Skocz do zawartości
IGNORED

Wychył membran


Koluś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy taki wychył membran jak pokazany na filmie (link: 

) jest czymś normalnym przy tak niskim poziomie głośności? Dzieje się tak tylko przy tym jednym utworze. Tytuł utworu to Bassotronics - Bass I Love You. Uszkodzi się coś jeśli bardziej podłgłośnię? Posiadam kolumny Pylon Audio Pearl 27 i wzmacniacz Pioneer A-40AE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykuj zwiększając głośność. Nawet jeśli nie spalisz głośnika niskotonowego, to po pewnym czasie może zacząć "pierdzieć" na basie. Kolega ma za sobą taki przypadek, musiał wymienić głośnik niskotonowy.
Sprawdziłem to nagranie korzystając z subwoofera. W nagraniu są bardzo niskie częstotliwości które mogą uszkodzić Pylony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten utwór ma niskie tony schodzące poniżej 30Hz więc się nie dziw, że Twój zestaw nie wyrabia, głównie przez słaby wydajnościowo wzmacniacz, Pylony są prawie 4 Ohm w całym paśmie, do tego bardzo niski bas i niestety wzmacniacz go już nie jest w stanie kontrolować, dlatego membrany latają jak "szmata", nic nowego. Pożycz od kogoś  wydajny wzmacniacz i zobaczysz, jak "wychył" się zmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak wyżej, utwór posiada niskie tony dla ludzkiego ucha niesłyszalne, na testy bardzo zły utwór, szczerze mówiąc nie wiem czemu każdy się podnieca tam sztucznym basem
Polecam zespół Yello, nawet na YT ich kawałki są w rewelacyjnej jakości na testy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten utwór ma składowe poniżej 10Hz, i to w dodatku nie na mocne części takty, czyli nie jest to stopa ani bass ani dźwięki muzyczne tylko klasyczne LFE dla zbudowania "napięcia międzywierszowego". Wypuszczanie takich nagrań to IMO jest głupota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2 godziny temu, radmorek napisał:

niski bas i niestety wzmacniacz go już nie jest w stanie kontrolować, dlatego membrany latają jak "szmata", nic nowego. Pożycz od kogoś  wydajny wzmacniacz i zobaczysz, jak "wychył" się zmienia.

A to jest słaba rada. To nie jest nietłumiony ruch membran, w takim przypadku byłyby to okolice częstotliwości rezonansowe głośnika, więc nie pojedyńcze Hz. Obudowa bass reflex poniżej częstotliwości rezonansowej jest obudową otwartą i zestawy głośnikowe muszą być zabezpieczone przed częstotliwościami poniżej rezonansu ponieważ nie są przystosowane do takiej pracy. Lepszy wzmacniacz nic nie pomoże, najwyżej szybciej je rozwali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, przemak napisał:

A to jest słaba rada. To nie jest nietłumiony ruch membran, w takim przypadku byłyby to okolice częstotliwości rezonansowe głośnika, więc nie pojedyńcze Hz. Obudowa bass reflex poniżej częstotliwości rezonansowej jest obudową otwartą i zestawy głośnikowe muszą być zabezpieczone przed częstotliwościami poniżej rezonansu ponieważ nie są przystosowane do takiej pracy. Lepszy wzmacniacz nic nie pomoże, najwyżej szybciej je rozwali.

Ciekawa teoria szkoda, że nie pasująca do rzeczywistości, bo u mnie jakoś membrany nie latają, jak szmaty, na tym kawałku, nie mówiąc o "kosmicznym" wychyle przy tak niskim poziomie ustawienia basu, podajże na +1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, radmorek napisał:

Ciekawa teoria szkoda, że nie pasująca do rzeczywistości, bo u mnie jakoś membrany nie latają, jak szmaty, na tym kawałku, nie mówiąc o "kosmicznym" wychyle przy tak niskim poziomie ustawienia basu, podajże na +1.

Dobrą masz rzeczywistość z tym wzmacniaczem w takim razie, że odcina żyletką poniżej 20Hz. Tak powinno być. Ja mam filtry a i tak lata. Ale to słabe wzmacniacze som ? 

Generalnie puszczanie w nagraniu czegokolwiek poniżej 20Hz to idiotyzm jest. A tu jest sporo.

