zastanawiam się jaki wzmacniacz i oczywiście rozważam każdą inną propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Shabranido napisał:

Tylko wspomniałem,że jeżeli trzeba to kupię inne kolumny.Tak jak wcześniej napisałem budżet to 9tys.zł.Temat kolumn jest bardzo obszerny i jest masa modeli i firm.Ogólnie chciałbym kolumny uniwersalne sprawdzające się w  każdej muzyce lub pod moje preferowane gatunki muzyczne.ILR 12 mam rozumieć,że się sprawdzą?Co jeszcze godnego uwagi w tej kwocie można dostać.Co do wzmacniacza jak na razie nie podjąłem jeszcze decyzji,myślałem też nad czymś od sansui czyli 707mr.Ogólnie cały czas zastanawiam się jaki wzmacniacz i oczywiście rozważam każdą inną propozycję.

Nie znam się na Sansui. Nie słyszałem ani jednego. Dziwię się trochę ,że się upierasz przy tak starych wzmacniaczach najczęściej o zawyżonych cenach. Nie mówię ,żeby kupować nowe. Broń Boże:) Trzeba znaleźć jakiś kompromis.

Zważywszy ,że wspomnialeś o fortepianie itd. musisz pomyśleć o wzmacniaczu grającym naturalnie ,ale nie sucho jak np.Mark Levinson No.383 Może jakaś hybryda. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moim zdaniem te Akustyki dadzą Ci w tej cenie najbardziej wyrafinowane brzmienie. Należy pamiętać ,że to są dwudrożne kolumny i prawdziwego jebnięcia nie mają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To też dobra oferta. Jak masz odpowiednie pomieszczenie to warto. Nowe kosztowały 6000 euro. Bardzo zdyscyplinowane, kulturalne brzmienie. Tylko wzmacniacz musi być mocny, jak to przy Dynaudio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, ira napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To też dobra oferta. Jak masz odpowiednie pomieszczenie to warto. Nowe kosztowały 6000 euro. Bardzo zdyscyplinowane, kulturalne brzmienie. Tylko wzmacniacz musi być mocny, jak to przy Dynaudio.

Bardzo ciekawe kolumny i mieszczące się w budżecie.Wezmę je pod uwagę z tym,że chyba nadają się do większych pomieszczeń?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Dynanudio wydają się naprawdę fajne - jeśli tylko masz dla nich odpowiednie pomieszczenie to warto dać im szansę.

Z ciekawszych ogłoszeń są jeszcze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Miałem Akustyki ILR12 i też mogę je polecić albo inne może nawet lepsze:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Oraz cytowane wyżej YB Audio - ale dobór kolumn należy w największym stopniu od wielkości pomieszczenia a potem do kolumn wybrałbym pasujący wzmacniacz. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zacząć od kupna kolumn,tylko tak jak pisałem wybór jest ogromny i wiele bardzo dobrych kostrukcji.Co do pomieszczenia muszę zmierzyć ale będzie to z 20m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 08:09, Shabranido napisał:

Mogę zacząć od kupna kolumn,tylko tak jak pisałem wybór jest ogromny i wiele bardzo dobrych kostrukcji.Co do pomieszczenia muszę zmierzyć ale będzie to z 20m2.

Najpierw określ czy dalej obstajesz przy wzmacniaczu vintage czy weźmiesz "każdy dobry", bo jeśli chcesz zacząć od kupna kolumn, zwłaszcza przereklamowanych YB czy Akustyk, przecież Ty nawet nie słyszałeś tych kolumn, piszesz tylko, że Ci się podobają, a to trochę słaby wyznacznik, to zadaj sobie pytanie co do nich podłączysz z vintage i ile będziesz tego szukał. Masz dość "szerokie wymagania", a bardzo wąskie pole manewru jeśli chodzi o wzmacniacze vintage więc jesteś na dobrej drodze, żeby utopić parę tysi, zaczynając od kupna kolumn. Co jest prostsze, kupić wzmacniacz vintage wziąć pod pachę i jechać do salonu odsłuchać kilkunastu par nowych kolumn (a następnie kupić takie same, tylko używki), czy kupić używane kolumny i liczyć, że ktoś trafi w Twoje gusta i doradzi co masz kupić ze wzmacniaczy vintage, bo raczej ciężko Ci będzie wziąć ciężkie i duże kolumny pod pachę i znaleźć salon, który będzie miał na stanie kilkanaście interesujących Cię wzmacniaczy vintage, żebyś mógł coś wybrać. Oczywiście pomijam dzisiejszy stan przejściowy ale wirus wiecznie trwać nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, radmorek napisał:

