Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw 5.1 do salonu 20m2


avocado
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie zakupu kina domowego i potrzebuję porady. Po wielu lekturach podobnych tematów na różnych stronach, oraz przeglądaniu ofert sklepów, ubzdurał mi się zestaw Marantz SR5014 + Teufel Ultima 40 Surround 5.1.

Pytanie czy to się zgra, bo nie widziałem nigdzie takiego combo, no w zasadzie na jakimś niemieckim forum widziałem, ale nie rozumiem języka ? 

Moje dane:

Pokój 4m x 5m,

Tv wisi na ścianie 4m

Budżet 6-7tys

Muzyka (mocno gitarowa - ja, ale też pop, dance - żona), radio, Netflix, YouTube, może kiedyś Xbox.

Obecnie mam stereo Denon DRA-275rw i kolumny Sony ss przerobione przeze mnie przy wsparciu kolegi z tego forum ( nowe średnie i wysokie tony oraz zrobione zwrotnice zamiast standardowych kondensatorów) - ale już mnie nudzi ten zestaw.

 

Widziałem też na allegro gotowce Marantz SR5014 + Dali Spektor 6 lub Wilson Raptor 7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dysponując takim budżetem warto pomyśleć o lepszym zestawieniu niż Teufel. Jeśli szukasz dobrego brzmienia w kinie domowym oraz w stereo to warto postawić na sprawdzone konstrukcje.  Bardzo dobrym rozwiązaniem byłby Onkyo 686 + Monitor Audio Bronze 6/center/fx na tyły +W10. Uzyskujesz brzmienie szczegółowe z bardzo dobrze prezentowana scena dźwiękową. Gitara w takim zestawieniu brzmi jak gitara, a nie coś stłumionego. 
Alternatywa może być Yamaha RVV685 + Pylon Audio Sapphire 25/SAT/Center + Klipsch R100SW. W tym przypadku mamy cieplejszy charakter brzmienia względem zestawu wyżej. Bas z samych kolumn frontowych ma lepszą kontrolę , a subwoofer w kinie domowym zapewni lepszy efekt niż W10. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie indywidualnej wyceny dla forumowicza. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety obie zaproponowane opcje mocno przekraczają mój maksymalny budżet. Raczej dążę w dół 7tys niż mocno ponad.

Druga opcja z Yamahą dodatkowo mnie martwi sam ampli, bo coś mały zasilacz ma, 270W, czy ogarnie 5 kolumn i sw, jak by czasem trzeba było podgłośnić ?

Jak nie Teufel to może jakieś inne które się zmieszczą w 7tys razem nawet z Onkyo, który jak widzę cenowo bardziej przystępny od Marantza, a wiele nie odbiega w compare.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, avocado napisał:

Witam,

Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety obie zaproponowane opcje mocno przekraczają mój maksymalny budżet. Raczej dążę w dół 7tys niż mocno ponad.

Druga opcja z Yamahą dodatkowo mnie martwi sam ampli, bo coś mały zasilacz ma, 270W, czy ogarnie 5 kolumn i sw, jak by czasem trzeba było podgłośnić ?

Jak nie Teufel to może jakieś inne które się zmieszczą w 7tys razem nawet z Onkyo, który jak widzę cenowo bardziej przystępny od Marantza, a wiele nie odbiega w compare.

Pozdrawiam.

Dlatego wyślij do nas wiadomość i postaramy się zaproponować lepszą cenę i spokojnie zmieścisz sie w zakładanym budżecie  ? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Obojętnie co wybierzesz nie kończ tylko na wycenie q21 tylko dzwoń do wszystkich sklepów jakie oferują sprzęt który będzie Cię interesował.  Zniżka dla forumowiczów- co to jest , coś takiego nie istnieje i każdy sklep da ci zniżkę jak wiesz jak z nimi rozmawiać bo każdy chce zarobić.  Sklepy ogłaszające się i " pomagające " na forum chcą uprzejmie odciąć Cię od myśli sprawdzenia cen w inny sposób pomagając ci w wyborze i na priv dając niby rabat . Nie czuj się zobowiązany tym że ci doradzą co kupić . 

