Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kolumny podstawkowe do NuPrime DAC-9 + Marantz PM8006


-=EclipsE=-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc, jakie kolumny podstawkowe kupić do NuPrime DAC-9 + Marantz PM8006 ?, pokój ok.10m2. Myślałem nad MA Bronze 2 lub MA Silver 100. Co myślicie?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez -=EclipsE=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Obie propozycje są jak najbardziej w porządku. Monitor Audio Silver 100 to zdecydowanie lepsza szczegółowość i mikrodynamika. Bronze 2 grają nieco bliższą średnicą ale jednak jest to zdecydowanie półka niżej. Pytanie jakie brzmienie preferujesz i jaki zakładasz budżet? 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam bardzo ciekawą konstrukcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z głośnikiem wstęgowym, to coś niespotykanego w takim przedziale cenowym, szczegółowość i stereofonia na wysokim poziomie, a bas świetnie kontrolowany, zaletą jest również dość duża skuteczność. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie nie za duże proponuje b&w 707 s2 dobra szczegółowość, otwarta średnica, bas nie jest rozlazły i jest go tyle ile być powinno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Soomi napisał:

Pomieszczenie nie za duże proponuje b&w 707 s2 dobra szczegółowość, otwarta średnica, bas nie jest rozlazły i jest go tyle ile być powinno. 

Z Marantzem będzie sporo średnicy i nie wiem czy to dobry pomysł.

W dniu 5.04.2020 o 17:43, -=EclipsE=- napisał:

Myślałem nad MA Bronze 2 lub MA Silver 100. Co myślicie?.

Silver wyższa seria i nie ukrywając gra lepiej od brązów. Spróbuj z Dynaudio Emit M20. Cieplejsze kolumny do analitycznego Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, HIFISTATION.PL napisał:

Witam,

Polecam bardzo ciekawą konstrukcję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  z głośnikiem wstęgowym, to coś niespotykanego w takim przedziale cenowym, szczegółowość i stereofonia na wysokim poziomie, a bas świetnie kontrolowany, zaletą jest również dość duża skuteczność. 

Witam, naprawdę fajnie wyglądają ciekawe jak by u mnie zagrały w porównaniu do np. silverów

22 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Obie propozycje są jak najbardziej w porządku. Monitor Audio Silver 100 to zdecydowanie lepsza szczegółowość i mikrodynamika. Bronze 2 grają nieco bliższą średnicą ale jednak jest to zdecydowanie półka niżej. Pytanie jakie brzmienie preferujesz i jaki zakładasz budżet? 

Preferuję lekko ocieplone i szczegółowe granie a budżet do 5k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez -=EclipsE=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zwróć koniecznie uwagę na Jean Marie Reynaud Lucia. Są to mało znane kolumny o przepięknej delikatnie ocieplonej barwie i na prawdę bardzo dobrej szczegółowości. W tym przypadku zaoszczędzisz trochę pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć na okablowania bądź inne rzeczy. Alternatywa mogą być także Fyne Audio F500, które bardzo dobrze zgrywają sie z Marantzem. 
Mam na stanie obie kolumny i nie widzę żadnych problemów aby je wypożyczyć. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.04.2020 o 17:43, -=EclipsE=- napisał:

Witam wszystkich serdecznie i proszę o pomoc, jakie kolumny podstawkowe kupić do NuPrime DAC-9 + Marantz PM8006 ?, pokój ok.10m2. Myślałem nad MA Bronze 2 lub MA Silver 100. Co myślicie?. jeżeli

2 pytania. Czy chcesz markowe czytaj drogie słabo grające kolumny bierz coś z tych wymienionych powyżej. Jeżeli chcesz naprawdę dobre granie gdzie porównując do ww. będzie miazga z tych markowych bierz pod uwagę tylko polskie firmy. Polecam Yb audio ale jest jeszcze kilka innych producentów. Różnica w jakość dźwięku będzie olbrzymią. Nie wiem jak długo interesuje z się audio ale ja też przerabialem początkowo znanych producentów ale jak posłuchałam jak brzmi kolumna która ma wysokiej klasy przetworniki zrozumiałem jak bardzo nas ci światowej klasy producenci w ch...... robią. Piękne obudowy, recenzje w prasie ach,och ale w środku chińska tandeta. Oczywiście zrobisz jak uważasz ale zastanów się dobrze. Aaaa pisząc o tych znanych , chodzi mi o produkty za około 20tys. Jak chcesz jakieś szczegóły Pisz na PW

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz granie po ciepłej stronie mocy to kolumny proponuje z żywiołem

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-comete-ez-kolumny-podstawkowe-2-szt 

Jeśli szukasz bardziej wycyzelowanego brzmienia

https://sklep.rms.pl/kef-ls50-ls-50-kolumny-stereo-2szt-promocja 

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Widzę że KEF LS50 jest w promocji ? ale cały czas chodzą mi po głowie silver 100 od MA ? Yb audio nie znam tej marki może ktoś z was ma lub miał i się wypowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio Silver 100 zagrają dynamiczniej i bardziej szczegółowo. Kef LS50 to rewelacyjna średnica i bardzo dobra prezentacja sceny dźwiękowej. Wielu naszych klientów zestawiało LS50 z subwooferem REL T5i/T7i. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, -=EclipsE=- napisał:

Widzę że KEF LS50 jest w promocji ? ale cały czas chodzą mi po głowie silver 100 od MA ? Yb audio nie znam tej marki może ktoś z was ma lub miał i się wypowie

Jestem właścicielem y b audio modelu zephir na górze z Berylem os SB acoustic na dole revelator 22. polecam tą firmę dlatego że dostajesz brzmienie najwyższej klasy. wielokrotnie porównywałem kolumny do takich z zakresu do 20 000zl znanych producentów i zawsze y b Audio wykazywały znaczną przewagę w zakresie neutralności, muzykalności, budowania sceny. generalnie y b audio stroją swoje kolumny bardzo równo bez wybicia żadnego z zakresów dzięki temu dostajemy brzmienie bardzo neutralne  a zastosowanie najwyższej klasy przetworników daje brzmienie najwyższych lotów. Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie, nie miałem wcześniej czasu napisać. Wybrałem MA Silver 100 i jestem zadowolony ?. Zobaczymy jak się sprzęt wygrzeje powinno być jeszcze lepiej ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.