Skocz do zawartości
IGNORED

Paczki z Aliexpress w czasie epidemii


Bukaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@porlick

Chińczyk wysłał tylko przesyłki nierejestrowane mają tendencję to "gubienia" się na poczcie. Im zależy na tym aby do Ciebie to trafiło bo jest duża szansa, że znowu u niego kupisz.

Czasami listonoszowi wygodniej doręczyć taka przesyłkę do siebie do domu niż do właściwego adresata.

U mnie tak było z przesyłką rejestrowaną, która w końcu dostarczyła mi osobiście, z przeprosinami, kierowniczka lokalnego urzędu po tym jak dokonałem odpowiedniej interwencji.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinol od początku kręcił. Najpierw pisał, że nie ma mojego adresu, potem, że ma błąd w systemie, i żebym potwierdził otrzymanie i wybrał zwrot towaru, bo mi nie odpowiada. Jak napisałem, że się nie zgadzam i otworzyłem spór, zwrócił kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 8.02.2021 o 08:36, Jack Frost napisał:

Chińczyk wysłał tylko przesyłki nierejestrowane mają tendencję to "gubienia" się na poczcie

To skąd masz możliwość śledzenia przesyłki skoro nie jest  rejestrowana?

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2021 o 06:33, porlick napisał:

Kolejna paczka nie doszła. Kupowane w promocji za 87zl, zaraz potem cena podeszła do 105zl, więc chyba czajnikowi się nie opłacało wysłać, jak wcześniej pisał chyba McGywer.

Dokładnie. Niekiedy wolą zwrócić kasę niż wysłać towar kupiony w promocyjnej cenie. Albo robią jeszcze inaczej. Kupiłem kiedyś wtyki RCA warte 25 dolarów płacąc 15 dolarów w jakiejś mega promocji z kuponami. Przesyłka i owszem, doszła, ale zamiast potrzebnych mi wtyków RCA zawierała całkowicie mi zbędne wtyki typu widły, które "dziwnym" trafem kosztowały dokładnie 15 dolarów... szczęście w nieszczęściu w tej ofercie był darmowy zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

W aplikacji aliexpress. Jak kupisz to możesz śledzić. 

Skoro mozna sledzić to musi być zarejestrowana. Do identyfikacji ma swój indywidualny numer , więc jest to przesyłka rejestrowana. Nierejestrowanej się nie da śledzić. To tak jak z listami - Polecony ma numer i możesz go śledzić, zwykły list za 1zł numeru i sledzenia nie ma.

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

Często śledzisz do przejęcia przez PP. Potem jak w czarną dziurę.

Dokładnie, większość znika w czarnej dziurze PP ..

W promocjach listopadowych udało mi się kupić wtyki bananowe VB401R po 70zł/4szt, gdzie normalnie bez promocji kosztują na Ali ok. 130zł a w naszych sklepach 170zł/4szt. Poza tym inne akcesoria w dobrych cenach dotarły również stosunkowo szybko i bez problemów. Dobre sklepy sie szanują i są takie co kombinują, podobnie jak na krajowym Alle..

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Łukasz_62438 napisał:

Moja paczka, zamówiona w dn. 01.02. z ChRL, leży na terenie PRL II od 10.02. Ciekaw jestem, jak długo jeszcze... 

Jedna z moich paczek zamówionych w październiku leżała na terenie PL od 27 listopada do połowy lutego. Prawie kwartał nie ruszyli palcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2021 o 04:59, porlick napisał:

Spokojnie- poleży, poczeka, oddadzą kasę za niedotrzymanie gwarantowanego terminu dostawy, a paczka dojdzie później (jeśli jej sobie jakiś pocztowiec nie przygarnie).

Święta prawda. Ja taką sytuację jedną miałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2021 o 20:24, Cezary_58669 napisał:

A propos zamówień na Alie, kupuje już pare lat różne tańsze i droższe ''pierdoły''. Do tej pory zdarzyło mi się trzy razy, że nie doszły przesyłki. Wszystkie te wysyłki były realizowane przez Cainiao Super Economy Global i zaginęły w Polsce..

Też to zauważyłem.Ale również Aliexpress  Saver Shiping się wlecze jak narazie 3 tygodnie w PL.