Witaj, ja właśnie też sprawdzam oferty na necie i próbuje też szukać testów i "wrażeń z odsłuchów". Wcześniej nie skupiałem się na innych ampli, teraz widzę że często pojawiaja się zestawy Wilson Raptor 7, Jamo s809, Taga Harmony, STX Quant, Pylon Pearl 25. Mieszczą się w budżecie, co najwyżej SW dokupić bo często zestawy 5.0. Tylko czy one się zgrają z Onkyo, lub z tym Marantzem co wyżej, bo mam okazję kupić go dużo taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź gdzieś na odsłuch i się dowiesz , nie wierz w żadne testy czy opinie innych jak chcesz być zadowolony musisz sam sprawdzić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odsłuchami w obecnej sytuacji to ciężko, wszystko z elektroniką pozamykane raczej.

Jeszcze jeden pomysł... Onkyo TX-NR686 i Melodika BL410, czytałem że lepiej z Onkyo współpracują niż z Marantz. Tylko nie wiem jaki dobry subwoofer do 1000zl pasujący kolorystycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny melodiki to kondony,  weź sprawdzonego klipscha( serię Reference) model nawet podstawkowe na front z tym onkyo 686 , i teraz mozesz zapytać q21 czy ci to wyśle na sprawdzenie w domu ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc Twoim tokiem rozumowania najlepiej nic nie doradzać i nie wypożyczać, bo i tak nikt nie kupi. Najgorsze co można jedynie zrobić to rozmawiać z jedną osobą, umawiać się na odsłuchy, wypożyczać sprzęt a finalnie kupić gdzieś zupełnie indziej. Sam także czasem sprzedaje swój prywatny sprzęt i nie wyobrażam sobie komukolwiek coś wciskać i zawsze zapraszam na odsłuch. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no trochę bez przesady, coś tam z Q21 kupowałem i po rabacie byli najtańsi i to sporo.

zawsze lepiej kupić z demobilu, zrobić krechę na obudowie i op... sprzedającego że sprzęt uszkodzony i zgodzić się na niższą cenę. Brzmi znajomo co...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kef się porysował, svs się porysował.. sony pewno tez miał jakiś defekt o ile został zakupiony.

Ja kupowałem 2-3 miesiące temu i cena była najniższa z polskiego top'u a każdy dawał rabaty. To co było kilka lat temu średnio mnie i innych insertuje, za 10 lat też będziesz wciskał tą samą śpiewkę ?

Jak już sobie rzygniesz to posprzątaj, jak Ci tak źle to co tutaj jeszcze robisz ? ile banów już miałeś ? 4?

z resztą po co ja na to tracę czas, używaj sobie ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam zaczynasz, praktycznie każdy temat rozwalasz.

aż mi piana z pyska poleciała ?, dobrze wiedzieć co Ci po głowie chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem o kef'ach ani q21, sam się wygadałeś. Poprzednio również sam się wygadałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fetek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz trochę jaśniej frustracie?

Naprawdę nie wiem co palisz i nie kumam nic a nic , nowa teoria ? Czego teraz zazdrościsz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Wracamy do tego znowu ? Jak to niby leciało? Marcinos , subufer maniak?

Wypraszam sobie!!! Pomyliłeś mnie z kimś innym... i proszę mnie nigdzie i w nic nie mieszać !!! 

5 godzin temu, Xpedite999 napisał:

Tu ja zacząłem??? Na 100000% odesłałem kolumny takie jak dostałem czyli idealne bo przed spakowaniem dokładnie je obejrzałem ale mimo to " się porysowaly " i tyle , opisałem to a tobie już w głowie umyślne akcje na zbicia ceny...człowieku gdzie ty się wychowywałeś albo kto Cię wychowywał ?  Jak mierzysz mnie swoją miarą... to pierwsze co przyjdzie ci do głowy. 

