Jump to content

Recommended Posts

30 minut temu, il Dottore napisał:

tak jest dzisiaj w Chinach

Dla mnie tam raczej - technokracja.

Dygresja: W którejś dyskusji gdzieś odnośnie filozofii i wróżbiarstwa zero-jedynkowego na heksagramach padł argument, że u nas stale mamy rozgraniczanie dobro-zło, a tymczasem w uniwersalizmie jin-jang to nie funkcjonuje.

Odmienność paradygmatów jest zbyt wielka, aby jakieś korelacje prowadzić. W Azji - stado jednostka oraz w Europie -racja prawda i błąd co innego (chyba) znaczą.

~

taktowidzetuiteraz
:

{cytat z samego siebie - pierwotnego podpisu- sygnatury)~

37 minut temu, il Dottore napisał:

Nie wmawiaj mi dziecka w brzuch, proszę.

Sam podałeś Chiny, jako przykład realnej dyktatury w dzisiejszym świecie, na poparcie twoich tez, ze dyktatura jest lepsza od demokracji.  A to akurat dotyczy państwa komunistycznego, z jej gensekiem na dodatek niekatolickiego. Co zupełnie nie zgadza się z tym, co głosisz i oczekujesz. 

Chodzi mi o zrozumienie logiki ludzi, którzy sami o sobie twierdza, ze po ich prawej stronie jest już tylko ściana. 

Edited by jar1

1 godzinę temu, JuG napisał:

Sklerozę masz? Ile można powtarzać to samo? $15 z podatkami.

Analityk z Raiffeisenbank Andriej Poliszczuk obliczył na przykładzie Rosniefti, że koszt produkcji i transportu ropy rurociągiem do Europy dla firmy w 2019 r. wyniósł około 8 USD za baryłkę, z czego 3,8 USD to koszt wydobycia, a 4,2 USD transportu. Nawet biorąc pod uwagę koszty społeczne, administracyjne, handlowe i inne, koszt własny nie przekracza 15 USD po przeliczeniu na jedną baryłkę ropy.

Sklerozę masz kremlowski propagandzisto? Była na ten temat dyskusja i po serii cytatów i artykułów jakoś się zamknąłeś. A cytowałem między innymi rosyjskiego wiceministra.

Zresztą koło d...  lata mi twoja propaganda, zobaczymy za dwa lata jak sobie radzi Rosja pod rządami bandyty Putina. Na razie to ile to lat recesji? Dziesięć czy dwanaście? Tylko pogratulować. Bo skoro macie tak tanią ropę to w czym problem?

Edited by Jaro_747
  • Like 1

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

xavian
1 minutę temu, Jaro_747 napisał:

Więc jakim cudem normalnym ludziom to nie przeszkadzało, dopiero jak przyszło PiSowskie bydło bez honoru to zrobił się problem?

A w międzyczasie mieliśmy rządy wszelakiej maści, od lewicy po prawicę i jakoś wszyscy wiedzieli jak to interpretować.

Popatrz też na art. 58 KC  z jego miszmaszem. Bezprawność czynności prawnej.

To nieokreślenie siega jeszcze lat 60ych. "Środowisko" ma do powiedzenia wiele.

Ideały odmienne ma PiS i odmienne ma ta czy inna partia. A PO ma ich brak. Na tym też cel polega. Cel nie tu u nas, ale spoza nas w Polsce.

Przecież co innego ich determinuje. Czy czytałeś cokolwiek z cegieł Naomi Klein ? Ciekawie pisze, ale bardzo złożonymi zdaniami. To by mogło by pomóc w znajdywaniu korelacji co do bieżących zjawisk.

Masz, np.

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z bieżącego miesiąca.

~

taktowidzetuiteraz
:

Ale o co chodzi?

Nie jestem w stanie wyłowić z tego jakiejś jednej sensownej myśli. Może by tak po kolei?

Jestem Europejczykiem.

Duży może więcej.

