Jump to content

Recommended Posts

37 minutes ago, Jaro_747 said:

No to dla Arku kilka cytatów:

"– Pamiętam doskonale, że w tamtym czasie Beata Szydło wzięła udział w jednej z audycji radiowych. Premier odpowiadała wtedy za stronę gospodarczą w Prawie i Sprawiedliwości. Co zaskakujące, Szydło atakowała ten pomysł (Auleytnera i Kowala), używając argumentów prof. Balcerowicza – wspomina Kowal.

– Tak. To prawda – dopowiada Paweł Poncyljusz, który wtedy był twarzą programu gospodarczego Polska Jest Najważniejsza. – Kiedy PJN zaczęła mówić o programie 400 zł na dziecko, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości mieli przygotowane specjalne przekazy dnia. Było w nich napisane, że jeśli media będą się pytać o nasz pomysł, mają odpowiadać, że to nie jest dla polskich rodzin najważniejsze. Że polskie rodziny sobie poradzą – najważniejszy jest wzrost gospodarczy i spadek bezrobocia. Dość zaskakujące w dzisiejszym kontekście, prawda? Oni więc ten projekt na początku obśmiewali – opowiada nam Poncyljusz, dzisiaj już poza polityką."

Już ci odpisałem poprzednio, że nie kwestionuje autorstwa pomysłu programu 500+. Rzeczywistośc inna niz POwska ma w dupie, kto był pomysłodawcą programu 500+. Nie było nim PO. Trzeba było ten pomysł zastosować kiedy autorzy przyszli z nim do Tuska.

Ale  nie zastosowaliście, bo łatwiej było zachować status quo. Tym co siedzeili przy korycie i ich sponsorom z PO żyło sie wygodnie, a wyborcy i tak na nich głosowali wiec nie odczuwali potrzeby wprowadzania programów społecznych. Zwyciężało w nich przekonanie, że "dwa razy obiecać to jak raz dać".

Śmieszne są te wasze pretensje do garbatego ze ma dzieci proste. Jesteście nieudolni, nieudaczni i niewydarzeni. Przegrywacie wybory a potem macie pretensje do całego świata ze wam nie pomagał tylko głosował na jakichś "niewykształconych z małych wiosek".

Jestem wykształcony, nie jestem z małej wioski a mimo tego takich namolnych zebraków politycznych kopnałbym w zadek, chocby dlatego że się narzucają ze swoimi pretensjami.

• Like 1

To Twoje wykształcenie pomaga Ci czy przeszkadza?

Bo ja sie zastanawiam,

Edited by dulon184
dopisek
  • Thanks 1

3 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Typowy dla PiSowców przykład debilnego rozumowania opartego na obrazkach.

Przestawiam, sie żeby dotrzeć do twoich współwyznawców. Dla nich mowa obrazkowa wiele znaczy, jest lepiej przyswajalna niz słowa.

• Like 3

Nie należy sądzić, że diabeł kusi jedynie ludzi genialnych. Gardzi zapewne głupcami, ale nie lekceważy ich pomocy. Przeciwnie, pokłada w nich wielkie nadzieje... (Charles Baudelaire)

xavian
Teraz, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Bo działa w interesie w interesie Rosji .

Wolałbym taki abstrakcyjny układ Polska-USA-Rosja niż New World Order z multi kulti, lgbt u rozkładem społeczny. . .

2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Typowy dla PiSowców przykład debilnego rozumowania opartego na obrazkach.

A co oprócz zguby mielibyśmy od Niemiec?  Byłeś ostatnio w Niemczech i widziałeś co się dzieje wieczorami?  Ja widziałem. Dziękuję postoje sobie spokojnie w "zacofanej" Polsce. Ty będziesz chciał zguby dla Polski myśląc , że płot Cię ochroni . Nie licz na to, na zachodzie elity się obawiają tego do czego doprowadzili... 

• Like 5

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

Z tego co tutaj niektórzy deklarują mają wyksztalcenie . Ale co z tego.

• Like 2
  • Thanks 1

12 minutes ago, Fashi said:

W kraju policyjnym , gdzie rozdawnictwo jest przerośnięte a podatki nie spadają. W mojej ocenie powinno być odwrotnie. Chociaż jest lepiej niż na Po...