 

17 minut temu, zeta-j napisał:

To jest dobre na porządny wychył membran :-)))

Ojtam, cięte elegancko powyżej 30Hz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

Dobrą masz rzeczywistość z tym wzmacniaczem w takim razie, że odcina żyletką poniżej 20Hz. Tak powinno być. Ja mam filtry a i tak lata. Ale to słabe wzmacniacze som ? 

Generalnie puszczanie w nagraniu czegokolwiek poniżej 20Hz to idiotyzm jest. A tu jest sporo.

 

Ojtam, cięte elegancko powyżej 30Hz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I według Ciebie, wychył u autora wątku na nagraniu i u Ciebie, to ten sam wychył i ta sama kontrola?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, radmorek napisał:

I według Ciebie, wychył u autora wątku na nagraniu i u Ciebie, to ten sam wychył i ta sama kontrola?

Mniej więcej tak, bo jednak mam większe głośniki i filtr, a i tak po odcięciu na 20Hz membrana przestaje się ruszać praktycznie w ogóle. U założyciela po odcięciu na 20Hz też te wychylenia by znikły (jak znikają w 99,9999% nagrań). To nie wzmacniacz je znika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak niewielkim położeniu potka wzmacniacza , świadczy o tym że ten model Pylona nie jest przeznaczony do łojenia , budowa głośnika .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś dla szpanu dokładało się takie niskie aby na odsłuchach ludzie szczęki gubili...

Ale tak jak Przemo gada, na niektórych BR to wyleci membrana...

Radmorek. Tak z ciekawości; jakie masz ZG. Chodzi o BR czy zamknięte?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Grzegorz7 napisał:

Kiedyś dla szpanu dokładało się takie niskie aby na odsłuchach ludzie szczęki gubili...

Ale tak jak Przemo gada, na niektórych BR to wyleci membrana...

Radmorek. Tak z ciekawości; jakie masz ZG. Chodzi o BR czy zamknięte?

 

To jest bardzo precyzyjnie zrobione i przemyślane. Cały utwór na "4" (albo na dwa i jak kto woli) nie ma nic, ani werbla ani klika ani nic, wybrzmiewa tylko pianinko, nawet bas znika, i idzie pełnym gazem te 6-8Hz. Tylko w tym miejscu.

47 minut temu, radmorek napisał:

I według Ciebie, wychył u autora wątku na nagraniu i u Ciebie, to ten sam wychył i ta sama kontrola?

Prawdopodobnie nieporozumienie bierze się z tego, że mówimy o innym fragmencie nagrania. Konkretny dół jest też na raz, i założycielowi wątku te pylony też tam latają i to to dłużej, natomiast u mnie latają ale próbują grać, bo to jest 20Hz a nie 6-8 i się jeszcze mieści (próbuje mieścić) w paśmie aeonów ? Ja na filmiku pokazuję ten sub-sub-bas na cztery a nie 20Hz na raz - krótsze "furkotanie" a nie dłuższe. Tłumienie jest podobne, gdyby nie było, to zaraz po tym dole mielibyśmy wściekłe zniekształcenia. Pylony o 20Hz słyszały w fabryce głośników od większych kolegów ale zapomniały, aeon jeszcze pamięta ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie cokolwiek pokazywać jakiś wychył to zróbcie na tym samym utworze i całość . Tego na YT od groma jest wersji.


Ta chyba najbardziej chodliwa wersja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ani wychyłu dużego nie widać, ani jakiegoś szczególnego basu nie słychać... no może momentami takie ni stąd ni z owąd buczenie. Wtedy też jednocześnie oba głośniki widocznie falują, ale bez jakichś rewelacji. Zestaw to Tannoy Revolution R3 +Onkyo a5vl. O czym to świadczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bali79 napisał:

na tym samym utworze i całość

Na tym samym utworze jest, całość po co - to są trzy patterny w kółko, a w dole jeden ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Grzegorz7 napisał:

Radmorek. Tak z ciekawości; jakie masz ZG. Chodzi o BR czy zamknięte?

W tej chwili to dwa zestawy, Taga Harmony Platinum F-90 SL i jakże inaczej, Altus 380S, które podpinam zamiennie do Akai AM-69 i zrobionej przez siebie końcówki opartej o popularnego IRS-a i dysponującej mocą prawie 2X500W/8 Ohm, na żadnym zestawie nie ma problemu z kontrolą i przetwarzaniem niskich tonów przy tym utworze z pierwszego postu i przy niskich/umiarkowanych głośnościach, jak u autora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nagranie prawdopodobnie ktoś zrobił żeby membrany fajnie się ruszały bez bólu uszu od większych głośności. Raz to sobie odpaliłem na subie o mocy 60-80W i było mnóstwo niskiego basu, głośnik jakoś mocno nie latał, ale ten sub miał jakieś wsparcie sprzętowe w elektronice i sztywnym zawieszeniu.