Gra.

Hak.

~

taktowidzetuiteraz
:

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Sklerozę masz kremlowski propagandzisto? Była na ten temat dyskusja i po serii cytatów i artykułów jakoś się zamknąłeś.

Ofiarę propagandy dopada marazm umysłowy? Wróć i przeczytaj dyskusję i kto się po niej zamknął (ty).

9 minut temu, Jaro_747 napisał:

Na razie to ile to lat recesji? Dziesięć czy dwanaście?

287. Zmień źródła informacji o świecie. Wraz z głową.

GDP-growth-rate-russia.jpg

"A jeśli ty jesteś za wolnością słowa, to znaczy to, że jesteś za wolnością wygłaszania dokładnie tych poglądów, których nienawidzisz." ― Noam Chomsky

Dalej nie łapię, ale co do centrum Microsoftu sprawa jest prosta - to po pierwsze skutek Brexitu a po drugie koronawirusa. Gdzies to centrum postawić musieli a Polska jako największy kraj regionu i największy potencjalny klient była naturalnym kandydatem.

Co do pojęcia "bezzwłocznie" czy "niezwłocznie" to termin prawny używany np. w Kodeksie Cywilnym i nie jest to żaden pomysł Kalisza co usiłują tu wmówić PiSowscy apologeci.

• Like 1

Jestem Europejczykiem.

Co do definicji "niezwłocznie" kilka postów w dyskusji

sjp.pl słownik języka polskiego * strona główna * słowa * komentarze * więcej >

niezwłocznie scaevus, 2006-11-22 19:12 1. niezwłocznie znaczenie: bez zwłoki, natychmiast

Wielki słownik ortograf.-fleksyjny - Bertelsmann 2001, 2004 - J. Podracki

Z: 

Hidden Content

Przyznam, że zdębiałem po komentarzach :) Potocznie a prawniczo  - inaczej.

~

taktowidzetuiteraz
:

3 godziny temu, il Dottore napisał:

Nie rozumiem, dlaczego Polska nie dostarczyła pedofila Amerykanom związanego w szynkę i baleron. 

Przecież tyle było okazji...

Gersdorf i Tuska zapytaj. A i Trzaskowskiego. 

• Like 1

5 minut temu, Jaro_747 napisał:

Co do pojęcia "bezzwłocznie" czy "niezwłocznie" to termin prawny używany np. w Kodeksie Cywilnym i nie jest to żaden pomysł Kalisza co usiłują tu wmówić PiSowscy apologeci.

Ale działy prawa nie muszą korelować - czasami kolidują. O konstytucję chodzi ? W KC również go nie zdefiniowano.

~

taktowidzetuiteraz
:

2 godziny temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

W "kontekście " pedofilii nie trzeba zmieniać .

To się zgadza. Ustawami wystarczy. 

8 minut temu, Jaro_747 napisał:

co do centrum Microsoftu sprawa jest prosta - to po pierwsze skutek Brexitu a po drugie koronawirusa. Gdzies to centrum postawić musieli a Polska jako największy kraj regionu i największy potencjalny klient

Wcześniejsze ich inwestycje były wątpliwe. (Polio, Wuhan). Nasi nie będą im patrzeć na ręce.

~

taktowidzetuiteraz
:

4 minuty temu, xetras napisał:

Co do definicji "niezwłocznie" kilka postów w dyskusji

Jwst na ten temat rozstrzygnięcie Sądu Najwyższego:

"Użyty w art. 455 k.c. termin "niezwłocznie" nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin "niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu, a także regulacje zawarte w art. 354 i art. 355 k.c. Takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 30 czerwca 2011 r.,

Czytaj więcej na Prawo.pl:

Hidden Content

Czyli mówiąc ludzkim językiem - najszybciej jak to jest możliwe.

• Like 1

Jestem Europejczykiem.

P.S. Tak z założenia wobec globalistów jest wskazana wzmożona czujność. 

