Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie głośniki/monitory aktywne, muzyka z PC/telefonu/Spotify/BT. Mackie, Dali, KRK, Adam, Klipsch vs wzmacniacz/amp.


Back
 Udostępnij

Które monitory aktywne vs inne rozwiązanie.  

  1. 1. Które monitory aktywne vs inne rozwiązanie.

    • Wrócić do Mackie CR5BT
      0
    • Zostawić Dali Zensor 1AX
      0
    • KRK Rokit RP5 G4
      0
    • Presonus Eris E4.5 BT
      0
    • Pioneer DJ DM-40BT
      0
    • Klipsch R-51PM
      0
    • Szukać wzmacniacza/amp/dac + głośniki
      0
    • Inne rozwiązanie
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W sumie to nie jestem do końca pewny czego szukam ? Sytuacja wygląda tak - nie za duże biurko to miejsce gdzie będą stać głośniki. Mają grać wszystko z komputera, a do tego fajnie gdyby była opcja Bluetooth (telefon). Z PC będą grać w 75% muzykę, reszta to radio, inne dźwięki, może trochę gier. Muzyka to Spotify (bo wydaje się "praktyczniejszy" niż Tidal) i trochę muzyki w postaci mp3/flac.

Szukam/szukałem aktywnych bo pierwsza kwestia to dostępne miejsce. Głośniki będą stać na biurku po bokach monitora, tradycyjnie, miejsca jest mało, za biurkiem ściana. Do tego aktywne zagrają same z siebie, nie potrzebuje dodatkowych urządzeń , na które średnio jest przestrzeń. Do tego to dodatkowy koszt, a także...niekończące się szukanie ?

Żeby nie było już testowałem Mackie CR5-BT. Ogólnie ok, dźwięk faktycznie lekko bassowy, ale taki w miarę dynamiczny, z tym, że odrobinę lekko zbyt mało detaliczny, scena, instrumenty średnio odseparowane. Bardziej jeśli idzie o słuchanie pod muzykę elektroniczną niż np. rockową, jazz wg mnie. Tylko jeden problem przyszły z wadą jednego głośnika i wróciły do sklepu. Przy czymś jak Massive Attack - Angel jeden z powodu wady charczał strasznie. Ogólnie jakość do ceny dałbym dobrą jeśli komuś trafią się sprawne. Do tego łatwość podłączenia do PC, BT, gniazdko na słuchawki. Nie najgorsze, odrobinę jednak "dudniące", nie aż tak czyste to brzmienie,  ale skoro trafiłem na wadliwe to zamówiłem drugie.

Dali Zensor 1AX - coś niby bardziej markowego, od firmy, która robi głośniki do słuchania, a nie tworzenia muzyki. No i tutaj niby w miarę czysto, ale powiedziałbym, że bardziej łagodnie czy wręcz...płasko, nawet nudno. Ale przecież monitory mają tak grać ? Jest lekko i nienachalnie, ale czy przyjemnie ? Powiedziałbym, że nie. Muzyka rockowa, metalowa traci. Ta mniej i bardziej spokojna czy ostra. Nie mogę powiedzieć, że nie słychać detali, tutaj jest niby ok, ale jednak wg mnie brakuje troszkę im basu i odrobinę dźwięczności tego co grają. Przy nich aż zacząłem się bawić equalizerem i +1bass, ogólnie bardzo delikatnie taki "uśmiech" dałem. Głównie dlatego, że piosenki, albumy, które znałem czy to ze Spotify czy Flac brzmiały kompletnie bez życia. Dire Straits, RHCP, Steve Vai, Prince z jednej strony, Massive Attack czy Prodigy z drugiej. Jakieś plusy ? Małe, ładne, wydają się porządnie wykonane, pilot+BT.

