Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny do rocka i lampy?


Dari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Przy okazji remontu pojawiła się okazja wygospodarowania małego pokoiku wyłącznie do słuchania muzyki. Jednak wymusza to zmianę kolumn. Poradźcie na jakie modele zwrócić uwagę.

Pokój 4,05 m x 2,65m wysokość około 2,7m. Wzmacniacz lampowy SE 12W na KT88. Muzyka - generalnie rozrywkowa, najczęściej rock, dość często hip-hop, pop z lat 80'-90'. Jednak czasem także ambitniejszy jazz. Budżet około 10tys.

Pierwsza myśl - Klipsh Heresy (pytanie czy III, które teraz można dostać w bardzo dobrych cenach, czy IV, które zbierają świetne opinie). Ale może macie jakieś inne pomysły? Może coś od JBL w stylu 4307, czy siakiś Harbeth?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Dari said:

Hej! Przy okazji remontu pojawiła się okazja wygospodarowania małego pokoiku wyłącznie do słuchania muzyki. Jednak wymusza to zmianę kolumn. Poradźcie na jakie modele zwrócić uwagę.

Pokój 4,05 m x 2,65m wysokość około 2,7m. Wzmacniacz lampowy SE 12W na KT88. Muzyka - generalnie rozrywkowa, najczęściej rock, dość często hip-hop, pop z lat 80'-90'. Jednak czasem także ambitniejszy jazz. Budżet około 10tys.

Pierwsza myśl - Klipsh Heresy (pytanie czy III, które teraz można dostać w bardzo dobrych cenach, czy IV, które zbierają świetne opinie). Ale może macie jakieś inne pomysły? Może coś od JBL w stylu 4307, czy siakiś Harbeth?

 

A dlaczego o tak duzych glosnikach pomyslales? Na tym forum panuje opinia, ze do malych pomieszczen wstawia sie mniejsze zestawy. no ale to moze byc tylko forumowa opinia. W sumie Heresy to OZ wiec moze nawet w malych pomieszczeniach zdadza egzamin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję jbl ? 4307 bardzo dobry pomysł, ewentualnie można upolować 4410 niedrogo, albo zupełnie tanio glx9. To w większości takie same konstrukcje, największe różnice są w głośniku średnio tonowym, "cywilne" wersje mają mniej środka niż pro. Z tym, że to są kolumny trzy drożne, więc z lampą może być różnie, trzeba posłuchać. Już pisałem, są na allegro tlx9 za pięć stówek lekko dziabnięte - jak piszemy i klipshach czy 4307 to te pięć stówek można zaryzykować eksperymentalnie. Teraz właśnie z wiadomych przyczyn gram na tlx9 i bardzo miło to gra. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Uchatek napisał:

A dlaczego o tak duzych glosnikach pomyslales? Na tym forum panuje opinia, ze do malych pomieszczen wstawia sie mniejsze zestawy. no ale to moze byc tylko forumowa opinia. W sumie Heresy to OZ wiec moze nawet w malych pomieszczeniach zdadza egzamin.

Po prostu lubię duże kolumny i nieco żal mi będzie przesiadać się na coś malutkiego. Jednak chętnie rozważę i mniejsze monitory. Podeślijcie proszę propozycje, do tej pory nigdy nie interesowałem się monitorami i kompletnie się na nich nie znam.

Co do Heresy - czwórki to już niestety nie konstrukcja zamknięta, więc pewnie należałoby celować w model III, jak myślisz?

7 godzin temu, przemak napisał:

Ja proponuję jbl ? 4307 bardzo dobry pomysł, ewentualnie można upolować 4410 niedrogo, albo zupełnie tanio glx9. To w większości takie same konstrukcje, największe różnice są w głośniku średnio tonowym, "cywilne" wersje mają mniej środka niż pro. Z tym, że to są kolumny trzy drożne, więc z lampą może być różnie, trzeba posłuchać. Już pisałem, są na allegro tlx9 za pięć stówek lekko dziabnięte - jak piszemy i klipshach czy 4307 to te pięć stówek można zaryzykować eksperymentalnie. Teraz właśnie z wiadomych przyczyn gram na tlx9 i bardzo miło to gra. 