Inne nagranie z ruchem membran to Down Low - Vision Of Life, jest takie tąpniecie i znaczny wychył membrany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, radmorek napisał:

na żadnym zestawie nie ma problemu z kontrolą i przetwarzaniem niskich tonów przy tym utworze z pierwszego postu

20Hz i 6Hz. Gratulacje! ?

8 minut temu, J.Jerry napisał:

Inne nagranie z ruchem membran to Down Low - Vision Of Life, jest takie tąpniecie i znaczny wychył membrany.

To jest wręcz basu pozbawione, cięte bardzo wysoko, ze względu na tonację bas jest też niepotrzebnie wysoki. Najniższe dźwięki tam to 40Hz, poniżej nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, przemak napisał:

To jest wręcz basu pozbawione, cięte bardzo wysoko, ze względu na tonację bas jest też niepotrzebnie wysoki. Najniższe dźwięki tam to 40Hz, poniżej nic.

Może były różne wersje i ktoś dodał ten efekt na tej jednej składance.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizator to darmowy Voxengo Span. A DAW to reaper, też darmowy do końca czerwca ? 

Teraz, J.Jerry napisał:

Może były różne wersje i ktoś dodał ten efekt na tej jednej składance.

Możliwe. Najczęstszym źródłem takich rzeczy są scratche, jak dj się bawi całym nagraniem i się tego stanowczo nie podetnie, to membrany wyskakują.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że u siebie nie słyszę tych 20Hz nie dziwi. Ale dlaczego membrany nie latają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, J.Jerry napisał:

Tak w ogóle jest sens cokolwiek testować sygnałem paru Hz?

Nie, szkoda głośników. Chyba, żeby zobaczyć co się dzieje, cichutko. Ale jak widać altusy grają 20Hz. Wiarygodne info ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, J.Jerry napisał:

Tak w ogóle jest sens cokolwiek testować sygnałem paru Hz?

Ludziska wygrzewają przetworniki dając mocy i wychodząc z domu, bo kto to wytrzyma...

A właśnie taki wolny przebieg (niesłyszalny) jest świetny do "wygrzania" zawieszenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Nie, szkoda głośników. Chyba, żeby zobaczyć co się dzieje, cichutko. Ale jak widać altusy grają 20Hz. Wiarygodne info ?

A czy ja pisałem, że przenoszą, a Pylony autora przenoszą, a R3 przenoszą, o czym Ty piszesz w ogóle, myślisz, że jak teorii trochę z książek przepiszesz i błyśniesz darmową aplikacją, to uczyni z Ciebie wielkiego elektronika. Mówimy tu nie o tym, jakie pasmo co przenosi tylko, jak zachowują się dane sprzęty, przy "problematycznym" utworze dla autora wątku. Co, nie możesz przeżyć, że masz sprzęt, w którym membrana lata jak szmata, a u mnie czy @szymon1977 nie, choć zapewne mamy tańsze zestawy niż Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, radmorek napisał:

A czy ja pisałem, że przenoszą

 

1 godzinę temu, radmorek napisał:

nie ma problemu z kontrolą i przetwarzaniem niskich tonów przy tym utworze z pierwszego postu

Cofnij się chociaż o krok, to pogadamy dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, przemak napisał:

Cofnij się chociaż o krok, to pogadamy dalej.

O czym chcesz pogadać, o teorii z książek. Jak masz problem z tym, że w Twoim sprzęcie nie masz kontroli basu, tak samo jak autor wątku, to co, ja z szymyon1977 mamy kupić taki sam, żeby Ci przykro nie było, bo u nas ta kontrola jest lepsza. Temat jest bardzo prosty, jak zachowują się membrany przy konkretnym utworze, a nie jakie pasmo przenoszą kolumny, a skoro żadne tu z zaprezentowanych nie przenoszą poniżej 20Hz, to chyba test jest miarodajny, nawet dla teoretyków. Z resztą nie widzę problemu, poza wirusem, aby autor podjechał do mnie i sam zobaczył.

Dalej nie ciągnę tej dyskusji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez radmorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.