Najpierw określ czy dalej obstajesz przy wzmacniaczu vintage czy weźmiesz "każdy dobry", bo jeśli chcesz zacząć od kupna kolumn, zwłaszcza przereklamowanych YB czy Akustyk, przecież Ty nawet nie słyszałeś tych kolumn, 

A ty słyszałes? Bo wątpię skoro piszesz takie rzeczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zabrzmi dobrze w salonie nie musi zabrzmieć dobrze w domu. Trudniej dobrać kolumny do pomieszczenia niż wzmacniacz do kolumn. Odsłuch w salonie da pobieżną ocenę , końcową da odsłuch we własnym pomieszczeniu bo uwzględni jego akustykę - wypożycz za kaucją do domu jeśli celujesz w nowe. Używki też można pożyczyć jeśli sprzedającemu zależy i jest w miarę blisko. Żaden problem no może poza tą obecną sytuacją która wróci wcześniej czy później do normy. Jakbym zaczynał od zera to zrobiłbym najpierw nawet zgrubny pomiar akustyki pomieszczenia, poprostu "poznał" je. Jeśli ma jakieś  spore problemy zastanowiłbym się czy wchodzi w gre poprawa akustyki/wyrównanie. Nawet jeśli nie wchodzi w grę żadna zmiana to już samo w sobie da sporą wiedzę jakich kolumn szukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obstaję,że koniecznie musi to być wzmacniacz vintage bo tak jak pisałem rozważę każdą opcję a ignorantem nie jestem.Jeśli będę miał tylko gdzie odsłuchać to zrobię to.W chwili obecnej wiadomo jaką mamy sytuację,ale chcę wiedzieć czego szukać i co jest warte zainteresowania,to samo tyczy się kolumn.Wiadomo,że każdy ma inne pomieszczenia i rożnie jest z tą akustyką.Co do YB doceniłem tylko walory wizualne  i oczywiście,że nie wiem jak grają.Jest wiele świetnych konstrukcji kolumn,ale do czegoś muszę zawęzić poszukiwania w założonym budżecie dlatego każda rada jest pomocna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Shabranido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że w 70% sluchasz: rock,hard rock i metal,blues i jazz. To znacząco odmienne style więc poszukujesz kolumn uniwersalnych, detalicznych ale nie z balansem przesuniętym w stronę wysokich, potrafiących zejść nisko z kontrola i wypełnieniem. W 20m2 powinny być to przynajmniej monitory z min. 10 calowymi niskotonowcami. W Twoim budżecie przy wyborze kierowałbym się dobrą skutecznością kolumny >90dB, wolałbym konstrukcje 3-drożne od 2-drożnych (oprócz nielicznych wyjątków) i łatwe do sterowania dla wzmacniacza (optymalnie byłoby 8ohm), obudowy zamknięte preferowane. Da ci to duże możliwości doboru wzmacniacza w przyszłości włączając w to konstrukcje lampowe i nie wierz w mity że lampa wyłoży się na hard rocku czy metalu ( wyłoży się ale tylko w złym zestawieniu - to jest prawda). Dobra kolumna to m.in. taka która pokazuje wszelkie zmiany w torze i materiale muzycznym. Pożycz od kogoś uznany jakosciowy wzmacniacz i sam sprawdź ile nowego usłyszysz na swoich phonarach, może one są wystarczająco dobre DLA CIEBIE? A jak nie usłyszysz zmian to albo a)te phonary jednak nie są wystarczajaco dobre albo b) nie słyszysz różnic więc po co przepłacać?