Myślisz, że jest w takim razie sens wydawać 9tys na nowe 4307? Czemu 3drożne rozwiązania mogą nie sprawdzić się z lampą? Można wtedy myśleć o dwudrożnych 4306.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch Heresy III to genialne kolumny, które ze wzmacniaczami malej i średniej mocy grają wybitnie. Jest to szybka prezentacja dźwięku bez efektu tubowego brzmienia jak np w Blumenhofer. Bas jest szybki i niezwykle precyzyjny, w mniejszych pomieszczeniach docenisz budowę zamknięta. Heresy IV polecam ale do nieco większych pomieszczeń , ponieważ są nieco mniej ustawne i III sprawdza się w Twoich warunkach zdecydowanie lepiej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie boisz się 4 Ohm:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a jeśli masz miejsce:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Klipsch Heresy III to genialne kolumny, które ze wzmacniaczami malej i średniej mocy grają wybitnie. Jest to szybka prezentacja dźwięku bez efektu tubowego brzmienia jak np w Blumenhofer. Bas jest szybki i niezwykle precyzyjny, w mniejszych pomieszczeniach docenisz budowę zamknięta. Heresy IV polecam ale do nieco większych pomieszczeń , ponieważ są nieco mniej ustawne i III sprawdza się w Twoich warunkach zdecydowanie lepiej. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

Przedzwonię do Was w przyszłym tygodniu. Powiedz tylko co myślisz o JBL 4307, bo te również poważnie rozważam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Dari napisał:

Myślisz, że jest w takim razie sens wydawać 9tys na nowe 4307? Czemu 3drożne rozwiązania mogą nie sprawdzić się z lampą? Można wtedy myśleć o dwudrożnych 4306.

IMO nie ma i ja bym szukał używanych 4410. Uważam jbl trzydrożny z dziesieciocalowym dołem za konstrukcję optymalną, szczegóły konstrukcyjne i model to już... szczegóły ? Niestety większość z tych normalnych zestawów to zestawy dostosowane nie do wzmacniaczy lampowych, a do tranzystorowych. W dwudrożnych można by jeszcze twierdzić, że tragedii nie ma, ale w trzydrożnych częstotliwości podziału są dwie, a że w okolicach podziału są wahania impedancji (jak w każdych oczywiście) to brzmi "odwrotnie" niż na wzmacniaczu tranzystorowym. Uważam, że trzeba po prostu posłuchać, może to być fajne ale nid musi. Zależy to też od wzmacniacza oczywiście. 

Natomiast jeżeli chodzi o przyjemność to uważam, że jak wyżej trójdrożny dziesięciocalowy jbl to jest to (a w stosunku do ceny to już w ogóle)! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Uchatek napisał:

Ale przeciez 4410 to tez trzy drogi.

Oczywiście, dlatego jak piszę wolałbym tak ze trzy razy tańsze używane 4410 niż nowe 4307. Prawda, pianki, w moich wymienione. Wzmacniacze lampowe do czegokolwiek obecnie (poza instrumentami, żeby nie było) uważam za bezsens. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, przemak said:

Oczywiście, dlatego jak piszę wolałbym tak ze trzy razy tańsze używane 4410 niż nowe 4307. Prawda, pianki, w moich wymienione. Wzmacniacze lampowe do czegokolwiek obecnie (poza instrumentami, żeby nie było) uważam za bezsens. 

Ja gdzies nie moge trafic na tranzystor (oczywiscie w przedziale cenowym na ktory mnie stac) ktory pozwolilby mi odwrocic sie od lampy raz na zawsze. No mialem juz dziesiatki tranzystorow, byly tez bardzo dobre, ale po porownaniu do lampy przegrywaly. Nie wiem, moze mam cos z uszami nie tak ?

Teraz tez mam lampe i tranzystor i trojdrozne kolumny i czesciej gram na lampie, tak gdzies lubie to brzmienie.