Policji od pięciu lat nie widziałem na drodze. Za PO pod koniec każdego kwartału stali po krzakach i mandaty wręczali żeby budżet wojewody wyrobić.

Podatki dochodowe mi obnizyli. Na inne nie liczyłem.

Żadne "rozdawnictwo" nie istnieje. Podatki należą sie suwerenowi. Pis zwraca znacznie większą część podatków w formie gotówkowej, dzieki temu jest mniej podatków na których mogą się pąść przekręciarze kompradorzy. Aczkolwiek jest to nadal mało bo około 5% wpływów budżetowych. Gdy inne demokracje zachodnie mają te mechanizmy zwrotów w gotówce i świadczeniach rozbudowane znacznie bardziej.

5 minutes ago, dulon184 said:

To Twoje wykształcenie pomaga Ci czy przeszkadza?

Bo ja sie zastanawiam,

A masz czym się zastanawiać?

3 minutes ago, dulon184 said:

Z tego co tutaj niektórzy deklarują mają wyksztalcenie . Ale co z tego.

przestań bredzić bo się robisz żałosny.

Edited by Arku

7 minut temu, Arku napisał:

Już ci odpisałem poprzednio, że nie kwestionuje autorstwa pomysłu programu 500+. Rzeczywistośc inna niz POwska ma w dupie, kto był pomysłodawcą programu 500+. Nie było nim PO. Trzeba było ten pomysł zastosować kiedy autorzy przyszli z nim do Tuska.

Ale  nie zastosowaliście, bo łatwiej było zachować status quo. Tym co siedzeili przy korycie i ich sponsorom z PO żyło sie wygodnie, a wyborcy i tak na nich głosowali wiec nie odczuwali potrzeby wprowadzania programów społecznych. Zwyciężało w nich przekonanie, że "dwa razy obiecać to jak raz dać".

Śmieszne są te wasze pretensje do garbatego ze ma dzieci proste. Jesteście nieudolni, nieudaczni i niewydarzeni. Przegrywacie wybory a potem macie pretensje do całego świata ze wam nie pomagał tylko głosował na jakichś "niewykształconych z małych wiosek".

Jestem wykształcony, nie jestem z małej wioski a mimo tego takich namolnych zebraków politycznych kopnałbym w zadek, chocby dlatego że się narzucają ze swoimi pretensjami.

Jacy "wy"? Ciągle "wy, wy, wy". Chyba mylisz mnie z Budką i wylewasz na mnie swoje żale i frustracje związane z PO? Jakiś zawód miłosny?

Ja podsumowałem PO już wiele lat temu i to wtedy gdy jeszcze wygrywali. I od tego czasu kiedy tylko mogę głosuję na inne partie. To, że ktoś jest przeciwko PiS nie znaczy że popiera PO, więc przekieruj swoje frustracje gdzie indziej.

• Like 1

Jestem Europejczykiem.

We własnym kraju jestem rebeliantem.

21 minutes ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

Alzheimer ?

Niewiem. To ty lubisz Niemców.

1 minute ago, Jaro_747 said:

Jacy "wy"? Ciągle "wy, wy, wy".

Korwin-PO jedno zło!

Edited by Arku

1 godzinę temu, jar1 napisał:

Tego tez mam w ignorze od lat za podpierdalanie do moderacji.

Bobcata też masz w ignorach za podpierdalanie do moderacji?😀

Tak z ciekawości pytam.

W polityce chyba straszna nuda, bo stron w temacie przybywa z gigantyczną prędkością.

Nie wiem czy było, bo nie chce mi się tego wszystkiego czytać,

"wieszanie jakiejkolwiek flagi na symbolicznej figurze Chrystusa, będącej jednym z symboli Powstania, stanowi w moim rozumieniu niepotrzebną prowokację" 

Chyba wiecie, kto to powiedział.

• Haha 1

1 hour ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

To ,że komuś nie podoba się model pisowski Polski nie oznacza nienawiści do kraju .

