Skocz do zawartości
IGNORED

Paczki z Aliexpress w czasie epidemii


Bukaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do mnie raczej dochodzą. Na Paczkomat też już wcześniej dotarła jedna. Gdzieś wyczytałem, że jak nadawca źle wypisze to dupa, idzie na pocztę. Ta, która była ok, od razu po wysłaniu była zarejestrowana w aplikacji InPost, 24 cyfrowy numer. Ale mam jeszcze jedną i znowu nici będą. Już do mnie leci i nr nadania nie wyszukuje się na InPost. Za krótki.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w nowym roku odbierał już coś z Chin? Mam na myśli wartościowe paczki, które winny być oclone. Do tej pory miałem fart i wszystko przechodziło bez opłat, ale wyczytałem ze od 1 stycznia każda paczka spoza UE musi być oclona i sobie chyba strzeliłem w kolano, bo taniej by wyszło zamówić z audiophonics. ?

Niestety sprzedawca już wysłał, paczka w drodze. 

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy się martwicie paczkami , a zginęło założycie i dyrektor Aliexpress . Plotka głosi że był za mocny i zbyt pewny siebie więc " zajęły" się nim władze . 

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, porlick napisał:

Na dwie przesyłki z Ali czekam ponad miesiąc po planowanym terminie dostawy, jedna paczka wcale nie była wysłana (oddali kasę), kolejna prawie 2 tygodnie po zapłaceniu nie jest jeszcze wysłana. Tragedia.

To jest loteria, raz się czeka dwa miesiące raz tydzień . Jakie było moje zdziwienie gdy dzisiaj dostałem info, że moja paczka jest już w kraju. Przedmiot kupiony 11 stycznia ( DAC).

Mam wrażenie, że droższe rzeczy dochodzą szybciej ( ostatnio zasilacz szedł * dwa tyg.).

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, notoryczny napisał:

dzisiaj dostałem info, że moja paczka jest już w kraju.

Też takie dostaję. Zwykle okazuje się że to kłamstwo, a paczki tak naprawdę są w Belgii w  Liege. 

 

2 godziny temu, porlick napisał:

Ale info, że przesyłki już są w PL dostałem równie szybko. To TU się wlecze od półtora miesiąca!

Prawda, paczki są często bez żadnego powodu przetrzymywane w Polsce. Rekord jaki zaobserwowałem to pół roku. A i tak nie oclili ani nie ovatowali.

Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, McGyver napisał:

Też takie dostaję. Zwykle okazuje się że to kłamstwo, a paczki tak naprawdę są w Belgii w  Liege. 

Wklejone przeze mnie zrzuty pokazują drogę paczki, 8 grudnia wysyłka 22 grudnia odbiór . W Belgii chyba dwa dni leżała .

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Millerek napisał:

Nie koniecznie w Belgi, mogą również leżeć miesiąc w Holandii.
Można czasami więcej sprawdzić na stronie postal.ninja

Dokładnie. Jak zamówiłem na ali baterie do laptopa, to właśnie szła ona z Holandii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co piszecie o tej Belgii albo Holandii. ? 

Taki myk, żeby wykiwać polskich celników? Skoro przyszło z kraju UE, to nie ma podstaw by nałożyć podatki? 

Daj Bóg, żeby moja taką drogą poszła, bo mnie głowa rozbolała jak policzyłem, ile będę musiał dopłacić jak przejdzie odprawę celną w PL. ?

Edytowane przez staropolanka2000

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
25 minut temu, staropolanka2000 napisał:

To ciekawe co piszecie o tej Belgii albo Holandii. ? 

Taki myk, żeby wykiwać polskich celników? Skoro przyszło z kraju UE, to nie ma podstaw by nałożyć podatki? 

Daj Bóg, żeby moja taką drogą poszła, bo mnie głowa rozbolała jak policzyłem, ile będę musiał dopłacić jak przejdzie odprawę celną w PL. ?

Mogłeś dać cynk, wysłałbyś ją do mojej ciotki w Belgii, a ona by mi to przywiozła lub przysłała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, paul klacska napisał:

Mogłeś dać cynk, wysłałbyś ją do mojej ciotki w Belgii, a ona by mi to przywiozła lub przysłała.

Trochę się pospieszyłem, po fakcie okazało się, że można niewiele drożej zamówić z Francji. Jak doliczą u nas opłaty, to trzeba będzie przełknąć gorzką pigułkę, a następnym razem sprawdzić na spokojnie w kilku miejscach zanim sie zamówi. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa- zakup zrobiłem ponad tydzień temu, wczoraj dostałem info, że towar wysłany, a dziś, że nie mogą wysłać, bo nie mają moich danych kontaktowych i mam anulować zamówienie to zwrócą kasę. Coś ostatnio na Ali jakiś burdel się zrobił. ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi przyjaciele z ChRL wkrótce rozpoczynają obchody swojego nowego roku (Święto Wiosny zwane Chunjie) - to będzie Rok Bawołu i rozpoczyna się 12 lutego, potrwa zaś do Święta Latarni (26 lutego). Dni wolne od pracy to okres 11-17 lutego.

Ponieważ to radosny i lubiący celebry naród, to powyższe problemy z przesyłkami mogą być skutkiem tego, że co niektórzy rozpoczęli już świętowanie... W tym okresie bowiem, a nawet te 2 tygodnie wcześniej, ciężko tam jest cokolwiek załatwić - trzeba uzbroić się w cierpliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

Dziwna sprawa- zakup zrobiłem ponad tydzień temu, wczoraj dostałem info, że towar wysłany, a dziś, że nie mogą wysłać, bo nie mają moich danych kontaktowych i mam anulować zamówienie to zwrócą kasę. Coś ostatnio na Ali jakiś burdel się zrobił. ☹️

Kupowałeś pewnie w jakiejś promocji, z jakimiś zniżkami. Niestety na aliexpress tak często jest, że Chińczyk woli się wykręcić sianem niż wywiązać z transakcji w sytuacji gdy uważa że za tanio sprzedał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Viborg VE80, całkiem w ciemno.

He he, czyli taki Tomanek po chińsku, mam nadzieję, że nie kupiłeś listwy z filtrami ,zamiast pomocy elektryka.. ? 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Cezary_58669 napisał:

He he, czyli taki Tomanek po chińsku, mam nadzieję, że nie kupiłeś listwy z filtrami ,zamiast pomocy elektryka.. ? 

Elektryk nic nie pomoże, u mnie w domu jest nowa i fachowo wykonana instalacja. Mieszkam w starej kamienicy i tam już od tablicy rozdzielczej to cuda na pewno się dzieją i kable pamiętające może nie Niemca, ale komunę na pewno. ?

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos zamówień na Alie, kupuje już pare lat różne tańsze i droższe ''pierdoły''. Do tej pory zdarzyło mi się trzy razy, że nie doszły przesyłki. Wszystkie te wysyłki były realizowane przez Cainiao Super Economy Global i zaginęły w Polsce.. W każdym przypadku otrzymałem zwroty na konto.

Natomiast z realizowanymi przez AliExpress Standard Shipping nigdy nie miałem problemów. Najlepsze jest to, że od jakiegoś czasu każdą darmową przesyłkę nawet najdrobniejszą przywozi kurier z poczty. Wcześniej listonosz wrzucał do skrzynki.

Ciekawą i fajną opcją jest również bezpłatny zwrot Free Return realizowany przez paczkomaty InPost, ja jeszcze nie korzystałem.. Jeżeli chodzi o pandemię to najgorszy czas był na wiosnę 2020 ale Chiny już dawno sie raczej z tego otrząsnęły.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.