Nie powiem, tranzystor potrafi je wysterowac znacznie glosniej, ale ja 90% czasu slucham muzyki na srednim poziomie glosnosci wiec mi tej mocy az tyle nie potrzeba. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, przemak said:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie, tylko ze te kolorowe wykresy niewiele mi mowia ?. To nie moja dziedzina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Uchatek napisał:

Fajnie, tylko ze te kolorowe wykresy niewiele mi mowia ?. To nie moja dziedzina.

Dwa dołki i trzy górki +/-2dB (albo +/-4dB w wersji audiofilskiej) w stosunku do wzmacniacza tranzystorowego (na długich kablach). A podobno korektory są złe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minutes ago, przemak said:

Dwa dołki i trzy górki +/-2dB (albo +/-4dB w wersji audiofilskiej) w stosunku do wzmacniacza tranzystorowego (na długich kablach). A podobno korektory są złe ?

Ale przeciez na pierwszym jak i na drugim wykresie wszystko jest podobne do siebie. Nie kumam tego.

No i jeszcze jedno, jak  mozesz to wytlumacz jak krowie na rowie ? jak ten wykres mozna przetlumaczyc na jakosc dzwieku, bo ja naprawde zielony jestem w tym temacie i nic mi to nie mowi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, Moontan said:

Przemak gra na basie .....Sting tez gra na basie ......widzisz roznice?

Nie slyszalem Przemak'a, wiec nie moge sie wypowiedziec 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minutes ago, Moontan said:

A zamieszcza    tu Sting swoje przemyslenia na tym  forum?       :))))))))))))))))))

Pewnie nawet o nim nie wie ?

Zastanawiam sie czy powinnismy polegac na wykresach czy robic to co podpowiadaja nam nasze uszy ?

Dla mnie taki wykres to czysta abstrakcja, ale to co slysze na moim sprzecie to juz inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jak taka kolumna z dwiema drogami radzi sobie z odtwarzaniem srednich czestotliwosci, jezeli glosnik srednio/niskotonowy musi podczas mocnych wychylen nadal czysto przeniesc srednie czestotliwosci. Czynie ulegaja one wtedy wiekszemu znieksztalceniu niz podczas aplikacji trojdroznej konstrukcji z lampowym wzmacniaczem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Uchatek napisał:

Ale przeciez na pierwszym jak i na drugim wykresie wszystko jest podobne do siebie. Nie kumam tego.

No i jeszcze jedno, jak  mozesz to wytlumacz jak krowie na rowie ? jak ten wykres mozna przetlumaczyc na jakosc dzwieku, bo ja naprawde zielony jestem w tym temacie i nic mi to nie mowi.

Najważniejszy jest ten wykres:

bambiino-nad.jpg

Najbardziej płaska krzywa to sygnał na zaciskach zestawu głośnikowego (4410) zasilanego ze wzmacniacza tranzystorowego (sześciometrowe kable idące przez przełącznik), te dwie bardziej "karpackie" to sygnał na zaciskach tego samego zestawu zasilanego ze wzmacniacza lampowego SE na pentodzie, bez sprzężenia zwrotnego i z dość mocnym sprzężeniem zwrotnym. Nawet biorąc pod uwagę żółtą krzywą, mamy różnice poziomu rzędu 2dB, np. 600Hz odtwarzane będzie z mocą 4dB (ponad dwukrotnie) większą niż 2kHz (czy 150Hz), podczas gdy na wzmacniaczu tranzystorowym różnice są dużo mniejsze. O wzmacniaczu bez sprzężenia nie warto nawet wspominać. Gdyby te różnice dotyczyły skrajów pasma, to problem byłby mniejszy, ale to są dość istotne różnice w średnicy. Na jakość dźwięku niestety każdy musi sobie sam to przełożyć. Ja uważam, że taka lub podobna charakterystyka dyskwalifikuje zestaw hifi, nawet, gdy pozostałe zalety (tylko jakie?) są duże. 