W obecnej sytuacji oznacza. W Polsce nie ma polskiej opozycji. Jest albo opcja niemiecka albo rosyjsko-putinowska. Nie ma żadnej innej partii poza pis, która deklarowałaby  na pierwszym miejscu interes niepodległej Polski i obrony przed odwiecznymi wrogami, a dopiero potem stosunek do programów społecznych i gospodarki, który nie zaszkodzi polskiemu społeczeństwu.

Edited by Arku
  • Haha 3

1 minutę temu, Arku napisał:

W obecnej sytuacji przypomina. W Polsce ni ema polskiej opozycji. Jest albo opcja niemiecka albo rosyjsko-putinowska. Nie ma zadnej innej partii poza pis która deklarowałaby  napierwszym miejscu interes niepodległej polski a dopiero potem stosunek do programów społecznych i gospodarki który nie zaszkodzi polskiemu społeczeństwu.

Doprze piszesz ale sam tego nie rozumiesz.

" która deklarowałaby". No właśnie. W przypadku PiS wszystko kończy sie na deklaracjach i cienkich pierdach których wiatr porywa nierozgarniętych wielbicieli. Kazde pytanie o konkrety kończy się milczeniem albo niejasnym dukaniem jakichś banałów.

• Like 5
  • Haha 1

Jestem Europejczykiem.

8 minut temu, Arku napisał:

W obecnej sytuacji oznacza. W Polsce nie ma polskiej opozycji. Jest albo opcja niemiecka albo rosyjsko-putinowska. Nie ma żadnej innej partii poza pis, która deklarowałaby  napierwszym miejscu interes niepodległej polski i obrony przed odwiecznymi wrogami, a dopiero potem stosunek do programów społecznych i gospodarki który nie zaszkodzi polskiemu społeczeństwu.

Taki patriota zdeklarowany a polszczyzna ? Rozpacz !

• Like 1

1 godzinę temu, Fashi napisał:

Kręcisz Bob. 

Bynajmniej. Wszystko co zacytowałeś to były odpowiedzi na wasze wcześniejsze wpisy i prowokacje. Więc bezczelnie manipulujesz.

• Like 2

tak i jakoś przez pięć lat zaledwie tymi :cenkimi pierdami" realizowali obietnice wyborcze? No na pewno tak było przeciez głosują na nich "niewykształceni z małych wiosek" którychy za damski ch*j mozna przekonac do głosowania.

26 minutes ago, Jaro_747 said:

Doprze piszesz ale sam tego nie rozumiesz.

" która deklarowałaby". No właśnie. W przypadku PiS wszystko kończy sie na deklaracjach i cienkich pierdach których wiatr porywa nierozgarniętych wielbicieli. Kazde pytanie o konkrety kończy się milczeniem albo niejasnym dukaniem jakichś banałów.

tak i jakoś przez pięć lat zaledwie tymi :cenkimi pierdami" realizowali obietnice wyborcze? No na pewno tak było przeciez głosują na nich "niewykształceni z małych wiosek" którychy za damski ch*j mozna przekonac do głosowania.

Edited by Arku

38 minut temu, Fashi napisał:

A co oprócz zguby mielibyśmy od Niemiec? 

Czy mamy się obrazić również na Mongolię za wiek XIII i na Szwecję za XVII?

40 minut temu, Arku napisał:

Podatki dochodowe mi obnizyli.

Za to wprowadzili całą listę nowych. W sumie per saldo jesteś na minusie. 

O przepraszam. Nie wprowadzili żadnego nowego. Każdy się jakoś inaczej nazywa: opłata, danina, itp. Radosne słowotwórstwo nazewnicze kwitnie w pełni.

• Thanks 1
  • Haha 1

44 minuty temu, Arku napisał:

Policji od pięciu lat nie widziałem na drodze.

To ciekawe. Ja widuję niemal codziennie. 

• Like 1

5 minutes ago, Bobcat said:

Za to wprowadzili całą listę nowych. W sumie per saldo jesteś na minusie. 

O przepraszam. Nie wprowadzili żadnego nowego. Każdy się jakoś inaczej nazywa: opłata, danina, itp. Radosne słowotwórstwo nazewnicze kwitnie w pełni.

Pierdolenie o morenie się nazyw z czuba PO-Korwinowskiego.

2 minuty temu, Arku napisał:

Z glana ci ktoś przyjebał ćwoku?

Tylko odpowiadam na twoje głupawki.

