Skocz do zawartości
IGNORED

jestem nowy mam pytanie


tadzik

Rekomendowane odpowiedzi

mam zamiar złożuć system stereo moim faworytem jest hk 670 i hd 750 słyszałem opinie że hk 670 nie nadaje się zbytnia do muzyki klasycznej natomiast hd 750 w swojej klasie cenowej muzykę klasyczną odtwarza świetnia mam pytanie czy hd 750 zniwelowałby w jakiś sposob niedociągnięcia hk 670 w muzyce klasycznej i czy opinie że hk 670 nie gra zbyt dobrze przy muzycer klasycznej są poparte faktami. Sam nie mam zbytniej możliwości odsłuchu wielu sprzętów ale i tak wolałbym zasięgnąć rady ludzi bardziej osłuchanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik, myślę że jak wszyscy na początku oczekujesz trafnej porady, która pomoże zdecydować (za ciebie) co wybrać. Tak się nie da. Każdy z nas osłuchany czy nie ma inne preferencje odnośnie upodobań rodzaju, barwy, zakresu itp. Jeden powie, że harman nie nadaje się do klasyki inny, że w tej klasie może być.

Ja powiem tak, miałem ten wzmacniacz i cd. Co do wzmacniacza uważam, że jego dynamika bardzo pasuje do rockowego grania a czy do klasyki? Jakiej klasyki? Koncerty fortepianowe, skrzypce, wiolonczela itd? Ciężko powiedzieć. To że jest dynamiczny to właśnie w klasyce moim zdaniem zaleta ale odwzorowanie instrumentów, chóry itp to już inna sprawa. Klasyki też na nim słuchałem dopóki gdzieś nie usłyszałem jak może brzmieć inaczej (inaczej w znaczeniu lepiej dla mnie).

Cedek (też tylko moim zdaniem) jest w swojej cenie dobrym źródłem dość neutralnym z lekkim ociepleniem jednakże jego awaryjność, zwłaszcza tego modelu potrafi uprzykrzyć miłe chwile i wolny czas jaki chcesz poświęcić na słuchanie muzyki.

Takie i inne opinie padały już na tym forum, poczytaj wpisy, stara ale zapewniam dobra rada. Nade wszystko jednak podejdź do tematu z rozwagą i postaraj się posłuchać tego zestawienia jest w wielu sklepach.

Pewnie nie pomogłem nic ale jak się tak zastanowić to może jednak trochę tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadzik,

 

ja bym ci proponowal jedna postarać się czegoś posłuchać. Jeśli nie masz dostępu do hk , posluchaj tego do czego masz. Skoro chcesz już wysupłać jakieś oszczędności, czy brać kredyt, posłuchaj różnych zabawek. Wybór jest naprawdę spory, a kich kombinacje mnożą jeszcze wariacje. Jeśli chcesz wydać jakieś nie małe , jak na swoje możliwości pieniązki, posłuchaj, sam sie zdziwisz jak rozmaite są brzmienia zestawów, choćby z porównywalnych poziomów cenowych. Bierz swoje płytki i słuchaj, nie trzeba byćmuzykiem by usłyszeć różnice, i wybrać to co tobie się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie rady jednak udało mi się posluchać paru klocków i wubur padł na harmany może nie jestem osłuchany ale brzmienie muz. klasyczne b. mi się podobało. narazie będzie to grać z polarisami classić 250

(kupiłem je mnięj niz są warte same wysokotonówki vify tam użyte) ale niedługo jak fundusze pozwolą przyjdzie czas na zmianę kolumn ale o to będę was męczył dopiero wtedy.

pozdrowienia dla wszystkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.