~

taktowidzetuiteraz
:

1 minutę temu, xetras napisał:

Wcześniejsze ich inwestycje były wątpliwe. (Polio, Wuhan). Nasi nie będą im patrzeć na ręce.

Ty się chyba z choinki urwałeś bo widzę, że w tym przypadku nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Jestem Europejczykiem.

najszybciej jak to jest możliwe.

hehe ...

Potocznie to kompletnie co innego.

Teraz, Jaro_747 napisał:

nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.

Wojciech Cejrowski też pieniactwo odstawia.

22 minuty i 24 sekundy:

Porównaj.

~

taktowidzetuiteraz
:

8 minut temu, Jaro_747 napisał:

"Użyty w art. 455 k.c. termin "niezwłocznie" nie należy utożsamiać z terminem natychmiastowym, termin "niezwłocznie" oznacza bowiem termin realny, mający na względzie okoliczności miejsca i czasu, a także regulacje zawarte w art. 354 i art. 355 k.c. Takie stanowisko zajął Sąd Najwyższy w wyroku z 30 czerwca 2011 r.,

To jest właśnie talmudyzm prawny. Żeby później nad treścią Pisma dyskutowali uczeni rabini. I jeden rabin powie "tak" a drugi rabin powie "nie". 🙂 A wystarczyło napisać: 7 dni, 14 dni, 30 dni... Ale po co? Trzeba tworzyć prawo mętne, żeby można je było interpretować (to jest słowo klucz) na totalnie odmienne sposoby.

Dobrego prawa nie musisz interpretować. Dobre prawo jest proste i jednoznaczne. Ale kiedy je pisze yntelygencja z czworaków ubeckiego chowu - to masz skutki.

Edited by il Dottore

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

5 minut temu, il Dottore napisał:

To jest właśnie talmudyzm prawny. Żeby później nad treścią Pisma dyskutowali uczeni rabini. I jeden rabin powie "tak" a drugi rabin powie "nie". 🙂 A wystarczyło napisać: 7 dni, 14 dni, 30 dni... Ale po co? Trzeba tworzyć prawo mętne, żeby można je było interpretować (to jest słowo klucz) na totalnie odmienne sposoby.

Dobrego prawa nie musisz interpretować. Dobre prawo jest proste i jednoznaczne. Ale kiedy je pisze yntelygencja z czworaków ubeckiego chowu - to masz skutki.

Panie doktorek!

To są pojęcia z kodeksów, takie po prostu są. Jakoś do tej pory nie zauważyłem żeby ktokolwiek (np. PiS) chciał to zmienić. Co do braku konieczności interpretacji prawa to zwykła populistyczna dziecinada - nie da się ująć wszystkich możliwych przypadków. I to nie jest problem polskiego prawa, tylko prawa jako takiego.

Edited by Jaro_747
  • Like 1

Jestem Europejczykiem.

Jakoś do tej pory nie zauważyłem żeby ktokolwiek (np. PiS) chciał to zmienić.

A czym się różni PiS od PO? Czy SLD? Ta sama banda okrągłostołowa.

• Like 3

"among all those NOS/R2R DACs that I could actually afford, the MHDT Labs DACs were the sexiest, most musical, most engaging and addictive listens that I had" [email protected]

17 minut temu, xetras napisał:

Wojciech Cejrowski też pieniactwo odstawia.

22 minuty i 24 sekundy:

Porównaj.

Nawet tego nie oglądam bo szkoda mi czasu. Mogę jedynie stwierdzić że nie macie nawet bladego pojęcia o czym piszecie w temacie Microsoftu. Niestety za bardzo nie pomogę.

Jestem Europejczykiem.

Celem uzupełnienia, u nas naukowcy powielają i paplą " wyszczepialność".

To będzie "obowiązywać", bo u nas zła karma powraca.

U wypasionych zwłaszcza. Na razie muszę w domu coś porobić. Nie będzie mnie.

P.S. O ideałach myśl. To nie boli.