4 minuty temu, Arku napisał:

Mongolia i Szwecja nam od dawna nie zagraża w przeciwieństwie do Niemiec i Rosji. Na razie obrazić się możesz na siebie.

Budowanie permanentnego stanu zagrożenia jest metodą ogłupiania społeczeństwa celem ukrycia własnej nieudolności rządzenia.

• Like 3

3 minuty temu, Arku napisał:

jak ci przyjebe to sie opamiętasz

Proszę uprzejmie. Wprost nie mogę się doczekać.

Nie twoja wina że jestes z patologicznej rodziny.

Chyba raczej ty.

jak ci przyjebe

Tego typu słownictwo cechuje wyłącznie rodziny patologiczne.

• Like 1

1 minutę temu, wojciech iwaszczukiewicz napisał:

Pojadę , polskim samochodem elektrycznym .

do Arku

Jedź nawet do Reich'u 😜

Spokojnie , bez kopania glanem w potylice i napinania Boba. Apeluje o zgodę. 

• Like 2

山水 アルファ リファレンスオーディオアンプ 

9 minutes ago, Bobcat said:

To ciekawe. Ja widuję niemal codziennie. 

Nie moja wina ze robisz jako krawężnik.

Potrafisznapisać cos co nie jest przedrżeznianiem i malpin droczeniem sie? W dzieciństwie to ty raczej w piłkę nie grałeś z kolegami.

Edited by Arku

11 minutes ago, Bobcat said:

Budowanie permanentnego stanu zagrożenia jest metodą ogłupiania społeczeństwa celem ukrycia własnej nieudolności rządzenia.

nikt poza Putinem w Rosj nie buduje stanu zagrozenia, putinowski trollu.

Sukcesy władzy są widoczne, to nic trudnego po rządach proniemieckich sługusów.

4 minutes ago, Bobcat said:

I dlatego element menelski twojego pokroju mogę przymknąć.

raczej możesz w dudę pocałować.

zaczynam cie zgłaszać do moderacji tak jak ty zgłaszasz

Ciekawe czy zareagują?

Wiemy oczywiście że nie

10 minutes ago, wojciech iwaszczukiewicz said:

Pojadę , polskim samochodem elektrycznym .

do Arku

Ty musisz jechać wyłacznie czystym aryjskim pojazdem. Więc może jakiś rower jeszcze znajdziesz. Ale to też wątpliwe.

Edited by Arku
  • Like 1

20 minut temu, Arku napisał:

Zdecydowanie mylisz i mieszasz różne rzeczy. Z obietnic to PiS dał mnóstwo kasy na socjal. A inne obietnice? A jakie niby? Wstawanie z kolan i takie tam to właśnie te cienkie pierdy.

• Like 2

Jestem Europejczykiem.

10 minut temu, Arku napisał:

Sukcesy władzy są widoczne, to nic trudnego po rządach proniemieckich sługusów.

Wierna kopia narracji Gomułki z V zjazdu PZPR. 

• Like 1
  • Thanks 1

2 minutes ago, Jaro_747 said:

Zdecydowanie mylisz i mieszasz różne rzeczy. Z obietnic to PiS dał mnóstwo kasy na socjal. A inne obietnice? A jakie niby? Wstawanie z kolan i takie tam to właśnie te cienkie pierdy.

Przeoczyłeś jak cała TVNowa oPOzycja taka krótką wypowiedż Dudy w zeszłej kadencji po przylocie z USA, a po niej podobną w tonie wypowiedż Morawieckiego. Kiedy nagle zrobiło sie cicho o zydowskich roszczeniach co zbiegło sie z zapowiedzia kupna F-35 i projektów gazowych bliski wschód - Europa. Pis zdobyło nimi  przychylność Trumpa w zamian za potępienie NS2.

Przeoczyłeś taki drobny szczegół zę po dziesiecioleciach USA stało się eksporterem gazu i ropy. Polska zaczęła byc im przydatna gospodarczo.

No dalej jakich jeszcze obietnic żałujesz?

12 minut temu, Arku napisał:

zaczynam cie zgłaszać do moderacji tak jak ty zgłaszasz

Ależ proszę uprzejmie. Nuże wartko!

• Like 1