W dniu 24.01.2021 o 20:24, Cezary_58669 napisał:

Natomiast z realizowanymi przez AliExpress Standard Shipping nigdy nie miałem problemów.

Zgadzam się.

W dniu 24.01.2021 o 20:24, Cezary_58669 napisał:

A propos zamówień na Alie, kupuje już pare lat różne tańsze i droższe ''pierdoły''. Do tej pory zdarzyło mi się trzy razy, że nie doszły przesyłki. Wszystkie te wysyłki były realizowane przez Cainiao Super Economy Global i zaginęły w Polsce..

Też to zauważyłem.Ale również Aliexpress  Saver Shiping się wlecze jak narazie 3 tygodnie w PL.

W dniu 24.01.2021 o 20:24, Cezary_58669 napisał:

Natomiast z realizowanymi przez AliExpress Standard Shipping nigdy nie miałem problemów.

Zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wysyłka: AliExpress Standard Shipping - darmowa

I wczoraj otrzymałem

2021.03.02 11:00 (GMT-7): Wysyłka lokalną firmą przewozową "Kurier 48"

2021.03.01 00:02 (GMT-7): Przybycie do kraju docelowego

2021.02.27 20:00 (GMT-7): Przesyłka oclona

2021.02.27 19:00 (GMT-7): Rozpoczęto odprawę celną

2021.02.27 19:00 (GMT-7): Przesyłka opuściła kraj wysyłki

2021.02.24 08:48 (GMT-7): Przesyłka przyjęta przez linię lotniczą

2021.02.24 05:59 (GMT-7): Przesyłka opuściła magazyn w kraju wysyłki

2021.02.22 18:30 (GMT-7): Przesyłka w magazynie w kraju wysyłki

2021.02.19 08:30 (GMT-7): Zakup towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze jest tak szybko, jak będziesz częściej kupował  na Ali to się przekonasz..

Jak kupowałem daca i konwerter bezpośrednio w sklepie Shenzhenaudio to przesyłka dhl-em trwala 4-5 dni.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 01.02. i do tej pory nie dostałem towaru. Ponoć paczka leży w Liege, o ile to w ogóle prawda. Chciałem założyć spór, lecz odpowiedziano mi, że przesyłka dotrze... 18.04. (przynajmniej tyle zrozumiałem z tego bełkotu). To są ku*wa jakieś jaja - czekać 2,5 miesiąca. Odechciało mi się wszelkich zakupów w ChRL, już wolę zapłacić więcej i kupić coś normalnie w cywilizowanym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Ja kupiłem 01.02. i do tej pory nie dostałem towaru. Ponoć paczka leży w Liege, o ile to w ogóle prawda. Chciałem założyć spór, lecz odpowiedziano mi, że przesyłka dotrze... 18.04. (przynajmniej tyle zrozumiałem z tego bełkotu). To są ku*wa jakieś jaja - czekać 2,5 miesiąca. Odechciało mi się wszelkich zakupów w ChRL, już wolę zapłacić więcej i kupić coś normalnie w cywilizowanym kraju.

Na Ali to sie kupuje i zapomina, a potem niespodzianka..?

Jak chcesz szybszą przesyłkę to wybierasz płatną, na te darmowe to i tak nie ma co narzekać (generalnie).

Pisaliśmy wcześniej , że paczki z Chin mają opóźnienia lub znikają (czarna dziura) najczęściej w naszym cywilizowanym kraju..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś za coś. Wielu produktów po prostu się nie kupi poza Chinami, a już na pewno nie w tak atrakcyjnych cenach. Prawda to, że paczki leżą w Polsce tygodniami, przerabiałem to. Jeżeli na terenie Polski dostarcza Poczta Polska, to paczki potrafią leżeć już w urzędzie pocztowym w miejscowości docelowej z prozaicznych powodów. Mają tam burdel i/lub braki kadrowe, nie ma komu tego rozwozić. 

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 lutego zamówiłem kabelki USB z płatną wysyłką AE standard shipping, dzisiaj listonosz przyniósł.

17 lutego zamówiłem etui do telefonu, wczoraj trafiło do kraju i na odprawę celną.

Lyngdorf TDAI-1120, Technics SL-1500C, Bowers&Wilkins 606 S2 Anniversary Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.