Godzinę temu, Uchatek napisał:

Zastanawiam sie jak taka kolumna z dwiema drogami radzi sobie z odtwarzaniem srednich czestotliwosci, jezeli glosnik srednio/niskotonowy musi podczas mocnych wychylen nadal czysto przeniesc srednie czestotliwosci. Czynie ulegaja one wtedy wiekszemu znieksztalceniu niz podczas aplikacji trojdroznej konstrukcji z lampowym wzmacniaczem?

To są dwie różne sprawy. Oczywiście, zniekształcenia wywołane efektem Dopplera występują, ale okazuje się, że ich uciążliwość  czy zauwazalnosc nie jest wielka. Są to tak czy inaczej zniekształcenia nieliniowe, więc nie da się ich skorygować. Zniekształcenia pasma spowodowane skończoną impedancją wyjściową wzmacniacza i nierówną charakterystyką impedancji to są generalnie zniekształcenia liniowe, w sumie łatwo korygowalne. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Dari napisał:

Przedzwonię do Was w przyszłym tygodniu. Powiedz tylko co myślisz o JBL 4307, bo te również poważnie rozważam.

JBL 4307 to zdecydowanie półka niżej względem Heresy III. Świetnym modelem jest JBL 4312se ale nie  sprawdza sie w takim pomieszczeniu. Zadzwoń do nas i poproś do telefonu Szymona. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, Moontan said:

Przemak gra na basie .....Sting tez gra na basie ......widzisz roznice?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I Jack Daniel's do tego wszystkiego ??

Pozdrawiam wszystkich uziemionych.

???????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zaciera. ????

Dziekuje Przemakowi za tlumaczenie. Wykresow. ???

Nie pomoglo. ???

Nadal slucham lampy ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moontan napisał:

Co przeszkadza by miec i lampe i tranzystor......?????

 

Absolutnie nic , po co zajmowac miejsca w okopach zwolennikow czy przeciwnikow  -  szkoda czasu na dyrdymaly.

Czasem kasa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak... Wziąłem zasymulowałem korekcję, jaką nadaje JBLom wzmacniacz lampowy z dużą impedancją wyjściową. Mniej więcej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I nagrałem dwa fragmenty - Stinga ?

Pierwszy bez korekcji, tak go słychać na wzmacniaczu tranzystorowym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

drugi z korekcją, czyli JBL podłączony do wzmacniacza lampowego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym muzyka odtwarzana na obu wzmacniaczach NA PEWNO się różni. Rozchodzi się o to, żeby te zalety... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Jezeli zapodajesz takie przyklady to udawadniasz ze nie masz pojecia o co chodzi w tej zabawie audio.....

Sposób prezentacji pozwala się zanurzyć w muzyce. Wzmacniacz generuje duży dźwięk, tłusty z dobrym i jakby stale obecnym basem. Bas nie był bardzo twardy, ale wydawał mi się stale obecny, przez co dźwięk ma wagę i muzykalność. Nie jest to wzmacniacz jasny i dlatego konieczne są lampy Telefunken i srebrne okablowanie RCA. Dzięki nim generowany dźwięk jest bardzo obecny i namacalny oraz przestrzenny. Jest generowany tuż za kolumnami, a nie przed, ale dalsze plany są także obecne.

Słucham i słucham i zakochać się można, kilka dni nie wstawałem od muzyki słuchając OTO, czego nie mogłem nigdy doświadczyć słuchając wzmacniaczy na lampach 300B (wersje bazowe AN oraz Sun Audio oraz Cary CAD 300SE Signature), jedynie dobrze skonfigurowany ANK kit 1 mnie raz urzekł, za sprawą dobrze dobranych części i lamp w tamtym egzemplarzu. Tyle przyjemności co obecny OTO dawał mi kiedyś tylko AN Vindicator Silver Signature, który miał może nieco czystszy i jaśniejszy dźwięk, ale chyba bardziej wciągający okazał się OTO Signature. Niestety także kolumny zostały zmienione, więc wrażenia dotyczą zmiany wzmacniacza i kolumn łącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.