Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Miles CD po latach


BlueDot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Mam okazje kupic tytulowy odtwarzacz za €750, ale chcialbym sie od Was dowiedziec czy warto placic tyle za juz jakby nie patrzec stary sprzet. Opinie w sieci w zasadzie bardzo pozytywne, jednak z czasow kiedy ten CD trafil na rynek lub niedlugo po, wiec nie wiem co o nich myslec. Czy warto za niego zaplacic te pieniadze, czy lepiej zainteresowac sie czyms nowszym w tym przedziale cenowym? 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to wersja z xlr i w dobrym stanie to warto . Swoją ( w stanie idealnym )sprzedałem znajomemu  za 3000pln. W tym budżecie choć wiekowy to jeden z ciekawszych CD. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niestety xlr, ale jest w idealnym stanie (podobno) z pilotem, instrukcja, pudlem itp. Jakiego grania moge sie spodziewac? Zagra to z lampa? No i ile w takim razie warto zaplacic za wersje bez xlr, czy nie warto sie nia interesowac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po xlr gra zauważalnie lepiej ( ale w lampie pewnie i tak masz tylko RCA ) Z lampa powinno się zgrać , bo to jest dynamiczny przejrzysty CD. W tym samym czasie miałem dwukrotnie droższy Wadia 21 i dużych roznic jakościowych nie było . Dopiero DAC Berkeleya to przeskok jakościowy względem obu tych odtwarzaczy. Jednak 750£ za wersje RCA to trochę za dużo 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Uchatek napisał:

Czy warto za niego zaplacic te pieniadze, czy lepiej zainteresowac sie czyms nowszym w tym przedziale cenowym? 

Zadaj sobie pytanie, co zrobisz jeśli padnie po 2-3 miesiącach grania. Czy da się naprawić i czy będzie to opłacalne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minutes ago, piotrek7 said:

Zadaj sobie pytanie, co zrobisz jeśli padnie po 2-3 miesiącach grania. Czy da się naprawić i czy będzie to opłacalne?

No wlasnie o to mi tez chodzilo. Stad moje pytanie o cos nowszego w tych pieniadzach co dorowna jakoscia brzmienia. Jak by nie patrzec to ma juz na karku okolo dwadziescia lat.

2 hours ago, morawka said:

Po xlr gra zauważalnie lepiej ( ale w lampie pewnie i tak masz tylko RCA ) Z lampa powinno się zgrać , bo to jest dynamiczny przejrzysty CD. W tym samym czasie miałem dwukrotnie droższy Wadia 21 i dużych roznic jakościowych nie było . Dopiero DAC Berkeleya to przeskok jakościowy względem obu tych odtwarzaczy. Jednak 750£ za wersje RCA to trochę za dużo 

Moja lampa jest na kt88 wiec zmulona tez za bardzo nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, piotrek7 napisał:

Zadaj sobie pytanie, co zrobisz jeśli padnie po 2-3 miesiącach grania. Czy da się naprawić i czy będzie to opłacalne?

Nie obawiałbym się zakupu Milesa. 
Sam posiadam trzydziestoletni CD transport EAD. Mam go już dość długo, funkcjonuje bez zarzutu jak nowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj Philips CDD 882 tez ma trzydziestkę na karku,a kręci płytami aż miło.Z Theta miałem przetwoarnikmBasic II i nie było to granie lampowe,po xlr nie próbowałem.

Literówki,pisze z tableta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem Basic II, ale krótko. Nie jest to za ciekawe urządzenie i nie należy przez jego pryzmat oceniać innych urządzeń Thety. IMHO szczególnie transporty Thety są interesujące. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minutes ago, McGyver said:

Nie obawiałbym się zakupu Milesa. 
Sam posiadam trzydziestoletni CD transport EAD. Mam go już dość długo, funkcjonuje bez zarzutu jak nowy. 

Ale w razie "W" jest naprawialny?

Ile maksymalnie moge za niego dac zeby nie przeplacic? Wersja bez xlr.

Ja musze narazie skupic sie na CD, bo nie mam zadnego DACa a moj sony odstaje troche od reszty gratow.

 

Jaka ewentualnie alternatywa dla Miles'a w granicach 800 euro? Widzialem dzisiaj nowa cd-s1000 za 950e, tylko czy zagra lepiej od Theta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Uchatek napisał:

Ale w razie "W" jest naprawialny?

One się nie psują. Aczkolwiek mogą zostać popsute. 

 

10 minut temu, Uchatek napisał:

Ile maksymalnie moge za niego dac zeby nie przeplacic? Wersja bez xlr.

Ja bym się starał dać jak najmniej.

 

11 minut temu, Uchatek napisał:

Ja musze narazie skupic sie na CD, bo nie mam zadnego DACa a moj sony odstaje troche od reszty gratow.

Miles jest tu przyszłościowy pod tym względem, że będzie dobrze się spisywał również w roli transportu. 

 

12 minut temu, Uchatek napisał:

cd-s1000 za 950e

Żadna atrakcja. W tej cenie bez problemu da się kupić lepiej grające źródło. Aczkolwiek pod względem budowy ten odtwarzacz robi dobre wrażenie. 

 

13 minut temu, Uchatek napisał:

Jaka ewentualnie alternatywa dla Miles'a w granicach 800 euro?

A jakiego charakteru brzmienia poszukujesz? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minutes ago, McGyver said:

 

 

A jakiego charakteru brzmienia poszukujesz? 