Co do brzmienia to jeśli to możliwe dźwięk powinien być czysty, ale nie płaski, na ile się da "klarowny", ale nie metaliczny. Z drugiej strony na pewno niepozbawiony jednak trochę basu, dołu, pewnej soczystości. Nie lubię zlewającej się ściany dźwięku, dudniącej masy bez szczegółów. Czegoś takiego słucham m.in.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możliwości ograniczają mnie co do miejsca, dlatego jednego i drugie to ~ 5 cali, 6 też byłby ok. Same Dali są malutkie, na szerokość mam jeszcze miejsce, ale bez przesady to będzie grało głównie kiedy jestem przy biurku. Wiadomo, że z tak małej obudowy też za dużo nie wyjdzie. BT da tą możliwość, że można nawet z łóżka puścić, wygodne, praktyczne.

Finansowo to Mackie 160-180 funtów. I myślałem żeby tyle gdzieś dać w granicach 200-250£. Powiedziałbym, że jakieś 80% aktywnych tyle kosztuje, bo z drugiej skoro sam nie tworzę to na monitory uznałem, że nie ma co dawać więcej, szczególnie, że droższe w większości to już 8-ki. Dali kosztowały...189£ niby w promocji. Widzę, że ogólni są droższe...i aż głupio je oddawać ?

A mają drobną wadę estetyczną, której zresztą pod maskownicą nie widać. Ogólnie gdyby miały troszkę więcej basu, soczystości to by zostały.

Co do samej budowy to aktywne "nie potrzebują" nic do grania. Dosłownie bo ww pary mają jeszcze BT co nie ukrywam jest jakimś kryterium. Ponownie miejsce i to, że mam możliwość grania bezpośrednio z telefonu. Z takich zostały jeszcze Presonus Eris E4.5 BT czy Klipsch R-51PM, te drugie chyba będą trochę brzmieniowo jak Dali więc bez sensu płacić dwa razy tyle ? Niby ma być sporo basu, ale czytam to samo co w recenzjach Zensora.

Więc rozważam Presonus Eris E4.5 BT, ale czy będą lepsze niż ww ? Znalazłem też coś jak Mackie i Presonus tj. Pioneer DJ DM-40BT, zasada identyczna co do budowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KRK Rokit RP5 G4 - dobrze oceniane, podobno lekko bassowe, do tego BR na przód co przy głośnikach stojących bardzo blisko ściany i głowy będzie lepsze ? ? Niektórzy mówią, że to bez znaczenia. Yamaha HS 5 czysto, ale czy nie nazbyt nudno? Adam T5V pomiędzy KRK G4, a HS5 ? Kali Audio LP-6, większe BR przedni jedyny minus w opiniach (They sound great but I'm really bumped by how loud the hissing is when nothing is playing. It's an issue because the standby/low power mode doesn't work properly)

Są jeszcze Adam A3X. Podobno naprawdę fajnie, świetnie grające. Tylko, że to już około 450-500£ za parę, trochę dużo. Za tyle można wydać 200-300 na głośniki i drugie tyle na coś jak wzmacniacz, amplituner, dac.

I tutaj pytanie jeśli aktywne to jakie, któreś z ww zagrają lepiej (dla mnie) niż do tej pory testowane ? Drugie czy można jednak pomimo braku miejsca iść inną drogą, droższą i jakieś aktywne/pasywne + coś do tego ? Tylko że malutkie pudełeczko na biurku czy kolumnie postawię. Duże to...w szafce pod telewizorem z tym, że nie ukrywam, że wtedy to musi jakoś grać Spotify i mieć pilota. A szukać starszych, używanych, naprawiać...sam tego nie zrobię, teraz z powodu chociażby wirusa nie bardzo. Sam myślałem kiedyś o tym, żeby po bokach telewizora dać dwie kolumny podłogowe i coś tutaj sam nie wiem co pewnie zależy od kolumn...Yamaha R-N500, YAMAHA R-N402D ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bo obok telewizora podłogowe ok, ale do PC i tak musiałbym coś mieć do grania. Przy biurku trochę siedzę i kupować podłogowe i drugie na biurko nie wchodzi raczej w grę. Na dzisiaj tylko jeden zestaw na biurko. Chciałbym się zamknąć w kwocie 250, może 300£. Jeśli to ma znaczenie to co po treści chyba oczywiste obecnie głośniki idą bezpośrednio pod płytę główną komputera - integrę Asusa SupremeFX S1220A.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.