Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Dynaudio Focus 160 vs Dynaudio Contour 1.3 mk2


jazz4u2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczów, dużo wiedzących, trochę wiedzących i nic nie wiedzących tak jak ja.

Zastanawiam się nad zakupem monitorów. Polecono mi między innymi monitory Dynaudio Focus 160 lub Dynaudio Contour 1.3 mk2 ( oprócz tych jeszcze Studio 16, RLS, SA Pandion i kilka innych) ale to nie ten klub.. I teraz jak w temacie które lepsze. Mam je upatrzone, a problem z odsłuchem jest taki, że jedne od drugich to jakieś 550 - 600km. Nie znam nikogo w pobliżu kto by posiadał takie paczki, więc nawet nie mam gdzie posłuchać :(. Przepraszam, jeżeli ponawiam wątek, ale przebić się, przez prawie 500 stron informacji graniczy z cudem :)). A teraz tak:

1. Z czym mają grać: T+A Power Plant i T+A Music Player, okablowaniem zajmę się później :).

2. Gdzie to ma grać: pokój około 18m2 (5,3m X 3,5m), kolumny muszą stanąć na dłuższej ścianie, jedna około130cm od okna, druga około 200cm od ściany, odsunięte między sobą okło 200cm. Ja siedzę w odległości około 250cm od kolumn.

3. Czego słucham: 90% to jazz, czasami rock lata 60-80, trochę klasyki i opery, ale raczej sporadycznie

4. Dlaczego monitory: Bo w drugim systemie są wolnostojace, a i żonie się podobają ?. Wife factor bardzo ważna sprawa.

5. Może ktoś jest z Bydgoszczy lub okolic, ma takie kolumny i wspomoże odsłuchem

Proszę o informacje jak w temacie. Czy te monitory zgrają się z  T+A (a może ktoś używa).

Dziękuję za Pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

ja bym się podłączył do tematu z pytaniem dot. Contour 1.3 ale w pierwszej wersji.

Spotykam w necie opinie, że są one trochę jasne w porównaniu do typowego "starego" brzmienia Dynaudio.

Ja bym chciał mieć takie konkretne mięsiste brzmienie Dynaudio ale w wyrafinowanej wersji.

Czy to prawda, że brzmią trochę lżej niż inne starsze modele ?

No i czy warto kupować ponad 20 letnie skrzynki jeżeli podobno w 90 % to samo można mieć pewnie taniej i młodziej postaci 52 SE.

Obecnie mam zwykłe Audience 52 podpięte pod słabiutki lampowiec i jest bardzo fajnie ale chciałbym właśnie więcej wyrafinowania, realizmu przy takim samym charakterze brzmienia. Możliwa zmiana wzmaka na mocną końcówkę.

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem niestety 1.3 w pierwotnej wersji, słuchałem Mk. II. Sam mam 1.4 i 52SE. Moim zdaniem, mimo chwytliwego hasła, że 52SE to "Contour 1.3 Mk. II w obudowie Audience", z 52SE nie uzyskasz takiego wyrafinowania i takiej przejrzystości jak z Contoura (1.3. Mk. II czy 1.4).

52SE to są świetne głośniki, rwące się do gry, trochę podkolorowane, gęste, ale trzeba mieć świadomość, że kwestia wyrafinowania nie była tam priorytetem:). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam opinię kolegi @JarlBjorn, miałem u siebie 1.3 mk2 oraz 52SE. Niestety nie miałem ich jednocześnie. Jednych i drugich paczek słuchałem z tym samym  wzmocnieniem i moim zdaniem 1.3 mk2 grały zdecydowanie lepiej. 52SE brzmiały trochę przytłumione, kupiłem je właśnie z ciekawości, by porównać z 1.3 mk2, z tym że w chwili, gdy je kupowałem miałem już Special 25, więc ucho trochę inaczej nastawione ?

Jak miałem 1.3 mk2 to pędziłem je Rotelem RB-991 i u mnie w takim zestawieniu one bywały zbyt męczące na górze. Na pewno nie pomagał niezaadaptowany pokój. Bas u mnie był monstrualny, co akurat lubię ?

Gdybym miał wybierać między 1.3 mk2 a 52SE, to zdecydowanie te pierwsze, tylko dobrze dobrać wzmocnienie i masz świetne granie.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma być 1.3 bez mk II, pierwsza wersja.

Czyli w zasadzie potwierdzacie opinię, że to trochę jaśniejsze granie i klasyczna kombinacja Rotel + Dynaudio może być ostrawa.

Bardzo duży bas też jest nie dla mnie.

Na razie miałem u siebie 52 , 50 i X 18. X 18 były najlepsze ale 52 najlepiej wspominam, najprzyjemniejsze.

Może jednak ATC - bo kontrolowany bas lub powrót do Proaków ale to i to już nie to samo co fajny skoncentrowany przekaz Dynek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Kiedy kupowałem jakiś czas temu Focus 160 kolega wymieniał je na Contour 1.3. Słuchałem obu zestawów i nie zgodzę się że Contour jest lepszy niż F160 ale na pewno inny. Jest cieplejszy, schodzi niżej ale nie ma tej ładnej górki F160 w której moim zdaniem jest sporo detali muzycznych. To moje zdanie, natomiast trzeba uważać na pomieszczenie bo u mnie podobnie pokój 17.5m, kolumny na dłuższej ścianie ok. 60cm od ścian, 2m od siebie i 2.5m od odsłuchu. Bas jest piękny ale potężny. Niektóre dźwięki na nagraniach lubią "wyskoczyć np. As. Będę robił delikatną adaptację pokoju to pewnie trochę jeszcze się dźwięk poprawi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zastanawiam sie czy Contour'om 1.3MK2 jest blizej do 52SE niz do F160? Mialem 52SE oraz F160 wiec mam punkt odniesienia. 160 Jakos mnie urzekly, chyba blizej mi do starej szkoly grania Dynaudio.

Drugie pytanie. Jaka jest mniej wiecej warosc tych 1.3 MK2 zakadajac ze sa w dobrym stanie? Na co zwracac uwage przy zakupie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.