Odnośnie Sony - nie miałem styczności z 555 IIEs. Miałem styczność wiele razy z 606ES ale egzemplarz był mocno poprawiony względem oryginału i uważam że w stanie w jakim go słyszałem to był jeden z najlepszych ES-ów jakie słyszałem (może najlepszy?). 870ES słyszałem raz ale w torze z badziewnymi głośnikami - nie wypowiem się na temat tego wzmacniacza bo nie dało się go tam ocenić, ogólnie dźwięk był rozmazany zmulony, uczta dla oka ale koszmar dla ucha o którym lepiej zapomnieć, mam nadzieję że to była tylko kwestia kiepskich kolumn. Przez ten sam system z 606ES przewinął się jeden z opiewanych Sansui i..to że się przewinął to jedyne co można o nim powiedzieć, także moim zdaniem nie patrz w tę stronę, na pewno nie za żądane pieniądze.

Ogólna wytyczna w poszukiwaniu wzmacniacza tranzystorowego (znów to są tylko moje doświadczenia, które nie muszą się nikomu innemu podobać): brak lub minimalna ilość IC w torze sygnału, przyzwoite pojemności kondensatorów w zasilaniu, dual mono, klasa A (lepiej choć nie koniecznie zawsze bo są wyjątki, ale preamp powinien być zawsze w klasie A imo zawsze lepiej), na mosfetach. Znalezienie czegos co spełnia większość tych cech w nowych konstrukcjach będzie trudne w tym budżecie, znacząco łatwiejsze przy vintage-u ale ze wszystkimi ryzykami jakie taki zakup ze soba niesie.

powodzenia w poszukiwaniach

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Airmike napisał:

napisałeś że w 70% sluchasz: rock,hard rock i metal,blues i jazz. To znacząco odmienne style więc poszukujesz kolumn uniwersalnych, detalicznych ale nie z balansem przesuniętym w stronę wysokich, potrafiących zejść nisko z kontrola i wypełnieniem. W 20m2 powinny być to przynajmniej monitory z min. 10 calowymi niskotonowcami. W Twoim budżecie przy wyborze kierowałbym się dobrą skutecznością kolumny >90dB, wolałbym konstrukcje 3-drożne od 2-drożnych (oprócz nielicznych wyjątków) i łatwe do sterowania dla wzmacniacza (optymalnie byłoby 8ohm), obudowy zamknięte preferowane. Da ci to duże możliwości doboru wzmacniacza w przyszłości włączając w to konstrukcje lampowe i nie wierz w mity że lampa wyłoży się na hard rocku czy metalu ( wyłoży się ale tylko w złym zestawieniu - to jest prawda). Dobra kolumna to m.in. taka która pokazuje wszelkie zmiany w torze i materiale muzycznym. Pożycz od kogoś uznany jakosciowy wzmacniacz i sam sprawdź ile nowego usłyszysz na swoich phonarach, może one są wystarczająco dobre DLA CIEBIE? A jak nie usłyszysz zmian to albo a)te phonary jednak nie są wystarczajaco dobre albo b) nie słyszysz różnic więc po co przepłacać?

Odnośnie Sony - nie miałem styczności z 555 IIEs. Miałem styczność wiele razy z 606ES ale egzemplarz był mocno poprawiony względem oryginału i uważam że w stanie w jakim go słyszałem to był jeden z najlepszych ES-ów jakie słyszałem (może najlepszy?). 870ES słyszałem raz ale w torze z badziewnymi głośnikami - nie wypowiem się na temat tego wzmacniacza bo nie dało się go tam ocenić, ogólnie dźwięk był rozmazany zmulony, uczta dla oka ale koszmar dla ucha o którym lepiej zapomnieć, mam nadzieję że to była tylko kwestia kiepskich kolumn. Przez ten sam system z 606ES przewinął się jeden z opiewanych Sansui i..to że się przewinął to jedyne co można o nim powiedzieć, także moim zdaniem nie patrz w tę stronę, na pewno nie za żądane pieniądze.