Mysle ze do mojego a-88t i od czasu do czasu do a-s1100 pasowaloby cos cieplej grajacego, bardziej organicznie. Nie zalezy mi na jakiejs specjalnej precyzji, ale nie chce zeby to byl bulowaty i matowy dzwiek. Dobry, kopiacy, konturowy bas, bo nie lubie jak jest bulowaty, bez krawedzi. Organiczna srednica i detalicznie ale gladko na gorze. Lubie moj wzmacniacz bo ma fajny drive, kopa, jest bardzo energetyczny, tylko brakuje mi srednicy, szczegolnie tej nizszej, takiej jaka potrafia wykreowac el34. 

Slucham duzo jazzu i bluesa, wiekszosc to jakies koncerty i nagrywki w jakichs klubach, raczej dobre realizacje, wiec dobry (nie mylic z duza iloscia), krotki i dobrze zroznicowany bas i barwna lekko wypchnieta dolna srednica sa dla mnie bardzo wazne. Perkusja, kontrabas, fortepian, wokale musza byc jak na zywo ?. Caly czas do tego daze odkad buduje swoj zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Uchatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minutes ago, Moontan said:

Masz lampe wiec poszukaj cos z Audio Note......nie ma lepszego basu z CD no chyba ze drogo z innych firm...jak masz fundusze kup od ...pmcompa AN Dac 4 

Ale ja nie mam konkretnego transportu zeby inwestowac w DAC. Moj xb930qs podobno sie do tego nie nadaje ?

Wydam na DAC i dalej bede w czterech literach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam opcje Audio Note DAC Zero za €600, ale czy to ma sens z moim playerem?

1 minute ago, Moontan said:

Cos tam poszukasz ....na poczatek wystarczy ...jesli za drogo to AN 2.1x znajdziesz do 10tys  i bedzie ze   hej

Ja szukam czegos w granicach 800 euro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Moontan napisał:

AN 2.1x

Jak dla mnie to jest porażka niewarta nawet i 5000zł. Starsze modele grają sporo lepiej. 

 

2 minuty temu, Uchatek napisał:

Audio Note DAC Zero

Najniższy i najgorszy DAC jaki AN kiedykolwiek wypuściło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zaplacic troche wiecej, ale czy to ma sens w moim zestawie. Szukam czegos na miare reszty systemu i na jakis czas odpuscic a odtwarzacz to akurat najslabsze ogniwo na ten moment.

2 minutes ago, McGyver said:

Jak dla mnie to jest porażka niewarta nawet i 5000zł. Starsze modele grają sporo lepiej. 

 

Najniższy i najgorszy DAC jaki AN kiedykolwiek wypuściło.

Aha. No a co z alternatywa dla Theta?

Facet nie chce sprzedac za mniej niz 700 euro, wiec chyba odpuszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Uchatek napisał:

Aha. No a co z alternatywa dla Theta?

Audio Note CD3 na przykład.  Lub niższy model CD2 który jest oparty o identyczny schemat elektryczny, ale zbudowany z użyciem tańszych komponentów, co oznacza że drogą prostego tuningu "na małpę" można bez problemu zrobić z niego CD3. 
Nie mylić z modelami CD2.1 i CD3.1 które są zbudowane inaczej i grają inaczej. Moim zdaniem gorzej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Moontan napisał:

Sa przerozne 2.1x.......takze wiesz porazka i takie tam to zbyt ogolnie...

I to że są przeróżne to jest właśnie jedna ze składowych tej porażki. Kot w worku.

1 minutę temu, Moontan napisał:

...wiesz ...tantale ...BG ...rozne lampy ...trafa ...kable ...zasilanie ....caly system etc

Nie. CD2 i CD3 różnią się od siebie tylko rodzajem zastosowanych komponentów. Skrzynki, napęd, trafa, wyświetlacz, płytki drukowane, wszystko to jest takie samo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Pamietaj nic nie gra lepiej ...gorzej....inaczej raczej....... ( na tym poziomie)......inaczej zapamietaj raz na zawsze , nie badz strona bo masz biznes i pamietaj o tym..))))))))))))

Jest internet  coz szkodzi poszukac i sie dowiedziec....z Audio Note nie ma plyt tzw .....zgranych do bolu ....wszystko wchodzi ...wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Moontan napisał:

Pamietaj nic nie gra lepiej ...gorzej....inaczej raczej....... ( na tym poziomie)

Nie zgadzam się z tym. Istnieją modele udane, przeciętne i całkiem nieudane. Zaprzeczanie temu nie ma sensu. 

 

1 minutę temu, Moontan napisał:

zapamietaj raz na zawsze , nie badz strona bo masz biznes i pamietaj o tym..))))))))))))

taaa... A może właśnie dzięki temu że jestem branża miałem, mam, i będę miał styczność z bardzo wieloma urządzeniami audio, mam możliwość zaglądania im w bebechy, i wiem o nich znacznie więcej niż zwykły konsument? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. W podobnym budzecie znalazlem jeszcze Shanling CD3000 i Rega Saturn CD. Czy sa to klocki warte uwagi? Sluchal ktos z Was tego sprzetu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Uchatek napisał:

Shanling CD3000

Nie wiem jak gra, ale to jest pseudolampowy cedek, i z tego powodu już mi się nie podoba.

 

6 minut temu, Uchatek napisał:

Rega Saturn CD

Uważam że to nic specjalnego. Osobiście zniechęca mnie także wzornictwo - wygląda jak sedes ☹️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minutes ago, McGyver said:

Nie wiem jak gra, ale to jest pseudolampowy cedek, i z tego powodu już mi się nie podoba.

 

Uważam że to nic specjalnego. Osobiście zniechęca mnie także wzornictwo - wygląda jak sedes ☹️

Dlaczego pseudo? Przeciez sa tam lampy.

Co do Regi to tez mi wyglad nie podchodzi a do tego ladowanie od gory, ale myslalem ze chociaz brzmieniowo jakos to wyglada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.