W takich sytuacjach polecam Nakręcić Filmik podczas pakowania i oględzin kolumn przed pakowaniem... zawsze tak robię jak coś sprzedaje... jak kiedyś sprzedawałem Kolumny SONY Ss-5ES były zapakowane nie w karton a w  styropian 5 cm... solidnie owinięte streczem i pianka od paneli koleś mi wysłał zdjęcie ze maja rysy jak by ktoś nimi przejechał po podłodze lewy i prawy bok i żądał rekompensaty a ja mu zdjęciami i filmikiem zaje...łem od razu pozytyw i cisza w eterze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

 

W takich sytuacjach polecam Nakręcić Filmik podczas pakowania i oględzin kolumn przed pakowaniem... zawsze tak robię jak coś sprzedaje... jak kiedyś sprzedawałem Kolumny SONY Ss-5ES były zapakowane nie w karton a w  styropian 5 cm... solidnie owinięte streczem i pianka od paneli koleś mi wysłał zdjęcie ze maja rysy jak by ktoś nimi przejechał po podłodze lewy i prawy bok i żądał rekompensaty a ja mu zdjęciami i filmikiem zaje...łem od razu pozytyw i cisza w eterze... 

Też na to wpadłem ale w tamtej sytuacji było już za późno..

3 godziny temu, Martin Rejek napisał:

Wypraszam sobie!!! Pomyliłeś mnie z kimś innym... i proszę mnie nigdzie i w nic nie mieszać !!! 

Nie pomyliłem tylko tak obstawiał znafca na początku że muszę się podszywać pod kogoś,  że ja to nie ja  - kumasz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xpidita przestań już, pogrążyłeś się waleniem Niemca w Hełm. Po co się tak krygujesz skoro Subfan to ulubieniec forumowiczów, jedynie zazdroszczący  popularności nudziarze kapowali do moderacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
4 godziny temu, Xpedite999 napisał:

Nie pomyliłem tylko tak obstawiał znafca na początku że muszę się podszywać pod kogoś,  że ja to nie ja  - kumasz .

No tak ale napisałeś to w takim koncepcie ze zrozumiałem iż piejesz do mnie...?hah ?

13 minut temu, WARMSTONE napisał:

Xpidita przestań już, pogrążyłeś się waleniem Niemca w Hełm. Po co się tak krygujesz skoro Subfan to ulubieniec forumowiczów, jedynie zazdroszczący  popularności nudziarze kapowali do moderacji.

Tia tylko szkoda ze gdzieś się podział... od 10 stycznia pod nowym nickiem? ciekawe jakim...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sam @WARMSTONE siebie nazywasz trollem i inni tak Cię nazywają ale tylko ci którzy zostali przez Ciebie wytarzani merytorycznie za uszy . Ja szczerze uważam inaczej,  jesteś inteligentny gość z poczuciem humoru i wiedzą wystarczającą do stworzenia tego co ci potrzeba jak i pomocy początkującym na forum. Goście jak fetek i klaczka mogą ci pozazdrościć,  dobrze o tym wiedzą i na siłę wciskają swoje mądrości chcąc zabłysnąć co jest bardzo męczące dla czytających.  Nie są " rozrywkowi " a merytorycznie nie dorastają ci do pięt.  Po co się zawzinać jak oni skoro dalej jesteś tylko nickiem na forum a kasy przez to nie zarobisz choć byś nie wiem jakie mądrości prawił i jak wielkiego znawcę pozował ( Xajas też), nakarmienie czystej próżności i własnego rozbuchanego ego,  nic na luzie z humorem i lekkim sarkazmem również w swoją stronę tylko puszenie się jak dresowe kasanowy w 90 latach na dyskotekach hahaha pajace. Masz własne przekonania czy doświadczenia to klej wary i nikogo na siłe nie przekonuj do swojej sekty , poluzuj poliki,  uśmiechnij się i pozartuj trochę bo przyjdzie wirus i ch Cię strzeli i to co po sobie zostawisz to opinia forumowej kutasiny i raczej nikt za Tobą nie zateskni . Takie przemyślenia mnie dopadły jak patrzę na rozwój sytuacji i zachowania ludzi w tym okresie nabierają całkiem innego znaczenia . Przesadzam ? Może i tak , jesteś zdrowy silny i tobie może nic się nie stanie ale jak matkę pochowasz czy ojca to też inaczej na to wszystko spojrzysz,  nie ma co się zawizinać,  życie jest za krótkie na bycie ch..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Xpedite999

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można temat zamknąć, raz że się jakieś szambo nie związane z tematem zrobiło, a dwa, ostatecznie kupiłem Onkyo tx-nr686 i Cambridge audio sx 80+50+70+120. Już wygrzewam powoli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.