Ogólna wytyczna w poszukiwaniu wzmacniacza tranzystorowego (znów to są tylko moje doświadczenia, które nie muszą się nikomu innemu podobać): brak lub minimalna ilość IC w torze sygnału, przyzwoite pojemności kondensatorów w zasilaniu, dual mono, klasa A (lepiej choć nie koniecznie zawsze bo są wyjątki, ale preamp powinien być zawsze w klasie A imo zawsze lepiej), na mosfetach. Znalezienie czegos co spełnia większość tych cech w nowych konstrukcjach będzie trudne w tym budżecie, znacząco łatwiejsze przy vintage-u ale ze wszystkimi ryzykami jakie taki zakup ze soba niesie.

powodzenia w poszukiwaniach

 

Dziękuję za obszerną odpowiedź i cenne wskazówki.Z 606es nie miałem styczności natomiast 870es miałem przed 555esll i mam podobne spostrzeżenia co do 870es.Czy warte zainteresowania są kolumny z linią transmisyjną?T+A jako jedna z firm chyba robiła takie niektóre modele.Co do sansui zasugerowałem się pochlebnymi opiniami a ile w nich prawdy to już inna kwestia.Bliżej mi do wzmacniaczy vintage ale nie skreślam też z góry nowszych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Shabranido said:

Czy warte zainteresowania są kolumny z linią transmisyjną?

warto i to jak! zainteresuj się firmami IMF i TDL - to jeśli chodzi o klasyki

2 hours ago, Shabranido said:

Bliżej mi do wzmacniaczy vintage ale nie skreślam też z góry nowszych konstrukcji.

wybrane vintage oferują naprawdę wiele w stosunku do ceny, warto skupiać się na nie masowych a jednak topowych brandach i referencyjnych modelach, szukać w "kącie" rynku który jest naprawdę obszerny i wiele na nim śmieci.

Słusznie że nie skreślasz wszystkich nowych...i tu jest podobnie - tylko nieliczne są warte swojej ceny, wiele jest znacząco przewartościowanych w stosunku do tego co oferują poza "świeżością farby" bo już jakość zastosowanych materiałów, spasowanie jest często dyskusyjne jak się patrzy na cenę. Vintage (na elementach dyskretnych) ma tę zaletę że jest serwisowalny przez długie lata. Nowe na scalakach integrowane z softem (dla zapewnienia lepszej funkcjonalności) często już tego nie umozliwiają, skonczy się to wyrzucasz. Trochę firm z branży może nie przetrwać obecnej kryzysowej sytuacji, kupując nowe trzeba uważać co i od kogo się kupuje - wiem że dostęp do danych może być utrudniony bo często właśnie te mniejsze firmy są interesujące, ale to właśnie one są bardziej narażone na bankructwo. Jak nie musisz kupować dzisiaj - wstrzymałbym się aż kurz trochę opadnie i okaże się kto stoi na nogach a kto nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Airmike napisał:

warto i to jak! zainteresuj się firmami IMF i TDL - to jeśli chodzi o klasyki

wybrane vintage oferują naprawdę wiele w stosunku do ceny, warto skupiać się na nie masowych a jednak topowych brandach i referencyjnych modelach, szukać w "kącie" rynku który jest naprawdę obszerny i wiele na nim śmieci.

Słusznie że nie skreślasz wszystkich nowych...i tu jest podobnie - tylko nieliczne są warte swojej ceny, wiele jest znacząco przewartościowanych w stosunku do tego co oferują poza "świeżością farby" bo już jakość zastosowanych materiałów, spasowanie jest często dyskusyjne jak się patrzy na cenę. Vintage (na elementach dyskretnych) ma tę zaletę że jest serwisowalny przez długie lata. Nowe na scalakach integrowane z softem (dla zapewnienia lepszej funkcjonalności) często już tego nie umozliwiają, skonczy się to wyrzucasz. Trochę firm z branży może nie przetrwać obecnej kryzysowej sytuacji, kupując nowe trzeba uważać co i od kogo się kupuje - wiem że dostęp do danych może być utrudniony bo często właśnie te mniejsze firmy są interesujące, ale to właśnie one są bardziej narażone na bankructwo. Jak nie musisz kupować dzisiaj - wstrzymałbym się aż kurz trochę opadnie i okaże się kto stoi na nogach a kto nie.