~

taktowidzetuiteraz
:

Wys

11 minut temu, il Dottore napisał:

A czym się różni PiS od PO? Czy SLD? Ta sama banda okrągłostołowa.

Tym, że teraz rządzi a każdą władzę trzeba trzymać za mordę. Jedynym czego się boi z z czym się liczy, to oderwanie od koryta i rozliczenia. 

8 minut temu, jar1 napisał:

Wys

Tym, że teraz rządzi a każdą władzę trzeba trzymać za mordę. Jedynym czego się boi z z czym się liczy, to oderwanie od koryta i rozliczenia. 

Założę się, że wcale się tego ne boją. Naczelna zasada, która leży u podstaw IIIRP brzmi bowiem: "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych". Można ja też sformułować inaczej: "kopiemy się po kostkach - ale nie wyżej!".

W historii tego esbeckiego pseudopaństwa nie zdarzyło się jeszcze, by polityk z partii okrągłostołowej odpowiadał za złodziejstwo czy korupcję. Jest to nie do pomyślenia.

• Like 1

Zgadzam się z Kolegą Doktorem, że prawo powinno być  jednoznaczne. Ale nie jest i nie będzie, póki służy trzymaniu za mordę niesfornego owocu kreacji.

Jak interpretować ( właśnie qrwa, interpretować) określenia wysokie prawdopodobieństwo, ograniczony w stopniu znacznym i inne?  Biegli sobie, adwokaci sobie, sądy sobie dowolnie to ustalają.

Ale w przykładzie Jara_747 nie chodzi o "kiedy". Tam chodzi o "czy", a to nie powinno podlegać żadnej interpretacji. PiS wie co znaczy niezwłocznie, nie jest aż tak głupi. PiS celowo, świadomie, w z góry powziętym zamiarze prawo łamie.

Edited by papageno
  • Like 1
  • Thanks 1

15 minut temu, il Dottore napisał:

Założę się, że wcale się tego ne boją. Naczelna zasada, która leży u podstaw IIIRP brzmi bowiem: "wy nie ruszacie naszych, my nie ruszamy waszych". Można ja też sformułować inaczej: "kopiemy się po kostkach - ale nie wyżej!".

W historii tego esbeckiego pseudopaństwa nie zdarzyło się jeszcze, by polityk z partii okrągłostołowej odpowiadał za złodziejstwo czy korupcję. Jest to nie do pomyślenia.

to nie będzie ''wagonami z Wiejskiej    do Sztumu '' ?

Edited by jarekb

12 minut temu, il Dottore napisał:

Założę się, że wcale się tego ne boją

I dlatego biznes ma naturalna tendencje do monopolizacji i globalizmu a każda władza do dyktatury i totalitaryzmu. 

Jak się tego nie widzi i nic nierobi, to konsekwencją są rewolucje i wojny. 

• Like 1

1 godzinę temu, Jaro_747 napisał:

normalnym ludziom

Tanajno od Palikota słabo się sprawuje na protestach, 50 osób protestuje, 2000 policiantów blokuje, żenada.

Teraz, 747 napisał:

Tanajno od Palikota słabo się sprawuje na protestach, 50 osób protestuje, 2000 policiantów blokuje, żenada.

OK, żenada, ale czyja? Nawet gdyby założyć że jednych i drugich to reżim ma coś do stracenia, a Tanajno nic.

Jestem Europejczykiem.

6 godzin temu, JuG napisał:

$30

Pięć dolarów to nie różnica, czepiasz się, słoma z butów dzieciaku..

Targalski podsumował pandemie jako manipulację i tylko to się liczy, jest poważnym analitykiem nie nabiera się na blefy i widać że nie jest opłacony.

Posłuchaj sobie Ziemkiewicza - będziesz miał porównanie, a jeden i drugi jest mainestreamowy.

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

żenada,

Wszystkich, Tanajno że tylko 50, policia żę aż 2000.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.