Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana Ampli czy ma sens


kameh1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam w chwili obecnej poniższy zestaw: 

Yamaha RX-V685 +

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 241 + 761 oraz na suficie Indiana Line Nano2 które robią za atmosy. Plus 2 suby XTZ 12.17 edge. 

 

Mam okazję kupić Arcama AVR390 za ok 5000, zauważę znacząco poprawę po wymianie amli? Niestety odsłuch jest niemożliwy... słyszałem tylko wiele dobrego o tej firmie. Dziękuję za informację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kameh1
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydatki się zaczną bo za zmianą ampli , kolumny muszą być następne.  Na takich kolumnach nie usłyszysz różnicy pomiędzy 4tys ampli a 20tys .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Kobiety są jak dziki , lecą na żołędzie "  - Arystoteles 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, więc ampli kupuję:) Kolumny póki co zostaną ale może kiedyś zmienię. Dodam tylko że sprzęt wykorzystuje 85 filmy/seriale, 15% konsole. Wesołych Świąt!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym skorzystać z okazji i podłączyć się do tematu. Mam nadzieję, że nikt nie ma nic przeciw? ?

Mam ten sam AMP - Yamaha RX V 685. Gra razem z kolumnami PSB Century 800i na froncie (kolumny z roku ok 2000), z kolumnami Tannoy Mercury MX3 na tyle oraz Tannoy Mercury FC jako centralny (podobnie jak PSB, te kolumny mają już też ok 20 lat).

V685 używam do kina + z wygody na co dzień słucham na nim radia internetowego + Tidal. W trybie stereo oczywiście. Do Stereo mam oddzielny zestaw (wzmacniacz + kompakt + sieciówka, etc.). Ale do stereo muszę przepinać kolumny frontowe

Zastanawiam się czy nie przesiąść się na Yamahę RX A1080. Czy warto przy obecnych głośnikach? Moim zdaniem PSB grają na prawdę nieźle i jeśli chciałbym je zmienić na coś nowego, to musiałbym przeznaczyć budżet w wysokości 5000-6000zł za parę.

Z góry dziękuję za pomoc i Wesołych Świąt! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.04.2020 o 18:24, kameh1 napisał:

Dziękuję za rady, więc ampli kupuję:) Kolumny póki co zostaną ale może kiedyś zmienię. Dodam tylko że sprzęt wykorzystuje 85 filmy/seriale, 15% konsole. Wesołych Świąt!

Bardzo dobry wybór.  Po rejestracji sprzętu na stronie Arcama gwarancja zostaje przedłużona do 5 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na twoim miejscu, jak nie planujesz Atmosa to nie wymieniałbym amplitunera,. Z tego co piszesz problemem jest przepinanie kolumn. Rozwiązania są 3:
1) jedną parę wejść w głośnikach podłączasz do wzmacniacza, a drugą do amplitunera. nic nie musisz przełączać, ale musisz pamiętać, żeby amplituner i wzmacniacz nie były włączone jednocześnie. 
2) kupić oddzielny zestaw głośników do KD. Jak nie masz zbyt dużego pomieszczenia to w zupełności wystarczy dobry zestaw subsat. 
3) jak masz taką możliwość to podpiąć wzmacniacz pod amplituner jako końcówkę mocy, a kolumny podłączasz do wzmacniacza stereo. Wówczas w kinie włączasz amplituner i wzmacniacz stereo, a przy odsłuch stereo tylko wzmacniacz.
Rozwiązanie 2 i 3, jak najbardziej.
Pierwsze jest ryzykowne, jak gra w rosyjską ruletkę, nie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2020 o 19:37, cezar1972 napisał:

Sam tego nie próbowałem, ale znam człowieka, który to rozwiązanie stosuje od lat i nic złego się nie dzieje. Trzeba tylko uważać, aby amplituner i wzmacniacz nie pracowały razem (czyli tylko jedno urządzenie na raz było włączone).

Duże ryzyko jednak. Można przypadkiem włączyć (na przykład siadając na pilocie, albo przy wycieraniu kurzu ?) nie mówiąc już o tym, że żona/dziewczyna/dziecko/ktokolwiek postronny może kliknąć. Ja też mam dwa wzmacniacze podłączone do jednych kolumn, zrobiłem sobie prosty switch box, oparty na najzwyklejszym przełączniku ON-OFF-ON, musisz tylko poszukać takiego z dwoma parami styków. Jak chcesz znajdę fotki mojego i wrzucę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się może pod ten temat.

Otóż mam dylemat do rozwiązania , od chyba 15 lat mam amplituner Marantz SR 4400. Kiedyś mocniej wciągnęło mnie na fali popularności kino domowe. Jednak z czasem przeszedłem chyba dosyć powszechną drogę, czyli postawiłem na muzykę. Dysponuję dosyć dobrym sprzętem do stereo, najczęściej korzystam z odtwarzacza CD oraz z winyli. Jednak relatywnie często także słuchamy radia. System mam tak skonfigurowane, że sygnał z tunera radiowego Marantza poprzez pre out / jak dobrze pamiętam front / poprowadzony jest interkonektami do wzmacniacza i wtedy korzystam z kolumn stereo. Z systemu 5.0/ sprzedałem nawet subwoofer/ korzystam sporadycznie, wtedy jako kolumny frontowe służą te od systemu stereo.

W czym więc temat do rozważenia :

- chcemy spróbować radia internetowego, pewnie czasami muzyki dostępnej np. na Spotifi, Tidal ?  W tym zakresie jestem mało zorientowany, ale jeżeli sprzęt na to pozwoli, czemu nie spróbować ? Nadal podstawowe źródła słuchania muzyki pozostaną bez zmian / winyle, CD /. Dodam jeszcze, że mój amplituner czasami dostaje czkawki i pewnie czas na zmiany.

- w związku z tym rozważam dwie opcje :

a/ zakup amplitunera Marantz NR1609 lub może wcześniejszej wersji jako używanego / jaki ? / . Powinien mieć : pre out dla kolumn frontowych oraz w miarę dobry odbiornik radiowy internetowy z możliwością komunikacji z internetem poprzez domowy router przez wifi. Nie zależy mi na olbrzymich ilościach wielokanałowych , dwóch subwooferach, itp , Czasami do obejrzenia jakiegoś filmu z odtwarzacza bluray , czy obejrzenia koncertu z posiadanych płyt DVD.

b/ pozbycie się amplitunera kina domowego / film obejrzę z odtwarzacza podłączonego wprost do telewizora /, natomiast radio internetowe lub serwery muzyczne powinny zostać obsłużone przez odpowiedni tuner radiowy internetowy. W tym przypadku mam na myśli np.  Marantz NA6006, może DENON DNP800NE ? A może jakiś inny producent dobry w te klocki ?

c/ a może jest jeszcze inna droga : zakup dobrej jakości tunera radiowego z dawnych czasów dla zakresu FM i dokupienie w przyszłości jakiegoś adaptera DAB+ / jak to się w ogóle rozwinie/ . Tylko co z radiem internetowym ?

Jeszcze jeden temat - mam dostęp do netu przez stare łącza TP z maksymalną prędkością do 10 Nb/s , więcej się nie da. Czy radio internetowe mocno obciąża sieć ? Czasami chodzą na wifi dwa laptopy równocześnie.

Macie jakieś sugestie na czym się skopić ?

dzięki za pomoc

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.