W chwili obecnej staram się zorientować co jest godne uwagi.Na pewno nie będzie to zakup pod wpływem chwili i na szybkiego,że tak to ujmę.Uważam,że topowe wzmacniacze z tamtych lat są o wiele lepiej wykonane niż to co obecnie się sprzedaje.Trochę przewinęło się u mnie starszego sprzętu i nigdy nie miałem powodów do narzekań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, radmorek napisał:

ajpierw określ czy dalej obstajesz przy wzmacniaczu vintage czy weźmiesz "każdy dobry", bo jeśli chcesz zacząć od kupna kolumn, zwłaszcza przereklamowanych YB czy Akustyk,

Sprecyzuj kolego.

21 godzin temu, lorecci napisał:

Do 20m2 spróbował bym przede wszystkim tych YB oraz Akustyków RR22.8

Którekolwiek wybierzesz ,będziesz na pewno zadowolony. Jest jeszcze Xavian Gulia ,świetnie grają ,chociaż średnio wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ira napisał:

Sprecyzuj kolego.

Którekolwiek wybierzesz ,będziesz na pewno zadowolony. Jest jeszcze Xavian Gulia ,świetnie grają ,chociaż średnio wyglądają.

Miałeś może styczność z Xavianami? Co do wyglądu mnie osobiście podobają się patrząc na zdjęcia.Z tego co wyczytałem średnio nadają się do rocka i mocniejszego grania.Może ktoś ustosunkuje się do tej opinii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Shabranido napisał:

Dziękuję za obszerną odpowiedź i cenne wskazówki.Z 606es nie miałem styczności natomiast 870es miałem przed 555esll i mam podobne spostrzeżenia co do 870es.Czy warte zainteresowania są kolumny z linią transmisyjną?T+A jako jedna z firm chyba robiła takie niektóre modele.Co do sansui zasugerowałem się pochlebnymi opiniami a ile w nich prawdy to już inna kwestia.Bliżej mi do wzmacniaczy vintage ale nie skreślam też z góry nowszych konstrukcji.

Jak minie koronawirus to zapraszam do siebie, posluchasz linii transmisyjnej w wykonaniu T+A, mam kilka wysokich sansui, accuphase, sony taf 555es tez mam wiec bedziesz mogl porownac roznice, mozliwosci jest wiele a tylko odsluch nawet u kogos pozwoli Ci zawezic krag poszukiwan

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafal735r napisał:

A ty słyszałes? Bo wątpię skoro piszesz takie rzeczy. 

Słyszałem, oczywiście nie wszystkie modele tych firm, natomiast cena jaką żądają jest absurdalna w stosunku do tego co oferują, no ale od jakiegoś czasu to bardzo modne i chwytne dla tzw. audiofili, że firma to manufakturka, skupiająca pasjonatów i tego typu opowieści i od razu cena idzie w górę, no bo przecież jednostkowe musi być lepsze niż masowe, brakuje jeszcze tylko dopisku, jak to pasjonaci z tych manufaktur wykonują każdy element tych kolumn od podstaw, sami produkują głośniki, kondensatory, śrubki itp. No i oczywiście odpowiednia oprawa prasowa, oczywiście w gazetach, które w ogóle "nie są zależne od pieniędzy reklamodawców", bo przecież w nich też pracują sami pasjonaci i robią to za darmo, mało tego jeszcze pewnie dopłacają do tego aby ktoś im podrzucił graty na testy.

11 godzin temu, ira napisał:
23 godziny temu, radmorek napisał:

ajpierw określ czy dalej obstajesz przy wzmacniaczu vintage czy weźmiesz "każdy dobry", bo jeśli chcesz zacząć od kupna kolumn, zwłaszcza przereklamowanych YB czy Akustyk,

Sprecyzuj kolego.

A co mam precyzować, słyszałeś kiedyś np. Accu E305 z kolumnami ILR12, muzyki jaką słucha autor czyli hard rock, metal i do tego jeszcze z dość mocno odkręconą gałką głośności, bo ja tak i jest to tragedia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.